Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови во жито-краток спој-објаснување . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Играта е завршена.
(Игра наречена CROP КРУГ ПОРТА)
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - образложение - Пензионираниот

Верен на своите steepness се отстранува можноста дека бил идентификуван. (Heraclitus)

Вистината е странец од било што може да замислите. (E.A.Poe)

Omnia vero fulmen gubernat:Флеш е насекаде. (Heraclitus)

Прво само природно објаснување на принципот формирање  на исечете кругови,  користејќи докажани, повторливи статистички верификуваат научни постапки и методи на истражување. Растенијата анатомија, патологија, физиологија, биологија, хемија, археологијата, физика, хидрометеорологијата, спелеологијата, геологија, електрична енергија, магнетизам, како и други, често интердисциплинарни области.

тајната на исечете кругови е конечно решен

Молња празнење - е една единствена причина на било кој круг во жито , кои се наоѓаат во секое време во секое поле со пченка.

Crop circles created by Lightning Electromagnetic Fields
Crop circle - a simulation of Lightning Electromagnetic Fields

На шематски приказ на десната покажува еден од голем број на многу интересни аналогии во Crop Circles и физички својства на молња празнења. Сличноста број 1 молња испуштање во структурата на жито (растерска) евиденција своите електромагнетно поле линии. , Сличен процес како кога снимате фотографии. Резултатот се прикажува (разговори) на бројот на денови.

Молња празнење - е една единствена причина на било кој круг во жито , кои се наоѓаат во секое време во секое поле со пченка.

 

Ова е многу, многу скратена верзија од страната која се наоѓа во Crop Circles - образложение , и голем број на суб страници целиот веб cropcirclesonline.com .

 

Содржи само неколку многу основни лозинки.

 

Прво, неопходно е да се препорачуваме за секој кој сака да се види на ТВ бездушни фантазија " Маите пророштва и исечете кругови ", или не дај Боже некој веќе погледна да се обиде да се стави сите таму наводите во перспектива тука ставен појаснување. Патем, тие tupouni сосема несвесни дека постојат покажува култура круг формацијата со шокот од молња. Тоа беше гром од ведро небо ", на гром од ведро небо", која речиси може да се слушне (отсуство на облаците и повеќекратни рефлексии на звук помеѓу нив и на земјата). Но, кога камерата оператор е пијан и мешаа грчењето, не би се слушне нормално бура, и не е чудо тоа што треба да биде заменет снимање на материјал мора да ги предупреди молња исцедок.

 

Ова се однесува, се разбира, figments на било која друга слична "уметнички ремек-дело" која некогаш беше назначен за тема наведено. Случаен избор, како што се " Crop Circles: Потрагата за вистината ", или" Што На Земјата Внатре во Поправете круг мистерија ".

 

За основен вовед во историски перспективи за прашањето на исечете кругови да ја посетите веб-сајтот на Википедија - Crop Circles . Повеќето од објаснувањата, иако има поднесено или паѓа речиси целосно во рамките на псевдо (несакана наука), но барем да послужат како основни информации за тековниот преглед на целиот проблем.

 

 

А нов изглед на прашањето на исечете кругови

 

Crop Circles - Објаснување - многу скратена верзија.

 

Секој што тврди дека исечете кругови создадени вонземјани (НЛО, летечки чинии), е идиот.

 

Секој кој вели дека исечете кругови се создадени од луѓе, е глупав.

 

Секој кој вели дека исечете кругови генерира плазма, електрично обвинет воздух vortices, наречен vortexes никогаш не видел ниту nenapodobil или математички - физички nesimuloval е "во моментов малку дезориентирани."

 

Секој што тврди дека исечете кругови кога и каде тој го создава или создадени, на монструозен nerd. (Д & Д)

 

Секој кој има најголем виц падна за Мајка Природа така совршено ("ова не некогаш се случи само по себе, таа мораше да се направи луѓе"), тој отиде во областа на жито за да се создаде нешто како дека со цел да се поддржи нивното тврдење дека е глупо лековерен.

(Не научни експерименти и експериментални верификација на физибилити)

 

Секој што тврди дека молња празнење не може да создаде нешто на површината како што ефектот на придружните слика е идиот.

Видите неколку други придружни слики допрва треба да бидат објавени (главно како референци). Дали е можно за нив да им се заблагодарам на италијански истражувачи. Илјадници објавени и необјавени фотографии од како "доказ за човековата активност" - "дупка за игла."

 

Секој кој вели дека исечете кругови се создадени од некоја чудна, несфатлива и непознати електро - магнетни - механичка енергија, благодарение на чија акција е во такво место, дури и по релативно долго време, можете да се регистрирате голем број на необични феномени и ефекти, како што LIMA - Молња индуцирана магнетни аномалии (компас девијација), инфрацрвено зрачење (топлина акумулирани), необични одговори на човечки и животински болести микроелектрониката (преку изложување на преостанатиот електростатско задолжен) и е во состојба да заклучиме од тоа дека само како природно се случуваат, постојните и тековните феномен молња празнење е глупав.

 

crop circlescrop circlesНови Jičín, 3 7 1999. Секој кој е во можност да се каже дека ова апсолутно типичен фрактал модел, разгранување на страните точно според правилата на однесување искра празнења, кој се појави еден ден во областа на жито во Чешка може да биде креирана од страна на кој било друг процес од молња празнење е идиот.

 

Еден од повеќето типични карактеристики на молња празнења им е фрактална структура, постепено разгранување во некогаш пофини структури.

Еден од најчестите карактеристики на редовна обрасци во своето жито, почекајте една минута, што всушност е, сега е некако успеа да им овозможат ...

Дека тоа е нивна фрактал структура?

 

Секој кој се осмелува да каже дека мртвите муви, често се наоѓаат во места наоѓање исечете кругови, како и сите други мртви инсекти или било која друга мртви животни убиени од нешто друго од молња празнење е глупав.

 

Секој кој не може да се разбере дека апсолутно сите, без исклучок, т.н. "аномалии" дека во многу места на исечете кругови се појави, може да се објасни со такво место неодамна направи молња празнења, е идиот.

 

Прво и највпечатлив пример на таквите аномалии на геомагнетна поле

Молња индуцирано магнетно Аномалии , Молња индуцирана првичниот магнетизам , Молња индуцирана магнетизам , првичниот магнетизам - на илјадници технички книги, и ја опиша илјада тони на печатени на хартија.

Секое набројани лозинка, само внесете во пребарувач на Google

Тоа би можеби само доволно за да дознаете некои англиски, Кучи ронлив ufological záhadologický ...

 

Секој кој не знае дека коренот не само од сите кругови и редовни резонанца и мешање модели во жито, но речиси сите поднесени жито во светот, што е нераскинливо придружува штета електрична енергија од молња испуштања и постепено слабеење на растенијата е идиот .

 

Патем, земјоделците го знаеме многу добро, но прилично очигледни причини го оставиме (оставете) за себе. Тоа е сосема природна со оглед на фактот дека тие се некако подобро и повеќе природно сплотена со природата, и може да се процени фокусирање барем приближно, инстинктивно, она што се случува таму, многу подобро отколку остатокот од публиката. Не треба да се справи со тоа, но никогаш не е премногу горд. Тоа секако не треба да се објасни и polovzdělaným необразовани будали како ufologists и záhadologové "експерти" на различни паранормални феномени. Илјадници земјоделски научни и стручни трудови, публикации. Многу линкови на докажани научни ресурси и специјализирани публикации како што се земјоделството тука .

 

Топката е на ваша страна на судот, можете Кучи гнидав ufological záhadologický. Обидете се да го удри барем. На нашата половина од теренот, но тој никогаш не бил одат ...

 

Можеби ќе треба да се обиде да докаже дека токму на местата ( GPS база на податоци ), каде што некогаш култура круг појави, што резултира со природен начин, така природно, како што е опишано на овој веб-сајт (тоа е и повеќе од 99,9% од сите случаи), имаше неколку минути, часови, денови или недели пред нејзината физичка видливост (откритие) влијанието на молња празнења. Можност е тука, и секогаш ќе биде. Тоа беше доволно да побара метеоролозите. Ха, ха, ха. Здраво, Здраво, Здраво .

 

Ако одберете да го користите најлесните начини да се барем да се обидат да ја докаже својата вистина, и да се обиде да ја негира тврдењето дека се наоѓа на овој сајт, VKPZU , тогаш сте навистина заслужи да ви како некој прилично удар газ . Тоа ќе биде многу интересно како подготвени јавноста резултатите од ваквите истраги да се каже.

 

GPS - базата на податоци - најголемата збирка на GPS сајтови најде исечете кругови некогаш собраа во светот. Таа содржи не само многу GPS сајтови, кои се познати, а некои набљудувачи веќе се откриени во слики на мапи на различни апликации, и објавени. Прво на сите, се разбира, Google Earth , бидејќи тоа им овозможува на места каде што такви мапи на располагање, го видите статусот во различни временски периоди, но исто така и за пример на Бинг мапи или Јаху мапи.

 

Секако содржи најмалку дваесет сајтови кои назначен на сајтот документи опишани апликации се достапни, но се уште не се откриени или откриени.

Најверојатно од Италија.

Сигурно не исцрпени сите можности, и внимателен набљудувачи на овие локации откриени или во близина сигурно се појавуваат повеќе.

Се разбира, постојат локации каде култура круг фотографии снимени на мапи, но земјата истражување никогаш не се наоѓа, човештвото никогаш не знае за него (како што многу од Италија, еден во Чешка - ќе бидат објавени во времето)

Слично на тоа, тоа е често е можно локалните локални анкета користење на Google Earth да се откријат многу интересни факти поврзани во близина и далечни места. Повторно, на пример, бројот на ваквите случаи од Италија, но не само таму.

 

GPS податоци , главно содржи серија на прецизни GPS податоците наоѓаат на различни исечете кругови од целиот свет, точната GPS локација никогаш не беше објавен (стотици). Тоа ќе биде објавена во целосна верзија во следните неколку дена, до крајот на 2012 година (т.е. кратко време по крајот на светот)

 

Друга продолжение пример тука .

 

-----------

 

VKPZU - вие Кучи гнидав záhadologický ufological

 

Страна подготвени за вас и сите овде теорија и тврди дека многу темелно и теоретски и експериментално потврдени

 

Јан Ledecký

 

Исечете кругови - мистерија откриени.

 Еднаш и за сите, засекогаш.

Неверојатно примитивни, како може да се каже засрамувачки глупо, па дури и глупаво објаснување. НЛО ентузијастите, мистерија, парапсихологијата, летечки чинии, непознати и непостоечки енергија и слични глупости може да се организираме да odtransportovat No Return (бесконечност).

Со други зборови, тие можат да ги повлечат до газот .

Истото може да се каже на вонземјани .

Вклучувајќи Paroubek Marťanů.Také да го повлечете за да ...

z