Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови во жито-тајна-служба . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Комуникација тајните служби
целиот свет, воени kontrarozvědkám, но исто така и да било владини и воени истражувања
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - машински-преведениот текст

Федералната влада крие сите информации во врска со вонземски живот, и мислам дека не постојат тајни проекти во оваа област.  O.Hatch
Секое генерализации се лажни, вклучувајќи го и овој.  M.Twain
Науката може да се опише како уметност на систематски симплификација. K.Popper

Исечете кругови , исечете кругови тајна комуникациски услуги

PagPh
Поврзани пораки кои произлегуваат од истражувањето. Спореден производ.

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

Вовед

Почитувани тајна служба целиот свет. Дури и оние кои се толку таинствени што на твоето постоење никој не знае ништо. Дури и оние кои се толку таинствени што се на крајот ништо или ако не се знае.

 

SIS, DIS, JARIC, CIA, AFISRA, MI, DIA, NGA, NRO, NSA, FBI, ICG, MI4, MI5, MI6, MSS, BIS, BND, MAD, DCRI, DGSE, AISI, CII, Mossad, Shin Bet, Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, ARC, NAICHO, DIH, AIVD, MIVD, NSM, NIS, FOST, AW, SWW, SKW, FSB, FSO, GRU, KGB, Stasi, STB, ABIN, VSS, VOS, NBÚ, CIFAS, NUST, FRA, NDB, MND. . .

 

Владата, војската, и сите други се замисли, исто така целосно незамисливо тајните служби. Сте станале жртва, всушност сите ние да станат жртви, целото човештво, континуирано и непрестајна потрага по сензационализам. Едноставниот факт дека за секој тешко објасни со факти и навидум натприродни енигма од страна на многу поединци (на чешки јазик на животната средина веројатно сакаат да се нарекуваат záhadologové) многу среќен да видите некои од Alien, туѓо, зелени мажите, марсовци, extrasensory сили, струја, перцепција, енергија или било која друга како уште необјаснети март или енергетски трансфер. Кога таа се приклучува сили лековерни prosťáčci, ловци сензација spřadatelé теории на заговор и не многу симпатична и на тој начин повеќе сомнителни militárního работници и персоналот во безбедносниот сектор разузнавачката заедница, како и контра-kontrarozvědek kontrarozvědek, голема грешка е подготовка во навистина голема dizi.

 

Решенија и објаснувања

Исечете кругови се реални, иако де факто, што се можеби некои од вас повремено смета. "Обидите" за пренос на енергија од далечина. Огромна енергија (gigajoules, Terajoule). Успешно спроведени и завршени. Никогаш не траат подолго од една секунда. Енергија врати "од горе" (од небото). Од височина или на растојание од околу 2 км, но понекогаш повеќе од 20 км и пошироко . Но, тие не се дел од било внатрешни или надворешни непријатели или луд научник, а камо ли přitroublíků или било која друга изродите, и, секако, дури и не било вонземјани. Тие и само дел од мајката природа. Врши околу три милијарди долари годишно од целиот свет. Некои од нив се хитови во жито области или пасишта (приближно милијарди долари годишно), а потоа тоа ќе излезе како. Навистина, но многу ретко, се проценува во еден случај од стотици илјади (од оние случаи каде што хитови на полето).

 

Други случаи каде хитови на теренот, паѓаат "само" начин. Таа беше иста, но обид, на ист начин и успешно извршениот пренос на енергија. Само со прикажување на линиите во мрежа стебленца, или мешање, некако "не работат". Природа не е лабораторија каде што научниците покажуваат линиите на магнетното поле во магнетни материјали. Затоа, природата се заменува со недостатоци во користената лабораториска опрема бројот на лабораториски експерименти. (100 пати во секунда низ целиот свет)

 

Прашање на денот:

(Пребарување за радио Ереван)

Тоа е првенствено за природата, да ја направам некои експерименти покажуваат линиите на магнетното поле во мрежа на пченка стебленца, исто така, беа во полето, односно да ги натера луѓето да ги измамат направени од?

 

Радио Ереван одговори:

Тоа не е воопшто јасно дека природата е повеќе заинтересиран во областа повремено произведува редовна шема, или направи луѓето глупави. Но, тоа е прилично јасно дека тоа многу добро го и двете.

 

Прозорец кон минатото

На пример, воен персонал и проучување на безбедноста различни земји од светот отсекогаш биле меѓу многу други објаснувања, наводно понекогаш се смета за прашање за вработените интервенција непријател државите и нивните воени и безбедносни истражувања (кинески јапонски, Русите, Монголците, британските, француските, Американците, Канаѓаните, Германците, Австријците, Полјаци, Чеси, Словаци, Унгарци , Исланѓаните, Ескими, Австралијците Нов Зеланд, и обратно). Често слики биле можеби смета како прашање на воените истражувања и експерименти со енергетски трансфер далечина. Поради тоа што скоро секогаш беше многу тајни истражување, тоа ќе биде најдобро да не функција ќе не подобро, она што заклучоци некогаш може да се постигне.

 

Не е изненадувачки, истражувачите сметаат некои обрасци за испитувања и експерименти, како и доказ за долг дострел пренос на енергија, кога всушност трансфер на енергија од место до место навистина е. Растојание 2 km во дијаметар, во некои случаи, помалку од 100 метри, а понекогаш дури и повеќе од 20 километри. Моментален моќта на гром празнење може да биде во одреден момент многу повеќе од 10 15 J / s Ослободување од одговорност трае само неколку десетици милионити дел од секундата, така што е само зрачеше помеѓу 10 10 - 10 12 J, но понекогаш многу повеќе.

 

Основните задачи на цивилни и воени разузнавачки и контраразузнавачки активности е производството на дезинформации. Фрли vlčákům коска (новинари или некој се обидува да објасни необјаснив ништо), за кои тие можат да касне. Таквите работи се јасно случува, и не ќе се дискутира понатаму. Повеќето од нив денес може да се класифицираат меѓу различните теории на заговор.

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Страна подготвени за вас и сите податоци се многу темелно прегледа и теоретски и експериментално

 

Јан Ledecký

 

Секој голем и витални проблем крие сопствените решение. Тоа нè тера да се преиспита, така што ние го objevili.  N.Bohr
Музиката е мојата религија. Џими Хендрикс
Ова е тест за да најдете дали вашата мисија на земјата завршила: Ако го читате ова, вие сте жив, па нема. Richard Bach
pz