Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови во жито-хумор . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Crop Circles - Хумор
Мора да биде забавно, дури и ако тоа не беше за леб и ролни беа во дијамант
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - сајт машински превод

Понекогаш може да направи будала од целото човештво. Некои луѓе постојано. Но, тоа не е можно да се направи будала постојано од целото човештво. A.Lincoln
Глупост е намерно одгледување на незнаење. W.Gaddis
Доволно напредна технологија е тешко да се разликува од чуда. A.C.Clarke

Исечете кругови , исечете кругови Хумор Елба котлини

PagPh

 

 

Вовед

Тука ќе има нешто тука да се забавува

 

и Crop Circles ... (Или жито; сајт - некои неименувани село)

 

                               

 

 

Втора рака

 

                   

 

 

 

За љубопитните луѓе тука ги лоцирам каде всушност сите истражувања предизвикува сместување , штета, слабеење жито и ефектите од молња празнења (регистрирани и мери) се одржа во полето

                   

 

 

Некои слики од патиштата

 

                   

 

 

Closeup

 

                   

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

Оригиналниот текст

 

Рудолф христијански , колумнист

Во ред во закосени букви

Од серија на авторот на колони на Радио Чешка 3 - Vltava

 

Уметници од вселената

Зошто е тоа што странците се допаѓа да се направи на нашата планета темна и мистериозна исечете кругови? Обликот е исто така на територијата на нашата земја. Секоја година има се раѓа во просек од околу дваесет такви шеми. Покрај Муча на словенските епски димензионални па дури и помалку Epopej димензионален простор.

Очигледно е дека овие момци уметнички наклонети луѓе. Свет за нив да изгледа како егзотично, кое беше за Гоген Тахити. Некои од форми во жито покажува кохерентен приод творци. Другите - поедноставните - може да дојде од деца. Поточно, учесниците Alien народната уметност училишта. Не е познато од која планета да ни овие уметници пристигнат. Тоа може да биде секаде каде расте пченка. Инаку, странци беа загрижени за нивните креации доволно слама дом и отиде не на летачки машини универзумот округот. Во прилог на жито за нив очигледно ретки и трева. И маслодајната репка: дури и тогаш, создадени во Rájec-Jestřebí круг, внимателно евидентираат домашни kruhology.

Дека овие бројки доаѓаат од вонземјани, што беше потврдено од страна на нивните големи димензии. Како резултат на појава може да биде прифатена само од погоре. Иако авторите имаат завршено својата работа, седат назад во летачката чинија, со поглед на неговата творба на соодветна висина. Како Слушнав жалбата дека човекот под заблуда, ако јас верувам во вонземјани авторство, иако ниту една од бројките не обезбеди неговиот потпис. Но, што ако не е вообичаено за нив?

На исечете кругови во моментов се пишува онака како што со нетрпение, како и во минатото се користи да биде на насловните страници на весниците кога го опишувате "žňového постојан напор" - ". Ниту зрно потроши" во духот на поранешниот слоган Овие лозинка тогаш популарниот перформанси доведе до прашањето дали тоа е препорачливо да се соберат жито и јачмен.

Во доцните осумдесетти години од минатиот век заврши во медиумите повторно детални задолжителни годишни извештаи беше драматично и речиси воинствена како "битка за жито", предводена kombajnérskou "калај коњаници." Жетва стана повторно она што тие биле со векови. Така, годишната дел од земјоделските година. Понекогаш се успешни, понекогаш помалку, како што е природно во природата.

Но со крајот на битката замислен žňového вести беа ризици кои се јавуваат во друга крајност. Дека зрее жито жетвата и медиумите не се појави кур. Што ако бидејќи да се стави работите вонземјани? Преку исечете кругови се грижи за тоа, така што барем на овој начин имаме јава земјоделски тема во извештаите. Можеби овој мотив се водени од страна на некои earthlings. Мислам на оние кои се тука и таму јавно признаваат дека исечете кругови создадени нив. Тие дури имаат свои посебни ознака - круг одлуки.

За неговите трикови вообичаено се користи табла и јаже. Им се доделени и астрономите на жито поле во близина на опсерваторијата во Úpice. Конечно, во голема мера забавуваат кога свечено пристигна ufologists. Но, тоа не значи ништо. Кој некогаш заинтересирани за уметност, таа знае дека во прилог на оригинални слики, постојат фалсификати! Често се многу успешни, како за ова, може да се види во книгата Arnauově уметност фалсификаторите.

Всушност, дури и на лекар Grygar, познат астрофизичар, научни скептик и пријатен човек, не ја отфрли дека потеклото на секоја година objevovaných исечете кругови не само што може да биде дело на човечки раце. Во ТВ-дебата, тој призна дека тоа може да биде резултат на вител, наречен вртлог дервиш. Веќе тоа е од г-дин Grygar вредни. Не можеме да го сакаат да авторство изјасни по вонземјани. Тоа ќе биде од негова страна несериозно кога нема летечки чинии гледа во телескоп, како што рече еднаш во пријателски разговор. Дури и јас никогаш не сум видел летачката чинија, но јас kinda се допаѓа идејата дека постојат вонземјани некаде со интерес во уметноста. Некои од нивните житни креации се толку единствени и магични што ќе исто така го пофалија волшебник 'рж. Можеби кралот јачмен. Извесно е дека цвеќе pšenka имагинација.

Цвеќиња и многу ufologům, вклучувајќи руски. Кога во близина на локалната град Togliatti почна откривање исечете кругови, таа беше една од импулси да воспостави специјални училишта за истражување на т.н. паранормални феномени. Татјана Маркова, руски ufologists портпарол, изјави дека една од задачите на училиште во Togliatti е да ги подготви студентите да се задоволат со вонземјани.

Можеби такво знаење може да биде од корист на земјоделците од ufonských креации воопшто не се возбудени. Наметнување на жито не е идеален за собирање. Што Nezval туѓо уметници пристигне копнени kruhologové. Со нетрпение трчаат наоколу на терен со уредот и да ги испита цевчиња, кои се само деформирани или скршен.

Подготовки за средба со вонземјани има рационално јадро. Сега е крајно време да се разјасни дали тие ќе бидат потребни визи за преминување на нашите граници. Каде што, сепак, се добиени од страна? Исто така на прашањето дали не разочарани што световна професионални уметничката критика не се однесува - со многу ретки исклучоци - на евалуација и анализа на нивните житни креации. Но, не фрли во пешкир, особено не во vykrouženého. Некои од младите критичари може да се фати шанса и специјализира во оваа област. Наградата ќе бидат поканети за стажирање некаде во универзумот.

Ако мислите дека основоположник на чуден обрасци навистина може да биде народ на универзумот, тоа не значи дека јас би сакал да се наметне овој став. Дефинитивно не е толку жестоко како што ги принуди младите холандската полиција круг одлуки кога тој бил фатен кругови во житото. Тој сфатил дека тој се заканува казна за оштетени култури. Така започна со нетрпение и страсно ги убеди полициска патрола дека тој е невин, и дека врз основа на тоа сите во светот знаат дека исечете кругови прават вонземјани!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Страна подготвени за вас и сите податоци се многу темелно прегледа и теоретски и експериментално

 

Јан Ledecký

 

Наука обезбедува докази, но без сигурност. Creationists нудат сигурност, но без никакви докази.  C.E.Montague
Фактите се за научниците што воздухот е за птици. Без нив, тие не можат да летаат.  Linus Pauling
Проблемот не е постоењето на вишок будали, но дека молња насочени на друго место отколку што треба.  M.Twain
pz