Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови-во-разни зрна . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Crop Circles - различни
Белешки, линкови до атракции, важни информации од било каде на интернет и на други места
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - сајт машински превод

Некои ќе расправаат за алхемијата, таа служи само за да се произведе сребро и злато. За мене, тоа не е целта, тоа е за сите наоѓање на она сила и ефект е скриено во аптека. Paracelsus
Анархијата е само мал зрак на надеж. M.Jagger
Земи го факти, а потоа можете да ги нарушат како што сакаш. M.Twain

Исечете кругови , исечете кругови краток опис

PagPh

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

Вовед

Ќе бидат поставени во различни информации добиени главно од интернет што сеуште не ги имаат свои страници. Резервоар на какви било информации.

 

Меѓу другото ќе бидат концентрирани во посебен дел некои грешки , кои се уште не се посветени истражувачи шаблони (веројатно ќе бидат преместени во потстраница сопствените). Исто така, некои интересни настани од минатото, кои вклучуваат случаен и објективни набљудувања.

 

 

Некои објективни набљудувања, предизвикани од околности

(Или случајни околности до одреден степен објектифициран)

 

Исечете кругови во блиска земја резиденција на британскиот премиер

Дејвид ПОЛ (30 јуни 1991 година)

БЕЗБЕДНОСТ скандал изби во текот на ноќта откако тие се појавија голем исечете кругови на земјоделско земјиште во земјата резиденцијата на премиерот. Кругови се појави само неколку стотини метри од Chequers, каде што Џон Мејџор поминува викендите. "Ако тие ги направија гласаме за арамии е неверојатно дека тие биле фатени од страна на безбедносните сили чувари на премиерот", вели Лена Godsall-Bottriell тој круг се појави еден ден претходно. "Дури и ако е дело на вонземјани, јас сè уште не може да разбере како е можно тоа дека никој не забележал што се случува", додава г-ѓа Godsall-Bottriell, слободен писател од околните Terrick Книги. Темза долина полиција синоќа изјави дека кругот на фарма во близина на Wendover знае ништо. Изгледа неверојатно комуникации Портпаролот на Даунинг стрит ". Знаеме за култура круг во Chequers, но не претставува ризик за безбедноста активност не е народ, тоа е сосема природна појава која е веројатно поврзано со времето. "

 

Неколку лица во врска со исечете кругови некогаш изрази поточно од Џон Мејџор потчинети и предмети на Нејзиното Височество. Тој е во право, премиерот! (Да, премиерот!) Да, тоа е чисто природни и природни феномени поврзани само и само дури и со времето, уште поконкретно само со еден од своите екстремни манифестација. Тоа е само тажно дека предметите и слуги на Нејзиното Височество веќе заврши првичниот развој, се чини дека многу плодна идеи. (Но, тоа беше навистина така? Испразнета од некои други судови и други наоди во тајна извештаите и архиви? 007? Тие многу добро може да се сомневаат, Кој е вистинскиот автор, сепак, само го открие никому, како и земјоделци)

 

http://davidpratt.info/cropcirc1.htm

Во 1995 година, тој открил пет венчелистче ѕвезда

викендичката каде што живее композитор Ендрју Лојд Вебер во Kingsclere. Целата зграда е постојано чуван од 24-часовна служба за безбедност. Благодарение чувари големи парцели, опремен со сензори и микрофони, истражувачкиот тим се обидува да истражуваат пиктограм уапсен неколку минути од нивното пристигнување. Но, никој не бил фатен за време на производството на моделите. Вебер беше во времето на отсуство и неговата безбедноста на персоналот повика да му каже што се случило. Тој самиот беше до тогаш убеден дека сите исечете кругови се измами, бидејќи тој сакал да знам како scammers доби внатре. Кога му било кажано дека местото не е фалсификатор може да навлезат, беше во голема мера изненаден.

(Сл. 9.4 Интересна шема, во зрно, која беше во голема мера импресиониран од Ендрју Лојд Вебер .)

 

Фатени извештај за откривањето Crop Circles во утешителна-заробени областа Салисбери авион

 

( http://davidpratt.info/cropcirc1.htm него, тоа е можеби уште цела преведува)

Во летото на 1991 година, Теренс Meaden и еден тим од јапонски научници имаат надгледувана областа на електронските уреди, вклучувајќи радар, магнетометри, видео, ноќ визија, движење сензори. Под закрила на магла формирање појави мали тегови, но ниту еден од скенери не се регистрирате било натрапниците.

 

Офицер наоѓа на Salisbury Обичен полигон во еден хит на исечете кругови во активен минско поле.

 

Додај Crop Circles на аеродромот - полето е оградена, и вонземјани ниту истражувачите немаат пристап до неа. Молња празнење добива на било оградена место (само ако некој може да стави пченка поле во кафез Фарадеј), и покрај тоа веројатно ќе биде ставен на дрвото до денес неговиот потпис. Ќе биде ставен во предвидувања (прогнози).

 

Покрај тоа, сосема е веројатно дека има повеќе случаи во кои тој се појави Crop Circles во место, што беше целосно непробоен чувани од војската, полицијата, приватни или други заштитни услуга, но фактот останува тајна од důdvodů објавени.

 

Страна, придружните, да бидат објективни докази за поддршка на теоријата за влијанието на молња испуштањата на местото на Crop Circles: исчезнаа (уништена), а потоа порази дрвјата, област без трупците и конечно изоре

Април 18, 1998, Weyhill, Хемпшир, 51,215244, -1,556524

 

нешто за оние паразитски (средно, придружните, автоматски) индукција

----- Крај на делот: Некои objektvní набљудување ...

 

Блог Libor Чермак

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...obilnych-lanech.html

пишува за недостаток на покриеност во медиумите во врска со Crop Circles:.. "Би сакал да се пополни оваа празнина пример, самиот факт дека, како и минатата година и годината пред тоа, јас би сакал да помине непристрасно покривање на европските и светските житни полиња ќе бидат непристрасни во кои тие не сакаат читателите да се наметне некоја од можни хипотези за нивното потекло, без разлика дали тие се странци, круг одлуки, ветер верувања, планетата Земја, житни духови или тајни воени проекти, итн "

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

Забелешка: Л Чермак блогот може да се најдат голем број на постови да се справи доста објективно опис и евалуација на моделите во жито, особено во Англија, но, исто така, во нашиот (Чешка) и на други места во светот. Многу места склони кон исечете кругови автор лично посети, така што неговиот придонес може да послужи како вредни складиштето на информации. Понатамошни придонеси се посветени на познати личности на бели коњи и другите луѓе го објаснува потеклото и употребата на името Ley линии и повеќе, исто така, се фокусира на прашања во врска со Келтите и праисториски населби и други праисториски мегалитски згради. Многу корисни за разбирање на историјата и контекст на опишано места, може да се препорача.

 

Единствениот недостаток на гореспоменатите блог може да се види дека огромното мнозинство на референци за cropcircleconnector.com (на почетокот од минатата сезона) не работи повеќе, затоа што тоа беше преместен во платена сајт. Информации од блог, но се заразни доволно и без нив. (Нема - досега - повикување на cropcircleconnector за 2011 година)

 

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

"Ти чудно криви примероци од pictograph во Сите Cannings покажуваат дека таа работеше која било друга сила од одбори и стрингови Хипотеза круг на одлуки -. Па тука фалсификаторите не ја ќе се покаже само специјална технологија која е сеуште непознат за нас.. Тоа е така оној кој не верува во вонземски форми на потеклото на пченка, уште шанса да се најде некој земјата хипотеза? "

(ÚúúúÚÚÚÚůůůůůŮŮŮŮŮ, е, тука сме го пријавите тука, едно суштество, белешка. Л)

 

 

 

Независно разгледување на грешки постојните истражувања:

----- Непогрешлив грешка: можеби никогаш не биле извршени Механички испитувања на цврстина при совиткување од кршење, стебленца на форми и на друго место ( nepolehlé - стебленца лежат на земјата / нередовно срамнети со земја , лежејќи на земјата - произлегува лежи на теренот само повремено). ..

На немало растенија на сите непознати и несфатливо моќ. Стебленца наведна кон земјата, бидејќи беше ослабен. Тоа може да биде за многу јасно убеди тестирање на затегнувачка цврстина и flexural polehlých чија стебленца лежи на теренот culms од форма и стојат надвор. На сила е потребно да пристрасност произлегува од исправена положба на агол е на сламки во форма многу пониски отколку во другите. Не труп само на работ на форма, и до неколку метри кон фиксните жито ќе се појави повеќе слабеење против stéblům дека таа не е под влијание на електрична енергија.

 

Голема грешка, се граничи на незнаење и dilettantism беше лесно докажана фактот дека тој никогаш не посетиле или на друг начин не се заинтересирани во области каде пченка се срамнети со земја , лежејќи на подот доста често, нередовно, или карактеристиките на растенија и пченка стебленца и нивни делови (јазли ѕ) кои се наоѓаат таму. Ова е една од најлошите примери на аматеризам и секогаш е ненаучен работа изложени од целиот свет. Слична активност не е можно дури и навестување нарекува истражување, а камоли научни, како назначени од страна на примитивците уживаат нивната работа се нарекува. Поединци кои се обиделе или ќе се обиде да организира сличен начин било истражување во редовните модели во жито, треба да им припаѓаат само една етикета: примитивците. Ова се некои од најголемите примитивците, дилетанти и губитници во светот на сите времиња.

 

----- Друга 18.697 незаборавни грешки дека различните самонаречените záhadologové за време на неговото истражување собра над záhadologickou срамниот куп на измет: Тие претпоставуваат дека растенијата само релативно кратко време (минути) работел некои мистериозни моќ, која, иако може да имаат нешто заедничко со електромагнетно зрачење (микробранова?). Таква моќ треба да работат минути, или најмногу по десетици минути, а во текот на следните неколку минути, или најмногу по десетици минути, да предизвика сместување , виткање ножеви на земјата. Тоа е сосема можно да се објективно се докаже дека било енергијата што би било растенија управувана неколку минути до десетици минути толку интензивно се должи на слабеењето на ткива по неколку десетици минути, тие биле поднесување , виткање на стебленца на земјата, ќе биде многу повисока од енергијата потребна за нивно сите од смртта. Záhadologové исто така веруваат дека фабриката може да работи некоја непозната сила потребните окултни - психолошка природа, како левитација, телекинеза, што резултира во сите место забележани електромагнетни, физички и други промени во почвата и растенијата. Исто така, сите други On-сајт тешко да се објасни набљудуваните феномени. Термодинамички, механички и сите други природни и физичките закони, но ќе имаат слични ефекти, па дури и по изложувањето на било окултни - Вештерка - Левитација сили на растенијата до степенот потребен нужно ќе мора да биде сосема мртов. Затоа што живееме на земјата, и локалните закони на физиката треба да бидат предмет на било кој оперативен тука и вештерки, магионичари, таинствен и необјаснив феномен, Баба Yaga и стари клозетот Morozkové, огласната.

 

----- Lewengood Meaden и беа напукнување феномен, иако доста се затвори, но погрешно размислување се најдоа во многу тешко да се целосно проверени или неаргументирано размислувања. Тие се качив на толку километри, или повеќе светлосни години далеку од можните решенија. Нивните расудување постојано се поврзува електромагнетизмот. Речиси една, а исто така и најголемите привремено електромагнетна појава е природно молња исцедок. И многу брзо почна да размислуваат за мистериите, еден од микробрановите (L), втора (М) до тешка воздух vortices, електрифицирани со триење. Заедно, тие обединети верувањето во "нешто електромагнетни несфатливо" дека појавата на феноменот на различни места интерконекции. Што ги поврзува феномен може да биде многу интензивно, многу разбирливо електромагнетна појава - молња празнење, но досега тие не го добиле во своите размислувања. Тоа може да се објасни од бројни објективно забележани и видливи и мерливи аномалии на локацијата на Crop Circles. Не многу, но речиси без исклучок сите. Вклучувајќи ги и сите многу субјективни и многу тешко чувства верификуваат посетители места каде што моделот се случи.

 

 

----- Http :/ / www.cez-okno.net/clanok/kruhy-v-obili/kruhy-v-obili-a-barbara-lamb

БЛ: Мислам дека исечете кругови се дефинитивно производ на некои вонземни интелигенција, нешто што е на друго место. Впрочем, она што не знаеме е дали исечете кругови се создадени од вонземјани во физичка форма, или други субјекти, како што се, кои доаѓаат од други димензии на реалноста. Но, јас дефинитивно знаеме дека овие уметници, автори, тие се многу интелигентни, креативни и имаат големо знаење на геометријата, дел, и математика и се способни да се создаде облик толку прекрасна и точни во секој детал. Иако никој никогаш не Го видел било суштество од друга планета да се создаде исечете кругови, но се сугерира дека тие доаѓаат од друго место. Исто така, знаеме дека постојат модели на "вештачки" кои се креирани од страна на човекот, но повеќето од нас се способни да ги препознаат овие од "вистинската".

 

 

----- "Фати вашиот фалсификаторите исечете кругови"

http://www.ufo.cz/obili/0210b.htm

Такво нешто никогаш не би навистина имаше никој да се обиде, бидејќи ако ги имал сличен обид навистина успеа да "фати" вистинскиот автор на исечете кругови, односно, да се сретне со него (го даде рака), јас никогаш не би се вратија од теренот, а ако тоа не е пронајден, и го зеде од "нозе и првиот" (но само во случај што се наоѓа неговото тело единствен, солидна парче). Со оглед на тоа што се случува за време на гром (во случај на т.н. "Return Stroke".) Ако тоа навистина се засегнати од тоа, а не само некои од настаните пред или придружните го засили лидер, позитивно вимпел - сите тие не мора да се претвори во Return Stroke, Врати мозочен удар за време на празнење се одвива само една или неколку - во просек 3-5, некои од нив може да има неколку паралелни раце, додека позитивни streamers, разединена може да се случи и до неколку десетици недовршени зачекори лидери и десетици до стотици. Во случај на директен удар на РС е интегритетот на било која тема многу сериозно оштетен и не е невозможно дека било кој објект што може да биде пред интервенцијата на РС опишан како еден жив организам, беше многу рамномерно распоредени на површина од неколку хектари по распадот на делови не надминува големината на неколку сантиметри . Во исто време, или пред кратко време на дезинтеграцијата (дел илјадинки од секунда) ќе биде многу значаен дел од оригиналната жив организам (десет проценти тежина) преминаа на гас. Назначени РС феномени придружните, претходната и следната, скалестите лидер Позитивни вимпел, во тек поток - не пренесува дури 1% од вкупниот празнење енергија, но сепак, ниту еден од нив може да убие стадо крави.

 

Огромното мнозинство на животни, вклучувајќи ги и луѓето убиени од удар на гром не е веројатно поради интервенција на РС убиени, бидејќи тие се во моментот на ударот на одамна мртвите или барем преку зашеметување феномените кои му претходат.

 

Иако се чини дека многу малку веројатно, некои животни се заштитат себе си од смрт молња празнење, бидејќи тоа е преку феноменот претходниот РС stuns, така лежи на теренот. Некои ќе го убие дури и така, додека тие, исто така, може да падне од височина. Некои може да биде убиен дури и тогаш, се должи на фактот дека MS оди премногу блиску до нив. Сепак, секое животно лежеа на земјата, не директно да интервенира РС само за едноставна причина што влијанието ќе ја користи многу подобро диригент. Текови на неколку илјади ампери навистина им е потребна "подобро молња." Било и многу димензионални животните под директно и прецизно РС, веднаш експлодира. Како некои неколку тони дрвјата кои биле погодени "директно во многу." (foto) Сите дрва кои се од молња "само" расцеп, скршени или пауза, всушност, само РС "лижеше", се одржа заедно со нив.

 

----- Една од најголемите грешки истражувачи Crop Circles е да ви помогнеме да се да се испита исечете кругови ufology, астрологија, záhadology, faktaXology, psychotronics, психички, Biotronik, езотерична, occultists, магионичари, вештерки и разни други слични pavědce. Таа како штетници на овие места започнува автоматски скалирање како лебарки или оси на пиво.

 

Зошто побара анкета на самото место претставник на класичниот и основни наука и истражување, ботаничари, земјоделците, физичари, хемичари (toxicologists!! Особено), биохемичари, биолози, геолози, спелеолозите, вода менаџери, метеоролозите, хидрогеологија, археолози, фотографи од областа на време застаруваат слика? Едноставно затоа што тие ќе "необјаснет" феномен објасни еднаш и за сите, кои имаат најголем страв, и треба по žížalkách.

 

----- Секое тврдење на "200, 300, 500% издолжување јазли не е можно во природата услови" (продолжување јазли не може да се случи во природни услови) е фаул лага. несреќна Crop Circles истражувачите морале да носат само случајно откриваат дека ако Crop Circles феномен е, во реалниот живот би не полето посети. Се разбира, тоа, исто така, никогаш не ја посетил насекаде без полето нормално polehlým со ножеви свиткана на земјата жито. Тие би имале иста јазли промени, вклучувајќи ги и оние кои гордо и претенциозно наречен "expulsed јазли", "експлодира јазли" или "протерување шуплини". Да се провери дали тие се целосно во сите случаи, апсолутно без исклучок, тоа е апсолутно нормално и природно за какви било промени поднесени , лежејќи на земјата жито. Сите нивната работа се уште се врши на тој начин што тие зеде примероци и фотографирани јазли на шеми со polehlým , стебленца свиткана на земјата, и жито примероци од околните области каде пченка срамнети со земја , лежеше на теренот. Но, она што не никогаш, во текот на многу децении Никогаш повторно да нагласам, никогаш не оди далеку од нивните редовни форми изучува во места каде што има некои RDF (Случајно испија Формирање, нередовно срамнети со земја , свиткана на земјата, формација) и не примероците земени таму.

 

Но, ако по сите против сите очекувања, понекогаш посета на секое место како ова да се направи, слично оштетени култури таму, веројатно изненаден да се најде широк отворена уста. Но, тие не сториле ништо друго туку дека сите слични случаи пријавени како исклучок што го потврдува правилото. Изјави само дека тие се енергетски дека никаде во светот не прави ништо друго освен што произведува редовна модели, за некои неразбирливи причини, а "зло продолжи нередовно и се стрча во соседството."

 

Во овој момент, било да е тоа záhadologům изјави еднаш и за сите: сите од нив, па многу vaunted "натприродни", "туѓи" енергија бидат понудени право на нив во 2012 (нешто што сугерира античката Маите?) Некаде меѓу 0.5 и 1,5 милиони квадратни километри на оштетените , ослабен и поднесува , додека лежев на земјата жито во светот. Тоа е околу еден милион пати поголем бројот и големината на случаи отколку што се во редовен дезени. Тоа ќе покаже иста знаци на оштетување кои се во редовен дезени. Присуство на такви места е доста под нивното достоинство, и тие го прават вакво нешто сигурно не ќе се намали. Никогаш умот, но тој некој го направи тоа за нив да се нивни задржи од нивните гнасни snouts záhadologické еднаш и за сите затнати и ѓубриво ископа во него.

 

Ќе се утврди дека јазли и растенија покажуваат во такви места иста промени, вклучувајќи ги и нивните многу adorovaných "expulsed шуплини", "експлодира јазли", кои сите подеднакво, ако не го припишат вонземски потекло, барем причината за вид на "духовно - pretersenzual - extrasenzual - астролошки "поле на духовноста, paranormality, астрологија или било која друга слична вошлив ѓубре науката. Ќе се најде, дека сајтот има сите совршено заробени нивните измени раст - проширена и свиткана јазли, вклучувајќи ги и сите на нивните претпоставените промени наводно предизвикана од гас под притисок, но во реалноста тоа е сосема природен прираст промени предизвикани од пер притисок расте ткива. Некои се 'уште зелени делови на растенијата може да предизвика притисок другите веќе мртвите и исушени, или само умирање и сушење (тоа е сосема природно последиците од процесите на раст и созревање на годишни растенија). Таа потоа може да биде во можност да се заклучи: што ако е можно дека сите, и редовно срамнети со земја , лежејќи на земјата жито обрасци, неправилни и целосно срамнети со земја , лежејќи на земјата никаде на друго место во пченка поле, има иста кауза? Тој е во право, претседател! Одложен созревање во polehlých чија стебленца лежи на теренот растенија се случува апсолутно без исклучок во сите места со неправилни polehlým , стебленца свиткана на земјата жито.

 

Речиси без исклучок, сите истражувачи Crop Circles е паразит на фактот дека на полето пченка и леб MEBO парче леб е многу долга дистанца, и поголемиот дел од јавноста никогаш не го виде областа на жито, освен од прозорецот на воз или автомобил. Во нивната одбрана ќе покажеме дека, но тие ја презентираа докази јасно покажуваат дека незнаењето на јавноста благодарение на паразитираат сопствено незнаење, бидејќи на сиромашните општата јавност е поделена на неколку посети полиња на кои се случиле некои редовни модели во жито. Види местата каде пченка се срамнети со земја , лежејќи на подот само сосема нерегуларно, сепак ќе биде далеку под нивното ниво, и тоа е сосема бескорисни по сите, кога беше сосема поинаква и ништо како ова не може да биде. За жал! На сите локации со нередовно polehlým со ножеви свиткана на земјата жито ќе најдете многу марки на кои се припише целосно, без исклучок "мистериозен ефекти непозната енергија настани", која ќе го направи тоа poblinkali. Мистериозни феномени и непознати сили работат и како брзо заборавена, логички и мерливи ефект eistujících сили, па дури и на висока енергија е точно. Забелешка: Исклучок е светол пример извидници Crop Circles од Италија, кој веројатно прв забележал дека редовни и вонредни срамнети со земја , лежејќи на земјата жито има многу заедничко, и во многу места на овој сајт тие постојано се заблагодари за тоа (слика).

 

Иако речиси сите заслепувачки истражувачи и почитувачи на мистерии за датум за време на истражувањата Crop Circles се однесувал како неверојатно глупави brutes, а не по нив дури и по кругот на одлуки никој не бара полиња за да одиме таму и се направи нешто точно да се измери кога само таму навистина постои реална, вистинска шема во жито. Поконкретно, кога структурата на дршката да се снима. Секое круг одлуки или záhadolog кои ќе бидат директно погодени од најенергичните дел од молња празнење,Return StrokeНе само дека тој е мртов на самото место веднаш, но во исто време, исто така точниот момент на влијание главата импулс Return Strokeмолња испуштањата експлодира. (pic)

 

----- Набљудувачите (особено самопрогласената "експерти" за прашањето на Crop Circles) се целосно шокиран од фактот дека самата природа може да создаде нешто толку неверојатно симетрични и сложени. Набљудувачите во голема мера ја потценувајте мајката природа, како и секоја една клетка на секој организам е милиони милиони пати повеќе комплексни дури и од sebesložitější фигура во жито, но сепак многу симетрични структура, во прилог на извршување на различни функции.

 

Марвел некој што природата може да се создаде убава кристали и нивните собранието, разни кристални другите? Илјадници разни други сосема природно формирање фрактал формации, делта реки во морето, гранките на дрвјата, васкуларни системи на растенијата и животните, структурата на молња празнења, коренот системи на растенијата, планетарни системи, galaxie, молекули, макромолекули, и милиони и милијарди други примери кои не се наведени тука ? Природата без проблеми на сите опишани структури создадени за милиони и милијарди години. Ние сме и ќе продолжиме да целото човештво, како suckers дека таа постојано ќе се обиде оваа способност да прецизно и точно во овој конкретен случај земам? Сите други вештини таа признае милиони и милијарди други случаи формирање на редовни и фрактал структури, вклучително и своето сопствено тело. Дури и човечкото тело е многу редовна структура, вработување на илјадници и илјадници на целосно природни способности природниот облик фрактал структура. Сите од горенаведените способности грациозно нека природата, како и неколку милијарди долари повеќе на него, и само во овој еден единствен случај, ние ќе се обидеме да го припишат на целата афера странци, непознати енергии и теории на заговор?

 

Една од најголемите грешки на самопрогласената "истражувачи" Crop Circles е фактот дека денот на fractals смета почетокот на 20 век, кога obleveny нивниот пронаоѓач, па дури и до 70 лето, кога првиот компјутерски симулирани. Всушност, имаше насекаде од првиот момент на Биг Бенг, па дури и многу веројатно да имаат некогаш го имала, или филозофски или физичка гледна точка.

 

Почитувани (назад) мистеријата љубовници даде најголема шанса некои мистериозни власт кога nezáhadné сакам да микробранови. Но, над сите, претпочитаат некои мистериозни уште неоткриени форма на енергија. Ако тој се уште (не дај Боже за нив) беа некои "нормални", целосно nezáhadnou форма на енергија, треба според нив, исто така, има некои посебни, таинствен и натприродни својства. Тоа беше само поради нив од страна на вршење на заеднички форми на енергија се формирани во посебни и така несфатливо редовни форми. Дури и ако тоа е само еден сосема обичен електричен празнење, според нив, тоа ќе мора да биде најмалку "непознат или претходно недокументирани тип на електрично празнење." Таа секој може да се замисли нешто како "непознат тип на електрично празнење"? Можеби само фанатички приврзаници на мистерии и мистерии. Сите можни постоечките електрични празнења се преку физичари и природни и физичките закони, совршено опишани и се карактеризира. Каде е човечноста треба да нешто, тоа е исто така доста безбедна употреба (согорување, литотрипсија). Во случаи кои се целосно неупотреблива за човештвото, како молња празнења, тоа е барем многу добро опишани и се карактеризира. Како стана вообичаено правило, но, сите опишани областа на технологијата, науката и истражувањето се неразделно целосно во една од под-дисциплини на основни и применети истражувања. Овие се сите активности за кои обожаватели и љубители на мистерии стравуваат како од чума. Тие имаа се, од омилени потег само во своите најдобри доста непостојана кругови и сложена пајажина признавање и грешки. Сите тие се подготвени под дејство на странци, психичка енергија, психичко медиуми, класифицирани истражување и десетици слични тврдења pavědeckých или теории на заговор, а измијат ги одново и одново како се врти тркалото.

 

Тоа ќе биде големо разочарување за нив дека феноменот за нив, па необјаснива, како што исечете кругови, може да предизвика нешто толку одвратно обичните, како молња исцедок. Само истражуваат неколку стручни публикации (Уман, Раков, www.ufl.edu ) за секој во можност да ги убедат дека "обичните" молња празнење е прашање на навистина извонредна. Огромна енергија, работи многу редовно и предмет на многу строги правила и закони на физиката. Може да го можеби време да се објасни дури и самите нив, односно за физички феномен кој може да се движи електрична локомотива на растојание од илјадници милји со воз, навистина не е голема работа да ја смени насоката на развојот на жито (најчесто оштетување), или "чекан удел во земјата." Љубители на мистерии ќе трае многу години пред тие да се во можност да се справат слично примитивни образложение дека некој толку одвратен начин "прегазени кал пита." Преку една неодамнешна молња испуштањата може да се објасни во целост без исклучок сите "аномалии" се забележани во областите на исечете кругови. Сушење почвата под случаен шема, промена на компас девијации, неуспехот на електронски уреди. Ако молња празнење сегашните и напон доставени трајно, тој може моќ мулти милијарди оперативен Токамаци, или милиони ЦЕРН акцелератори истовремено.

 

Мали брадавици: Уште еднаш, и секако не и последно: Ufologům, záhadologům своите лојални заговорници и слични видови на штетници дека прашањето на Crop Circles секогаш само паразит, треба целото прашање на Crop Circles целосно без милост, како брзо и можни услови за да се отстранат, оневозможи некаде, заклучување и фрлаат клучот. Оно од нив и така нивната báboviček додека nerozšlapaných, останува уште доволно. (За колку време?)

 

Една од најголемите грешки кои не се сите истражувачи Crop Circles посветена апсолутно, без исклучок, е фактот дека сајтот добие една посета или авион лет, да зема слики, и целата работа е направено за нив. Нивната основна и најважна должност, но треба да се редовни посети на секој таков сајт во неколку дена во повеќето интервали до жетвата. Тие документ е сосема природно природен феномен, кој се одржува во времето (види хронологија), а исто така се развива со текот на времето. Долго време пред polehnutím , виткање на стебленца на земјата, и по него се до жетвата и после. Првично срамнети со земја , сламки лежи на теренот неколку проценти од површината на теренот често се множи со пристигнувањето. Многу лесно може да се најде дека погодените области постепено poléhá , сламки лежи на површината на почвата се повеќе и повеќе жито, и дека тие анкетираните, "крајно неразбирливо за натприродни" феномен има многу заедничко со рутински polehlým , стебленца свиткана на земјата жито . Дека основоположник на редовни и вонредни целосно сместување , виткање на стебленца на земјата е само еден. Најдобро ќе биде да препорача Crop Circles истражувачи да ја посетите и така документирано во интервал од неколку дена на терен е прилично честа, нередовно polehlým , стебленца свиткана на земјата жито. Да се провери дека ситуацијата се развива многу како во близина и во редовни форми. Истражување на полиња со неправилни polehlým , стебленца свиткана на земјата жито, но веројатно ќе биде нешто целосно под нивното ниво. Тоа ќе биде подобро да ги пуштиме внатре наместо да продолжи да сонуваат соништа за вонземјани и нивните летачки машини, таинствен енергии и габични заболувања, инсекти кои го уништат толку брзо што нема ни доволно сламки порака (ЈИЕ).

 

---- Тоа е можно, на пример преку микробранова радијација, за да се постигне сличен ефект во растителни ткива (Никогаш не се тестирани постојано и многу слабо документирани), може да се спореди со следните типови на сметка: Моето куче има четири нозе. Мачка има четири нозе. Моето куче е една мачка. (JPP,). Тврдењето дека акцијата на микробрановите ќе им нанесе штета на ткивата, се разбира можете да им верувате, но тврдат дека изложеноста на микробрановите се случува ОБНОВА јазли (на пример, јачмен) е можно без верификација обид опиша како фалсификат. Барањето има слична вредност, како по наоѓање на остатоци од варено месо од периодот 6000 години тврдеше дека Абориџините имале гас печки, електрични печки и микробранови печки, бидејќи денес тоа не се направи поинаку ...

--- Секција пауза грешки (можеби ќе крајот се пресели во сопствен страница) -----

 

 

 

Илузии. Друга важна група на теории кои веќе не може да биде

опишан само како грешки се неоспорни илузии и насочени мистификација лаги и дезинформации, се граничи теории на заговор, со користење фаул незнаење лежеше публика. Оние со овие сајтови, се разбира, обидете се да се избегне колку што е можно, но понекогаш тоа навистина не е. Читателите може да направи барем приближна идеја за тоа како záhadologickým ѓубриво повремено да бидат сериозни истражувач rummaging.

 

Hesemann, М : Пораката од вселената, Етна, Прага, 1993, стр 64:

(На космички врска: во светот култура формации и ЕТ контакти)

Жито постапил фреквенција електромагнетни бранови во долниот дел gigahertzového бендот. Тие , наводно, може да возбуди *) електроните во атомите на почвата и растенијата на повисоко ниво на енергија. Населба нивото на енергија потоа создава токму оние аномалии кои се манифестираат во исечете кругови.

(Постојат некои докази за ова тврдење истражување? Забелешка. Л)

 

Разни грешки изграден околу Поправете круг геометрија - нема потреба примери или држава, внесете ја лозинката во пребарувачите. Иста графикони и резултати можат да се добијат, ќе бидат предмет на слични истражување било молекула, атом, кристал. Лист дрво структура (жито) и други, и други.

 

Нешто не е само заблуда, нешто што се целосно лаги:

од веб-сајт UFO klub Záblesk

... Примероците беа испратени да се истражуваат дали растенија не предизвикува микробранова радијација.

... потврди дека, да.

каде што биле испратени, кога, со кого? кои испитуваа како, благодарение на што тој дошол до сличен израз? методологијата применети истражувања? како што е определено од страна на фреквенција зрачење?

кој идиот е во можност да го потпише такво нешто? (Освен ако таквата изјава воопшто постои)

идиот, кој не може да се прилично слични нејасни наводите објавени насекаде?

--- Крај на грешки, кои, најверојатно, ќе бидат преместени на друго место --------------

 

Снимање без преседан модел на магнетното поле линии во областа на жито

Изненадувачки, збунувачки, шокантни и тешко да се поверува, но, исто така, око отворање сличност

Исечете кругови - рекорд поле линии на електромагнетно поле генерирани од гром празнење

Сегашната вредност е блиску до 10 6 - милиони Ампер (познат училиште експерименти од 20 до 30 ампери)

 

  

Точниот момент молња празнење протокот низ пченка стебленца предизвикана Тогаш тие го донесоа (јонизиран воздух, корона празнење) електрична струја. Тие прават ножеви и други делови од растенија се однесуваат како и секој друг диригент и презентирани во таков момент електромагнетни својства.

 

Тоа е веројатно една од најголемите измами и забава, практични шеги, кои кога мајката природа од тоа изненади човештвото стотици, дури илјадници години.

 

Со споменатите идеи е можно да не се согласувам, исто така можете да протестираат против нив, но тоа е навистина за сите и што да прават со него или против него може да се направи. Т.н.. постулат Jara Cimrman.

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Страна подготвени за вас и сите податоци се многу темелно прегледа и теоретски и експериментално

 

Јан Ledecký

 

Креаторите знаат дека совршенство не се стекнува кога нема што да се додаде, но кога не постои ништо да се отстрани A.de Saint-Exupery
Никогаш не треба да се откажат. Победникот никогаш нема да се откажат, а оние кои предвреме се откажат, никогаш не победи. Ted Turner
На сè во природата е нешто прекрасно. Аристотел
pz