Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

lightning discharge
Kruhy v Obilí - různé
Poznámky, odkazy na zajímavosti, důležité informace odkudkoliv z internetu i odjinud
crop circles
www.bourky.com - bouřky, blesky, oblačnost RSS feed

Kruhy v obilí

Leckdo o alchymii tvrdí, že slouží jen k výrobě stříbra a zlata. Podle mě to není jejím cílem, jde hlavně o zjištění, jaká síla a účinek se ukrývá ve farmacii. Paracelsus
Anarchie je pouze nepatrný záblesk naděje. M.Jagger
Nejprve získávejte fakta, pak je můžete deformovat, jak se vám zlíbí. M.Twain

Kruhy v obilí, Agrosymboly stručná charakteristika

PagPh

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

Úvod

Zde budou umístěny různé informace získané převážně z internetu, které zatím nemají vlastní stránky. Zásobárna jakýchkoliv informací.

 

Kromě jiného zde budou soustředěny ve zvláštním oddíle některé chyby, kterých se dosud průzkumníci obrazců dopustili (pravděpodobně budou přemístěny na nějakou vlastní podstránku). Také některé zajímavé události z minulosti, do kterých patří i náhodná objektivní pozorování.

 

 

Některá objektivní pozorování, způsobená okolnostmi

(nebo náhodnými okolnostmi do určité míry objektivizovaná)

 

KRUHY V OBILÍ V BLÍZKOSTI VENKOVSKÉHO SÍDLA BRITSKÉHO PREMIÉRA

DAVID PAUL (30th June 1991)

BEZPEČNOSTNÍ skandál propukl v noci poté, co se objevily velké kruhy v obilí na zemědělské půdě u venkovského sídla předsedy vlády. Kruhy se objeviy jen pár set metrů od Chequers, kde John Major tráví víkendy. "Pokud by je vyráběli podvodníci, je ohromující že nebyli zachyceni bezpečnostními silami střežícími premiéra," říká Lena Godsall-Bottriell, která kruh objevila den předtím. "I kdyby se jednalo o činnost mimozemšťanů, stále nemohu pochopit, jak je možné, že nikdo nezpozoroval, co se děje," dodává paní Godsall-Bottriell, nezávislá autorka z nedalekého Terrick Books. Policie v Thames Valley minulou noc sdělila, že o kruhu na usedlosti poblíž Wendoveru neví nic. Až neuvěřitelně se zdá sdělení tiskového mluvčího z Downing Street : "Víme o kruhu v obilí v Chequers, ale nepředstavuje žádné bezpečnostní riziko. Nejedná se o činnost lidí, jde o zcela přirozený jev, který pravděpodobně souvisí s počasím."

 

Málokdo se v souvislosti s kruhy v obilí vyjádřil kdy přesněji, než podřízení Johna Majora a poddaní Jejího Veličenstva. Má pravdu, pane ministerský předsedo! (Yes, Prime Minister!) Ano, jedná se o čistě přírodní a přirozený jev, který souvisí dokonce jedině a pouze s počasím, dokonce ještě konkrétněji s jedním jediným jeho extrémním projevem. Jen je škoda, že poddaní a služebníci jejího veličenstva už nepokračovali v rozvíjení prvotní, jak se zdá velmi plodné myšlenky. (ale bylo tomu tak doopravdy? nenachází se nějaké jejich další úsudky, případně další zjištění v tajných zprávách a archivech? 007? they may very well suspect, who is the real author, yet only disclose it to anyone, as well as farmers)

 

http://davidpratt.info/cropcirc1.htm

V roce 1995 se objevila pětilistá hvězda

na venkovském sídle kde přebývá skladatel Andrew Lloyd Webber v Kingsclere. Celý objekt je nepřetržitě střežen 24-hodinovou bezpečnostní službou. Díky ostraze rozlehlých pozemků, vybavených senzory a mikrofony, byl výzkumný tým pokoušející se zkoumat piktogram zadržen během několika minut od jejich příjezdu. Ale nikdo nebyl zachycen při výrobě obrazce. Webber byl v té době na dovolené a jeho bezpečnostní personál zavolal, aby mu sdělil, co se stalo. Sám byl do té doby přesvědčen, že všechny kruhy v obilí jsou podvrhy, proto chtěl vědět, jak se podvodníci dostali dovnitř. Když mu bylo sděleno, že na místo žádný padělatel proniknout nemohl, byl značně překvapen.

(Fig. 9.4 Zajímavý obrazec v obilí, kterým byl značně udiven Andrew Lloyd Webber.)

 

Zachycena zpráva o objevení Crop Circles na zaminovaném poli Salisbury Plane

 

(http://davidpratt.info/cropcirc1.htm ono tam toho je možná víc, celé se překládá)

V létě roku 1991, Terence Meaden a tým japonských vědců měli pole pod dohledem elektronických zařízení, včetně radaru, magnetometrů, videa pro noční vidění, pohybových senzorů. Pod příkrovem mlhy se objevila formace malé činky, ale žádné ze snímacích zařízení nezaregistrovalo jakéhokoliv vetřelce.

 

Důstojník armády umístěné na cvičišti v Salisburské pláni jednou narazil na kruhy v obilí v aktivním minovém poli.

 

Přidat Crop Circles u letiště - pole je oplocené, a vetřelci ani výzkumníci na něj nemají přístup. Výboj blesku se dostane na jakkoliv oplocené místo (jedině kdyby někdo dokázal pole obilí umístit do Faradayovy klece), a kromě toho bude pravděpodobně na stromě dodneška umístěn jeho podpis. Bude umístěn i do  predikcí (předpovědí).

 

Kromě toho je poměrně pravděpodobné, že existuje víc případů, kdy se objevil Crop Circles na místě, které bylo zcela neproniknutelně střeženo vojenskou, policejní, soukromou nebo jinou ochrannou službou, ale tato skutečnost zůstala z důvodu utajení nezveřejněna.

 

Vedlejší, doprovodné, možné objektivní podpůrné důkazy teorie o dopadu výboje blesku v místě výskytu Crop Circles:  zmizelé (zničené), a následně poražené stromy, plocha zbavená pařezů a nakonec zaoraná

18th April 1998, Weyhill, Hampshire, 51.215244, -1.556524

 

něco o těch parazitních (vedlejších, doprovodných, automatických) indukcích

----- Konec oddílu: Některá objektvní pozorování...

 

Blog Libora Čermáka

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...obilnych-lanech.html

píše o nedostatečném zpravodajství ve sdělovacích prostředcích, týkajícího se Crop Circles: "chtěl bych tuto mezeru vyplňovat. Například už tím, že stejně jako vloni a předloni bych chtěl předávat nepředpojaté reportáže z evropských a světových obilných lánů. Nepředpojaté by byly v tom, že v nich nechci čtenáři vnucovat žádnou z možných hypotéz jejich vzniku, ať už se jedná o mimozemšťany, circlemakers, větrné víry, planetu Zemi, obilné duchy či tajné armádní projekty apod."

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

poznámka: v blogu L. Čermáka lze nalézt řadu příspěvků, které se poměrně objektivně zabývají popisem a zhodnocením obrazců v obilí, především v Anglii, ale i u nás (Czech) a jinde ve světě. Mnohá místa s výskytem agrosymbolů autor osobně navštívil, takže jeho příspěvky mohou posloužit jako cenná studnice informací. Další příspěvky se věnují známým bílým figurám koní i lidí, jinde vysvětluje původ a použití názvu Ley Lines a dál se také věnuje úvahám o pravěkém osídlení Kelty a megalitickým i jiným prehistorickým stavbám. Velmi užitečné pro pochopení historie a souvislostí popisovaných míst, lze doporučit.

 

Za jedinou nevýhodou zmiňovaného blogu je možné považovat skutečnost, že naprostá většina odkazů na cropcircleconnector.com (na dřívější než poslední sezónu) už nefunguje, protože byla přemístěna do placené oblasti webu. Informace z blogu jsou ale dostatečně sdělné i bez nich. (netýká se - zatím - odkazů na cropcircleconnector za rok 2011)

 

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

"Ty podivně zahnuté vzorky z piktogramu u All Cannings ukazují na to, že zde působila nějaká jiná síla, než prkna a provázky. Hypotéza circlemakerů - padělatelů tak zde selhává. Toto by dokázala jen nějaká zvláštní technologie, která je nám zatím neznámá. Má tedy ten, kdo nevěří na nadpozemský původ obrazců v obilí, ještě nějakou šanci najít nějakou pozemskou hypotézu? "

(úúúúÚÚÚÚůůůůůŮŮŮŮŮ, má, tady se hlásí, tady by jeden byl, pozn. J.L.)

 

 

 

Nezávislé úvahy o chybách dosavadních průzkumů:

-----Nepřehlédnutelná chyba: snad nikdy nebyly provedeny mechanické zkoušky pevnosti v ohybu, proti přetržení, stébel z obrazců a mimo ně (nepolehlé - stébla neleží na zemi /nepravidelně polehlé, leží na zemi - stébla leží na zemi jen nepravidelně)...

Na rostliny vůbec nepůsobila žádná neznámá a nepochopitelná síla. Stébla se sklonila k zemi, protože byla oslabená. Je možné se o tom velmi názorně přesvědčit zkouškou pevnosti v tahu a v ohybu polehlých, jejichž stébla leží na zemi stébel z obrazce a stojících mimo. Síla potřebná k vychýlení stébla ze svislé polohy o určitý úhel je u stébel uvnitř obrazce mnohonásobně nižší než mimo něj. Ještě stébla těsně u kraje obrazce, a až několik metrů směrem do stojícího obilí budou vykazovat až několikanásobné oslabení proti stéblům, která vůbec nebyla zasažená elektřinou.

 

Obrovskou chybou, hraničící s ignorancí a diletantismem, byl velmi jednoduše prokazatelný fakt, že nikdy nenavštívili ani se jinak nezajímali o plochy, kde je obilí polehlé, na zemi ležící zcela běžně, nepravidelně, ani o vlastnosti rostlin a stébel obilí a jejich částí (kolének aj), které se tam nacházejí. Jde o jednu z nejhorších ukázek diletantismu a nevědecké práce, jaké kdy byly na celém světě předvedeny. Podobnou činnost není možné ani náznakem nazývat výzkum, natož vědecký, jak jmenovaní primitivové sami rádi svou činnost nazývají. Jedincům, kteří se pokoušeli nebo budou pokoušet podobným způsobem organizovat jakýkoliv průzkum v pravidelných obrazcích v obilí, by proto mělo náležet pouze jediné označení: Primitivové. Jedná se o jedny z největších primitivů, diletantů a břídilů celého světa všech dob.

 

-----Další z 18 697 nepřehlédnutelných chyb, které nejrůznější samozvaní záhadologové během svých výzkumů navršili na potupnou záhadologickou hromadu hnoje: Předpokládají, že na rostliny jen poměrně krátkou dobu (minuty) působila nějaká záhadná energie, která by sice mohla mít něco společného s elektromagnetickým zářením (mikrovlny?). Taková energie měla působit minuty, nejvýš desítky minut, a během několika dalších minut, nejvýš desítek minut, má dojít k polehnutí, ohnutí stébel k zemi. Je možné zcela objektivně dokázat, že jakákoliv energie, která by na jakékoliv rostliny působila několik minut až desítek minut tak intenzivně, aby díky oslabení tkání po několika dalších desítkách minut došlo k jejich polehnutí, ohnutí stébel k zemi, by mnohonásobně převyšovala energii potřebnou k jejich totálnímu usmrcení. Záhadologové se také domnívají, že na rostliny mohly působit nějaké neznámé síly, třeba okultně - psychického charakteru, něco jako levitace, telekineze, které mají za následek všechny na místě pozorované elektromagnetické, fyzikální a podobné změny  půdy a rostlin. Také jakékoliv další na místě pozorované obtížně vysvětlitelné jevy. Termodynamické, mechanické i veškeré další přírodní a fyzikální zákony by ale měly podobné následky, takže i po působení jakýchkoliv okultně - čarodějnicko - levitačních sil na rostliny v potřebném rozsahu by zákonitě musely být zcela mrtvé. Žijeme totiž na zeměkouli, a zdejším fyzikálním zákonům se proto musí podrobit i veškeré zde působící čarodějnice, mágové, mysteriózní a nevysvětlitelné jevy, Baby Jagy i Dědkové Morozkové, Nástěnko.

 

-----Meaden i Lewengood byli sice rozluštění fenoménu poměrně blízko, sami se ale chybnými úvahami ocitli v oblasti velmi těžko ověřitelných nebo zcela neověřitelných úvah. Dostali se tak na kilometry, nebo spíš světelné roky daleko od možného řešení. Jejich úvahy shodně propojuje elektromagnetismus. Téměř jediným, a současně i největším dočasným elektromagnetickým přírodním jevem je výboj blesku. Oba velmi rychle začali uvažovat o mystériích, jeden mikrovlny (L), druhý (M) do prudké vzdušné víry, třením elektrizované. Oba společně spojovala víra v "cosi elektromagnetického nepochopitelného", co výskyt jevu na nejrůznějších místech propojuje. To že propojující jev může být velmi intenzivní, velmi pochopitelný elektromagnetický jev - výboj blesku, tak daleko se ale ve svých úvahách nedostali. Jeho prostřednictvím je možné vysvětlit řadu objektivně zjištěných a zjistitelných i měřitelných anomálií na místě výskytu Crop Circles. Ne řadu, ale prakticky bez výjimky všechny. Včetně všech velmi subjektivních a jen velmi obtížně ověřitelných pocitů návštěvníků míst, kde se obrazce vyskytovaly.

 

 

-----http://www.cez-okno.net/clanok/kruhy-v-obili/kruhy-v-obili-a-barbara-lamb

BL: Myslím, že kruhy v obilí jsou rozhodně produktem nějaké nepozemské inteligence, něco co je odjinud. Každopádně to, co nevíme, je, jestli jsou kruhy v obilí vytvářeny mimozemšťany ve fyzické formě, nebo jinými bytostmi, které přicházejí například z jiných dimenzí naší reality. Ale rozhodně víme, že tito umělci, autoři, jsou velice inteligentní, kreativní a mají velké znalosti geometrie, proporcí a matematiky a jsou schopni vytvořit obrazce tak nádherné a do detailu přesné. Nikdo nikdy sice neviděl žádnou bytost z jiné planety vytvářet kruhy v obilí, ale vše napovídá tomu, že přicházejí odjinud. Víme také, že existují obrazce "umělé", které jsou vytvořeny člověkem, ale většina z nás je schopna tyto rozpoznat od těch "opravdových".

 

 

-----"Chyťte si svého padělatele kruhů v obilí"

http://www.ufo.cz/obili/0210b.htm

Něco podobného by opravdu nikdy nikdo zkoušet neměl, protože pokud by se mu během podobného pokusu opravdu podařilo "chytit" pravého autora Kruhů v Obilí, respektive se s ním potkat (podat si s ním ruku), už nikdy by se se z pole nevrátil, a pokud by byl vůbec nalezen, odnesli by ho z pole "nohama napřed" (ovšem pouze v případě, že by se jeho tělo nacházelo jako jediný, celistvý exemplář). Vzhledem k tomu, co se během zásahu bleskem odehrává (v případě takzvaného "Return Stroke"), pokud by byl zasaženi skutečně jím a ne jen některými jevy jej předcházejícími nebo doprovázejícími. Stepped leader, positive streamer - ty se všechny nemusí nutně proměnit v Return Stroke, return stroke se během výboje odehrává pouze jeden nebo několik - v průměru 3 - 5, některé z nich mohou mít i několik paralelních ramen, zatímco positive streamerů, nepropojených může vzniknout až několik desítek a neukončených stepped leaderů i mnoho desítek až stovek. V případě přímého zásahu RS je celistvost jakéhokoliv předmětu velmi vážně narušena a není vůbec vyloučeno, že by jakýkoliv předmět, který bylo možné před zásahem RS označit jako živý organismus, byl velmi rovnoměrně rozprostřen na ploše několika hektarů po předchozí dezintegraci na díly nepřesahující velikostí několik centimetrů. Současně nebo těsně před touto dezintegrací (zlomek tisíciny sekundy) by byla velmi podstatná část tohoto původně živého organismu (desítky procent hmotnosti) přeměněná na plyn. Jmenované jevy RS doprovázející, předcházející i následující, Stepped Leader, Positive Streamer, pokračující proud - nemusejí přenášet ani 1% celkové energie výboje, přesto ale kterýkoliv z nich dokáže pozabíjet stádo krav.

 

Naprostá většina živočichů včetně lidí usmrcených bleskem pravděpodobně není usmrcena díky zásahu RS, protože jsou v okamžiku jeho dopadu dávno mrtví nebo alespoň omráčení prostřednictvím jevů, které jej předcházejí.

 

I když to vypadá velmi nepravděpodobně, některé živočichy ochrání před smrtí sám výboj blesku, protože je prostřednictvím některého jevu předcházejícího RS omráčí, takže leží na zemi. Některé zabije i tak, také přitom mohou spadnout z výšky. Někteří mohou být usmrceni i potom, díky tomu že RS dopadne příliš blízko nich. Přesto ale jakéhokoliv živočicha ležícího na zemi nemusí přímo zasáhnout RS už jenom z toho jednoduchého důvodu, že k dopadu využije mnohem lepší hromosvod. Proudy několik set tisíc ampér doopravdy potřebují "lepší hromosvody". Kterýkoliv i hodně rozměrný živočich, zasažený přímo a přesně  RS, okamžitě exploduje. Podobně jako některé několika tunové stromy, které byly zasaženy "přímo dovnitř a hodně ". (foto) Veškeré stromy, které jsou od blesku "jenom" rozštípnuté, nalomené nebo přelomené, ve skutečnosti RS jenom "olízl", proběhl těsně vedle nich.

 

-----Jedna z největších chyb průzkumníků Crop Circles je přivést si na pomoc ke zkoumání kruhů v obilí ufology, astrology, záhadology, faktaXology, psychotroniky, senzibily, biotroniky, esoteriky, okultisty, mágy, čarodějnice a nejrůznější jim podobné pavědce. Ona se podobná verbež na tato místa začíná zcela automaticky slézat jako švábi nebo vosy na pivo.

 

Proč nepožádají o průzkum na místě představitele klasické základní vědy a výzkumu, botaniky, zemědělce, fyziky, chemiky (toxikology !!!!! především), biochemiky, biology, geology, speleology, vodohospodáře, meteorology, hydrogeology, archeology, fotografy specializující se na time-lapse photo? Prostě proto, že ti by jim "nevysvětlitelný" jev jednou provždy vysvětlili, z čehož mají největší strach, a měli by po žížalkách.

 

-----Jakékoliv tvrzení typu "200, 300, 500% nodes elongation is not possible in nature conditions" (prodloužení kolének nemůže nastat v přírodních podmínkách) je sprostá lež. Nebozí výzkumníci Crop Circles totiž na sebe jen nechtěně prozrazují, že kdyby nebylo jevu Crop Circles, v životě by žádné pole nenavštívili. Samozřejmě také to, že nikdy nikde nenavštívili žádné pole s normálně polehlým, se stébly ohnutými k zemi obilím. Našli by totiž naprosto shodné změny kolének, včetně těch, které tak hrdě a honosně nazývají "expulsed nodes", "exploded nodes", nebo "Expulsion Cavities". Zjistili by, že se naprosto ve všech případech absolutně bez jakékoliv výjimky jedná o naprosto běžné a přirozené změny u jakéhokoliv polehlého, na zemi ležícího obilí. Veškerá jejich činnost dosud totiž probíhala tím způsobem, že vzali a vyfotografovali vzorky kolének z obrazců s polehlým, se stébly ohnutými k zemi obilím a vzorky z nedalekých míst, kde obilí polehlé, na zemi ležící nebylo. Co ale neprovedli dosud nikdy, během celé řady desítek let Nikdy, ještě jednou nutno zdůraznit NIKDY, nezašli někam daleko od jimi zkoumaných pravidelných obrazců, do míst, kde se vyskytuje nějaký RDF (Randomly Downed Formation, nepravidelně polehlá, ohnutá k zemi, formace), a neodebrali vzorky i tam.

 

Pokud ale přeci jen proti všem předpokladům někdy takovou návštěvu na nějakém podobném místě vykonali, podobně poškozené obilí tam, pravděpodobně s překvapením dokořán otevřenou hubou nalezli. Neudělali ale nic jiného, než že všechny podobné případy prohlásili za výjimku, která potvrzuje pravidlo. Konstatovali jen, že se jim ta energie, která nikde na světě nedělá nic jiného než že vyrábí pravidelné obrazce, z nějakých nepochopitelných důvodů poněkud "nepravidelně rozlezla a rozeběhla do okolí".

 

Na tomto místě budiž záhadologům sděleno, jednou provždy: veškerá jimi tolik vychvalovaná "nadpřirozená", "mimozemská" energie jim přichystá hned v roce 2012 (že by něco naznačili staří Mayové?) něco mezi 0,5 - 1,5 miliónu kilometrů čtverečních poškozeného, oslabeného a polehlého, na zemi ležícího obilí na celém světě. Je to asi miliónkrát vyšší počet i rozloha případů, než které oni nacházejí v pravidelných obrazcích. Bude vykazovat naprosto stejné znaky poškození, které nacházejí v pravidelných obrazcích. Navštěvovat podobná místa je zcela pod jejich důstojnost, a oni se k něčemu podobnému zcela určitě nesníží. Nevadí, však on už to někdo udělá za ně, aby jim ty jejich nevymáchané záhadologické rypáky jednou provždy zacpal a do toho hnoje zaryl.

 

Zjistili by totiž, že kolénka i rostliny vykazují na takových místech naprosto stejné změny, včetně jimi tolik adorovaných "expulsed cavities", "exploded nodes", kterým všichni shodně připisují když ne mimozemský původ, tedy alespoň příčinu z druhu "spiritual - pretersenzual - extrasenzual - astrological" z oblasti duchovna, paranormality, astrologie nebo jakékoliv jiné podobné zavšivené pavědy. Zjistili by totiž, že na místě se vyskytují naprosto všechny jimi vyfotografované změny růstu - prodloužená a ohnutá kolénka, včetně všech jimi domnělých změn údajně způsobených tlakem plynu, ale ve skutečnosti se jedná o zcela přirozené růstové změny, způsobené vzájemným tlakem narůstajících tkání. Na některé ještě zelené partie rostliny může působit tlak jiných, již odumřelých a zaschlých, nebo teprve odumírajících a zasychajících (jde o zcela přirozené důsledky procesů růstu a zrání jednoletých rostlin). Možná by potom dokázali dospět k názoru: co kdyby bylo možné, že veškeré, i pravidelně polehlé, na zemi ležící obilí v obrazcích, i naprosto nepravidelně polehlé, na zemi ležící obilí kdekoliv jinde na poli, má úplně stejnou příčinu? Má pravdu, předsedo! Opožděné dozrávání u polehlých, jejichž stébla leží na zemi rostlin se vyskytuje naprosto bez výjimky na všech místech s nepravidelně polehlým, se stébly ohnutými k zemi obilím.

 

Téměř bez výjimky všichni průzkumníci Crop Circles totiž jen parazitují skutečnosti, že mezi polem obilí a houskou nebo krajícem chleba je velice dlouhá vzdálenost a naprostá většina laické veřejnosti nikdy nespatřila pole obilí jinak, než z okna jedoucího vlaku nebo automobilu. Na jejich obranu budiž uvedeno, že z jimi předkládaných důkazů ale zcela jednoznačně vyplývá, že na neznalosti laické veřejnosti parazitují především díky vlastní neznalosti, protože od nebohé laické veřejnosti je dělí jen několik návštěv polí, na kterých se vyskytovaly některé pravidelné obrazce v obilí. Podívat se na místa, kde je obilí polehlé, na zemi ležící jen zcela nepravidelně, to by přece bylo hluboko pod jejich úroveň, a je to přeci zcela zbytečné, když vznikla úplně jinak a nic podobného se tam nemůže nacházet. Chyba lávky! Na všech místech s nepravidelně polehlým, se stébly ohnutými k zemi obilím by nalezli tolik známek, které jsou jimi naprosto bez výjimky připisovány "záhadnému působení neznámých energetických jevů", že by se z toho poblinkali. Na záhadné jevy a působení neznámých sil ať co nejrychleji zapomenou, logické působení eistujících a měřitelných sil, a ještě k tomu vysoce energetických je správně. Poznámka: světlou výjimku tvoří například Crop Circles průzkumníci z Itálie, kteří si pravděpodobně jako první všimli, že nepravidelně i pravidelně polehlé, na zemi ležící obilí má velmi mnoho společného, a na mnoha místech tohoto webu je jim za to opakovaně děkováno (foto).

 

I přesto, že se téměř všichni zaslepení výzkumníci a obdivovatelé záhad až dosud během výzkumů Crop Circles chovali jako neuvěřitelně tupá hovada, nebude po nich ani po circlemakerech nikdo vyžadovat, aby na pole šli a něco tam měřili přesně v okamžiku, kdy jedině tam opravdu vzniká skutečný, genuine obrazec v obilí. Přesněji řečeno v okamžiku, kdy je do struktury stébel zaznamenáván. Jakýkoliv circlemaker nebo záhadolog, který by byl přímo zasažen nejvíc energetickou součástí výboje blesku, Return Stroke, nejenom že by byl okamžitě na místě mrtev, ale současně by také přesně v okamžiku dopadu čela impulsu Return Stroke výboje blesku explodoval. (pic)

 

-----Pozorovatelům (především samozvaným "odborníkům" na problematiku Crop Circles) jsou kompletně šokováni z toho, že by příroda sama od sebe dokázala vytvořit něco tak nepředstavitelně souměrného a složitého. Pozorovatelé Matku Přírodu značně podceňují, protože každá jednotlivá buňka jakéhokoliv organismu je milión miliónů krát složitější, než i ten sebesložitější obrazec v obilí, přesto se ale jedná o strukturu velmi souměrnou, a kromě toho vykonávající řadu funkcí.

 

Diví se někdo, že příroda dokáže vytvářet nádherné krystaly a jejich sestavy, nejrůznější krystalové drůzy? Tisíce nejrůznějších dalších zcela přirozeně se tvořících fraktálových útvarů, delty řek ústících do moře, větvoví stromů, cévní systémy rostlin a živočichů, struktury výbojů blesku, kořenové systémy rostlin, planetární systémy, galaxie, molekuly, makromolekuly, a milióny a miliardy dalších zde neuvedených příkladů? Příroda zcela bez problémů veškeré popsané struktury vytváří po milióny a miliardy let. Jsme a budeme celé lidstvo nadále takoví troubové, že se jí budeme neustále pokoušet tuto schopnost právě a přesně v tomto jediném konkrétním případě odebírat? Všechny ostatní schopnosti jí přiznáme, milióny a miliardy dalších případů utváření pravidelných a fraktálových struktur, včetně vlastního organismu. I lidský organismus je velmi pravidelná struktura, využívající tisíce a tisíce zcela přirozených schopností přírodny utvářet fraktálové struktury. Všechny vyjmenované schopnosti přírodě milostivě dovolíme, a ještě několik miliard dalších k tomu, a jenom v tomto jednom jediném případě se budeme snažit celou záležitost připisovat mimozemšťanům, neznámým energiím a konspiračním teoriím?

 

Jednou z největších hrubých chyb samozvaných "výzkumníků" Crop Circles je skutečnost, že za datum vzniku fraktálů považují počátek 20. století, kdy byly obleveny jejich objevitelem, nebo dokonce až 70. léta, kdy byly poprvé počítačově simulovány. Ve skutečnosti existovaly kdekoliv už od prvního okamžiku velkého třesku, a dokonce velmi pravděpodobně už kdykoliv předtím, ať už z filozofického nebo fyzikálního pohledu.

 

Milí (zaostalí) milovníci záhad dávají největší naději nějaké záhadné energii, pokud nezáhadné tak nejraději mikrovlnám. Především ale ze všeho nejraději nějaké záhadné dosud neodhalené formě energie. Pokud by se přeci jenom (nedejbože pro ně) jednalo o nějakou "obyčejnou", zcela nezáhadnou formu energie, měla by podle nich i ona mít nějaké zvláštní, mysteriózní a nadpřirozené vlastnosti. Teprve v důsledku nich by výsledky působení běžné formy energie byly formovány do tak zvláštních a nepochopitelně pravidelných tvarů. I kdyby šlo jen o zcela obyčejný elektrický výboj, podle nich by to musel být alespoň "neznámý, nebo dosud nezdokumentovaný druh elektrického výboje". Dovede si někdo představit něco jako "neznámý druh elektrického výboje"? Snad jedině fanatičtí přívrženci záhad a mysterií. Veškeré možné existující elektrické výboje jsou prostřednictvím fyziků a přírodních a fyzikálních zákonů naprosto dokonale popsány a charakterizovány. V případech, kdy je lidstvo k něčemu potřebuje, tak je také poměrně bezpečně využívá (spalovací motory, litotrypse). V případech, které jsou pro lidstvo zcela nevyužitelné, jako výboje blesku, je má alespoň velmi dobře popsané a charakterizované. Jak už se ale stalo obvyklým pravidlem, všechny popsané obory techniky, vědy a výzkumu patří zcela neoddělitelně do některého z podoborů základního nebo aplikovaného výzkumu. To jsou všechno činnosti, kterých se obdivovatelé a milovníci záhad bojí jako čert kříže. Oni se totiž ze všeho nejraději pohybují jen ve svých zcela osvědčených bludných kruzích a spletitých pavučinách záhadna, nepoznání a omylů. Jsou všechny sestavované na principech působení mimozemšťanů, psychických energií, senzibilních médií, utajovaných výzkumů a desítek podobných pavědeckých tvrzení nebo konspiračních teorií, a omílají je stále a stále dokola jako na kolovrátku.

 

Bude pro ně obrovským zklamáním, že jev pro ně tak nevysvětlitelný, jako jsou kruhy v obilí, může způsobit něco tak nechutně obyčejného, jako je výboj blesku. Stačí prozkoumat několik málo odborných publikací (Uman, Rakov, www.ufl.edu), aby se kdokoliv dokázal přesvědčit, že "obyčejný" výboj blesku je záležitost vpravdě neobyčejná. O obrovské energii, probíhající velmi pravidelně a řídící se velmi přesnými pravidly a fyzikálními zákony. O její obrovské síle a rychlosti, fraktálním větvení a souměrnosti. Dokázali by možná časem vysvětlit i sami sobě, že pro fyzikální jev, který by dokázal přestěhovat elektrickou lokomotivu na vzdálenost mnoha tisíc kilometrů i s vlakem, opravdu není nijak velký problém změnit směr růstu obilí (převážně poškozením), nebo "zatlouct kolík do země". Milovníkům záhad bude trvat mnoho let, než se dokážou s podobně primitivním vysvětlením vyrovnat, že jim někdo tak nechutným způsobem "rozšlapal bábovičky". Prostřednictvím nedávného výboje blesku je možné vysvětlit naprosto bez výjimky veškeré "anomálie" i jiné záhadné jevy, pozorované na místech výskytu kruhů v obilí. Namátkou vysušení půdy pod obrazcem, změny výchylky kompasu, poruchy elektronických přístrojů. Pokud by výboj blesku dodával proud a napětí trvale, dokázal by zásobovat energií provoz několika miliard tokamaků, nebo miliónů urychlovačů CERN najednou.

 

Malá vsuvka: Ještě jednou, a rozhodně ne naposledy: Ufologům, záhadologům i jejich věrným druhům konspirátorům a podobné pakáži, která na problematice Crop Circles odjakživa jenom parazituje, je nutné celou problematiku Crop Circles zcela bez milosti, co nejrychleji a co nejrozhodněji odebrat, zakázat, někam zamknout a zahodit klíč. Ono jim i tak těch jejich báboviček, zatím nerozšlapaných, zůstane pořád dost. (na jak dlouho?)

 

Jednou z velmi vážných chyb, které se dosud všichni průzkumníci Crop Circles dopouštěli naprosto bez výjimky, je skutečnost, že na místě absolvují jednu jedinou návštěvu nebo přelet aeroplánem, zhotoví snímky a celá záležitost je tím pro ně vyřízená. Jejich základní a nejdůležitější povinností ale měla být pravidelná návštěva každého takového místa v nejvýš několikadenních odstupech až do sklizně, a ještě nějaký čas po ní. Dokumentují totiž zcela přirozený přírodní úkaz, který probíhá v čase (viz chronologie), a také se v průběhu času vyvíjí. Dlouho před polehnutím, ohnutím stébel k zemi, a po něm až do sklizně i po ní. Původně polehlá plocha několik procent rozlohy pole se často zmnohonásobí. Velmi snadno by tak zjistili, že na zasažených místech postupně poléhá další a další obilí, a že jimi zkoumaný, "naprosto nepochopitelný až nadpřirozený" úkaz má velmi mnoho společného se zcela běžně polehlým obilím. Že původce pravidelného i zcela nepravidelného polehnutí jeden jediný jest, protože se vlastně jedná o zcela identický jev. Nejlépe by bylo, doporučit průzkumníkům Crop Circles, aby navštěvovali a podobně zdokumentovali v odstupu několika dnů pole se zcela běžně, nepravidelně polehlým obilím. Zjistili by, že se situace vyvíjí velmi podobně, jako v okolí a uvnitř pravidelných obrazců. Zkoumání polí s nepravidelně polehlým obilím by ale pravděpodobně bylo něco zcela pod jejich úroveň. Bude lepší raději je dál nechat snít jejich neustávající sny o mimozemšťanech, jejich létajících strojích, záhadných energiích a houbových chorobách hmyzu, které jej likvidují tak rychle, že se ani nestačí pustit stébla (viz).

 

---- To, že je možné například prostřednictvím mikrovlnného záření, dosáhnout podobných efektů ve tkáních rostlin (nikdy opakovatelně neprověřeno a velmi nedostatečně zdokumentováno), je možné přirovnat k následujícímu typu úvahy: Můj pes má čtyři nohy. Kočka má čtyři nohy. Můj pes je kočka. (Jistě, pane premiére). Tvrzení, že působením mikrovln dojde k poškození tkání, samozřejmě věřit lze, zato tvrzení, že působením mikrovln dojde k (rychlému) PRODLOUŽENÍ kolének (např ječmene) je možné bez jediného ověřovacího pokusu označit za podvrh nebo sprostou lež. Tvrzení má podobnou hodnotu, jako kdybychom po nálezu tepelně opracovaných zbytků masa z období před 6000 lety tvrdili, že praobyvatelé měli plynové sporáky, elektrická kamna a mikrovlnné trouby, protože dneska se to přece jinak nedělá...

---konec oddílu Chyby (možná budou časem přemístěny na vlastní stránku)-----

 

 

 

Bludy. Další významnou skupinu teorií,které už není možné

označit jen jako chyby, tvoří neoddiskutovatelné bludy a cílené mystifikace, lži  a dezinformace, hraničící s konspiračními teoriemi, sprostě využívající neznalosti laického publika. Těm se tyto stránky samozřejmě snaží vyhýbat, jak je to jen možné, ale občas to tak docela možné není. Čtenáři si tak mohou udělat alespoň přibližnou představu, jakým záhadologickým hnojem se občas musí seriózní výzkumník prohrabávat.

 

Hesemann, M.: Poselství z vesmíru, ETNA, Praha, 1993, s. 64:

(The cosmic connection: worldwide crop formations and ET contacts)

Na obilí působily vysokofrekvenční elektromagnetické vlny ve spodní části gigahertzového pásma. Ty údajně mohly vybudit *) elektrony v atomech půdy a rostlin na vyšší energetickou hladinu. Vyrovnáním energetické hladiny pak vznikají právě ty anomálie, které se v agrosymbolech projevují.

(existuje nějaký důkaz, vyzkum tohoto tvrzení? pozn. J.L.)

 

Nejrůznější bludy budované okolo Crop Circle geometry - příklady ani netřeba uvádět, stačí zadat heslo do vyhledávače. Úplně stejné grafy a výsledky je možné získat, bude li podrobena podobnému výzkumu jakákoliv molekula, atom, krystal. Struktura listu stromu (žilkování), a jiné a jiné.

 

Něco nejsou jen bludy, něco jsou vyložené lži:

z internetových stránek UFO klub Záblesk

... vzorky byly odeslány k prozkoumání, zda na rostliny nepůsobilo mikrovlnné záření.

... bylo potvrzeno, že ano.

kam byly odeslány, kdy, kým? kdo je zkoumal, jak, díky čemu dospěl k podobnému vyjádření? použitá metodika zkoumání? jak byla stanovena frekvence záření?

který idiot se dokáže pod něco takového podepsat?  (pokud tedy podobné vyjádření vůbec existuje)

který idiot vůbec dokáže podobné zcela neprověřené tvrzení kdekoliv zveřejnit ?

ve skutečnosti nikdy nikdo podobné vyjádření nevytvořil, vzniklo pouze v "moudrých hlavách" UFO kluba zábleska, které se prostřednictvím podvržení podobných "vědeckých tvrzení" snaží dodat svým opakovaným bludům alespoň minimální zdání serióznosti, a mystifikovat tak laickou veřejnost. Na "UFO klubu Záblesk" je zajímavá pouze jedna jediná skutečnost: ve slovním základě jejich názvu je obsaženo jedno poměrně známé a zajímavé slovo: BLESK...

---konec bludy, které budou pravděpodobně přemístěny jinam--------------

 

Záznam obdoby obrazce magnetických siločar v poli obilí

Až zarážející, matoucí, šokující a těžko uvěřitelná, ale i oči otevírající podobnost

Kruh v Obilí - záznam siločar elektromagnetického pole generovaného výbojem blesku

Hodnota proudu se blíží 106 - milión Ampér (známé školní experimenty 20 - 30 Ampér)

 

  

Přesně v okamžiku výboje blesku proudí skrz stébla obilí indukované i přivedené (ionizovaným vzduchem, koronový výboj) elektrické proudy. Díky nim se stébla a další části rostlin chovají jako jakýkoliv jiný vodič a vykazují v takovém okamžiku elektromagnetické vlastnosti. Mohou se proto krátce chovat podobně jako střelky kompasu, a tak je obrovské elektromagnetické síly výboje na okamžik nutí vychýlit se ve směru nebo proti směru hodinových ručiček, v závislosti na vzájemném poměru, polaritě a fázovém posuvu procházejícíh proudů. Dočasné mechanické změny a namáhání mohou také způsobit zatím neviditelné směrově orientované mechanické poškození. Takové mikroskopické směrově orientované poškození dokáže postupným narůstáním poškozených tkání později způsobit postupné směrově orientované naklánění všech stébel jedním směrem (CW or CCW). Magnetické pole výboje průměrného blesku je v určitém okamžiku alespoň deset tisíc krát silnější než magnetické pole Země. Další část práce mohou vykonat obrovské síly elektrostatické, díky nimž se listy a stébla rostlin chovají jako lístky a stébla elektroskopů. Průměr kruhu přibližně vyznačuje dosah elektromagnetických sil výboje blesku. K tomu všemu se ale obrazec v obilí objeví nejméně několik dnů, někdy až řadu týdnů po výboji blesku. Je to proto, že zasažené rostlinné tkáně slábnou velmi pomalu, díky obrovské setrvačnosti a v jejím důsledku velmi pomalu probíhajícím změnám v rostlinách (EPP, Chronologie). Díky tomu, že se někdy na místě mohou odehrát velmi složité interference a rezonance, se někdy může vytvořit velmi složitý obrazec. Jediný výboj blesku vyzáří energii, na kterou by elektrická lokomotiva ujela několik tisíc kilometrů. Průměrný (!) výboj. (zjednodušený výklad)

 

Jednalo se pravděpodobně o jednu z největších mystifikací a legrací, kanadských žertíků, které si kdy Matka Příroda z užaslého lidstva dělala stovky i tisíce let.

 

S uvedenými myšlenkami je možné nesouhlasit, je možné proti nim i protestovat, je to ale asi tak opravdu všechno, co se s tím nebo proti tomu dá dělat. Tzv. postulát Járy Cimrmana.

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pro vás připravil, a veškeré zde uváděné údaje velmi důkladně teoreticky i experimentálně prověřil

 

Jan Ledecký

 

Tvůrci vědí, že dokonalosti není dosaženo, když už není co přidat, ale tehdy, když už nelze nic odebrat A.de Saint-Exupery
Nesmíte se nikdy vzdát. Vítěz se nikdy nevzdá, a kdo se předčasně vzdá, nikdy nevyhraje. Ted Turner
Na všem v přírodě je něco nádherného. Aristoteles
z