Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

www.bourky.com - bouřky, blesky, oblačnost ScienceWeek.cz - Online RSS čtečka - věda a technika RSS feed

Kruhy v obilí (agrosymboly)

 Motto: Ohromné množství kruhů v obilí nápadně připomíná počítačovou simulaci  elektromagnetického pole. Dokonce i jeden jediný, samostatný kruh. To proto, že  skutečně byly vytvořeny působením siločar elektromagnetického pole výboje blesku.

 

Krásný úkaz z České republiky (28. 6. 2014) - Kruh v obilí Boskovice 2014

Poznámka autora: Letošní sezóna (2014) kruhů v obilí je opravdu mizerná, a odkazy na jednotlivé ojedinělé výskyty zde budou umístěny "až bude čas". Povedený kousek se objevil v Boskovicích, tak alespoň něco.

Najde se už konečně odvážlivec, který se zeptá meteorologů, zda přesně v místě (nebo v jeho těsné blízkosti, vzhledem k předpokládané chybě měření desítky metrů, někdy i 100-200, protože některé blesky jsou hodně rozvětvené a klikaté), kde byl objeven kruh v obilí, dopadl nějakou dobu předtím blesk? Mohlo to být řadu dní, i týdnů, než se kruh objevil. Měl by to být pořádný macek, samozřejmě CG (cloud tot ground), alespoň 100 000 Ampér, ale i přes 200 tisíc nebo ještě mnohem víc. Meteorologové tyto údaje k dispozici mají - CELDN, Siemens, Vaisala ...

Autor těchto stránek sám podobný dotaz vznést nemůže, protože při jakékoliv odpovědi v rozmezí od neutrální až po potvrzující by byl okamžitě obviněn z podvrhu.

Mimochodem, jak je možné se přesvědčit z leteckých záběrů pořízených na místě (míněno Boskovice, ale zdaleka nejenom tam), hromosvodů je na místě víc než dost...

Místní (opět míněno Boskovice) si na nedávnou bouřku jistě vzpomenou. Mimochodem, obyvatelé nedalekých obydlí museli zaslechnout strašnou ránu, necelou vteřinu po záblesku.
 

foto ikona funguje i jako odkaz na podrobnou stránkuKruhy v obilí 2014 - Česká republika

datummístoGPS souřadnice pozn.odkazyfoto
2014-06-28Boskovice 49.4991406, 16.6496542 GM 1
 

Crop circles electromgnetic simulationStručná charakteristika příčin vzniku kruhů v obilí

 

Kruhy v obilí 2013 - zamyšlení nad podezřele nízkým počtem v roce 2013

Kruhy v obilí - agrosymboly - crop circles

--- Konec kompletní mapy stránek webu www.cropcirclesonline.com, následuje krátké upozornění a vysvětlení

z 

Upozornění (Charakteristika):

I kdyby kterékoliv tvrzení na těchto stránkách vypadalo, že je formulováno s naprostou jistotou, je třeba před něj vložit některé z těchto úvodních prohlášení:

Je vysoce pravděpodobné, že...

Pravděpodobně bude možné dokázat, že...

Není vyloučeno, že...

Z některých (mnoha) pozorování se zdá (vyplývá)...

Být si absolutně jist svou pravdou dokáže opravdu jen blbec, pitomec nebo idiot. Tak který z nich vlastně, sakra ?

Například stoupenci a vyznavači kteréhokoliv druhu pavědy, kteří se tak přesně řadí do tří jmenovaných kategorií.

 

Pro základní seznámení s dosavadními pohledy na problematiku kruhů v obilí je možné navštívit stránku Wikipedia - Kruhy v obilí. Většina tam podaných vysvětlení sice spadá téměř nebo zcela do oblasti Pseudovědy (pavědy),  Kategorie: Pseudověda, může ale sloužit jako základní informace o dosavadním pohledu na celou problematiku.

 

Ale i to je k něčemu dobré. Stránka ve Wikipedii (ať už česky, anglicky nebo v řadě jiných jazyků) může posloužit jako velmi názorný příklad toho, jakým hnojem pavědy, duchařství, víry v čarodějnice a nadpřirozené síly, pověr a nevědomosti se musí prodírat a brodit každý, kdo se chce alespoň trochu věnovat problematice kruhů v obilí, a chce se pokusit o jejich řešení prostřednictvím vědeckých a přírodovědných metod. Například z hlediska možnosti účinkování abiotických stresových faktorů. Když se chce jenom přesvědčit, kam asi dosud lidstvo ve svém bádání dospělo, nebo se pokusilo dospět.

 

Mnohem lepší je návštěva stránky http://www.cropcirclegroup.com, která je sice k dispozici pouze v holandštině, ale i jen strojový google překlad prozradí, že je zcela oproštěna jakýchkoliv náznaků důvěry v pavědu a podobně scestného myšlení, kterými se téměř veškeré dosavadní úvahy a stránky o kruzích v obilí jen hemží. Na stránce Theorieen & Onderzoek (teorie a výzkum) zaujímá k nesmyslným teoriím velmi rezervovaný postoj a zmiňuje je jen zcela okrajově. Tři až čtyř věty, objektivně jen proto, že existovaly.  Web sice přibližně od přelomu 2012 / 2013 není aktualizován, ale na http://www.cropcircleaccess.com právě od roku 2013 pokračuje - tentokrát už anglicky - identický autor (autor - genderové pojmenování autorky).

 

Především je nutné zdůraznit, že zde podávané vysvětlení, ani jakákoliv stránka tohoto webu, se v žádném případě nezabývá pojmy ani obory lidské činnosti jako Esoterismus, Spiritismus, Astrologie, Parapsychologie, Psychotronika, Paranormální jevy (EN - lepší), Ufologie, okultismus, numerologie, Věštění, Pověry.

Víra v mimozemšťany, Mimozemský život, včetně Mimozemšťané (sci-fi), Astrobiologie, E.T. - Mimozemšťan, UFO, Military disc-shaped aircraft, Létající talíř (UFO), návštěvníci z Kosmického prostoru, Vesmíru, Galaxie, Mléčné dráhy.

Magie, Čierna mágia, Čarodějnictví, Čarodějnice, Nadpřirozené jevy, Zázraky. Fenomén roku 2012, Poltergeist, Konspirační teorie, Telekineze, Šamanismus, Mystika, ani jakýkoliv jiný obor Pseudovědy nebo pavědyKategorie: Pseudověda. Jakákoliv podobná prašivá odvětví pavědy, také nazývané lživěda (pseudověda), nebo také velmi často "alternativní věda" je nutné co nejdůkladněji oddělit a odlišit od přírodních oborů a vědy opravdové, ověřitelné, reprodukovatelné, a nakonec co nejdůrazněji vymýtit a zničit, rozdrtit. Je to něco podobného jako boj s lidskou hloupostí. Nikdy se nad ní nedá trvale a kompletně zvítězit, ale musí se s ní a proti ní neustále a nepřetržitě bojovat.