Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

lightning discharge
Nepravidelně polehlé obilí
RDF: Randomly Downed (Damaged) Figures (Formations), nazývány tak především v textech lovců kruhů v obilí  Crop Circles)
crop circles
www.bourky.com - bouřky, blesky, oblačnost RSS feed

Kruhy v obilí

Podívejte, oni lidi dobře vědí, když si to rozkradli, že to nemůžou vyhrát. A taky moc dobře vědí, že jsou všichni podezřelí.Tak dlouho říkal HOP, až mu přeskočilo. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se přinese pivo.

Ověřené zásahy blesku

na mnoha místech RDF

PagPh

 

Na této stránce budou zveřejňovány nejrůznější fotografie polí s obilím z míst ověřitelně zasažených bleskem. Jde o snímky z let 2008, 2009, 2010, kdy existovala možnost, dnes nedostupná - s přesností lepší než na desítky metrů zjistit místo, typ (C-C, C-G), čas i intenzitu (kA) dopadajícího blesku během bouřky. Jednalo se o experimentální provoz, bude vysvětleno později. Nějaké další informace o principech měření  polohy dopadajících blesků a používaných systémech zde.

 

 

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

RDF - Randomly Downed Formations (nepravidelně polehlé,)

nerozlučně doprovázejí veškeré pravidelné obrazce, když ne ihned, tak později.

Jak by také ne, když stejně jako ony vznikají z naprosto stejné příčiny, jenže během vytváření pravidelných obrazců dochází k těžko definovatelné a odhadnutelné souhře několika současně probíhajících náhod, díky nimž je výsledek působení mechanických a elektromagnetických sil, probíhajících při výboji blesku, jednak velmi souměrný, a není nakonec "rozcuchán", nebo jen zanedbatelně, díky působení některých doprovodnýmchjevů (nepravidelné vedení elektrické energie po povrchu země, vítr), které jinak bouřku a blesky velmi nerozlučně doprovázejí.

 

V případě vzniku nepravidelného obrazce ale k ničemu takovému nedojde, nepřitahují proto také prakticky žádnou pozornost. Znovu nutno zdůraznit: pravidelný obrazec se vytvoří přibližně v jednom případě z miliónu, nebo ještě méně, a v naprosté většině případů, ať už se jedná o pravidelně nebo nepravidelně polehlé, na zemi ležící obilí, polehnutí, ohnutí stébel k zemi nastane až řadu dnů po bouřce, spíš dokonce týdnů. Výjimkou jistě nebude doba delší než dva měsíce (pozorováno). Samozřejmě do značné míry závisí na konstituci pěstované plodiny, například na ječmenu se následky projeví podstatně rychleji než na pšenici. Při totožném nebo podobném zásahu bleskem i o několik týdnú dřív.

 

Působení výbojů blesku na úrodu je v odborné literatuře věnována jen poměrně malá pozornost, a prakticky vždy je při zmínce o něm výslovně zdůrazněno, že uváděná příčina je velmi lehce zaměnitelná s působením mnoha jiných fytopatologických činitelů, a v mnoha případech že s nimi skutečně zaměňovaná je. Jde samozřejmě o druhotné následky. Rostlin, které nebyly zasaženy a oslabeny elektřinou by se podobné škodlivé následky ani nedotkly.

 

Celková plocha nepravidelně polehlého, na zemi ležícího obilí i jinak poškozených plodin, které ročně na světě vznikne díky působení elektrického proudu po zásahu bleskem, představuje na osetých polích hrubým odhadem plochu 0,5 - 1,5 miliónu kilometrů čtverečních, jde odhadem o mnohem víc než miliónkrát větší plochu než v případě pravidelných obrazců, přibližně i o miliónkrát větší množství případů. Travnaté a neoseté plochy jsou z této úvahy vynechány. Polehlé plochy tvoří velmi hrubým odhadem asi do 10% obdělávané plochy na celém světě.

 

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pro vás připravil, a veškeré zde uváděné údaje velmi důkladně teoreticky i experimentálně prověřil

 

Jan Ledecký

 

Cílem vědců v diskusi se svými kolegy není přesvědčovat, ale objasnit.  Leo Szilard
Poctivost se vyplácí, ale zdá se, že ne natolik, aby se za to někdo alespoň oblékl. Kin Hubbard
Myslíte si, že váš šéf je hloupý? Pamatujte, že kdyby byl chytřejší, byli byste bez práce.  J.Gotti
z