Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

www.bourky.com - bouřky, blesky, oblačnost RSS feed

english version

Tato stránka se snaží podobné nehorázné výplody

jejich chorých mozků uvést na pravou míru...

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

Hodnoceno z pohledu Occamova pravidla: circlemakeři "pracují" v průběhu zhotovování kruhu v obilí několik hodin, a celou akci secvičují a připravují mnohem déle (desítky až stovky hodin, ale i mnohem víc). Výboj blesku "pracuje" (vyzařuje energii - obrovskou, absolutně nepředstavitelnou) několik milióntin sekundy. Který z uvedených principů vzniku je možné vyhodnotit jako jednodušší?

 

Příspěvek je pojmenován Intermezzo (1), protože se na rozdíl od několika předcházejících téměř nezabývá vysvětlováním principů vzniku polehlého, na zemi ležícího obilí, a také je psán poněkud lehčí formou. Pojednává ale o jevu, který výskyt kruhů v obilí poměrně nerozlučně doprovází. Každý, kdo by se někdy chtěl zabývat problematikou obrazců v obilí, i kdyby to mělo být z jakkoliv seriózního a vědeckého hlediska, se musí nějakým způsobem postavit k problematice existence osob nazývaných circlemakers (cropcirclemakers, hoaxers). Tento příspěvek bude první a nadlouho jediný z celého seriálu, který tak učiní. V dalších už jen opravdu ojedinělé, nebo spíš už žádné zmínky. V první řadě dovolte autorovi, milí páni circlemakeři, aby se postavil zcela jednoznačně na stranu zemědělců, a aby jakoukoliv vaši činnost a výtvory označil za naprostou hovadinu, jev, před kterým je možné a správné si jedině odplivnout. Takových výtvorů naštěstí vůbec není mnoho, než jak by se z vašeho chvástání, zhusta podporovaného vašimi spřízněnci, pomýlenými záhadology mohlo zdát.

 

Circlemakeři. Velmi smutný případ. Jedná o psychicky velmi labilní, narušené jedince, psychopaty, kteří naletěli na jeden z nejzajímavějších triků, žertů, legrací, mystifikací které si Matka Příroda především z nich, a spolu s nimi z celého lidstva dokázala udělat. Vyvolala v nich dojem, ale nejenom v nich, ale i v nejrůznějších skupinách záhadologů (senzacechtivých), že převážnou většinu kruhů i jakýchkoliv obrazců v obilí vyrobily skupinky lidí, pro které je dnes používáno označení circlemaker, nebo také cropcirclemaker, případně hoaxer. Mezi skupinami lidí, kteří se zkoumáním obrazců zabývají, panuje ustálený názor, že pravých obrazců je kolem 5%, zbytek jsou padělky, fake, hoax, vytvořené lidmi. V tomto ohledu je nutné vyslovit prozatím poměrně kacířskou myšlenku, a sice: "Tolik blbců a takových na světě není, aby 95% obrazců bylo vytvořeno jimi, a jen 5% bylo tzv. genuine, pravých, které skutečně vytvořila příroda".

 

Další poznámka na okraj: Proč se hoaxers (falzifikátoři) říká někomu, kdo údajně vyrábí 95% Crop Circles, a Genuine (tj pravé), tj. pouhých zbývajících 5%, by měla vyrábět příroda? Nechovají se už jenom díky používanému názvosloví (95% hoax, fake, 5% Genuine) sami "záhadologové", nebo jak sami sebe všelijak ta popletená pakáž nazývá, jako totální pitomci? Neměli by se především nejdřív ze všeho nechat vyšetřit u Chocholouška? Nemělo by potom to, co z jejich hlediska vyrábějí CropCircleMakers (se všemi "dírami po kolíku"), být označeno jako Genuine, a to, co ve skutečnosti doopravdy vyrábí Matka Příroda, jako hoax, fake?

 

Lidstvo, my ti věříme! Větu "Tolik blbců a takových na světě není" může dnes vyslovit jen opravdu hodně velký optimista (nebo blbec)...

 

Ve skutečnosti je tomu přesně naopak, mnohem víc než 95% obrazců je pravých, přírodou vytvořených. Lidmi je vytvořeno jen zanedbatelné procento, hluboko pod hodnotou statistické chyby. "Praví" circlemakeři sice opravdu existují, ale jen právě jen v takovém množství, aby to stačilo na jmenovanou statistickou chybu. Naprostá většina z nich totiž nikdy na poli nebyla, jedná se jen o takzvané circlemakery - deklarátory, opilce, chlubily, chvástaly, tlučhuby, příživníky, patologické lháře, flákače a parazity, kteří se jen svými výroky hlásí k výtvorům někoho jiného, a drze parazitují na obtížné vysvětlitelnosti jevu a senzacechtivosti obecenstva. Nezbývá než doufat, že se jedná o poměrně neškodný typ psychické poruchy, různé typy "převtělování" (Napoleoni, Picassové, Einsteini, Hitlerové, Bártové, páni Bohové, Ježíškové), odněkud z oblasti megalomanie, cinknutí schizofrenií. V lehčí formě není vyloženě nebezpečná pro pacientovo okolí, ale jejími těžšími případy jsou ústavy pro choromyslné na celém světě poměrně přeplněny.

 

Opravdu jsou záhadologové takoví idioti, že si myslí, že ty jejich žvásty nedejbože někdo čte natolik, aby jim věřil, natož aby se jimi řídil? Myslí si snad dokonce, že jiní, mnohem větší hlupáci než jsou oni sami, chodí na pole, kde vytvářejí kruhy takovým způsobem (excentricita etc.), aby to schválně vyhovovalo jejich stupidním teoriím? Myslí si, že kdyby někdy dospěli k závěru a publikovali, že uvnitř genuine kruhů v obilí se často vyskytují mrtvé krysy, nebo lidské exkrementy, že circlemakers okamžitě začnou ve svých výtvorech rozsypávat mrtvé krysy, nebo produkovat exkrementy? Na světě je hodně idiotů, ale tolik a takových opravdu ne, jak již uvedeno. Jako exemplární vzorek hlupáků a idiotů lidstvu zcela postačují samotní záhadologové. Skeptici na celém světě o nich a jejich hlouposti už popsali hodně papíru. .

 

Nejrůznější záhadologové, "odborníci" (většinou samozvaní) na problematiku objevování Crop Circles, ufo a jiných nevysvětlitelných jevů, jsou ve skutečnosti především pouhými parazity. Parazitují na skutečnosti, že existují některé obtížně vysvětlitelné jevy. Využívají je k ohlupování veřejnosti a k provozování vlastní výdělečné činnosti. Naprosto stejný parazit je i jakýkoliv circlemaker. To absolutní minimum, které opravdu existuje, i všichni další, kteří to o sobě jen prohlašují, jsou naprosto stejní nebo dokonce mnohem větší paraziti, než samotní záhadologové. Využívají neznalosti většiny lidstva, a ochoty určité části lidstva věřit, že autory obrazců jsou převážně oni. Velmi důležitou roli hraje samozřejmě senzacechtivost.

 

Dokonce jsou pro podobné účely ochotni a schopni sesmolit teorii, že v některých případech pravděpodobně poté, co oni ručně sestrojí na poli nějaké obrazce, Matka Příroda tam sama díky nějaké své vyšší schopnosti dotvoří zbytek, jako nejrůznější anomálie, magnetické, elektrostatické, světelné, zvukové, zvláštní pocity lidí a další. Dělá to prý proto, že v každém geometrickém útvaru je ukrytá nějaká zvláštní, neznámá informace a energie, která podobné jevy vyvolává. Takové žvásty je skutečně možné v publikacích o Crop Circles a na internetu nalézt, viz např. Kruhy v Obilí - Eckhard Weber. Nekupovat, byly by to vyhozené peníze. Autor se tam úzkostlivě vyhýbá jakémukoliv možnému pokusu o reálné vysvětlení, zato tajemnými energiemi se jeho publikace jen hemží. Stačí si přečíst nějakou recenzi.

 

Záhadologové a circlemakeři by jistě zaplavili veřejnost sáhodlouhým mnohastránkovým pojednáním o přirozené neuspořádanosti věcí a jevů, které vede k tomu, že jakékoliv nenáhodné a pravidelné uspořádání předmětů v prostoru vede k vyvolání jakési neznámé síly, která nějakým způsobem vyvěrá z prostoru právě v blízkosti jakýchkoliv geometrických formací, a způsobuje podobné obtížně vysvětlitelné věci a tak dále. Autor tohoto pojednání se spokojí s jedinou větou, kterou vysloví vůči všem šiřitelům podobných bludů:

"Circlemakeři všech zemí celého světa, vyližte si prdel !"

 

Výtvory, ke kterým se circlemakeři často tak hrdě hlásí, totiž vyrobil někdo úplně jiný. Někdo, kdo by je při jakémkoliv náhodném setkání v poli, pokud by se tam opravdu nacházeli ve zcela shodnou dobu a na stejném místě jako on, když "pracuje", naprosto bez jakéhokoliv zaváhání okamžitě a zcela nemilosrdně zabil. (přišel by si s nimi "potřást rukou")

 

Pokud by se čistě náhodou přesně v okamžiku, kdy Velký Tvůrce doopravdy vytváří v obilí budoucí obrazec, nacházeli nedaleko od jeho "místa činu" nějaký Doug nebo Dave se svými prkýnky a provázky, tak už by se v době objevení obrazce (několik týdnů až měsíců po výboji) ani vzdáleně nepodobali např. zvířátkům na této fotografii. O to, co by z nich zbylo (tzv. mršina), by se už dávno s přehledem postarala zvířátka úplně jiná (zvaná mrchožrouti - a červi se rozlezou). Na místě by se snad našlo jen několik vybělených chrastících kostiček, a pravděpodobně ani to ne. Divoká prasátka, toulaví psíci a kmotry lišky si velmi snadno poradí i s takovýmto materiálem. Říká se tomu potravinový řetězec, a ne vždy musí být circlemaker až na jeho vrcholu.

 

Pokud by tato duševně chorá individua svou, ve skutečnosti hodně přes 99% pouze deklarovanou činnost, někdy doopravdy na poli vykonávala, potom by z hlediska zemědělské velkovýroby bylo pravděpodobně nejlepší, aby se co nejrychleji součástí popsaného potravinového řetězce opravdu stala. Jejich "údajnou" činnost ve skutečnosti vykonává někdo úplně jiný - Velký Manitú Blesk. Kdyby je snad někdy opravdu svrběly ruce a chtěli vyrazit na pole, ať si raději tisíckrát připomenou přísloví, že kdo s čím zachází, tím také schází, a uvědomili si, komu by se snažili fušovat do řemesla. Nikdo by potom jedinému pravému autorovi nádherných, velmi zajímavých a některých tak neuvěřitelně složitých elektromagnetických interferenčních obrazců v obilí snad ani nemohl mít za zlé, kdyby podobné fušery začal na polích cíleně vyhledávat.

 

Pro jistotu ještě bude zde na tomto místě poskytnuto těmto psychicky i mentálně narušeným jedincům několik dalších názorných obrázků z činnosti jejich vzoru, Velkého Učitele, aby si uvědomili, co on dokáže, když zrovna nekreslí omalovánky na poli, a jak by oni vypadali (před nástupem mrchožroutů), kdyby se s ním rozhodli utkat tváří v tvář.

 

Všichni circlemakeři na celém světě jsou těžce nemocní lidé, psychopati. Těžce mentálně zaostalí, poškození. Naletěli přírodě na jeden z jejích nemála povedených triků, žertíků, který v nich vzbudil dojem, že Kruhy v Obilí nemohou být ničím jiným než výtvory lidí. Přesvědčují je v tom výroky samozvaných "expertů" na Kruhy v Obilí (nejčastěji sami sebe nazývají záhadologové, nebo dokonce - nedejbože - seriózní záhadologové), z nichž někteří jsou pravděpodobně s circlemakery - psychopaty velmi dobrými kamarády. Možná se znají ze stejného ústavu, třeba spolu někdy i sdíleli pokoj nebo celu.

 

Návrh pro zařazení do výkladových učebnic psychologie a psychiatrie, i překladových slovníků:

circlemaker, cropcirclemaker, cropmaker, crop circle hoaxer = duševně choré individuum, mentálně vyšinutý jedinec, úchyl, deviant, zvrhlík, zvrácená osoba, mentálně defektní jedinec, mentál, duševně nemocný člověk, choromyslný, pomatený jedinec, šílenec, dement, maniak, psychopat, parazit, příživník, vyžírka, chorobný, patologický lhář. Jedinec trpící duševní chorobou - může se jednat například o jednu z forem lehčí, ale i těžší schizofrenie, vydávání se za někoho (většinou lehčí forma - Napoleoni, prezidenti) nebo něco jiného (většinou těžší forma - například zvířata - pes, kráva, rostliny nebo dokonce jen předměty - patník u silnice, strom, ředkvička)

 

Touto odlehčenou úvahou, pokračující ještě několika odstavci pouze na této stránce, se s fenoménem circlemakerství (snad kromě několika drobných zmínek v podobném duchu na několika dalších stránkách) tato stránka jednou provždy rozloučí, a dál ani jinde už nebude tento malý vědecký webík tímto prašivým lidským hnojem špiněn.  Ačkoliv se to možná nemusí na první pohled zdát, je tady přítomen zcela nefalšovaný, opravdový základní výzkum, se všemi znaky opakovatelnosti a vědecké ověřitelnosti.

 

I kdyby se kdykoliv v budoucnu ukázalo, že jsem neměl pravdu, nebo se snažil marně, alespoň jsem to zkusil. JL

 

I kdyby se kdykoliv v budoucnu ukázalo, že nějaká moje snaha byla k ničemu, alespoň jsem lidstvu sdělil: "Tudy ne, přátelé". Jaroslav Cimrman

 

Ohlédnutí do historie

Vyjmenovaný fenomén - circlemakers, cropcirclemakers, pro které je v českém jazyce také občas používán velmi nehezký, dalo by se téměř říci odporný výraz šlapači kruhů, se k problematice obrazců v obilí po určitém počátečním váhání poměrně pevně přimknul. Konkrétní případy ani jmenovány nebudou, možnosti vyhledávačů jsou dnes už prakticky neomezené. Jedná se vesměs o případy těžké psychické poruchy. Několik mentálně narušených jedinců se zpočátku velmi nejistě přihlásilo k výtvorům někoho úplně jiného. Po nějaké době zjistili, že skutečný autor se nikdy nepřihlásí, aby je usvědčil z jejich nehorázných žvástů a chvástání, byť by bylo sebenesmyslnější. Velmi rychle se oklepali, aniž by se sebeméně zajímali o to, kdo skutečným autorem obrazců je. Zcela jim postačilo praktické zjištění, že se nikdy nepřihlásí.

 

Není se čemu divit, on se totiž nikdy doopravdy nikdy nepřihlásí, snad z vrozené skromnosti. Také po sobě nikdy neuklidí "díry po kolíku", na rozdíl od circlemakerů. "Zaujal vyčkávací postavení", a mohl by se už jen připravovat na okamžik, který by jednoho dne zákonitě nastat musel. Tato mentálně narušená individua jsou čím dál víc nadmutá pýchou z toho, že nikdo nedokáže narušit jejich bezduché chvástání a celý svět jejich nehorázným výmyslům věří. V sebestředném opojení z výplodů svých vlastních chorých mozků skutečně někdy na pole vyrazí, aby se tam pokusili "něco" vyrobit, a dodali tak svým vlastním žvástům více váhy. Na stejný okamžik by ale mohl čekat i skutečný autor obrazců, aby také "náhodou, jen tak, jakoby nic" vyrazil na pole, a tam si s nimi někdy mohl "podat ruku". Pro circlemakery by potom na pole dojeli "Muži v černém" (autě), a odvezli je v dřevěných bedýnkách (pokud by byli vůbec objeveni). Zbývá už jen jim ze srdce popřát, aby k tomu nikdy nedošlo.

 

Kromě jiného totiž každý výboj blesku do pole naprosto nemilosrdně pozabíjí nad zemí i pod ní několik desítek až stovek kilogramů drobných živočichů (žabičky, myšky, křečci, syslíci, hmyz, krtci). V některých ojedinělých případech i přes deset tun. Závisí hodně na vzdálenosti od dopadu čela výboje, ale opravdu drobné živočichy pravděpodobně zabijí i jen některé jevy hlavní Return Stroke doprovázející, nebo jej předcházející a následující (Stepped Leader, unfinished Positive Streamers, viz Lightning). Small insects also may be killed due to the induction in plants. Ve výjimečných případech občas ale "po akci" leží na zemi i mnoho tun zvířat mnohem větších. Opravdu se naši - vaši milí circlemakeři snaží být zařazeni někdy v budoucnu mezi ně?

 

Dejme tomu, že by úvahu připadala i ta možnost, že pravidelné obrazce vytvářejí emzáci nebo circlemakeři, zatímco zásahem blesku a následným poškozením obilí jsou vytvářeny jen ty nepravidelné. Že by se tam nikdy nepotkali? Tisíce případů ročně? Že by se výboj blesku ani v jednom jediném případě nestrefil do někoho, kdo mu tak kazí pověst a svými primitivními pokusy jen parazituje na jeho díle? Co známý zákon schválnosti?

 

Occámek drží palce

Circlemakeři totiž jen bezděky po celou dlouhou dobu (několik desítek let) svými choromyslnými výroky a nedejbože i činností nahrávali do karet partičkám poněkud zmatených skeptiků po celém světě, kteří si unisono chybně vyložili jinak poměrně bezpečně fungující princip Occamova pravidla: "V případě více možných řešení bývá jedině správné (nejpravděpodobnější) to nejjednodušší." Nejčastěji takové, které vyžaduje co nejméně náhodných a nejistých dodatečných podmínek, nejlépe žádnou.

 

Pokud by činnost, vykonávaná nepřetržitě desítky let naprosto utajovaně, přitom ale velmi koordinovaně, partičkami ožralů po celém světě, měla představovat pro někoho nejjednodušší možné řešení, není třeba mu v takovém tvrzení žádným způsobem bránit. Bylo by ale pravděpodobně nejlépe ho co nejrychleji umístit do některého z ústavů k tomu účelu zřízených.

 

Už jen samotná skutečnost, že by po celou tu dlouhou dobu byli naprosto neodhalení i neodhalitelní, představuje poměrně velmi složitou dodatečnou podmínku, nehledě na to, že při několika promile v krvi by pro ně bylo téměř neuskutečnitelnou podmínkou už jenom nalézt pole...

 

Jen pro srovnání: jakákoliv skupina lidí by i poměrně jednoduchý obrazec, při započítání všech jednotlivých úkonů potřebných k jeho vzniku, vytvářela desítky, mnohem spíš stovky člověkohodin, výboj blesku pracoval 100 mikrosekund, slovy sto milióntin vteřiny (sto bleskomikrosekund).

- jak uvedeno v nadpisu, tomuhle tvrzení Occamek opravdu hodně drží palce...

 

Skeptické okénko (odbočka)

Jak nazvat jedince, kteří desítky let věří zcela zjevně choromyslným výrokům, nebo dokonce i demonstrativně před kamerami vykonávané, také zjevně zcela choromyslné činnosti skupinek mentálně narušených individuí se zjevně narušeným až sníženým intelektem, vzývají je jako polobohy, drží se jejich vysvětlení jako hnědá barva košile, a jejich činnost vynášejí div ne do nebes a označují za to jediné možné a správné vysvětlení?

 

Pro publikování bude rozděleno na dva, a to zde.

 

Následuje něco jako důkaz sporem (velmi podobný postup)

Denton, Garsington, 1996; Wylatowo, 2002. Připusťme proto na okamžik, že circlemakeři existují. Vyrábějí všechny nejrůznější obrazce v obilí, a některé z nich dejme tomu ve spolupráci s mimozemšťany. Některé další zase vyrábějí samotní mimozemšťané. Ano, připustíme dokonce i to, že mimozemšťané existují a ruku v ruce s circlemakery vyrábějí kruhy. Budeme jim věřit, že jedni nebo druzí, nebo společně vyrobili dejme tomu obrazce na dvou doprovodných fotografiích (modré šipky, mimochodem, obrazce jsou opravdu povedené). Který idiot, packal, fušer, dement, budižkničemu, zmetkař, který hlupák, patlal, břídil, nešika, která neschopná křivá ruka volšová potom ale vyrobila to všechno, co je na obrázcích označeno červenými šipkami? Někdo to totiž zhotovit musel.

 

Mimochodem, jako vedlejší důkaz pravosti obrazce ve Wylatovu by měla sloužit poměrně snadno odvoditelná skutečnost, že ani takový idiot jako circlemaker by si nikdy nevybral pro své výtvory pole, na kterém by se už nacházely objekty označené červenými šipkami...

 

Přiopili se snad trochu během výkonu? Porouchaly se jim snad jejich prkýnka a provázky? Jejich magnetrony, phasery, masery, nasery, lasery, posery, tasery, cyklotrony, vysery, synchrocyklotrony, fázotrony, granátosery, Roentgenovy lampy, mikrovlnné zářiče, elektronová děla nebo jakákoliv jiná zařízení, kterou ta slabomyslná pakáž pole ostřelovala? Nedokázali dostatečně soustředit své mentální a momentální schopnosti (nebo zaostalost), aby jimi vyvolané vortexy, víry nebo mentální síly malovaly obrázky dostatečně souměrné? Neměli by si tudíž alespoň částečně připadat tak trochu jako blbci? (MZ+CropCircleMakers) ? Naštěstí nemusejí, protože neexistují. Naštěstí si obě skupiny společně mohou gratulovat k tomu, že se nikdy nenacházely na kterémkoliv místě přesně v době, kdy tam nějaký obrazec opravdu vznikal. Odvezli by je na patologii (CropCircleMakers) nebo do NASA (MZ). Nebo k Paroubkovi (česká policie v případě nálezu marťanů, jestli na nich nechce experimentovat s oživováním a využít je někdy během voleb)

 

Poznámka nakonec

Pro příznivce existence a působení záhadných a nevysvětlitelných energií, konspiračních teorií, působení mimozemšťanů, záhadology, ufology a veškeré další podobně smýšlející osoby: Na místech označených červenými šipkami by nalezli rostliny vizuálně ani jakoukoliv jinou metodou zkoumání (stav tkání, buněk, kolénka, mikroskopie, mechanické vlastnosti) naprosto nerozeznatelné od rostlin, jaké tak rádi fotografují, měří a zkoumají u rostlin v pravidelných obrazcích. Rostliny se všemi myslitelnými druhy poškození a oslabení, jaké se nacházejí v obrazcích. Následuje přibližný přehled, co v jakémkoliv zcela nepravidelném obrazci kdykoliv v budoucnosti naleznou.

 

  - Rostliny ohořelé - nepatrné procento, hluboko pod 1%. Nemusí být nalezeny vůbec, pokud od výboje blesku už uplynula dostatečně dlouhá doba a příroda se o ně postarala sama.

  - Rostliny s pokroucenými a deformovanými listy, stonky, klasy, deformovanými dozrávajícími zrny. Pravděpodobně také nepřesahují 1%, a jejich procento výskytu jen nevýrazně převyšuje nepoškozené plochy.

  - Rostliny s těsně nad zemí, 2-5 cm ohnutými, nezlomenými stébly. Něco přes 90%. Většina z nich bude vykazovat ve srovnání se stébly zdravých rostlin, které nejsou polehlé, nemají stébla ohnutá k zemi, víc než 5x nižší pevnost proti přetržení. Také bude zjevně možné jejich stébla velmi snadno ohýbat těsně nad zemí bez přelomení.

  - I nepolehlé (neležící na zemi) rostliny je možné sklonit k zemi bez zlomení stébel, ale jen velmi pomalu a jeví mnohem větší odpor proti náklonu než stébla polehlá, stébla leží na zemi a v jejich blízkosti, odhadem 10x.

  - Rostliny se stébly na přibližně stejném místě, 2-5 cm nad zemí zlomenými. Je jich odhadem okolo 10% stébel ležících na zemi. Převážně v místech těsně sousedících s okrajem obrazce. Jejich odolnost proti přetržení nebo naklonění (ohnutí) je už odhadem nejvýš 2 - 3 x nižší proti zdravým kontrolním rostlinám.

  - Poměrně často budou nalezeny svazky stébel, poskládané rovnoměrně přes sebe - důsledek Domino efektu.

  - Velmi často budou nalezeny i svazky nepolehlých (bez stébel ohnutých k zemi) uvnitř rozsáhlejších obrazců.

 

Kdykoliv v budoucnosti na jmenovaných místech všechny zde popsané změny opravdu naleznou. Toto tvrzení se mohou pokusit vyvrátit hned v letech následujících. Znovu opakováno, míněna jsou místa s jen obyčejně, zcela nepravidelně polehlým obilím, bez jakéhokoliv náznaku pravidelného obrazce, kde by podle mínění "prieskumníkov" neměla působit žádná záhadná energie. Něco jim v tom smyslu pravděpodobně už vzkázali staří Mayové. Bude jim dodáno tolik miliónů červených šipek z celého světa, kolik si jen řeknou, a oni se budou moci pokusit dokázat, že se tam nic podobného nenachází. Můžou volit dle vlastního výběru. Říká se tomu predikce, a patří do celé řady postupů užívaných ve vědeckém základním výzkumu (uznávané, exaktní vědy), který mají téměř všichni příznivci záhad na celém světě ve velmi vzácné shodě rádi jako osinu v prdeli.

 

Jejich jediný, a současně i největší problém je od nynějška už opravdu jedině jejich vlastní, soukromý problém. Bude jim samozřejmě dělat nesmírné potíže, navštívit něco tak obyčejného a zcela obvyklého, jako jsou jakékoliv nepravidelné obrazce v obilí. Je to přece zcela pod jejich úroveň, navštěvovat něco tak přízemního, co přece ani snad nemohlo vzniknout stejným nebo podobným způsobem, jako jejich tolik hýčkané pravidelné obrazce. Nevadí, však on to velmi rád někdo udělá za ně.

 

Na závěr vzkaz pro všechny circlemakery celého světa, spolu s klasikem: "Chce se mi z vás zvracet..."

 

 

 

Ještě něco opravdu úplně na závěr (jen pro silné povahy)

Jeden z nejznámějších případů: tvrzení dvou senilních úchylů v Británii v devadesátých letech (viz Google, zadat: D&D crop circle), kteří o sobě prohlašovali, že autory všech polních piktogramů jsou oni sami, aniž byli schopni svá velmi pochybná tvrzení i jen v nejmenší míře věrohodně doložit. Smutným faktem zůstává, že ubozí popletení novináři jim skočili na vějičku až neskutečně diletantským a hloupým způsobem. Hodili za hlavu jakékoliv i jen nejzákladnější poučky o nutnosti ověřování zdrojů a tvrzení. Ach, ti ubozí popletení novináři. Stali se z nich de facto spoluautoři jedné z největších a nejhloupějších mystifikací 20. století, jaká snad nemá v historii obdoby, a to se ani nejmenovali Orson Welles. Muselo jim přece být na první pohled jasné, že sérií vhodně volených otázek by oba uslintané opilce okamžitě usvědčili z chorobné lhavosti. Jenže v takovém případě by okamžitě přišli o mnohatisícový náklad a tučný honorář. Nebylo to ale vůbec poprvé ani naposledy, kdy se hloupoučcí novináři vlastním úsilím přímo spolupodíleli na rozsáhlé mystifikaci.

 

Dva plesniví dědci si mysleli, že když si připevní ke kšiltu své uslintané bekovky kus drátu jako "zaměřovač", celé lidstvo jim uvěří, že s jeho pomocí vyráběli v obilí kruhy stejně lehce a rychle, jako kružítkem na rýsovacím prkně. Stovky kruhů po celá desetiletí, nikdy nepřistiženi. Je nutné konstatovat, že novináři jim uvěřili. Je nutné konstatovat, že novináři neznamenají celé lidstvo. Naštěstí.

 

Už před řadou let vyslovil Robert Heinlein myšlenku, že není třeba hledat zlý úmysl tam, kde pro vysvětlení příčiny stačí obyčejná lidská hloupost. Jistě tam není třeba hledat ani konspirační teorie. V případě D&D ale bohužel byla daleko největší příčinou všech omylů jednoznačně hloupost novinářská, jistě podpořená tučnou mošničkou od pana vydavatele (jak to tak chodí). Skočit na špek sice občas někomu možné je, ale komu v tomhle případě, na to by s velkou pravděpodobností byly i obvyklé tři tečky málo.

 

http://cestovanie.aktuality.sk/destinacia-tyzdna/svet/kruhy-v-obili-podvrh-alebo-umenie/

Za všetkým hľadaj ženu

Títo "Ufóni" by neboli možno nikdy odhalení, nebyť Bowerovej manželky. Tá si všimla na tachometri ich auta mnoho najazdených kilometrov a navyše jej muž nevedel ani vysvetliť, kde trávi noci. Nakoniec ho obvinila z nevery a tak Bower a Chorley vyšli s pravdou von. Chorley v roku 1996 zomrel. Bower na jeho počesť v roku 2004 vytvoril svoj posledný obrazec v žite. Dodal, že keby nebolo žiarlivosti jeho manželky, pravdepodobne by sa nikdy neprezradili.

 

Milá paní Bowerová! Na světě mohlo být dodnes nashromážděno už mnoho desítek miliard výmluv, které měly jediný účel - zahladit a zamlžit manželskou nevěru. Ta, kterou si vymysleli D&D, je NAPROSTO BEZKONKURENČNĚ jedna z nejblbějších, která kdy bylo v historii lidstva zrealizována, a které bylo uvěřeno, i když zdaleka ne každým. Na její úrovni se velmi výrazně podepsala mentální úroveň obou jejích autorů. Nevíme, kde se v současnosti nacházíte, paní B., nezajímá nás to. Možná že tam, kde je Chorley. Pokud tomu tak je, dejte tam tomu svému blbci (jestli už tam je taky) pořádných pár facek, a vysvětlete mu, že každá lež jednou vyjde najevo, i po smrti.

 

Oni sami totiž nikdy žádné kruhy v obilí nevyráběli, byla to jen trapná výmluva k ospravedlnění výletů za kur.... ženskými. Dodnes se smějí, co z vás, a spolu s vámi z celého lidstva, udělali za idioty. Možná ani nejezdili za babami, jezdil jenom Doug za Davem, a na poli dováděli spolu, dneska už je to moderní. Jednou věcí si však můžete být téměř jista. Kdyby totiž všechno doopravdy na polích prováděli (stovky nocí krát mnoho hodin práce na poli), s největší pravděpodobností by si na ně pravý autor obrazců na poli počíhal, a alespoň v jednom případě by se s nimi i potkal a podal jim ruku. Přivezli by je domů v truhle. Jakékoliv přírodní síly by totiž měly považovat za svou jedinou morální povinnost provést něco podobného takovým dvěma pitomcům.

 

Závěrem: možná že na poli skutečně byli. Možná že tam nebyli jen oni dva. Spíš ano, ale to ať už pro nás raději zůstane navždy tajemstvím. Možná že tam po nich i nějaké to zválené obilí zůstalo. Něco jako Milovice - východ - zaznamenaný případ "pářících se ježků" z roku 2010. Jistě nebude náhodou, že tomuto místu (první pole na východ od Milovic jižně od silnice) byl přidělen pracovní název Doug&Dave. Možná po  D&D na poli občas také něco zůstalo, někdy kabelka, někdy rukavice. Jenom už se asi nikdy nedozvíme, jestli tam kabelka zůstala spíš po Dougovi, nebo Daveovi...

 

Dalším velmi nepříjemným důsledkem vyjmenovaného případu byla poměrně nemilá skutečnost, že byly prakticky okamžitě zastaveny jakékoliv i jen nepatrně seriózní pokusy o reálné vědecké vysvětlení fenoménu Crop Circles. Žádný alespoň minimálně seriózní vědec se přece v žádném případě nemůže ani náznakem pokusit o řešení problematiky, která byla takovými dvěma idioty tak dokonale zkompromitována. Skutečně, podle dostupných informací minimálně jedna organizace která se do té doby snažila o alespoň trochu seriózní shromažďování informací o úkazu, po zmíněném "odhalení" zcela zastavila činnost, což by mělo být ověřitelné prostřednictvím vyhledávačů.

 

V případě zájmu kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

Stránku pro vás připravil, a veškeré zde uváděné údaje velmi důkladně teoreticky i experimentálně prověřil

 

Jan Ledecký

 

z