Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-rozne. Ospravedlňte prosím, chyby strojového prekladu.
lightning
Kruhy v obilí - rôzne
Poznámky, odkazy na zaujímavosti, dôležité informácie odkiaľkoľvek z internetu aj odinakiaľ
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Kruhy v obilí

Hocikto o alchýmii tvrdí, že slúži len na výrobu striebra a zlata. Podľa mňa to nie je jej cieľom, ide hlavne o zistenie, aká sila a účinok sa ukrýva vo farmácii. Paracelsus
Anarchia je iba nepatrný záblesk nádeje. M.Jagger
Najprv získavajte fakty, potom ich môžete deformovať, ako sa vám zapáči. M.Twain

Kruhy v obilí, Agrosymboly stručná charakteristika

PagPh

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

Úvod

Tu budú umiestnené rôzne informácie získané prevažne z internetu, ktoré zatiaľ nemajú vlastné stránky. Zásobáreň akýchkoľvek informácií.

 

Okrem iného tu budú sústredené v osobitnom oddieli niektoré chyby, ktorých sa doteraz prieskumníci obrazcov dopustili (pravdepodobne budú presunuté na nejakú vlastnú podstránku). Tiež niektoré zaujímavé udalosti z minulosti, do ktorých patrí aj náhodné objektívne pozorovania.

 

 

Niektoré objektívne pozorovanie, spôsobená okolnosťami

(Alebo náhodnými okolnosťami do určitej miery objektivizované)

 

Kruhy v obilí V BLÍZKOSTI vidieckeho sídla britského premiéra

DAVID PAUL (30th June 1991)

BEZPEČNOSTNÝ škandál prepukol v noci potom, čo sa objavili veľké kruhy v obilí na poľnohospodárskej pôde u vidieckeho sídla predsedu vlády. Kruhy sa objavíli len pár sto metrov od Chequers, kde John Major trávia víkendy. "Ak by ich vyrábali podvodníci, je ohromujúci že neboli zachytení bezpečnostnými silami strežiacimi premiéra," hovorí Lena Godsall-Bottriell, ktorá kruh objavila deň predtým. "Aj keby sa jednalo o činnosť mimozemšťanov, stále nemôžem pochopiť, ako je možné, že nikto nezbadal, čo sa deje," dodáva pani Godsall-Bottriell, nezávislá autorka z neďalekého Terrick Books. Polícia v Thames Valley minulú noc oznámila, že o kruhu na usadlosti blízko Wendover nevie nič. Až neuveriteľne sa zdá oznámenie tlačového hovorcu z Downing Street: "Vieme o kruhu v obilí v Chequers, ale nepredstavuje žiadne bezpečnostné riziko. Nejedná sa o činnosť ľudí, ide o celkom prirodzený jav, ktorý pravdepodobne súvisí s počasím. "

 

Málokto sa v súvislosti s kruhmi v obilí vyjadril kedy presnejšie, než podriadený Johna Majora a poddaní jej veličenstva. Áno, pán premiér! (Yes, Prime Minister!).  Áno, jedná sa o čisto prírodný a prirodzený jav, ktorý súvisí dokonca jedine a len s počasím, dokonca ešte konkrétnejšie s jedným jediným jeho extrémnym prejavom. Len je škoda, že poddaní a služobníci jej veličenstva už nepokračovali v rozvíjaní prvotnej, ako sa zdá veľmi plodnej myšlienky. (Ale bolo to tak naozaj? Nenachádza sa nejaké ich ďalšie úsudky, prípadne ďalšie zistenia v tajných správach a archívoch? 007? Clouseau? They may very well suspect, who is the real author, yet only disclose it to anyone, as well as farmers)

 

http://davidpratt.info/cropcirc1.htm

V roku 1995 sa objavila pätlistá hviezda

na vidieckom sídle kde prebýva skladateľ Andrew Lloyd Webber v Kingsclere. Celý objekt je nepretržite strážený 24-hodinovou bezpečnostnou službou. Vďaka strážení rozľahlých pozemkov, vybavených senzormi a mikrofónmi, bol výskumný tím pokúšajúci sa skúmať piktogram odchytený v priebehu niekoľkých minút od ich príchodu. Ale nikto nebol zadržaný pri výrobe obrazca. Webber bol v tej dobe na dovolenke a jeho bezpečnostný personál zavolal, aby mu oznámil, čo sa stalo. Sám bol do tej doby presvedčený, že všetky kruhy v obilí sú podvrhy, preto chcel vedieť, ako sa podvodníci dostali dovnútra. Keď mu bolo oznámené, že na miesto žiadny falšovateľ preniknúť nemohol, bol značne prekvapený.

(Fig. 9.4 Zaujímavý obrazec v obilí, ktorým bol značne udivený Andrew Lloyd Webber .)

 

Zachytená správa o objavení Crop Circles na zamínovanom poľu Salisbury Plane

 

( http://davidpratt.info/cropcirc1.htm ono tam toho je možno viac, celé sa prekladá)

V lete roku 1991, Terence Meaden a tím japonských vedcov mali poľa pod dohľadom elektronických zariadení, vrátane radara, magnetometrov, videa pre nočné videnie, pohybových senzorov. Pod príkrovom hmly sa objavila formácia malej činky, ale žiadne zo snímacích zariadení nezaregistrovalo akéhokoľvek votrelca.

 

Dôstojník armády umiestnené na cvičisku v Salisburskej pláni raz narazil na kruhy v obilí v aktívnom mínovom poli.

 

Pridať Crop Circles u letiska - pole je oplotené, a votrelci ani výskumníci na neho nemajú prístup. Výboj blesku sa dostane na akokoľvek oplotené miesto (jedine keby niekto dokázal pole obilia umiestniť do Faradayove klietky), a okrem toho bude pravdepodobne na strome dodnes umiestnený jeho podpis. Bude umiestnený aj do predikcií (predpovedí - a tam už je).

 

Okrem toho je pomerne pravdepodobné, že existuje viac prípadov, kedy sa objavili Crop Circles na mieste, ktoré bolo úplne nepreniknuteľne strážené vojenskú, policajnú, súkromnú alebo inou ochrannou službou, ale táto skutočnosť zostala z dôvodov utajenia zverejnená.

 

Vedľajšie, sprievodné, možné objektívne podporné dôkazy teórie o dopadu výboja blesku v mieste výskytu Crop Circles: zmiznutej (zničené), a následne porazených stromy, plocha zbavená pňov a nakoniec orbe

18th April 1998, Weyhill, Hampshire, 51.215244, -1.556524

 

niečo o parazitnej (vedľajšej, sprievodnej, automatickej) indukcii

----- Koniec oddielu: Niektoré objektvní pozorovanie ...

 

Blog Libora Čermáka

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...obilnych-lanech.html

píše o nedostatočnom spravodajstve v oznamovacích prostriedkoch, týkajúceho sa Crop Circles: "chcel by som túto medzeru vyplniť. Napríklad už tým, že rovnako ako vlani a predvlani by som chcel odovzdávať nestranné reportáže z európskych a svetových obilných lánov. Nezaujaté by boli v tom, že v nich nechcem čitateľovi vnucovať žiadnu z možných hypotéz ich vzniku, či už sa jedná o mimozemšťanov, circle-makers, veterné viery, planétu Zem, obilných duchov či tajné armádne projekty a pod."

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

poznámka: v blogu L. Čermáka možno nájsť rad príspevkov, ktoré sa pomerne objektívne zaoberajú popisom a zhodnotením obrazcov v obilí, predovšetkým v Anglicku, ale aj u nás (čechy, slovak) a inde vo svete. Mnohé miesta s výskytom agrosymbolov autor osobne navštívil, takže jeho príspevky môžu poslúžiť ako cenná studnica informácií. Ďalšie príspevky sa venujú známym bielym figúram koní aj ľudí, inde vysvetľuje pôvod a použitie názvu Ley Lines a ďalej sa tiež venuje úvahám o pravekom osídleniu Keltmi, megalitickým aj iným prehistorickým stavbám. Veľmi užitočné pre pochopenie histórie a súvislostí popisovaných miest, možné odporúčať.

 

Za jedinú nevýhodou spomínaného blogu je možné považovať skutočnosť, že naprostá väčšina odkazov na cropcircleconnector.com (na skoršiu ako posledný sezónu) už nefunguje, pretože bola premiestnená do platenej oblasti webu. Informácie z blogu sú ale dostatočne zrozumiteľné aj bez nich.

 

http://liborcermak.blog.idnes.cz/...dominuje-repka.html

"Tie podivne zahnuté vzorky z piktogramu u All Cannings ukazujú na to, že tu pôsobila nejaká iná sila, než dosky a povrázky. Hypotéza circle-makers - falšovateľov tak tu zlyháva. Toto by dokázala len nejaká osobitná technológia, ktorá je nám zatiaľ neznáma. Má teda ten, kto neverí na nadpozemský pôvod obrazcov v obilí, ešte nejakú šancu nájsť nejakú pozemskú hypotézu? "

(ÚúúúÚÚÚÚííííííííííúúúÚÚÚÚ, má, tu sa hlási, tu by jeden bol, pozn. J.L.)

 

 

 

Nezávislé úvahy o chybách doterajších prieskumov:

----- Neprehliadnuteľná chyba: snáď nikdy neboli vykonané mechanické skúšky pevnosti v ohybe, proti pretrhnutiu, stebiel z obrazcov a mimo nich ( nepoľahnuté - steblá neležia na zemi / nepravidelne poľahnuté). ..

Na rastliny vôbec nepôsobila žiadna neznáma a nepochopiteľná sila. Steblá sa sklonili k zemi, pretože boli oslabené. Je možné sa o tom veľmi názorne presvedčiť skúškou pevnosti v ťahu a v ohybu poľahnutých stebiel z obrazca aj stojacich mimo. Sila potrebná na vychýlenie steblá zo zvislej polohy o určitý uhol je u stebiel vnútri obrazca mnohonásobne nižšia ako mimo neho. Ešte steblá tesne pri kraji obrazca, a až niekoľko metrov smerom do stojaceho obilia budú vykazovať až niekoľkonásobné oslabenie proti steblám, ktoré vôbec neboli zasiahnuté elektrinou.

 

Obrovskou chybou, hraničiacou s ignoranciou a diletantizmom, bol veľmi jednoducho preukázateľný fakt, že nikdy nenavštívili ani sa inak nezaujímali o plochy, kde je obilie poľahnuté iba úplne bežne, nepravidelne, ani o vlastnosti rastlín a stebiel obilia a ich častí (kolienok aj), ktoré sa tam nachádzajú. Ide o jednu z najhorších ukážok diletantizmu a nevedeckej práce, aké kedy boli na celom svete predvedené. Podobnú činnosť nie je možné ani náznakom nazývať výskum, nieto vedecký, ako menovaní primitívovia sami radi svoju činnosť nazývajú. Jedincom, ktorí sa pokúšali alebo budú pokúšať podobným spôsobom organizovať akýkoľvek prieskum v pravidelných obrazcoch v obilí, by preto malo patriť iba toto jediné označenie: Primitívovia. Jedná sa o jedny z najväčších primitívov, diletantov a babrákov celého sveta všetkých čias.

 

----- Ďalší z 18 697 neprehliadnuteľných chýb, ktoré najrôznejší samozvaní záhadologovia počas svojich výskumov navŕšili na potupnú záhadologickou hromadu hnoja: Predpokladajú, že na rastliny len pomerne krátku dobu (minúty) pôsobila nejaká záhadná energia, ktorá by síce mohla mať niečo spoločné s elektromagnetickým žiarením (mikrovlny?). Takáto energia mala pôsobiť minúty, nanajvýš desiatky minút, a počas niekoľkých ďalších minút, nanajvýš desiatok minút, má dôjsť k poľahnutiu, ohnutiu stebiel k zemi. Je možné úplne objektívne dokázať, že akákoľvek energia, ktorá by na akékoľvek rastliny pôsobila niekoľko minút až desiatok minút tak intenzívne, aby vďaka oslabeniu tkanív po niekoľkých ďalších desiatkach minút došlo k ich poľahnutiu, by mnohonásobne prevyšovala energiu potrebnú k ich totálnemu usmrteniu. Záhadologovia sa tiež domnievajú, že na rastliny mohli pôsobiť nejaké neznáme sily, treba okultno - psychického charakteru, niečo ako levitácia, telekinéza, ktoré majú za následok všetky na mieste pozorované elektromagnetické, fyzikálne a podobné zmeny pôdy a rastlín. Tiež akékoľvek ďalšie na mieste pozorované ťažko vysvetliteľné javy. Termodynamické, mechanické aj všetky ďalšie prírodné a fyzikálne zákony by ale mali podobné následky, takže aj po pôsobení akýchkoľvek okultno - čarodejnícko - levitačných síl na rastliny v potrebnom rozsahu by zákonite museli byť úplne mŕtve. Žijeme totiž na zemeguli, a tunajším fyzikálnym zákonom sa preto musí podrobiť aj všetky tu pôsobiace čarodejnice, mágovia, mysteriózne a nevysvetliteľné javy, Baby Jagy aj Dědkovia Morozkovia, Nástenky.

 

----- Meaden aj Lewengood boli síce rozlúšteniu fenoména pomerne blízko, sami sa ale chybnými úvahami ocitli v oblasti veľmi ťažko kontrolovateľných alebo úplne neoveriteľných úvah. Dostali sa tak na kilometre, alebo skôr svetelné roky ďaleko od možného riešenia. Ich úvahy zhodne prepája elektromagnetizmus. Takmer jediným, a súčasne aj najväčším dočasným elektromagnetickým prírodným javom je výboj blesku. Obaja veľmi rýchlo začali uvažovať o mystériách, jeden mikrovlny (L), druhý (M) prudké vzdušné víry, trením elektrizované. Obaja spoločne spájala viera v "čosi elektromagnetického nepochopiteľného", čo výskyt javu na najrôznejších miestach prepája. To že prepájajúci jav môže byť veľmi intenzívny, veľmi pochopiteľný elektromagnetický jav - výboj blesku, tak ďaleko sa ale vo svojich úvahách nedostali. Jeho prostredníctvom je možné vysvetliť rad objektívne zistených a zistiteľných aj merateľných anomálií na mieste výskytu Crop Circles. Nie rad, ale prakticky bez výnimky všetky. Vrátane všetkých veľmi subjektívnych a len veľmi ťažko overiteľných pocitov návštevníkov miest, kde sa obrazce vyskytovali.

 

 

----- Http :/ / www.cez-okno.net/clanok/kruhy-v-obili/kruhy-v-obili-a-barbara-lamb

BL: Myslím, že kruhy v obilí sú rozhodne produktom nejakej nadpozemskej inteligencie, niečo čo je odinakiaľ. Každopádne to, čo nevieme, je, či sú kruhy v obilí vytvárané mimozemšťanmi vo fyzickej forme, alebo inými bytosťami, ktoré prichádzajú napríklad z iných dimenzií našej reality. Ale rozhodne vieme, že títo umelci, autori, sú veľmi inteligentní, kreatívni a majú veľké znalosti geometrie, proporcií a matematiky a sú schopní vytvoriť obrazce tak nádherné a do detailu presné. Nikto nikdy síce nevidel žiadnu bytosť z inej planéty vytvárať kruhy v obilí, ale všetko napovedá tomu, že prichádzajú odinakiaľ. Vieme tiež, že existujú obrazce "umelé", ktoré sú vytvorené človekom, ale väčšina z nás je schopná tieto rozpoznať od tých "naozajstných".

 

 

----- "Chyťte si svojho falšovateľov kruhov v obilí"

http://www.ufo.cz/obili/0210b.htm

Niečo podobné by naozaj nikdy nikto skúšať nemal, pretože ak by sa mu počas podobného pokusu naozaj podarilo "chytiť" pravého autora Kruhov v obilí, respektíve sa s ním stretnúť (podať si s ním ruku), už nikdy by sa sa z poľa nevrátil, a ak by bol vôbec nájdený, odniesli by ho z poľa "nohami napred" (avšak iba v prípade, že by sa jeho telo nachádzalo ako jediný, celistvý exemplár). Vzhľadom k tomu, čo sa počas zásahu bleskom odohráva (v prípade takzvaného " Return Stroke "), Ak by bol zasiahnutý skutočne ním a nie len niektorými javmi ho predchádzajúcimi alebo sprevádzajúcimi. Stepped leader, positive streamer - tie sa všetky nemusia nutne premeniť v Return Stroke, Return stroke sa počas výboja odohráva iba jeden alebo niekoľko - v priemere 3 - 5, niektoré z nich môžu mať aj niekoľko paralelných ramien, zatiaľ čo positive Streamer, neprepojených môže vzniknúť až niekoľko desiatok a neukončených Stepped lídrov aj mnoho desiatok až stoviek. V prípade priameho zásahu RS je celistvosť akéhokoľvek predmetu veľmi vážne narušená a nie je vôbec vylúčené, že by akýkoľvek predmet, ktorý bolo možné pred zásahom RS označiť ako živý organizmus, bol veľmi rovnomerne rozprestretý na ploche niekoľkých hektárov po predchádzajúcej dezintegrácii na diely nepresahujúce veľkostí niekoľko centimetrov . Súčasne alebo tesne pred touto dezintegráciou (zlomok tisíciny sekundy) by bola veľmi podstatná časť tohto pôvodne živého organizmu (desiatky percent hmotnosti) premenená na plyn. Menované javy RS sprevádzajúce, predchádzajúce aj nasledujúce, Stepped Leader, Positive Streamer, pokračujúce prúd - nemusia prenášať ani 1% celkovej energie výboja, napriek tomu ale ktorýkoľvek z nich dokáže pozabíjať stádo kráv.

 

Prevažná väčšina živočíchov vrátane ľudí usmrtených bleskom pravdepodobne nie je usmrtená vďaka zásahu RS, pretože sú v okamihu jeho dopadu dávno mŕtvi alebo aspoň omráčený prostredníctvom javov, ktoré ho predchádzajú.

 

Aj keď to vyzerá veľmi nepravdepodobné, niektoré živočíchy ochráni pred smrťou sám výboj blesku, pretože ich prostredníctvom niektorého javu predchádzajúceho RS omráči, takže leží na zemi. Niektoré zabije aj tak, aj pritom môžu spadnúť z výšky. Niektorí môžu byť usmrtený aj potom, vďaka tomu že RS dopadne príliš blízko nich. Napriek tomu ale akéhokoľvek živočícha ležiaceho na zemi nemusí priamo zasiahnuť RS už len z toho jednoduchého dôvodu, že k dotyku so zemou využije oveľa lepšie hromozvody. Prúdy niekoľko sto tisíc ampér naozaj potrebujú "lepšie hromozvody". Ktorýkoľvek aj veľmi rozmerný živočích, zasiahnutý priamo a presne RS, okamžite exploduje. Podobne ako niektoré niekoľkotonové stromy, ktoré boli zasiahnuté "priamo dovnútra a veľa". (foto) Všetky stromy, ktoré sú od blesku "len" rozštiepené, nalomené alebo prelomená, v skutočnosti RS len "olízol", prebehol tesne vedľa nich.

 

----- Jedna z najväčších chýb prieskumníkov Crop Circles je priviesť si na pomoc k skúmaniu kruhov v obilí ufológov, astrológov, záhadológov, faktaXológov, psychotronikov, senzibilov, biotronikov, ezoterikov, okultistov, mágmov, čarodejníc a najrôznejších im podobných pavedcov. Ona sa podobná zberba na tieto miesta začína úplne automaticky zliezať ako šváby alebo osy na pivo.

 

Prečo nepožiadajú o prieskum na mieste predstaviteľov klasickej základnej vedy a výskumu, botaniky, poľnohospodárov, fyziky, chemikov (toxikológov!!! Predovšetkým), biochemikov, biológov, geológov, speleológov, vodohospodárov, meteorologov, hydrogeológov, archeológov, fotografov špecializujúcich sa na time-lapse photo? Jednoducho preto, že tí by im "nevysvetliteľný" jav raz a navždy vysvetlili, z čoho majú najväčší strach, a mali by po žížalkách.

 

----- Akékoľvek tvrdenie typu "200, 300, 500% nodes elongation is not possible in nature conditions" (predĺženie kolienok nemôže nastať v prírodných podmienkach) je sprosté klamstvo. Pochybný výskumníci Crop Circles totiž na seba len nechtiac prezrádzajú, že keby nebolo javu Crop Circles, v živote by žiadne pole nenavštívili. Samozrejme aj to, že nikdy nikde nenavštívili žiadne pole s normálne poľahnutý obilím. Našli by totiž úplne zhodné zmeny kolienok, vrátane tých, ktoré tak hrdo a honosne nazývajú "expulsed nodes", "exploded nodes", alebo "expulsion cavities". Zistili by, že úplne vo všetkých prípadoch absolútne bez akejkoľvek výnimky ide o úplne bežné a prirodzené zmeny u akéhokoľvek poľahnutého, na zemi ležiaceho obilia. Všetka ich činnosť doposiaľ totiž prebiehala tým spôsobom, že vzali a vyfotografovali vzorky kolienok z obrazcov s poľahnutým obilím a vzorky z neďalekých miest, kde obilie poľahnuté nebolo. Čo ale neurobili doteraz nikdy, počas celej rady desiatok rokov Nikdy, ešte raz treba zdôrazniť NIKDY, nezašli niekam ďaleko od nimi skúmaných pravidelných obrazcov, do miest, kde sa vyskytuje nejaký RDF (Randomly Downed Formation, nepravidelne poľahnuté formácie), a neodobrali vzorky aj tam.

 

Ak ale predsa len proti všetkým predpokladom niekedy takú návštevu na nejakom podobnom mieste vykonali, podobne poškodené obilie tam, pravdepodobne s prekvapením dokorán otvorenou hubou našli. Neurobili ale nič iné, než že všetky podobné prípady vyhlásili za výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo. Konštatovali len, že sa im tá energia, ktorá nikde na svete nerobí nič iné než že vyrába pravidelné obrazce, z nejakých nepochopiteľných dôvodov trochu "nepravidelne rozliezla a rozbehla do okolia".

 

Na tomto mieste budiž záhadologom oznámené, raz a navždy: všetky nimi toľko presadzovaná "nadprirodzená", "mimozemská" energie im prichystá hneď v roku 2012 (že by niečo naznačili starí Mayovia?) Niečo medzi 0,5 - 1,5 milióna kilometrov štvorcových poškodeného, oslabeného a poľahnutého, na zemi ležiaceho obilia na celom svete. Je to asi miliónkrát vyšší počet aj rozloha prípadov, než ktoré oni nachádzajú v pravidelných obrazcoch. Bude mať úplne rovnaké znaky poškodenia, ktoré nachádzajú v pravidelných obrazcoch. Navštevovať podobné miesta je úplne pod ich dôstojnosť, a oni sa k niečomu podobnému celkom určite neznížia. Nevadí, však on už to niekto urobí za nich, aby im tie ich nevymáchané záhadologické rypáky raz navždy zapchal a do toho hnoja zaryl.

 

Zistili by totiž, že kolienka aj rastliny vykazujú na takých miestach úplne rovnaké zmeny, vrátane nimi toľko adorovaných "expulsed cavities", "exploded nodes", ktorým všetci zhodne pripisujú keď nie mimozemský pôvod, teda aspoň príčinu z druhu "spiritual - pretersenzual - extrasenzual - astrological " z oblasti duchovna, paranormality, astrológie alebo akékoľvek inej podobnej zavšivenej pavedy. Zistili by totiž, že na mieste sa vyskytujú úplne všetky nimi vyfotografované zmeny rastu - predĺžená a ohnutá kolienka, vrátane všetkých nimi domnelých zmien údajne spôsobených tlakom plynu, ale v skutočnosti sa jedná o celkom prirodzené rastové zmeny, spôsobené vzájomným tlakom narastajúcich tkanív. Na niektoré ešte zelené partie rastliny môže pôsobiť tlak iných, už odumretých a zaschnutých, alebo ešte len odumierajúcich a zasychajúcich (ide o celkom prirodzené dôsledky procesov rastu a dozrievania jednoročných rastlín). Možno by potom dokázali dospieť k názoru: čo keby bolo možné, že všetky, aj pravidelne poľahnuté v obrazcoch, aj úplne nepravidelne poľahnuté obilie kdekoľvek inde na poli, má úplne rovnakú príčinu? Má pravdu, predseda ! Oneskorené dozrievanie u poľahnutých rastlín sa vyskytuje úplne bez výnimky na všetkých miestach s nepravidelne poľahnutým obilím.

 

Takmer bez výnimky všetci prieskumníci Crop Circles totiž len parazitujú skutočnosti, že medzi poľom obilia a žemľou alebo krajcom chleba je veľmi dlhá vzdialenosť, a prevažná väčšina laickej verejnosti nikdy neuzrela pole obilia inak, ako z okna idúceho vlaku alebo automobilu. Na ich obranu budiž uvedené, že z nimi predkladaných dôkazov ale celkom jednoznačne vyplýva, že na neznalosti laickej verejnosti parazitujú predovšetkým vďaka vlastnej neznalosti, pretože od nebohej laickej verejnosti ich delí len niekoľko návštev polí, na ktorých sa vyskytovali niektoré pravidelné obrazce v obilí. Pozrieť sa na miesta, kde je obilie poľahnuté len celkom nepravidelne, to by predsa bolo hlboko pod ich úroveň, a je to predsa úplne zbytočné, keď vznikla úplne inak a nič podobné sa tam nemôže nachádzať. Chyba lávky! Na všetkých miestach s nepravidelne poľahnutým obilím by našli toľko známok, ktoré sú nimi úplne bez výnimky pripisované "záhadnému pôsobeniu neznámych energetických javov", že by sa z toho dogrcali. Na záhadné javy a pôsobenia neznámych síl nech čo najrýchlejšie zabudnú, logické pôsobenie eistujících a merateľných síl, a ešte k tomu vysoko energetických je správne. Poznámka: svetlú výnimku tvoria napríklad Crop Circles prieskumníci z Talianska, ktorí si pravdepodobne ako prvý všimli, že nepravidelne aj pravidelne poľahnuté obilie má veľmi veľa spoločného, a na mnohých miestach tohto webu je im za to opakovane ďakované (foto).

 

Aj napriek tomu, že sa takmer všetci zaslepení výskumníci a obdivovatelia záhad až doteraz počas výskumov Crop Circles správali ako neuveriteľne tupá hovädá, nebude po nich ani po circle-Maker nikto vyžadovať, aby na pole išli a niečo tam merali presne v okamihu, keď jedine tam naozaj vzniká skutočný, genuine obrazec v obilí. Presnejšie povedané v okamihu, keď je do štruktúry stebiel zaznamenávaný. Akýkoľvek circle-maker alebo záhadológ, ktorý by bol priamo zasiahnutý najviac energetickú súčasťou výboja blesku, Return Stroke, nielen že by bol okamžite na mieste mŕtvy, ale súčasne by tiež presne v okamihu dopadu čela impulzu Return Stroke výboja blesku explodoval. (pic)

 

----- Pozorovateľom (predovšetkým samozvaným "odborníkom" na problematiku Crop Circles) sú kompletne šokovaní z toho, že by príroda sama od seba dokázala vytvoriť niečo tak nepredstaviteľne symetrického a zložitého. Pozorovatelia Matku Prírodu značne podceňujú, pretože každá jednotlivá bunka akéhokoľvek organizmu je milión miliónov krát zložitejšia, ako aj ten sebasložitější obrazec v obilí, napriek tomu sa ale jedná o štruktúru veľmi súmernú, a okrem toho vykonávajúcu rad funkcií.

 

Čuduje sa niekto, že príroda dokáže vytvárať nádherné kryštály a ich zostavy, najrôznejšie kryštálove zostavy? Tisíce najrôznejších ďalších celkom prirodzene sa tvoriacich fraktálových útvarov, delty riek ústiacich do mora, konáre stromov, cievne systémy rastlín a živočíchov, štruktúry výbojov blesku, koreňové systémy rastlín, planetárne systémy, galaxie, molekuly, makromolekuly, a milióny a miliardy ďalších tu neuvedených príkladov ? Príroda úplne bez problémov všetky popísané štruktúry vytvára po milióny a miliardy rokov. Sme a budeme celé ľudstvo naďalej takí hlúpi, že sa jej budeme neustále pokúšať túto schopnosť práve a presne v tomto jedinom konkrétnom prípade odoberať? Všetky ostatné schopnosti jej priznáme, milióny a miliardy ďalších prípadov utvárania pravidelných a fraktálových štruktúr, vrátane vlastného organizmu. Aj ľudský organizmus je veľmi pravidelná štruktúra, využívajúca milióny úplne prirodzených schopností prírody utvárať fraktálové štruktúry. Všetky vymenované schopnosti prírode milostivo dovolíme, a ešte niekoľko miliárd ďalších k tomu, a len v tomto jednom jedinom prípade sa budeme snažiť celú záležitosť pripisovať mimozemšťanom, neznámym energiám a konšpiračnými teóriám?

 

Jednou z najväčších hrubých chýb samozvaných "výskumníkov" Crop Circles je skutočnosť, že za dátum vzniku fraktálov považujú počiatok 20. storočia, kedy boli oblevené ich objaviteľom, alebo dokonca až 70. leta, kedy boli prvýkrát počítačovo simulované. V skutočnosti existovali kdekoľvek už od prvého okamihu veľkého tresku, a dokonca veľmi pravdepodobne už kedykoľvek predtým, či už z filozofického alebo fyzikálneho pohľadu.

 

Milí (zaostalí) milovníci záhad dávajú najväčšiu nádej nejakej záhadnej energii, ak nezáhadnej tak najradšej mikrovlnám. Predovšetkým ale zo všetkého najradšej nejakej záhadnej doteraz neodhalenej forme energie. Ak by predsa len (nedajbože pre nich) išlo o nejakú "obyčajnú", úplne nezáhadnú formu energie, mala by podľa nich aj ona mať nejaké zvláštne, mysteriózne a nadprirodzené vlastnosti. Až v dôsledku nich by výsledky pôsobenia bežnej formy energie boli formované do tak zvláštnych a nepochopiteľne pravidelných tvarov. Aj keby šlo len o celkom obyčajný elektrický výboj, podľa nich by to musel byť aspoň "neznámy, alebo doteraz nedokladovaný druh elektrického výboja". Dokáže si niekto predstaviť niečo ako "neznámy druh elektrického výboja"? Snáď jedine fanatickí prívrženci záhad a mystérií. Všetky možné existujúce elektrické výboje sú prostredníctvom fyzikov a prírodných a fyzikálnych zákonov úplne dokonale popísané a charakterizované. V prípadoch, kedy je ľudstvo k niečomu potrebuje, tak ich aj pomerne bezpečne využíva (spaľovacie motory, litotrypse). V prípadoch, ktoré sú pre ľudstvo úplne nevyužiteľné, ako výboje blesku, ich má aspoň veľmi dobre popísané a charakterizované. Ako už sa ale stalo obvyklým pravidlom, všetky popísané odbory techniky, vedy a výskumu patria úplne neoddeliteľne do niektorrj z podkategórií základného alebo aplikovaného výskumu. To sú všetko činnosti, ktorých sa obdivovatelia a milovníci záhad boja ako čert kríža. Oni sa totiž zo všetkého najradšej pohybujú len vo svojich úplne osvedčených bludných kruhoch a spletitých pavučinách záhadna, nepoznania a omylov. Sú všetky zostavované na princípoch pôsobenie mimozemšťanov, psychických energií, senzibilných médií, utajovaných výskumov a desiatok podobných pavědeckých tvrdení alebo konšpiračných teórií, a omieľajú ich stále a stále dookola ako na kolovrátku.

 

Bude pre nich obrovským sklamaním, že jav pre nich tak nevysvetliteľný, ako sú kruhy v obilí, môže spôsobiť niečo tak nechutne obyčajného, ako je výboj blesku. Stačí preskúmať niekoľko málo odborných publikácií (Uman, Rakov, www.ufl.edu ), aby sa ktokoľvek dokázal presvedčiť, že "obyčajný" výboj blesku je záležitosť popravde neobyčajná. O jej obrovskej energii, prebiehajúcej veľmi pravidelne a riadiacej sa veľmi presnými pravidlami a fyzikálnymi zákonmi. O jej obrovskej sile a rýchlosti, fraktálnom větveniu a súmernosti. Dokázali by možno časom vysvetliť aj sami sebe, že pre fyzikálny jav, ktorý by dokázal presťahovať elektrickú lokomotívu na vzdialenosť mnohých tisícok kilometrov aj s vlakom, naozaj nie je nijako veľký problém zmeniť smer rastu obilia (prevažne poškodením), alebo "zatĺcť kolík do zeme". Milovníkom záhad bude trvať mnoho rokov, než sa dokážu s podobne primitívnym vysvetlením vyrovnať, že im niekto tak nechutným spôsobom "rozšliapol bábovičky". Prostredníctvom nedávneho výboja blesku je možné vysvetliť úplne bez výnimky všetky "anomálie" aj ďalšie záhadné javy, pozorované na miestach výskytu kruhov v obilí. Náhodne vysušenie pôdy pod obrazcom, zmeny výchylky kompasu, poruchy elektronických prístrojov. Ak by výboj blesku dodával prúd a napätie trvalo, dokázal by zásobovať energiou prevádzku niekoľkých miliárd tokamakov, alebo miliónov urýchľovačov CERN naraz.

 

Malá vsuvka: Ešte raz, a rozhodne nie naposledy: Ufológom, záhadologom aj ich verným druhom konšpirátorom a podobnej zberbe, ktorá na problematike Crop Circles odvždy len parazitujú, je nutné celú problematiku Crop Circles úplne bez milosti, čo najrýchlejšie a čo najrozhodnejšie odobrať, zakázať, niekam zamknúť a zahodiť kľúč. Ono im aj tak tých ich báboviček, zatiaľ nerozšlapaných, zostane stále dosť. (Na ako dlho?)

 

Jednou z veľmi veľkých chýb, ktorej sa doteraz všetci prieskumníci Crop Circles dopúšťali úplne bez výnimky, je skutočnosť, že na mieste absolvujú jednu jedinú návštevu alebo prelet aeroplánom, zhotovia snímky a celá záležitosť je tým pre nich hotová. Ich základnú a najdôležitejšú povinnosťú ale mala byť pravidelná návšteva každého takého miesta v najvyššie niekoľkodňových odstupoch až do žatvy, aj ešte nejaký čas po nej. Dokumentujú totiž úplne prirodzený prírodný úkaz, ktorý prebieha v čase (pozri chronológia), a tiež sa v priebehu času vyvíja. Dlho pred poľahnutím, a po ňom až do žatvy aj po nej. Pôvodne poľahnutá plocha niekoľko percent rozlohy poľa sa často zmnohonásobia. Veľmi ľahko by tak zistili, že na zasiahnutých miestach postupne polieha ďalšie a ďalšie obilie, a že nimi skúmaný, "úplne nepochopiteľný až nadprirodzený" úkaz má veľmi veľa spoločného s úplne bežne poľahnutým obilím. Že pôvodca pravidelného aj úplne nepravidelného poľahnutia jeden jediný jesto, že sa vlastne jedná o celkom identický jav. Najlepšie by bolo, odporučiť prieskumníkom Crop Circles, aby navštevovali a podobne zdokumentovali v odstupe niekoľkých dní pole s úplne bežne, nepravidelne poľahnutým obilím. Zistili by, že sa situácia vyvíja veľmi podobne, ako v okolí a vo vnútri pravideľných obrazcov. Skúmanie polí s nepravidelne poľahnutým obilím by ale pravdepodobne bolo niečo úplne pod ich úroveň. Bude radšej lepšie ich ďalej nechať snívať ich neustávajúce sny o mimozemšťanoch, ich lietajúcich strojoch, záhadných energiách a hubových chorobách hmyzu, ktoré ho likvidujú tak rýchlo, že sa ani nestačí pustiť steblá (pozri).

 

---- To, že je možné napríklad prostredníctvom mikrovlnného žiarenia, dosiahnuť podobných efektov v tkanivách rastlín (nikdy opakovateľne netestované a veľmi nedostatočne zdokumentované), je možné prirovnať k nasledujúcemu typu úvahy: Môj pes má štyri nohy. Mačka má štyri nohy. Môj pes je mačka. (Áno, pán premiér). Tvrdeniu, že pôsobením mikrovĺn dôjde k poškodeniu tkanív, samozrejme veriť možné je, zato tvrdeniu, že pôsobením mikrovĺn dôjde k (rýchlemu) PREDĹŽENIU kolienok (napr jačmeňa) je možné bez jediného overovacieho pokusu označiť za podvrh alebo sprostú lož. Tvrdenie má podobnú hodnotu, ako keby sme po náleze tepelne opracovaných zvyškov mäsa z obdobia pred 6000 rokmi tvrdili, že praobyvatelia mali plynové sporáky, elektrické kachle a mikrovlnné rúry, pretože dnes sa to predsa inak nerobí ...

--- Koniec oddielu Chyby (možno budú časom premiestnené na vlastnú stránku) -----

 

 

 

Bludy. Ďalšou významnou skupinu teórií, ktoré už nie je možné

označiť len ako chyby, tvorí neoddiskutovateľné bludy a cielené mystifikácie, klamstvá a dezinformácie, hraničiace s konšpiračnými teóriami, sprosto využívajúce neznalosti laického publika. Tým sa tieto stránky samozrejme snažia vyhýbať, ako je to len možné, ale občas to tak celkom možné nie je. Čitatelia si tak môžu urobiť aspoň približnú predstavu, akým záhadologickým hnojom sa občas musí seriózny výskumník prehrabávať.

 

Hesemann, M. : Posolstvo z vesmíru, ETNA, Praha, 1993, s 64:

(The cosmic connection: worldwide crop formations and ET contacts)

Na obilie pôsobili vysokofrekvenčné elektromagnetické vlny v spodnej časti gigahertzového pásma. Tie údajne mohli vybudiť *) elektróny v atómoch pôdy a rastlín na vyššiu energetickú hladinu. Vyrovnaním energetickej hladiny potom vznikajú práve tie anomálie, ktoré sa v agrosymbolech prejavujú.

(Existuje nejaký dôkaz, výskum tohto tvrdenia? Pozn. J.L.)

 

Najrôznejšie bludy budované okolo Crop Circle geometry - príklady ani netreba uvádzať, stačí zadať heslo do vyhľadávača. Úplne rovnaké grafy a výsledky je možné získať, bude ak podrobená podobnému výskumu akákoľvek molekula, atóm, kryštál. Štruktúra listu stromu (žilkovanie), a iné a iné.

 

Niečo nie sú len bludy, niečo sú vyložené lži:

z internetových stránok UFO klub Záblesk

... vzorky boli odoslané na preskúmanie, či na rastliny nepôsobilo mikrovlnné žiarenie.

... bolo potvrdené, že áno.

kam boli odoslané, kedy, kým? kto ich skúmal, ako, vďaka čomu dospel k podobnému vyjadreniu? použitá metodika skúmania? ako bola stanovená frekvencia žiarenia?

ktorý idiot sa dokáže pod niečo také podpísať? (Ak teda podobné vyjadrenia vôbec existuje)

ktorý idiot vôbec dokáže podobné úplne neoverené tvrdenie kdekoľvek zverejniť?

v skutočnosti nikdy nikdo podobné vyjadrenie nevytvoril, vzniklo iba v "múdrych hlavách" UFO kluba zábleska, ktoré sa prostredníctvom podvrhnutia podobných "vedeckých tvrdení" snažia dodať svojím opakovaným bludom aspoň minimálne zdanie serióznosti, a mystifikovať tak laickú verejnosť. Na "UFO klube Záblesk" je zaujímavá iba jedna jediná skutočnosť: v slovnom základe ich názva je obsažené jedno pomerne známe a zaujímave slovo: BLESK...

--- Koniec bludy, ktoré budú pravdepodobne premiestnené inam --------------

 

Záznam obrazca magnetických siločiar v poli obilia

Až zarážajúca, mätúca, šokujúca a ťažko uveriteľná, ale aj oči otvárajúca podobnosť

Kruh v obilí - záznam siločiar elektromagnetického poľa generovaného výbojom blesku

Hodnota prúdu sa blíži 106 - miliónu Ampérov (známe školské experimenty 20 - 30 A)

 

  

Presne v okamihu výboja blesku prúdia cez steblá obilia indukované aj privedené (ionizovaným vzduchom, koronový výboj) elektrické prúdy. Vďaka nim sa steblá a ďalšie časti rastlín správajú ako akýkoľvek iný vodič a vykazujú v takom okamihu elektromagnetické vlastnosti. Môžu sa preto krátko správať podobne ako strelky kompasa, a tak ich obrovské elektromagnetické sily výboja na okamih nútia vychýliť sa v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek, v závislosti na vzájomnom pomere, polarite a fázovom posuvu prechádzajúcich prúdov. Dočasné mechanické zmeny a namáhanie môžu tiež spôsobiť zatiaľ neviditeľné smerovo orientované mechanické poškodenia. Takéto mikroskopické smerovo orientované poškodenia sú schopné postupným narastaním poškodených tkanív neskôr spôsobiť postupné smerovo orientované nakláňanie všetkých stebiel jedným smerom (CW or CCW). Magnetické pole výboja priemerného blesku je v určitom okamihu najmenej desať tisíc ráz silnejšie ako magnetické pole Zeme. Ďalšiu časť práce môžu vykonať obrovské sily elektrostatické, vďaka ktorým sa listy a steblá rastlín správajú ako lístky a steblá elektroskopov. Priemer kruhu približne vyznačuje dosah elektromagnetických síl výboja blesku. K tomu všetkému sa ale obrazec v obilí objaví najmenej niekoľko dní, niekedy až niekoľko týždňov po výboji blesku. Je to preto, že zasiahnuté rastlinné tkanivá slabnú veľmi pomaly, vďaka obrovskej zotrvačnosti a v jej dôsledku veľmi pomaly prebiehajúcim zmenám v rastlinách ( EPP, Chronológia ). Vďaka tomu, že sa niekedy na mieste môžu odohrať veľmi zložité interferencie a rezonancie, sa niekedy môže vytvoriť veľmi zložitý obrazec. Jediný výboj blesku vyžiari energiu, na ktorú by elektrická lokomotíva prešla niekoľko tisíc kilometrov. Priemerný (!) Výboj. (Zjednodušený výklad)

 

Išlo pravdepodobne o jednu z najväčších mystifikácií a zábavy, kanadských žartíkov, ktoré si kedy Matka Príroda z užaslého ľudstva robila stovky aj tisícky rokov.

 

S uvedenými myšlienkami je možné nesúhlasiť, je možné proti nim aj protestovať, je to ale asi tak naozaj všetko, čo sa s tým alebo proti tomu dá robiť. Tzv. postulát Járu Cimrmana.

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Tvorcovia vedia, že dokonalosti nie je dosiahnuté, keď už nie je čo pridať, ale vtedy, keď už nemožno nič odobrať A.de Saint-Exupery
Nesmiete sa nikdy vzdať. Víťaz sa nikdy nevzdá, a kto sa predčasne vzdá, nikdy nevyhrá. Ted Turner
Na všetkom v prírode je niečo nádherného. Aristoteles
z