Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-humor.
lightning
Kruhy v obilí - Humor
Sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo a kruhy boli do kosoštvorca
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed
 

Kruhy v obilí

Občas si môžete robiť bláznov z celého ľudstva. Z niektorých ľudí neustále. Nie je ale možné neustále robiť si bláznov z celého ľudstva. A.Lincoln
Hlúposť je úmyselné pestovanie nevedomosti. W.Gaddis
Dostatočne pokročilá technika môže byť ťažko rozoznateľná od zázrakov. A.C.Clarke

Kruhy v obilí, Agrosymboly Humor v Polabskej kotlinke

PagPh

 

 

Úvod

Tu bude sem tam niečo pre pobavenie

 

tiež Kruhy v obilí ... (Alebo z obilia; lokalita - istá nemenovaná obec)

 

                               

 

 

Second hand

 

                   

 

 

 

Pre zvedavých jedincov tu presné určenie, kde sa v skutočnosti všetky výskumy príčin poliehania, poškodenia, oslabenia obilia a následkov výbojov bleskov (registrovaných a zmeraných) v poliach odohrávali

                   

 

 

Nejaké zábery z ciest

 

                   

 

 

Detailný záber

 

                   

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

Original text

 

Rudolf Kresťan, fejtonista

V PROGRAMU písaný kurzívou

Z autorovho cyklu fejtónov na vlnách Slovenského rozhlasu 3 - Vltava

 

Výtvarníci z vesmíru

Čím to, že mimozemšťania s obľubou vytvárajú na našej planéte tajomné a záhadné kruhy v obilí? Tvarujú je aj na teritóriu našej republiky. Ročne sa tu zrodí v priemere okolo dvadsať takýchto obrazcov. Vedľa Muchova rozmerné Slovanské epopeje tak vzniká aj nemenej rozmerná epopeja vesmírna.

Je jasné, že ide o ufónov výtvarne založené. Zemegule je pre nich zrejme podobne exotickým cieľom, akým pre Gauguina bolo Tahiti. Niektoré z obrazcov v obilí svedčia o premyslenom prístupe tvorcov. Iné - tie jednoduchšie - môžu pochádzať od detí. Konkrétne od frekventantov mimozemských ľudových škôl umenia. Nie je známe, z ktorej planéty k nám títo výtvarníci prilietajú. Môže to byť odkiaľkoľvek, kde nerastie obilie. Inak by dotyční mimozemšťania mali pre svoje kreácie dosť slamy doma a neputovali by na lietajúcich strojoch vesmíru kraj. Okrem obilia je pre nich zjavne vzácnosťou aj tráva. A tiež repka olejná: aj v tej vytvorili v Rájci-Jestrebi kruh, starostlivo zaznamenaný tuzemskými kruhology.

Že tieto obrazce pochádzajú od mimozemšťanov, o tom svedčí ich značné rozmery. Výsledný vzhľad sa dá oceniť len z nadhľadu. Keď autori dokončí svoje dielo, zasadnú späť do lietajúceho taniera a kochajú sa svojim výtvorom z patričnej výšky. Ako by som už počul výčitku, že podlieham bludu, keď verím v autorstvo mimozemšťanov, hoci žiadny z obrazcov neopatřili svoju signatúrou. Ale čo keď to u nich nie je zvykom?

O kruhoch v obilí sa v súčasnosti píše rovnako dychtivo, ako tomu v minulosti bývalo na prvých stránkach novín pri líčení "neutíchajúceho žňového úsilie" - v duchu vtedajšieho hesla "ani zrno nazmar". Spomínané heslo potom v ľudovom podaní viedlo k otázke, či je radno zbierať aj zrna jačmenná.

Na sklonku osemdesiatych rokov minulého storočia sa skončilo v médiách povinnej ročnej podrobné znovu spravodajstvo podávané dramaticky a takmer vojnový ako "bitka o zrno" vedená kombajnérskou "plechovou jazdou". Žatvy sa stali opäť tým, čím boli po stáročia. Teda každoročné súčasťou poľnohospodárskeho roka. Niekedy úspešnejší, inokedy menej, ako to už v prírode prirodzene býva.

Avšak s koncom bojové poňatého žňového spravodajstvo hrozilo riziko, že dôjde k druhému extrému. Že o vyzretom obiliu a o zbere sa v médiách neobjaví ani ň. Čo keď aj preto sa do veci vložili mimozemšťania? Prostredníctvom kruhov v obilí sa starajú o to, aby aspoň touto cestou sa obkročmo dostala poľnohospodárska tematika do správ. Možno sú touto pohnútkou vedení aj niektorí pozemšťania. Mám na mysli tých, ktorí tu a tam verejne priznajú, že kruhy v obilí vytvorili oni. Majú dokonca svoje špeciálne označenie - circle-makers.

K svojim kúskom používajú obvykle doska a povraz. Priradili sa k nim aj astronómovia na obilným poli neďaleko hvezdárne v Úpice. Neskôr sa značne bavili, keď tam s vážnou tvárou dorazili Ufológovia. Ale to ešte nič neznamená. Kto sa kedy zaujímal o výtvarné umenie, dobre vie, že okrem originálnych obrazov existujú aj falzifikáty! Často veľmi vydarené, ako sa o tom možno presvedčiť v Arnauově knihe Umenie falšovateľov.

Ostatne aj doktor Jiří Grygar, známy astrofyzik, vedecký skeptik a milý človek, nevylúčil, že pôvod každoročne objevovaných kruhov v obilí nemusí byť len dielom ľudských rúk. V televíznej debate pripustil, že môže ísť o výsledok vzdušného víru, zvaného tancujúcich dervišov. Už to je od pána Grygara cenné. Nemôžeme po ňom chcieť, aby plédoval pre autorstvo mimozemšťanov. Bolo by to z jeho strany neseriózne, keď žiadne lietajúce taniere v ďalekohľade nevidel, ako mi raz v priateľskej rozhovore povedal. Ani ja som nikdy nevidel lietajúci tanier, ale celkom sa mi páči predstava, že niekde existujú mimozemšťania so záujmom o výtvarné umenie. Niektoré z ich obilných kreácií sú natoľko výnimočné a čarovné, že by ich ocenil aj kúzelník Raž. Možno aj kráľ Ječmínek. Isté je, že fantázii tu kvitne pšenka.

Kvitne aj mnohých ufologům, vrátane tých ruských. Keď sa v okolí tamojšieho mesta Togliatti začali objavoval kruhy v obilí, bol to jeden z impulzov k založeniu špeciálnej školy pre skúmanie takzvaných paranormálnych javov. Taťána Marková, hovorkyňa ruských ufolog, vyhlásila, že jednou z úloh školy v Togliatti je pripraviť študentov na stretnutie s mimozemšťanmi.

Snáď by takéto znalosti mohli byť prospešné aj poľnohospodárom, ktorí z ufonských výtvorov nie sú vôbec nadšení. Uvalené obilie nie je zrovna ideálne pre zber. Čo Nezval mimozemskí výtvarníci, dorazí pozemskí kruhologové. Dychtivo pobehujú po poli s prístrojmi a skúmajú steblá, či sú len ohnutá, alebo zlomená.

Príprava na stretnutie s mimozemšťanmi má racionálne jadro. Nastal najvyšší čas ujasniť si, či od nich budeme požadovať víza pre prekročenie našich hraníc. Kde je však majú získať? Je tu aj otázka, či nebudú rozčarovaní, že pozemská odborná výtvarná kritika sa nevenuje - až na veľmi vzácne výnimky - hodnotenie a analýzy ich obilných výtvorov. Nehádžte však flintu do žita, zvlášť nie do toho vykrouženého. Niekto z mladých kritikov sa možno chytí šance a špecializuje sa na tento odbor. Za odmenu potom bude pozvaný na stáž niekam do vesmíru.

Domnievam Ak sa, že pôvodcom roztodivných obrazcov by mohli byť naozaj aj ľudia z vesmíru, neznamená to, že by som vám chcel tento názor vnucovať. Rozhodne nie tak vehementne, ako ho vnucoval policajtom mladý holandský circle-maker, keď bol pristihnutý pri vytváraní kruhov v pšenici. Uvedomil si, že mu hrozí trest za poškodené obilie. Preto začal dychtivo a zanietene presviedčať policajnú hliadku, že je nevinný, a to s odôvodnením, že každý na svete predsa vie, že kruhy v obilí robia mimozemšťania!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Veda ponúka dôkazy, ale bez istoty. Kreacionisti ponúkajú istotu, ale bez akýchkoľvek dôkazov.  C.E.Montague
Fakty sú pre vedcov tým, čím je pre vtákov vzduch. Bez nich nedokážu lietať.  Linus Pauling
Problém nie je existencia prebytka hlupákov, ale to, že blesky smerujú inam než by mali.  M.Twain
z