Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-efekt-povrchového-napätie-vody.
lightning
Povrchové napätie vody
Podieľa sa významnou mierou na oneskoreniu poľahnutia, ktoré by inak nastalo podstatne rýchlejšie
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Kruhy v obilí

Hlúposť vstáva veľmi skoro, preto sa väčšina udalostí odohrá pred obedom. K.Krauss
Poučený hlupák je ešte oveľa väčší hlupák ako nepoučený.  B.Franklin
Dobrý plán násilne vykonaný dnes je oveľa lepší ako dokonalý plán vykonaný budúci týždeň.  G.S.Patton

Kruhy v obilí, Agrosymboly Povrchové napätie vody

PagPh
Motto: Ešte predtým, ako sa oslabené stonky obilia položia na zem, im v tom čiastočne zabráni skutočnosť, že sa len mierne naklonia a začnú sa opierať medzi sebou navzájom. Dôjde tak k spevneniu štruktúry.

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

Úvod

Po určitej dobe od poškodenia spôsobeného prechodom prúdu dosiahne oslabenie rastliny takej úrovne, že sa rastlina pomaly začne nakláňať na stranu. Steblo, hlavne jeho najspodnejšje časti, je tak slabé, že už neunesie vlastnú váhu, a začne sa nakláňať k zemi. Osamotené steblo obilia by sa, ničím z okolia nepodopreté, pomerne rýchlo položilo na zem. Predovšetkým po prekonaní určitého medzného uhla náklonu k zemi, v ktorom už jeho oslabené tkanivá tesne nad zemou nedokážu udržať pôsobenie vlastnej hmotnosti (sila je mnohonásobne zväčšená pôsobením páky). Takéto steblo sa potom môže úplne skloniť k zemi počas sekúnd, nanajvýš desiatok sekúnd.

 

Efekt povrchového napätia vody (priľnavosť),

je jedným z radu procesov, ktoré na seba jeden po druhom nadväzujú po oslabení rastlín výbojom blesku na ploche mnohých metrov štvorcových, ktorých účinok nakoniec vedie k poľahnutiu, ohnutiu stebiel k zemi. Ich postupnosť je alebo bude spracovaná podrobnejšie na stránke Chronológia. Ide o pôsobenie van der Waalsových síl, ktoré sa prejavujú v bezprostrednej blízkosti predmetov (obsahujúcich určité percento vlhkosti), alebo pri ich priamom dotyku (listy, steblá).

 

Dočasná štruktúra navzájom sa podopierajúcich rastlín

V tom okamihu sa ale jednotlivé rastliny začnú navzájom dotýkať svojimi stonkami a listmi v ďaleko väčšej miere, ako tomu bolo predtým. Už len tento prostý fakt na určitú dobu dočasne obmedzí ich ďalšie nakláňanie k zemi. Prejaví sa stav, ktorý by bolo možné nazvať ako teepee efekt. Tiež sa začne okamžite prejavovať efekt povrchového napätia vody, ktorý spôsobí, že dotýkajúce listy a stonky sa vďaka jeho pôsobeniu k sebe prichytia merateľnou silou. K tomu by nedošlo, keby neobsahovali vodu. V tesnej blízkosti, do niekoľkých desatín milimetra od živého lista, všetky rastliny dosahuje vlhkosť hodnoty 100% (rovnako ako v blízkosti každej inej jej časti obsahujúcej vodu), a prejavuje sa zvýšenou priľnavosťou k akémukoľvek predmetu v tesnej blízkosti, ktorého sa dotýka. Opakovaným výskytom väčšieho množstvo vlhkosti v podobe kvapiek rosy alebo dažďa a následným vysychaním sa listy a stonky môžu k sebe dokonca čiastočne prilepiť, čo úplne zamedzí ich následnému poľahnutiu, ohnutiu stebiel k zemi. Rad obrazcov v obilí preto nemusí byť nikdy objavených. Na niektorých snímkach kruhov v obilí je skutočne možné objaviť časť plochy v podobnom stave. Obrazec z 9.7.2006, Charlbury Hill, Oxfordshire, foto Frank Laumen, www.visiblesigns.de, montáž JL. Vznikne niečo ako "zlepené domino" (zlepený domček z kariet)

 

 

Sila povrchového napätia

Sila dosahuje ekvivalentu hmotnosti necelého miligramu na centimeter štvorcový (niekedy aj viacej), navzájom sa ale dotýkajú desiatky miliónov stebiel a listov na hektár, a k prekonaniu iba tejto sily by boli potrebné desiatky ton na hektár. V prípade, že na mieste, kde sa dva predmety dotýkajú, sa nachádza vlhkosť nie len ako voda obsiahnutá vo vnútri rastliny, ale ako kvapky rosy alebo dažďa, je uvedená sila ktorá dva takto sa dotýkajúce predmety drží pri sebe, až niekoľko tisíc krát väčšia. O existencii sily, ktorú na seba časti rastlín pôsobí v dôsledku priľnavosti spôsobenej povrchovým napätím vody, a môžu sa tak prichytiť navzájom, je možné sa presvedčiť jednoduchým pokusom, rovnako ako o tom, ako táto priľnavosť vzrastie pri zvýšení vlhkosti.

 

Podobne, ako sa listy, stonky a klasy môžu k sebe navzájom prichytiť pôsobením povrchového napätia vody (van der Waalsove sily), môžu sa o seba zachytiť aj osiny jačmeňa prostredníctvom mikroskopických háčikov.

 

 

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Záznam obdoby obrazca magnetických siločiar v poli obilia

Až zarážajúca, mätúca, šokujúca a ťažko uveriteľná, ale aj oči otvárajúca podobnosť

Kruh v obilí - záznam siločiar elektromagnetického poľa generovaného výbojom blesku

Hodnota prúdu sa blíži 106 - miliónu Ampérov (známe školské experimenty 20 - 30 A)

 

  

Presne v okamihu výboja blesku prúdia cez steblá obilia indukované aj privedené (ionizovaným vzduchom, koronový výboj) elektrické prúdy. Vďaka nim sa steblá a ďalšie časti rastlín správajú ako akýkoľvek iný vodič a vykazujú v takom okamihu elektromagnetické vlastnosti.

 

Išlo pravdepodobne o jednu z najväčších mystifikácií a zábavy, kanadských žartíkov, ktoré si kedy Matka Príroda z užaslého ľudstva robila stovky aj tisícky rokov.

 

S uvedenými myšlienkami je možné nesúhlasiť, je možné proti nim aj protestovať, je to ale asi tak naozaj všetko, čo sa s tým alebo proti tomu dá robiť. Tzv. postulát Járu Cimrmana.

 

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Herec musí vedieť stvoriť vo svojich dlaniach celý vesmír. Laurence Olivier
Hlúposť a krása si vždy veľmi dobre rozumeli. B.Franklin

Ľudia myslia, že veľké prsia robia ženy hlúpymi. V skutočnosti je tomu presne naopak: obdarené ženy robia z mužov hlupákov.  Rita Rudner

pz