Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-elektromagnetizmus.
lightning
 Elektromagnetizmus
(Kruhy v obilí - úvodný opis)
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Kruhy v obilí

Vo svete vedy a výskumu by ste nikdy nemali vsádzať proti kurzu vyššiemu ako 1012 : 1.  E.Rutherford
Nemožné je slovo obsiahnuté len v slovníke hlupákov.     N.Bonaparte
Skutočným šťastím je radosť z vykonávanej práce, z chuti vytvárať nové veci.   A.de Saint-Exupery

Kruhy v obilí, Agrosymboly stručná charakteristika

PagPh
Vplyv elektromagnetických síl na tvar obrazcov obilných poliach

 

Elektromagnetizmus

Podľa teórie, že výboj môže zanechať v štruktúre stebiel a tkanív prvotné smerovo orientované poškodenia, by mohli byť vysvetliteľné často stojace zväzky stebiel v centre obrazce. Sú síce poškodené najmenej rovnako intenzívne, ale ich poškodenie nemá zďaleka tak intenzívne smerovú orientáciu v smere alebo proti smeru hodinovývh ručičiek. Ich smer počiatočného poškodenia smeruje ďaleko viac do centra kruhu, preto sa oveľa skôr oprú o seba (teepee) a okolité steblá zúčastňujúce sa "Domino Efektu" je len "obehnú". Nehľadiac na to, že teepee systém centrálny zväzok stebiel veľmi znateľne spevní. (vytvoriť grafickú reprezentáciu vznikajúcich síl)

 

Tiež možné, že v blízkosti stredu sú rastliny zasiahnuté oveľa výraznejšie, vďaka čomu ani nemôžu poľahnúť (sú skôr mŕtve a suché ako poľahnú)

 

Stránka sa pripravuje

Niektoré čiastkové informácie je možné zatiaľ nájsť napríklad na niektorých súhrnných stránkach. Jednou z najrozsiahlejších je zatiaľ predovšetkým stránka Kruhy v obilí - vysvetlenie. Ďalšie pomerne rozsiahle informácie je možné nájsť na odkazoch zo stránky Texty. Tam sú predovšetkým odkazy na niektoré publikované texty. Aj niektoré doteraz nepublikované, možno definovať ako predpremiérové, demo verzie. Ďalší súbor netriedených textov sa nachádza tu. Texty budú samozrejme priebežne pribúdať.

 

Záznam obdoby obrazca magnetických siločiar v poli obilia

Až zarážajúca, mätúca, šokujúca a ťažko uveriteľná, ale aj oči otvárajúca podobnosť

Kruh v obilí - záznam siločiar elektromagnetického poľa generovaného výbojom blesku

Hodnota prúdu sa blíži 106 - miliónu Ampérov (známe školské experimenty 20 - 30 A)

 

  

Presne v okamihu výboja blesku prúdia cez steblá obilia indukované aj privedené (ionizovaným vzduchom, koronový výboj) elektrické prúdy. Vďaka nim sa steblá a ďalšie časti rastlín správajú ako akýkoľvek iný vodič a vykazujú v takom okamihu elektromagnetické vlastnosti. Môžu sa preto krátko správať podobne ako strelky kompasu, a tak je obrovské elektromagnetické sily výboje na okamih nútia vychýliť sa v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek, v závislosti na vzájomnom pomere, polarite a fázovom posuvu prechádzajúceho prúdu. Dočasné mechanické zmeny a namáhanie môžu tiež spôsobiť zatiaľ neviditeľné smerovo orientované mechanické poškodenia. Takéto mikroskopické smerovo orientované poškodenia dokážu postupným narastaním poškodených tkanív neskôr spôsobiť postupné smerovo orientované nakláňanie všetkých stebiel jedným smerom (CW or CCW). Magnetické pole výboja priemerného blesku je v určitom okamihu najmenej desať tisíc krát silnejšie ako magnetické pole Zeme. Ďalšiu časť práce môžu vykonať obrovské sily elektrostatické, vďaka ktorým sa listy a steblá rastlín správajú ako lístky a steblá elektroskopov. Priemer kruhu približne vyznačuje dosah elektromagnetických síl výboja blesku. K tomu všetkému sa ale obrazec v obilí objaví najmenej niekoľko dní, niekedy až niekoľko týždňov po výboji blesku. Je to preto, že zasiahnuté rastlinné tkanivá slabnú veľmi pomaly, vďaka obrovskej zotrvačnosti a v jej dôsledku veľmi pomaly prebiehajúcim zmenám v rastlinách ( EPP, Chronológia ). Vďaka tomu, že sa niekedy na mieste môžu odohrať veľmi zložité interferencie a rezonancie, sa niekedy môže vytvoriť veľmi zložitý obrazec. Jediný výboj blesku vyžiari energiu, na ktorú by elektrická lokomotíva prešla niekoľko tisíc kilometrov. Priemerný (!) Výboj. (Zjednodušený výklad)

 

Išlo pravdepodobne o jednu z najväčších mystifikácií a zábavy, kanadských žartíkov, ktoré si kedy Matka Príroda z užaslého ľudstva robila stovky aj tisícky rokov.

 

S uvedenými myšlienkami je možné nesúhlasiť, je možné proti nim aj protestovať, je to ale asi tak naozaj všetko, čo sa s tým alebo proti tomu dá robiť. Tzv. postulát Járu Cimrmana.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Najlepší vedci sú otvorení skúsenostiam a začínajú ako v románoch - s predstavou, že všetko je možné.  R.Bradbury
Zábava je ako životné poistenie. Čím ste starší, tým je drahšia. K.Hubbard
Keď osud zistil, že hlupákov na chytrých nepremení, nadelil im šťastie. M.de Montaigne
pz