Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Originál v češtine - kruhy-v-obili-blesk-z-cisteho-neba.
lightning
Blesk z čistého neba
Ide o celkom výnimočnú formu bleskového výboja, ktorý dopadá vo vzdialenosti desiatok kilometrov od búrkového mraku.
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Kruhy v obilí - blesk z jasného neba

Ako je príjemné stretnutie s hlupákmi väčšími, ako sme my sami. Musíme ich milovať už len za to, že existujú.  J.K.Jerome
Byť optimistom potom, čo ste dosiahli všetkého, čo ste chceli, sa nepočíta. Kin Hubbard
Keby sme vedeli, čo robíme, už by sa to ani nedalo nazývať výskum, nie?       A.Einstein

Kruhy v obilí,

Blesk z čistého neba

PagPh
Mimoriadne silné výboje, ktoré dopadajú vo veľmi veľkej vzdialenosti od búrkového mraku. Zdanlivo nemusí byť v blízkom okolí pozorovateľná žiadna búrková činnosť. Najčastejšie výboje s kladnou polaritou, s obrovskou energiou.

 

Úvod

Blesk z čistého neba

Takéto blesky dopadajú vo vzdialenosti až desiatok kilometrov od búrkového mraku, kedy v okolí nemusí byť ani náznak pôsobenia nejakej búrky. Väčšinou sa jedná o mimoriadne silné výboje, najčastejšie s kladnou polaritou.

 

Záznam obdoby obrazca magnetických siločiar v poli obilia

Až zarážajúca, mätúca, šokujúca a ťažko uveriteľná, ale aj oči otvárajúca podobnosť

Kruh v obilí - záznam siločiar elektromagnetického poľa generovaného výbojom blesku

Hodnota prúdu sa blíži 106 - miliónu Ampérov (známe školské experimenty 20 - 30 A)

 

  

Presne v okamihu výboja blesku prúdia cez steblá obilia indukované aj privedené (ionizovaným vzduchom, koronový výboj) elektrické prúdy. Vďaka nim sa steblá a ďalšie časti rastlín správajú ako akýkoľvek iný vodič a vykazujú v takom okamihu elektromagnetické vlastnosti. Môžu sa preto krátko správať podobne ako strelky kompasa, a tak ich obrovské elektromagnetické sily výboja na okamih nútia vychýliť sa v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek, v závislosti na vzájomnom pomere, polarite a fázovom posuvu prechádzajúcich prúdov. Dočasné mechanické zmeny a namáhanie môžu tiež spôsobiť zatiaľ neviditeľné smerovo orientované mechanické poškodenia. Takéto mikroskopické smerovo orientované poškodenia sú schopné postupným narastaním poškodených tkanív neskôr spôsobiť postupné smerovo orientované nakláňanie všetkých stebiel jedným smerom (CW or CCW). Magnetické pole výboja priemerného blesku je v určitom okamihu najmenej desať tisíc ráz silnejšie ako magnetické pole Zeme. Ďalšiu časť práce môžu vykonať obrovské sily elektrostatické, vďaka ktorým sa listy a steblá rastlín správajú ako lístky a steblá elektroskopov. Priemer kruhu približne vyznačuje dosah elektromagnetických síl výboja blesku. K tomu všetkému sa ale obrazec v obilí objaví najmenej niekoľko dní, niekedy až niekoľko týždňov po výboji blesku. Je to preto, že zasiahnuté rastlinné tkanivá slabnú veľmi pomaly, vďaka obrovskej zotrvačnosti a v jej dôsledku veľmi pomaly prebiehajúcim zmenám v rastlinách ( EPP, Chronológia ). Vďaka tomu, že sa niekedy na mieste môžu odohrať veľmi zložité interferencie a rezonancie, sa niekedy môže vytvoriť veľmi zložitý obrazec. Jediný výboj blesku vyžiari energiu, na ktorú by elektrická lokomotíva prešla niekoľko tisíc kilometrov. Priemerný (!) Výboj. (Zjednodušený výklad)

 

Išlo pravdepodobne o jednu z najväčších mystifikácií a zábavu, kanadských žartíkov, ktoré si kedy Matka Príroda z užaslého ľudstva robila stovky aj tisícky rokov.

 

S uvedenými myšlienkami je možné nesúhlasiť, je možné proti nim aj protestovať, je to ale asi tak naozaj všetko, čo sa s tým alebo proti tomu dá robiť. Tzv. postulát Járu Cimrmana.

 

V prípade záujma kontaktujte cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránku pre vás pripravil, a všetky tu uvádzané údaje veľmi dôkladne teoreticky aj experimentálne preveril

 

Jan Ledecký

 

Ten, kto sa vzdá slobody kvôli bezpečiu, nezaslúži si ani slobodu, ani bezpečie.  Benjamin Franklin
Dvoma najrozšírenejšími prvkami vo vesmíre sú vodík a ľudská hlúposť. H.Ellison
Kto chce vedieť niečo o svete musí zistiť všetko o jednotlivých detailoch.        Heraclitus
z