Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-daire-özeti . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Crop circles - Özet
Web onlar çok "gizemli" ekin çemberleri ortaya nasıl nispeten basit bir açıklama sunar
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

  - Makine-translated metni

Işe yaramazsa Yani O, yıkmak İşte bu ve kaybolmak İşte olanlar: Nesneler üç ana kategoriye ayrılır bilimsel sınıflandırılabilir.  R.Baker
Herhangi bir adam err yükümlüdür, ancak bir aptalın hatalarında ısrar ederler.  M.T.Cicero
Sen tamed ne için, sorumlu, sonsuza ol. A.S.Exupery

Ekin çemberleri , Bitki Resimleri, Araştırma Notu Özeti

PagPh

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

Giriş

Prensip Kaynaklanan ekin çemberleri bir Nispeten basit bir açıklama dışında Bu sitedeki tüm Yani, belki de anlaşılabilir bir açıklama getirir duyurusunda `olacaktır dünya (hasarlı, Zayıflamış) bitkileri tam olarak aynı şekilde gerçekleşir - bitkilerin zayıflaması (Onların kısmi solma) sonra elektrikle pasajlanmasını tarafından yıldırım deşarjları. Ilginç bir fenomen Hepsi bu, ayrıca etkisi Konaklama (zarar, zayıflaması) güzel havalarda çok Sıklıkta, taburcu olduktan sonra kaç gün kalmış opposiion içinde, fırtına sonrası hemen ortaya çıkmayabilir. Düzenli desen halinde bir araya desen, ayrıca Gerçeği düzenliliği katkıda Çeşitli Etkiler, birleştirmek, bir kaç saat ya da daha erken Içinde Bridge, çok hızla bu usuall Görünüyor. Bu olgular diğer birçok alt sayfaları çok fazla detay olarak işlenecektir.

 

Çoğu durumda nerede `olacaktır duyurusunda kaç gün hatta haftalar yıldırım deşarj sonra yere viraj başlar, kırpma herhangi bir düzenli yapılar yaratmaz (hasarlı, Zayıflamış). Hasarın şiddetine bağlı olarak yavaş yavaş hasat için daha fazla alanda ekliyor. Hasarın şiddeti çoğunlukla öylesine Yani giderek grev birincil noktasından giderek Büyükşehir Mesafeler arsalar için bükme, yıldırım noktasından mesafe ile azalır.

 

hızlı veya yavaş yavaş - bitkiler (kırpma, sap) iki farklı yolları yalan ol olabilir.

1) - Hızlı Konaklama (zarar, zayıflama)

Bitkilerde İlk durumda Zararlı Maddelerle uzun zaman birikir, bu elektroliz tarafından büyük ÖLÇÜDE oluşturulur, ve bitki giderek zayıflıyor. Bununla birlikte, dikey konumda uzun bir süre devam eder. Kuru zayıflaması artık güçleri dayanabilir bir ÖLÇÜDE, sadece yerden bitki kök (nerede, kolu etkisi sayesinde en güçlü kuvvet) ulaşır Sadece zaman, baskı yapıyor. En sık olarak, rüzgar ve hareket, ancak ayrıca bitkilerin kendi ağırlığı olabilir. Sağlıklı bitki herhangi Consequences olmadan böyle bir şey istiyorum hayatta. Güçler sapların hareketi ile kırılma olmadan bükme sadece toprak üstünde, etrafında usuall 2-5 cm, ve bitki yatan KALACAK. Süreci bazen saatlerce Daha artık sadece birkaç saniye, diğer zamanlarda dakika sürebilir. Bu önemli olduğunu hemen o sonra yere yakın, en az zaman düz bitki sapları kısa bir süre yerde yatarken bozmadan eğilmiş . Çoğunlukla sınırlarına saplarını küçük bir kısmı, daha 10 değil,% duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) alanları, yerine sadece bükme, kırık yere yakın olabilir. It O yakınındaki sınırları neden olduğu duyurusunda `olacaktır alanı bulunan sap kuru bir EXTENT zarar görmezler, ve diğer durumlarda tamam ayakta kalacağını (hasarlı, Zayıflamış). Bu, hızlı bir şekilde bükme sap neighborging birbirine kaynaklanan ve bir sürekli BÖYLECE ağır kitle oluşturan yüksek basınç altındadır. Diğeri yaslanmış mısır saplarını sistemi ağırlığı, sadece kare desimetre Çeşitli birçok kilogram bir alanda yapar. Bu yaklaşık 6-7 kilogram ağırlığında önce böyle bir paket çoğunlukla sadece oluşturulan başak veya biraz yeşil buğday durumunda Means ne dışında 30 ila 50 cm çapında bir alana kaynaklanıyor eğilerek üzerine oluşturacaktır. Tam gelişmiş bir kulak Olgunlaşma ile buğday mahsulünün ortalama ağırlığı 1 m başına yaklaşık 7 kilogram olan 2 başka bir% 50 daha fazla ekleyebilirsiniz yağmur veya çiğ, tarafından sağlanır nem ek ağırlık olmadan.

 

Tüm alan üzerinde, hızlı Açıklanan olmayabilir Konaklama (zarar, zayıflaması) Bugüne kadar Aynı Anda oluşur. Her demet sap zaman Bükme gün sayısına göre değişebilir. Yani her döngü demet bükme açıyla tahıl zemin düz sap normal nedeniyle yaklaşık 90 derece yalan pratik hemen sonra tanımlanmıştır. Sapları düğümleri yoluyla, geri duruyoruz - Ayrıca hemen ikinci aşama gerçekleşir. Düğümler, internod aksine, meristem içerir ve bitki, ya da en azından dik olan bakımı saplarını Olgunlaşma bulunuyor yönü sayesinde değiştirmek edebiliyoruz. Hemen yerden ilk boğum (bükülmüş O), sırt dik yönde asla değişmez. İkinci ve üçüncü yukarıda Groung yatan ayrıca kaldıktan usuall olacaktır. Tersine en azından kısmen, hemen hemen her zaman ayağa kalkıyor koçanı bitişik Internode, bazıları aşağıda. Sağlıklı iyi gelişmiş buğday 6 ila 7 internod vardır. Yön internodlara düğümlerin değişim şekil değişikliği Amaçlıdır. İstenen düzleştirme yönüne ters tarafında, hücreler artış (geri dönüşümsüz), düğüm şişer, kalınlaşır ve sayısı istenen yönde bükülmek başlar. Açıklanan işleminden sonra birkaç dakika başlar Konaklama (zarar, zayıflaması). Ayrıca bitki (yerden ilk 3-4, söylemek) Elevate başarısız düğümleri, kalıcı olduğunu yapmaya çalışıyoruz, ama Sonuç olarak That Onlar sadece uzunluğu artmaktadır. Bu bir süre sonra, arpa, örneğin, normal karşı 5 kat daha uzun düğümleri bulmak mümkün kılar.

 

2) Kademeli Konaklama (zarar, zayıflama)

Bu durumda, bitki çok yavaş bir şekilde yere bükme, ve tüm süreç 14 günden daha uzun sürebilir. Bireysel internod ile sürekli düğümleri Yoluyla yönlendirilir az bir kulak yukarı doğru dikey kadar Olası yönetti çünkü bu durumda tesisin tüm düz sap, yerde yatıyordu asla. Yerde az sonra tek, bazen internod sayımı ve hatta yatıyor `olacaktır duyurusunda bitki kısımları çok daha az hasarlı nem ve kaynaklanan Consequences tarafından uygulanır (hasarlı, Zayıflamış).

 

Kademeli elzem bir özelliği, arasında (zararlı, zayıflaması) yanı sıra, bu daha uzun süre ile ortaya çıkan model şekli tamamen farkedilemez gerçeğidir. Sonra neredeyse farkedilemez olduğunu birkaç gün süren daha uzun bir süre, geliyor. Ama bu hiç de gözlemlenebilir değildi Yani sırasında, sınırı aştı ve Gözlem Dikkatli Observer o olurdu. Bu fark Nispeten kolay olduğunda bir süre sonra, yine bir kaç gün, zaten sınırını aşıyor.

 

Drawings, diagrams

 

Süreci, çoğunlukla ilgilendim tanımlanan olaylar, (bir bakın ) negatif geotropism (gravitropism). Toprağa hızlı hareket sapların halinde muhtemelen ayrıca fototropizma katılan belirli bitki parçaları uzama yönüne değişebilir.

 

Toprak nem ihtiva eden Olgunlaşma taneler, ya da ayakta bitkilerin durumunda olduğu gibi kalan çok daha uzun bir sıcaklık uzanan bitkilerin sürekli yığın halinde olduğu yağmur, bir aşırı nemden korumak için kulağı ile tanımlanan tüm işlemlerin en önemli anlam. Bu nedenle küf ve çürüme genişleme için çok önemli katkıda bulunur ve kuraklığa hasarlı bitkiler daha sonra daha sonra diğer bazı hastalık ve zararlılar tarafından işgal edilebilir. Yerde yatan KALACAK Bitki parça, kalıp ve çürümeye tarafından saldırıya aslında fark vardır, ama kulaklarım hala nispeten başarılı olgunlaştırmak olabilir. Başbakan fitoportolojik Faktörler ve Müritleri hasat öncesi, "zaman", Tema Reach söylemek mümkün değildir. Named Hasat, neredeyse tamamen olgunlaşmış asla, Ve Onlar Önemli bir olgunlaşma eksikliği gösteriyor kadar yerde yatan KALACAK ani olarak hububatlar. Hiçbir şey önemli değil, Onlar olmayan hasat KALACAK.

 

 

Özet - birkaç temel nokta

Ikinci Çiftçiler neredeyse her zaman alanlarda yıldırımları kadar ölümü üzerine ve Büyük alanı (metrekare onlarca) için bitkilerin fark zayıflaması neden Yani, bilinen, tamamen objektif ve doğrulanabilir Gerçektir, o makale ve bilimsel yayınlar yüzlerce Oluşuyor .

Çeşitli örnekler (vardırphotos, links)

 

Ikinci Çiftçiler neredeyse her zaman yıldırım tarafından etkilenen bitkiler oldukça sık zayıflık nonspesifik belirtileri göstermek ve sekonder hastalık ve zararlılar tarafından saldırıya olduğunu biliyorum. Bu, diğer nedenler ile karışıklığa neden olabilir, ve hatta bazen birincil nedeni tespit edilmeden kalır. Sözü onaylama sayıda makale ve bilimsel yayınlar aracılığıyla kanıtlandığı edilebilir. Hemen hemen her zaman arka arkaya (bkz. ...) vurgulanmıştır Nedenler Interchange imkanı vardır

bazı örnekler (photos, links)

 

Üçüncü Çiftçiler, tabii ki, her şeyin ilave olarak, uzun zaman önce karakterler, içinde bitkilerin yakın bir yıldırım düşmesi nedeniyle elektrik akımının geçişini listelenen keşfettik olmasa da, her durumda, bir daire içinde oldukça kesin olarak ortaya çıkabilir. Dolayısıyla ekin çemberleri yıldırım deşarj neden olduğu gerçeğini Onları, hemen hemen herhangi bir sürpriz anlamına gelmez. O Benzer Çiftçiler büyük çoğunluğu bazı çok basit bir açıklaması her zaman beklenen Buna inanmak mümkün olduğunu. Başka bir yerde listelenen nedenlerden dolayı kimseye ifşa asla.

 

Örnek - ayçiçekleri. Burada bir tek bitki örneği ve bir yayının (değinilecektirlink). Önemli ölçüde daha düşük ekim yoğunluğu ile bitkileri aksine, yüksek Yüzde yıldırım hayatta - Toplama, bu yayının kırpma (Poaceae Çim) O monothematic bahseder. Biri Olası nedeni olarak Onlar işgal Yani, hacimli bitkiler, entegre elektrik etkilenen metrekarelik çevresi ile ilişkili olabileceği düşünülmektedir olabilir. Onları bir seçenek tek santimetrekare fazla işgal edebilir Poaceae standı, Bireysel bitkiler, çok dengesiz etkilenebilir. Bazı kere öldürücü doz yüzlerce alabilirsiniz ederken, Onların hemen yakınında başkalarının yüzlerce elektrik BÖYLECE Yükseköğretim ammount korunmaktadır. Bitki ve çoklu etkilenen minyatür bir paratoner gibi davranıyordu. Rağmen ayrıca diğer bitkiler, hatta bir fark zayıflaması durumunda etkilenen, ancak ölümcül değildir, ve BÖYLECE kurtulur. BÖYLECE yıldırım sonrasında kırpma incelmesi Belirli gözlemleyin Olası biraz zaman var. Hatta duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) Able nihayet başarıyla hasat ve olgunlaşır olabilir kadar Çoğu bitkiler, yukarı işlevi düğümleri internod viraj boyunca bilinmektedir fototropizma ve geotropism kullanarak geri santimetre onlarca yetiştirilir.

 

4. Ekin zarar ve alanında herhangi ciddi bir tarımsal araştırma Konaklama Sıkça bir daire içinde herhangi bir desen, şeklinde (zarar, zayıflaması) itibardan çok kötü bir şekilde ileriye Yıllar oldu ve neredeyse Kimin isimleri senil iki sarhoş tarafından durduruldu Doug Bower ve Dave Chorley. Bu nedenle dünya çapında Çiftçiler Sunulan arasındaki tam ait olmayan bir tarafsız gözlemci ve ara sıra araştırmacı, gelen yardım eli Olacak "tarımda çalışıyor." Bu onu, diğer taraftan, araştırma, bilim ve uygulama diğer birçok, çok uzak ve Sıklıkla Görünüşte neredeyse bütünüyle ilgisiz alanlara yardım isteyin verir. Bu addition agrobiologist ve ilgili prosedürler kendi içinde, bu gizemli değil Özellikle nispeten anlaşılabilir bir fenomeni açıklamaya yönelik olası kullanımı ile deneyin bilimsel ve araştırma alanları, bir örnek yer almaktadır burada

 

İsimler Doug ve Dave geç yirminci ve erken 21. yüzyıl tarımsal araştırma için ortalama hemen hemen aynı, Olga Borisovna Lepesinska ve Trofim Denisoviç'in Lysenko yirminci yüzyılda genetiğin dünya için Meant isimleri gibi. D & D Onların eylemleri gözden düşmesi asla sahneye Yani eğer Çiftçiler çok uzun zaman önce kendileri tarafından çözülmesi bütün gizemli mesele olurdu. Gözlem ve Mahsup orta doksanlar Tahmini son oldukça doğal gelişimini kullanma. Defalarca belirtildiği bu sitenin diğer birçok paragraflar olduğu gibi, çok benzer olaylar Onlar her zaman var ve yeterli derecede mesleki ve bilimsel yayınlara makaleler Yeterli sayıda gözlemlenen ve belgelenen. Bu arada en kapsamlı sorununa yeterli malzeme oluştururlar Bu ensur arasında sadece küçük bir adım cevapsız (zarar, zayıflaması) kırpma, düzenli veya tamamen düzensiz formasyonlar içinde olsun. Böyle bir adım, öncelikle hakkında ciddi dikkat çekmek ister misiniz araştırmacılar Çünkü hiç teslim `olacaktır kırpma En azından marjinal kırpma dikkat etmek zorunda kalacak (hasarlı, Zayıflamış) teslim `olacaktır düzenli desenler (hasarlı, Zayıflamış). Ama iki kuraklık zihinsel engelli bireyler ve itibar Hideous yolu çok olurdu Has Been sorun hakkında ciddi dikkat çekmek gerçekten çok zor.

 

D & D için yeni kurulan adı: Ruh Geciktiriciler

Hiç kimse onları takip etmek ister misiniz Açıkçası kim Uygulanır

 

D & D vardı ve belki de hala bazı takipçileri var ama kimse onları biliyor. Atfen: İki daima büyük, en ünlü ve en önemli olmuştur. Bilkent ve Onların uzun zaman ve kimin isimleri bugün kimse bilmiyor birçok taraftar, sonra Kesinlikle TDL yılan. Bilkent ve TDL izinde şimdi Neyse ki kimse gerçekten yürüyor. Bu uzun sürmeyecek, ve D & D izinde Kesinlikle yakında ayrıca kimse yürüyecek. Bu uzun sürmeyecek, ve D & D izinde Kesinlikle yakında ayrıca kimse yürüyecek. Eğer değilse, er ya da geç Acaba gerçekten tokalaşırken gerçek yazarı Müritleri ki herhangi bir. Kesinlikle ona herkes, kuru ve bir şey HIS beyin ne kadar deli olsa bile, herkes için isteyen olmamalıdır istemiyordu misiniz ...

 

Yani aslında bir şey değiştirmez. Bir Faaliyetleri tüm (D & D) dünyanın Onların bütün varlığını karakteristik, ve orada iş yapmış gibi, klasik bir alıntı Olası budur:

"Biz kusmuk ister misiniz"

 

Tam aynı deyimi Bilkent ve TDL Faaliyetleri karakterize kullanmak için, tabii ki, olası olduğunu.

 

 

------------ Birkaç kısa puanları özeti sonu ------------------------------- ---

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

-------------------------------------------------

Eski sürümü çevrilen bazı paragrafları

Herhangi bir araştırma veya bilimsel olmayan teorilerin tamamen ücretsiz Strictly gerçek bilimsel yöntemleri kullanarak Yepyeni teori.

 

Daha sonra üç klasik, her "normal", doğal olarak oluşmuş ekin çemberleri bulmak Able çok iyi tipik bilinen "açıklanamayan gizemler" açıklayabilecektir.

 

(- Diğer sayfalarda ayrıca Yavaş yavaş eklendi diğerleri, Haziran 2008 ve 2011 yılında bu kuraklık olayları Argue zaten Mümkün tamamen hepsini açıklamak mümkün olduğunu. Dönemi Mayıs Yazılı)

 

değil mikrodalga fırın, ancak normal elektrik güçlerin (Joule ısı) doku ve hücreler (electrochemic Süreçler tarafından üretilen gaz nedeniyle gaz basıncı) ayrıca subminiature mekanik kuvvetler, ama çok daha Olasılıkla nedeniyle hasarlı dokuların büyüyen ve etkilenen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

Bu fizik görevi Doğa olduğunu öğrenmek için budur düşünmek yanlıştır. Fizik biz Doğa hakkında söylediklerine Endişeler.   N.Bohr
Hayatta en büyük dersi aptallara bile doğru bazen İşte bilmektir. Horace
Zeka gerçek bir işareti bilgi değil hayal değil. A.Einstein
z