Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-daire-cihazlar (LRC) . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Kırpma alanını devre şeması
Kırpma alanında tüm elektrikli bileşenlerin türlü, dirençler, indüksiyon bobinleri, kondansatörler vardır
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

 - Site makine tercüme

  menu - sitemap Complete list of all pages of this web

Sen tamed ne için, sorumlu, sonsuza dek. Sen gül sorumludur.    A.de Saint-Exupery
Bilim tek Buyruğu, bilime katkıda bilir.  B.Brecht
Eğer zafer heyecanı hissedebilirsiniz Öyle zorlukları kabul edin.       G.S.Patton

Elektriksel direnç - R. Kapasitör - C. Bobin - L.

PagPh
Alanında bulunan tüm nesneler, bitkiler dahil, fiziksel özellik, elektriksel ayrıca göstermektedir. Örneğin, sadece biraz daha hasattan önce birkaç megaohms / santimetre olan bir bitki sapı elektriksel direnç.

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Elektrik bileşenleri ve alanları cihazları

Başlangıçtan, daha adil bir eğlenceli oldu. Çeşitli bileşenleri ve Elektrik Mühendisliği cihazlar için ara alanlar. Olaysız bir etkinlik sırasında bir eğlence olarak öncelikle el mizah Böyle bir alışılmamış türü, onun monotonluk ve küçük kurtulmak. Değil sadece sadece parçaları değil, tüm cihazları, ve sadece elektrik, ancak çeşitli değil, teknik ve teknolojik araç ve gereçler. Örneğin, çekül terazisi ve - onlar aşağı büyümeye kökleri doğru yönde korumak yardım etmek, bitkiler içinde inşa ve yukarı kaynaklanıyor vardır. Luxmeter - çok ışık kullanılabilir ve nerede, hangi yönde, ve yaprakları ve çiçekleri dönen ve açılış-kapanış Olgunlaşma nasıl izlemek için. Sapları ve yaprakları fırtına bulutu çok yüksek gerilim Potansiyeli (kendi gerilimi birkaç milyar volt ile toprak ile ilgili) altında, Onların yakın mesafeden herhangi bir yıldırım deşarj gerek kalmadan, çeşitli yönlerde dönen, küçük bir yaprak veya kök electroscopes gibi hareket . Direnç, kondansatör, bobin - İlk başta çoğu herhangi bir pasif bileşenleri tespit Olacak alanında görünüyordu. Herhangi bir malzeme ölçülebilir bir direnç, endüktans ve kapasite var ve bitkilerin bileşenleri tez farklı seri-paralel bağlantı olarak kabul edilebilir. Ayrıca adı geçen electroscopes, ancak ayrıca voltmetre ve ampermetre gibi basit bir cihaz bulunmalıdır.

 

R sayesinde, L ve C rezonans devreleri RC, farklı titreşim frekansları ile LC, RLC seri, paralel ve seri-paralel bağlanması çeşitli tarla kadar ayarlanabilir misiniz, ve ile Onların rezonans Kurmak için denemek mümkün olacaktır çeşitli frekanslarda elektromanyetik radyasyon, bütün bunlar ortaya yıldırım deşarjları sırasında tahıl alan üzerinde gerçekten, bkz Fizik .

 

Biraz hayal gücü kuru karmaşık cihazları ve osiloskop bulmak ve Lissajous desenleri (çok nadir oluşan Taklitler ara sıra ortaya çıkması) açıklamaya çalışacağız alo mümkün, ancak rezonans devrelerinin ayrıca çeşitli. Birlikte Rakamlar şeklini açıklamak için bazen bu gibi görünmüyor olsa bile, muhtemelen oldukça yeterli mekanik rezonans ve müdahaledir. Dalgalar, ışık hızında yayılıyor ve tezler bazı medya arasında çeşitli faz sınırları - Ayrıca, daha karmaşık elektromanyetik etkileşimler ve yansımaları, (kızılötesi yani ayrıca ışık ve ısı) oluşabilir: Plazma - şok dalgası - Dalga basıncı - pnömatik, Onların faz arayüzü Yavaş milyon kez, yani ses karşılaştırılabilir hızlarda hareket ediyor.

 

Alanında R, L, C, bir Nispeten hızlı bir keşfinden sonra hiçbir seçim ama devlet vardı: Şimdi daha diyot ve transistör keşfedeceksiniz. Transistör ve diyot, keşfedilen olmasa da, ancak vakum tüpü vardı. (Görüntü) rağmen neredeyse elektrik darbeleri Lemp nedeniyle prensibi Originating rakamlar teorisinin desteklenmesi Kanıt Çok Önemli Adet olarak, (Bahar 2008) hemen keşfedilen, ama aslında bir tüp prensibi budur bulma bekliyordu sonbahar 2011-3 kadar , araştırma Beginning 5. Nihayet tamamen kayboluncaya kadar (Fotoğraf) Hava Normalde constitue ve elektromanyetik dalgalar için bile minomum engeli olmayan bir maddedir, şok ve basınç dalgalarının aksine, Onlar çok önemli, orada inhibe edilir. Ama basınç ve şok dalgası hemen hiç direniş olmadan geçmek Hangi aracılığıyla tel çit, elektromanyetik dalgalar için bariyer gibi topraklanmış bir ızgara vakum tüpü (resim) gerçekten kuru ve tamamen Impenetrable olduğunu

 

Bir Nispeten sürekli ızgara olarak ekilen alanda Bitkiler, fotografik (kayıt) malzeme veya CCD veya CMOS sensör hassas tabakası gibi davran. Şarj Coupled Device (CCD) - bireysel hücrelerin arasında bir elektrik yükü taşımak ayrıca bireysel bitkiler arasında, elektrik yükü gitti. Ama böyle "Alan CCD" çıktı dosyası göstermeden önce, (isteğe bağlı iki aydan bazen daha fazla) en az 14 gün çoğu durumda gerek.

 

Direnç - her bir nesne, tabii ki, bazı direnç sergiler. Örneğin, yeşil evre içinde bir mısır sapı, Haziran ayrıca bir ucuna, yani yaklaşık olarak yaklaşık 5 mW / cm (aynı zamanda, yaprak, benzer empedans) 'dir. 2011 yılında hemen tamamen kurumuş, olgunlaşmış bitkilerin bir devlet (fotoğraf), yani hasat Olacak olgunluk kış arpa ve derecesi, kurumaya Mayıs ayında Patrin yakınındaki fotoğraflandı olmuştur bile.

 

Olgunluğa ulaştıktan sonra ve Yükseköğretim açıkçası sergi ve Greater direnci kaynaklanıyor. Önemli bir diğer göstergesi sıkıca birbirine kenetlenmiş Kimin bilgilendirici tablo burada yer alacak hafifçe sapları ve yaprakları dokundu temas direnci og, yanı sıra yaprak ve saplarının temas dirençleri olduğunu. Ayrıca açıkça temas direnci üzerinde etkisi Bu bitki parçaları birbirine kuvvet preslerin ne var görünecek. Kuru yapıların iletkenliği Kimin sapları ve dik duran kırpma, Daha, daha yüksek bin kat daha fazla olabilir Oysa bazı desenler oluşturulması sırasında, her yapı diğer dokunmadan, Yani ve önemli kısmen eğimli sapları ve yaprakları tarafından oluşturulan rol kuraklık ve geçici bir yapı oynayabilir yaprakları neredeyse birbirine değmiyor, ya da sadece önemsiz vardır. Bitkiler su yüzeyinin üzerinde daire gibi Iraksak alan dairesel dalgalar halinde bitki yapısının yüzeyi üzerinde genellikle oluşturur yıldırımları sonra rüzgar, basınç veya şok dalgası, eğimli olabilir. (Fotoğraf, videogif) Her kim, alan üzerinde bir rüzgar dalgaları görüldü, yukarıdan yoğun bir dikey darbe sonrasında çok Açıkçası o kuru tanıdınız yıldırım deşarjı gibi dairesel rüzgar ve dalgalar vardır Görünüyor zorunluluktur ayrıca kadirdir etti kırpma alanını ve deşarj üzerinde O yüzeyi her döngü için orada birçok diğer yakın çarptı ve ilginç Kavşakları ve parazitler yaratabilir. Bitkiler Onlar oldukça yoğun olarak sonradan kendi ivme tarafından basınç dalgasının etkisiyle ilk başta birbirlerine (ölçülebilir bir güç tarafından), dokunmadan Hangi geçici bir yapı oluşturmak. Hiç rüzgar sırasında birçok noktada dokunmak ve çok Büyükşehir Kuvvet Önemli Than Onlar sadece gerçekten çok denecek temas olduğunda. Bu normal koşullarda (hiçbir rüzgar, hiçbir baskı dalgası) gibi birçok kez Bin az elektrik direnç sıcaklığı gösterebilir. Kuraklık ve geçici yapısı bazı restrike (ayrıca indüksiyon mümkün) vurursanız, o eğimli bitkiler çok daha fazla enerji geçer, ama sadece eğik olanlar ile, bu nedenle geçici bir süre oldukça Doğru rakam veya Çeşitli şekiller veya Onların Kesişme etkileşimler oluşturun veya diğer şekiller. Birkaç saniye sonra, her şeyi orijinal durumuna geri döner ve tüm süreç daha yeni başlıyor. Herşey sayfalarında daha detaylı olarak açıklanmıştır edilir kronolojisi . Ayrıca muhtemelen sahada olacak, mekanik Çeşitli bilgisayar modelleri inşa.

 

 

Elektromanyetik parazitler, Rezonans Devreleri

Rağmen genel, ilk, tamamen uzlaşmaz ve çok agresif rejeksiyon (her zamanki gibi), daha sonra olacak çok hevesle, tamamen uzlaşmaz ve çok agresif destek (her zamanki gibi) yoluyla ekin rezonans ve girişim modelleri yaratma olanağı elektrostatik ve elektromanyetik rezonans parazitlere ve yıldırım deşarjları sırasında htere biraz kısıtlama bir ihtiyaç olur. Yıldırım deşarjı iletilen enerji miktarı çok büyük olsa bile, kesinlikle hayal edilemeyecek herhangi insanların zihninde, Temelde onun tam transfer bir saniyenin birkaç milyonda içinde gerçekleşir İşte sayesinde olur, menü görmek Fizik ve bu alt ayrıca diğer birçok alt sayfalar web sitesi. Elektromanyetik - - elektromekanik etkileşimler nedenle de çok büyük, akıl almaz derecede elektrostatik oraya yerleştirebilir. Ancak geçici bir araştırma, hesaplamalar ve bilgisayar simülasyonları çok karmaşık bir girişim desenleri oldukça yeterli mekanik parazitler sadece kurulan Olabilir, göstermektedir. Tabii ki, elektromekanik ve elektromanyetik kuvvetlerin etkisi, tersi ardı edilemez. Mi değil Bu bazen oldukça mekanik kuvvetler veya birlikte, ilgilendim dışlanmış Onların çok düzenli ve bazen fraktal en karmaşık yapıları, Pilot tüm yönlere yayılan simetrik. Bir fraktal elbette rezonans ve enterferans sadece belirli bir formudur. Neredeyse her zaman çok karmaşık bir daire, içinde, eksen simetrik girişim veya kombine veya fraktal desenler çarpın. Bazı modellerde, tamamen mekanik bir şekilde gerçekleştiğini OLURDU hepsi çok karmaşık yapılara göre, bu iki dışlanmış olmamasına rağmen. Modellemeler yapım aşamasında, ama biraz daha fazla zaman ve iş (insan ve bilgisayar) kırlangıçlar bir ihtiyaç vardır. Şimdilik, bu iki figür karşılaştırmak mümkün olduğunu, bunlardan biri geçici daire içinde ışın (kirişler) iş bitmiş almak için yeterince uzun kıpırdamadı, ikinci yarım kalmış bir versiyonu gibi görünüyor. Doğa kendisi bilgisayar yapılmış gibi güzel bir model yarattı, ve hatta bir insan ya da bir bilgisayar iş bir dakika gerek yoktu, bir saniyenin birkaç milyonda için yıldırım deşarjları bir enerji var tüm iş için yeterli oldu ve Çeşitli büyüme ve olgunlaşma süreçleri gün görüntüleniyor edildi Toplama çalışma, tüm bu (gibi bazı Doğa ve Kızılötesi - Lazer Yazıcı).

 

Desen yaratma biri Olası modeli girişim ve mekanik dalgaları ve elektromanyetik radyasyonun hem de bir arada kullanır. Hatta en karmaşık desenleri açıklamak mümkün Olmalı Bu Yoluyla, ne zaman meydana - hemen hemen her zaman çok karmaşık bir daire, içinde ve çok doğru simetrik ve düzenli girişim veya fraktal desenler ve Bunların kombinasyonları aynı zamanda. Modeli dairesel dalgalar (Özellikle şok ve basınç dalgaları) etkisi sitesinden deşarj yayılmasını birleştirir. Ilk kanal ÇevresiReturn Strokehızla genişleyen bir hava silindiri ile oluşturulan iki medya çok önemli aşama sınır Hangi kenarında, - hızla Yani Temelde hız, dışarıdan (resmin çevre ve birkaç açıklayıcı cümleler çevresindeki hava ve ayakta Içinde hareketli hava ile 10 6 x alt, ama kesinlikle sabit herhangi bir sonraki inme süresi bakış açısından, kendi çapında) 30 m sonra 100 ms. Olası Ayrıca çok önemli bir fark basınç ve sürtünme orada bulabilirsiniz. Bazı sonraki deşarj (lar) Elektromanyetik kirişler hareketli ve içine yansıtan ve mümkün olacaktır modeli muhtemelen bu çok karmaşık şekiller bazı özelliklerini açıklamak için deneyin:

 

1) Neden çok karmaşık şekiller hemen hemen her zaman bir daire nesnesi yerleştirilir

Bir daire, ve bunun içinde ayrıca bir çok karmaşık desenli - Bu sınır oluşturan, en basit şekilleri birinin bir kombinasyonu. Sınır daire Temelde mekanik kuvvetler, ilk boşalma ile oluşturuldu. Kalıp, bir veya daha fazla sonraki boşaltım tarafından yayılan elektromanyetik ışınlar tarafından içinde Esas olarak oluşturulmuştur. Bir daire (silindir) içinde Kirişler Temelde faz arayüz oluşturduğu sınır duvara yansıtır. Sınır açısını aşan çok hassas bir daire içinde birden fazla yansımaları ve toplam yol açabilir zaman, o çok yavaş (elektromanyetik ışınlar hızının değerlendirilmesi yaklaşık Yavaş milyon kez), ama eşit hala fark hız ve tamamen çevreleyen kadar uzanır. Genişleyen bir daire içinde elektromanyetik kirişler bin metrelik bir çok seyahat Hangi az süre boyunca, kendi çapında sadece birkaç Milimetre arttırır. Sonraki enerjili elektromanyetik darbe (Lemp, RS) miktarı büyük,% 99 üzerinde, birçok durumda, bir saniyenin 10/1000000 daha yüksek olmayan bir süre boyunca yayılır. Bu süre boyunca ışık 30 km ve Onlar arkaya yansıtan musunuz 30 mm ile değiştirilir Bu iç çemberin çapı gitti.

 

Bir faz arayüzü bir örnek olarak, o gece sesleri durumunda not etmek bile mümkün dalgaları yansıtacak kadirdir. Bu nedenle gece gibi Microsoft trenler gibi çok uzak sesler duymak sırasında olası olduğunu. Gece boyunca, güneş ve bu sayesinde yokluğu sayesinde atmosferde bazı katmanların hızlı soğutma ses çok yansıtır hangi soğuk ve sıcak hava çok keskin tanımlı arayüz oluşturur neden. Bir sıcaklık farkı, ancak basınç, nem ve çiğ noktası anlamlı farklılıklar ile ayrıca sadece. Genellikle çok benzer İşlet Belli Bir rakım bulutları da ayrıca oluşturun. Net bir gün onun solmaya küp tabi iken Ses şiddeti, sadece uzaklığın karesi olarak bu durumda azalır. Durumda hareket mekanik dalgalar (ses) tanımlanan ve mavi normal fırtına ve yıldırım sırasında bulutların altında yıldırım sonra gök yayılmasında fark olarak, bir benzer durumda.

 

Hareket yansımaları ve elektromanyetik dalgaların yayılımı, hatta gece kısa dalga radyo yayılımı, bu durumda dalgalar iyonosfer ve zemin arasında birçok kez yansıtmak Çok Benzer durumda.

 

 

 2) Neden çok "dengesiz" numaraları (ayrıca 7, 13 gibi asal sayılar,) dahil birden, bazen çok eksenleri ayna simetrik desenler vardır.

Tüm zamanların en büyük rekoru kıran biri muhtemelen 44 tarafından çok Doğru ayna simetri ekseni gösterir Woodborough, İngiltere 13. Ağustos 2000, (üst şekil refakat) adlı oluşum. Tabii ki, bazen gelecekte altta olacak İşte sonsuzluk ve Tabiat sonsuz olasılıkları nedeniyle imkansız değildir. Eğer O bitmemiş "kolej" (alt resim, 2001, Avebury Avenue, Wiltshire 14 Ağustos 2001), simetri muhtemelen 54 ekseni var olurdu. Üst bitmemiş bir kopyası gibi alt keşfedilen sadece bir yıl ve bir önceki bir gün sonra oldu gerçeğine çok ilginç desenler vardır. Bu alt rakam yaklaşık 2 kat Büyük çaplı dikkat etmek mümkün olduğunu, o desen işleme tamamlamak için yeterli miktarda enerji izleyen akıntı orada sol değildi yani muhtemelen, 4 kez Büyük alandır. Görüntüler üzerinde imleci yerleştirmek tarafından artırılmış olabilir (sadece - kaynaklarına bağlantıları takip tıklayın).

 

Asal hakkında bir not: Poirino 2011 - çok güzel 7 (14) simetri eksenleri (temel şekli, küçük içindeki bazı asimetriler vardır). Başka bir resmi - hatta 7, 11 ve merkezden yöne 13 - daha fazla (Varolmayan) uzay ve uzaylı zekası ile iletişim bir insan Feeble girişimi gibi görünüyor. Bazı bireyler nihayet 7, 11 ve 13 asal vardır Yani, birkaç bin yıl sonra, en azından ikna edildiler.

 

3) Neden desenleri çok karmaşık.

Cevabı oldukça iyice zaten paragraf 1 ve 2 İçinde bulunduğu, ancak burada gelecekte birçok diğer, daha az alakalı Nedenleri ara dışarı çalıştı ve çizimleri ve bilgisayar simülasyonları tarafından belgelenmiş her şeyin üstünde olacak.

 

 4) tel çit yakınında desen Excursion - ana sınır çemberin yokluğu bir açıklama. Tel çit doku ve emiş ızgarası Şefliği görevi.

Ilk mekanik darbe sonrası bitkilerin ilk geçici dairenin oluşturduğu zamanda, elektromanyetik radyasyon ve nedenle deşarj noktasından 30.000 kilometrekarelik bir tahmini mesafe zaten tüm elektrik, ve Dolayısıyla (zararlarına bitkiler katkıda olamaz elektrik). Bu nedenle çok daha Olasılıkla daire önceki deşarj mekanik etkileri tarafından oluşturulur anda yerine tam isabet bazı sonraki akıntı, neden edilir. Bitkiler oldukça pek çok noktada birbirleriyle yakından dokunarak ve normal koşullar gibi birçok bin kere elektriksel olarak iletken yapısı sıcaklık oluşturur. Tam deşarj (ilk RS) oluştu elektromanyetik radyasyon ve enerji etkisi noktasında, bitkilerin mekanik eylemi, hatta sadece milimetrenin veya hafif Onların temel pozisyondan saptırılamaz olsaydınız anda tüm mekanik Consequences bile Olacak Çünkü elektrik darbesi sonrasında. Bunlar ölçüm, oldukça hızla gelmesi de zaman birimlerini boşaltma mekanik eylem yoğunluğu ve değişiklikleri yeterli Olası Sonuçları oldukça binde dışarı ölçmek veya ölçüm yaparken elektrik akımı değişiklikleri birimleri, bir saniyenin milyonda Kesirler sayılır Saniye yüzde biri. İlk RS (dikliği, gama, dI / dt) yükselişi eğrileri Cari oranı ortalama 30.000 amper olan  bir mikro 200 000 saniye sonraki RS Ilk hit RS önce bitkilerin eğim yönünde belirli sapmalar, gerçekleşmesi bitki ve yaprakları statik elektrik nedeniyle standart konumdan sapmış olabilir olabilir. Yüz bin Çeşitli amper tekrarlayan elektriksel uyarıların ardından birkaç milyar volt, Potansiyel farkı bir saptırma var ol nerede okula laboratuvarda O sapları ve electroscopes yaprakları tarafından saptırılır, kuvvet sadece biraz farklı sonuçta olan birkaç milimetre arasında bir mesafe içinde miligram tartma nesnelerin fraksiyonlar. Konumu üzerinde bazen hazırlanır ve daha sonra gerçekten Cennet ve zemin kilometre Binlerce onlarca bir mesafeden bir elektrikli lokomotif sürücü kadirdir kuru ve büyük akım ve güç arasında, orada yürütülen edilir.

 

Yıldırım deşarjı, çevresi ve sonraki mekanik etkilere Olası indüksiyon ve iletim sırasında elektrik akımı yaklaşık saati gelişim gösteren Grafik - bazen burada olacak

 

Devam edecek ...

 

Not Bitiş

Orada herhangi bir simetrik olaylar tamamen imkansız hale misiniz Ya O, 1, 2, 3 ve 4 çok gerçekleşmesi zor ve çok şiddetli rüzgar altında ve yağmur olacağını, bir sonuca varmak için çok yaratıcı hayal gerek yoktur, ya En azından iyice "darmadağınık". Yıldırım deşarjları çok kuvvetli rüzgar ve yağmur eşliğinde vakaların büyük çoğunluğunda, ve durumlarda kuraklık oldukça düzensiz, "sadece" ve tamamen ortak ol olacak Konaklama (zarar, zayıflaması) ve desenler.

 

 

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

Karasal konulara dikkatimizi sınırlandırmak için insan ruhunun o limiti Olur. S.Hawking
Beş ünlem işaretleri, deli bir aklın işaretidir! T.Pratchett
Ben yemek ister, ben mutfakta bir deli bilim adamı sayılırım.  Kyle Chandler
z