Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-çevreler tarafından oluşturulan-yıldırım mekaniği tarafından . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Yıldırım Mekaniği
Yıldırım deşarjları, birine tekrarlayan akıntı veya birkaç puan Mekanik etkiler
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

 - Site makine tercüme

Bir AÇEP zıddı sahtelik, ama derin biri tersidir  N.Bohr Gerçeği çok iyi başka derin gerçeği olabilir.
Thunder iyidir, gök etkileyici. Ama M.Twain Bu yıldırım çalışır olduğunu.
Bu zeka herhangi bir var Bu net değil  S.Hawkinguzun süreli sağkalım değeri.

Yukarı birkaç TNT kilogram / deşarj metre

PagPh
Yıldırım deşarjı (Slightly above average) Mekanik etkilere infilaklı fitil patlaması, metre başına birkaç yüz gram karşılaştırıldığında olabilir. Patlayıcı metre başına birkaç kilogram daha fazla ortalama deşarj fazla. Spesifik etkileri önemli ve zemin ile deşarj temas tipi seçilebilir özelliklere bağlıdır.

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Fizik, teorisi, ilkeleri, gelişimi, aydınlatma efektleri.

Bilim kitapları ve internetten en iyi kaynakları.

Galeri Yıldırım 117 resim Chuck Dosswell .

Kullanmak Able Çok iyi fotoğraflar, Slayt

 

 

Burada dikkatli iki resim aşağı izleyin.

Hayal etmeye çalışın Able yukarıda en alttaki iki resim, bakıyor, ne kadar güçlü kuvvetler Orası çıktı. Bu ağaç, Çeşitli tonlarca ağırlıkta, kırık maç gibi görünüyor, ve kırık parçaları her yerde yuvarlak dağınık Maçlar gibi Orası yalan. Orada büyük bir patlama TNT yüzlerce Çeşitli kg gibi, gerçekten var ol, ve çok daha fazlası patlayıcı Nispeten koordinasyonsuz dağıtım azından. Etti Hayal etmek de mümkün, ne kadar enerji ve iş çekim için örneğin el değmemiş bir ağaç, ile aynı benzer etkiyi yapmak için, olması gerekir miydi. Eksenler, testere, elektrikli testere, autocrane, traktörler, işçi, takım çalışması Birkaç saat. Sadece tek şimşek ve ikinci yalnızca bir split karşılaştırın. Volgende tabloda yıldırım inme Bazı Fiziksel Özellikleri.

 

Tipik Özellikleri flaş (gelen Yıldırım: Fizik ve Etkileri , Rakov, Uman , sayfa 6); (bu sayfayı aşağı bütün bir tablo)

Genel flaş (CG - tip negatif deşarj)

Süre 200-300 ms
Flaş başına vuruş sayısı 3-5 (şimşek çakar 20 Yaklaşık 15 oranında tek vuruş oluşan edilmiştir).
Interstroke aralığı 60 ms
Şarj transferi 20 C
Enerji 109 - 1010 J

 

Ayrıca kısa bir bakış bir başka kitap, Yıldırım Elektromanyetik , Robert L. Gardner , Taylor & Francis, 1990 ISBN 0891169881, burada sadece çok yüksek gerilim sistemlerinin görüntülenmiyor Boşalmış korona hakkında bir şey, okuyabilme başlangıç ​​sayfalarında. Yapılmış sistem ve makinelerin - Her yıldırım deşarj bir "gerçekten çok-çok-çok-çok-çok-yüksek gerilim sistemi deşarj" olduğunu, kuraklık ve yüksek gerilim ile çalışır, bu herhangi bir kişi herhangi bir bulmadım Olacak. (Belki sadece yıldırım - çubuklar) bazı diğer sayfada korona boşalması hakkında daha fazla

 

Aynı zamanda, söz: Bir Çok Önemli Aslında fazlalaştı. Mekanik açısından sitede oldu Herşeye rağmen, sitenin ya da sadece blazed bir an yandı O hiçbir gösterge şey, bir Büyük yangın belirtisi dursun Yani, sitenin ya yanmış ya da yanan malzemenin herhangi bir ipucu görünmüyor.

 

Hayal etmek de mümkün, O Benzer ya da Büyük güçler var yıldırım deşarjları sırasında, bir alanda görünme, ama çok eşit olarak dağıtılır uçar. M başına yaklaşık 1.000 sapları az 2 boşluğu değil, her sapı tanıdınız, belki mümkün değil, biraz daha az% 1 veya ölür, -, dev bir kıvılcım gibi çalışır. Gerçekten çok Genellikle, yıldırım hemen sonra, yoktur `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) Bu alanda sapı, mekanik darbe gerçekten çok büyük, ama kısa çünkü. Mekanik hasar Görünüyor ama tanınmaz ve büyüyen sayesinde Pekiştirecek olabilir. Bitkiler çok vardır daha Onları indüklenen elektrik enerjisi darbe, (klasik elektromanyetik indüksiyon, approximatelly noktaları olarak bitki Elçilerin düz tel) hasar veya Doğrudan akan, elektrik akımı tarafından yürütülen korona akımı, hava iletkenliği (çok küçük ama sıfır olmayan) sayesinde veya mekanik impulsu tarafından oluşturulan, "momentally sap ve yapraklar ağ bağlantılı"Return Stroke 'S sonraki RS ve multistoke yıldırım deşarjı bazı emsal, uyarılmış O kısa, anlık zemine sapların eğilme.

 

Bitkiler veya daha sonraki deşarjlar (bir satır bir saniyenin az onda biri geliyor) etkilenebilir ve bu süre zarfında ortaya çıkan desen şekli farklı geçici (su yüzük gibi) değiştirebilir ve daha sonraki deşarjlar zaman zaman bu Sadece aynı noktaya düşmek asla. Örneğin, kitapta ... Onun omuzlarının, diğer her döngü sonra sadece bir düşme gibi bu durumda sonraki deşarjlar Aynı nokta, metre birkaç on uzağa, her zaman, içine isabet asla sırasında bazı olumlu yıldırımları raporlanır, Karşılıklı diğerinden püskürttü.

 

Hasarlı hala çok iyi durumda dokular sayesinde, "yumuşak ve esnek" Onlar çok hızla geri durmak, ve olurdu "disconnected", ama o anlık kuru tüm yapı kesmeden önce olmak Yapabilen yanındaki tarafından vurulursa , hemen sonra ilk restrike (yaklaşık Oldu. 30-60 ms geliyor Return Stroke), Ve tüm yapı Bu elektrik akımı ile "Exposed" olduğunu o anlık. Ağır hasarlı bile tüm sonra, bitkiler intakt bak O dik sapları kalan görünür bir şey. (photos)

 

Gerçekten, hemen yıldırım sonra tahrip olsa bile (veya vefat), bitki doku ve yapıların ölü hücrelerden Önemli yüzde Onların mekanik özellikleri SAHİPTİR bile neredeyse mekanik Değişmez KALACAK - hızla düşürecektir elastikiyet, çekme, yırtılma ve burulma mukavemeti, ama sonra Birkaç gün ya da hafta. Hatta kuru ve hemen yıldırım sonra öldürüldü ve Bunlar kuraklık ve öldürücü çok daha yüksek enerji miktarı, alınan olsa bile, yine de bir kaç gün canlı benziyorsun edildi bitkiler, sonra onlar sarı, kuru söndürmeden ve dağılır. Onların durumu örnek bir vazo içinde yırtık bir çiçek durumu karşılaştırmak mümkündür. Sıvıların Teslimat ve nakliye kesintisiz ve bazı parçaları henüz bir süre Onların metabolizması gösterebilir. Sadece bitkilerin enerji bir miktar aldık Gerçekten durumlarda (öldürücü doz 50 üzerinde, 200 kere ya da daha fazla) belirtilenlerden daha yüksek uçar, hemen kahverengi sarıya dönüyor, hatta yanmış ayrıca karbonize olabilir. Kesintiye su taşıma Bitkiler tersi durumda olduğu gibi (100, 1000 kat) çok daha hızlı sıcaklık sararıp soluyor görünen belirtileri gösterirler. Gün veya hafta ile karşılaştırıldığında, kuraklık ve durumda Sonuçları çoğu Saat, bir kaç dakika içinde zaten Genellikle kendilerini gösterirler. Bitkiler içinde su taşıma bu bozulma çok belirgindir Gerekli mekanik veya termal hasar ve bitki parçaları sadece kuruma veya ölüm (örneğin yüz) tamamen yetersiz olduğunu. Nasıl bu çok basit bir deney (içinde ikna etmek mümkün olup olacaktırphoto), Ve tamamen ölü bitki, hatta bir parçası herhangi bir kusur olmadan büyüme mevsimi, ya da bir bitki parçası (levha) ömür boyu kalanını boyunca başarıyla vasküler doku işlevini gerçekleştirin olabilir.

 

Sorun sayfada daha detaylı ele alınacaktır Elektro-Fitopatoloji . Bitki materyali tanımlanmış bir kitle Miktarlar ölüm görüneceği sonra aracılığıyla yürütülen elektrik enerjisinin değerini belirlemek için örneğin kantitatif metodoloji tarif edilecektir, belki kuru madde için yeniden hesaplanır. Ayrıca muayene ve üzeri öldürücü ve oldukça ölümcül Miktarları Yukarıdaki çeşitli bitki materyali, akım geçişi hızı (uygulanan gerilim), alt öldürücü geçtikten sonra bitki materyali davranış Etkisi için elektrik öldürücü doz tayini örneğin dokümante edilecektir elektrik, ve diğer birçok olaylar.

 

Saplı elektrik enerjisinin diğer bölümleri belki toprak üzerindeki iletimi ile mevcut ve gelecek elektrostatik indüksiyon ve metroya yakın kökleri transfer. Bu tanımlanan akımların tümü arasında birçok etkileşimler ve rezonanslar ÇıkacakLAHEY mümkün bulunmaktadır. Elektromanyetik ve elektrostatik indüksiyon, toprak, korona akımları ve doğrudan akımlar. Ayrıca Lemp Arasında Olası Girişim - herhangi bir frekans dalgaları ve herhangi Olası sap üretir ve yaprak kapasitesi, indüksiyon, direnç, frekans vardır ve rezonans LC, RC veya LRC elektrik devresi gibi görünebilir.

 

Olası Ayrıca mekanik parazitler - sap ve yaprak yaylar ve Sarkaç gibi görünebilir.

 

Ve benzer koşullar (çok kısa mekanik dürtüleri Yani, hayal etmek de mümkün yukarıdan gelen), su, ayrıca çevrelerin bir dalga gibi bir şey görüntülenmiyor olabilir. Mümkün olan (ekin tarlaları rüzgar dalgaları görmek için videoyu neden) kuraklık ve yıldırımdan büyük dikey mekanik darbeleri sonrasında değil çevreler? Sadece alan yukarıdaki TNT Çeşitli yüzlerce kg gibi. Ayrıca küçük bir toprak değil, sadece sadece yıldırım topraklı vurdu yerde, zemin sallar, ve büyük mekanik rezonans ve müdahaleler gerçekleşmesi olası etkileri arasında tanımlanan her bir. Ayrıca duran dalga durumunda olduğu gibi, görünebilir Chladni resimler .

 

Atfen: hepsi değil, ne var ayrıca Olası büyük elecromagnetic dürtüler ve ayrıca Onların rezonanslar ve müdahaleler ortaya çıkabilir. Ayrıca bütün bunlara ek olarak, dairesel ya da yarı-cirdular elektrik akımları (ve güçler), sadece üç fazlı olarak aynı veya benzer ve çok klasik bir elektrik güç ağı orada ortaya çıkabilir. Hatta belki de çok daha karmaşık.

 

Ama sonra bütün o, kuraklık ve büyük mekanik ve elektromanyetik darbeleri ve kuvvetleri ve tüm Onların girişimleri ve rezonanslar, Olası köprü ne hemen fırtına sonrası, kırpma alanını veya herhangi orher kesinlikle hiçbir şey görmek mümkün olduğunu Yani, olur, hiç kimse ve hasarlı duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) bitki veya sapı. Biyolojik Süreçler çok yavaş hareket sayesinde, bitkilerde metabolizma, birçoğu bile tamamen ölü ya da kötü hasarlı, kaç gün bir isabet sonra ve hafif Bu kesinlikle hasarsız hatta etkilenen Yani gelen seçilemeyen çok benzer görünüyor. Belki bir hafta sonra, olası uzunluk farkı görmek için. Ölü bitkiler büyümek ama hala yeşil, yalnızca smaller.These değil. Sadece çok daha uzun bir süre sonra onlar kuru, sonra kahverengi, sararmaya ve dağılmaktadır. Hasarlı ama hala hayatta sadece ayrıca bitkilerin büyüyen ve besbelli yavaş olgun durdu. Açıkçası o daha yavaş olgunlaşır, zaten hep hasarsız bitkilerden olgunlaşma büyüklüğü ve hızı gözle görülür bir farklılık en az birkaç gün olacak. Bölümünde daha fazla bilgi Anatomi ayrıca birçok deney var (sayfa Biyoloji bölümü), fotoğraf, video.

 

Bitkilerde Böyle bir yavaş biyolojik Süreçler, bu nedeni, Olası yapımcısı ve yazar ve tutuklu ve hükümlü ve suç, kuraklık ve uzun süre neden sadece başarıyla kaçtı ve PERFORM suçlu değildi ve aşağı Hunted. Dahası, her zaman alanında başka Potansiyel suçluların her türlü suçu tutturmak çok başarılı yönetilen ral, tik, ric, gic ve herhangi bir ciddi bilim ve dünyada var olan gerçekçi fikirli birey (AÇEP var bunlardan sadece birkaç) diğer doktrinler ve Öğretileri onlarca, çok hızlı reddetti.

 

All That Açıklanan (büyük) mekanik ve elektromanyetik kuvvetler (elektrostatik Olası ayrıca, orada büyük bir elektrostatik alan, "temel-okul deneyleri" de electroscopes taneleri veya folyolar Deflect Able sadece vardı, ama ayrıca "Deflect" ayrıca tonlarca ağırlıkta ağaçları, Onları ve kibrit gibi kırmak veya inek veya diğer sığır sürüleri öldürürüm) sadece bazı latent resimler sap, yaprak ve tahıl "Exposed", ve ilk başta sadece mikroskopik değişiklikler Oldu vardı. Tüm sapları, Onların hala çok iyi durumda ve esnekliği sayesinde, çok Sıklıkta (saniye veya daha az) geri kalan ol. Belirgin ve ölçülebilir değişiklikler daha sonra ol olacak. Çok yavaş biyokimyasal değişiklikler, ayrıca normal (yavaş) büyüyen değişir. Daha Genellikle gün, hafta ama sonra bütün bu mikroskobik değişimler (orada da elektroliz tarafından oluşturulan zararlı ve zehirli kimyasalların mevcut, ve ısı yarattığı değişiklikleri) farkedilir bir makroskopik değişiklikler ol, ve gerçekten onda tarafından esneklik ve eğilme Mukavemet gerilebilir düşürür Will yüzde. Sadece tüm değişiklikleri önce mutlak görünmez daha görünür ve ölçülebilir hale gelmesi, giderek artan nedeniyle. Hasarlı bitkiler daha zayıf, "ol Göç Dönem köklerine doğru Zararlı ve zehirli kimyasallar "çok az için sapların alt bölümleri (toprak altında sadece birkaç santimetre) zayıf Oluyor Yani, daha az esnek, dayanıklı nedenidir bükme. Uzun bir kuruma süresi (belki birkaç hafta) sonra, hayret herkes, ekin sapları hâlâ dik kalıyorsun. Bu nedenle bu bölüm için en duyarlı Konaklama (zarar, zayıflaması), ancak bitkiler hala kısmen birbirlerine destek AÇEP için ayrıca sayesinde ayakta duruyor. Sağlıklı bitkiler büyük ölçüde zaman içinde, kendi ağırlığı Exceed neredeyse bir haraç Onların Kendi ağırlığı gücümüzün olmadığı zaten çok zayıflatır kuvvetleri (rüzgar) dayanabilecek iken. Bir hektar işgal eden mısır bitkileri fiili ağırlığı, 50 ton üzerinde de olgunluk ulaşmadan önce uzun bir süre için büyüme tipi ve aşamasına bağlı olarak almaktadır. Bu, 5 kg/m2 'anlamına gelir, ve zayıflatılmış bitkilerin durumunda, yine de azalıyor. Birkaç gün sonra ...

 

Sapları hâlâ dik kalıyorum, ama her şey bir yakın, kolay ve en beklenmedik ve en çılgın parçası eriyor. Hazırlamak, birçok hafta uzun bir kuru süre sonra, birinci ve bu süreç sadece ve saat ya da iki, ya da birkaç dakika sürebilir Oldu - çok hafif yağmur veya gece - daybreak - Sabah gurur ve her ürünün ağırlığı sırasında dakika Bitki iki katına olabilir. Yani belki yuvarlak altı sapı başına gram (yaprak ve sivri dahil), gerçekten pek artırmak. Sq başına Ama ayrıca Yoluna turda 5 kg metre başına, ve yarım bir ton vardır.

 

(10x10m, daire çapı veya 11.2 metre, çapı 16m başına bir ton)

   - Bazı ekin çemberleri çok Büyük ve ...

Tüm, gerçekten çok Zayıflamış sapları hala kalıyorum, ama onları çok Birbirlerine Destek.

 

Ve şimdi her şey gerçekten bu şovu, sadece birkaç dakika sürer oluşturan ekin çemberleri en şoke edici yanı, ya da biraz daha uzun biten gidiyor. Varolmayan müzisyenler duyulmaz tantana sırasında, sessiz sesleri ve görünmez varolmayan tören havai fişek yanıp sönen ışıklar eşliğinde varolmayan dinleyicilerin alkışları sırasında, örneğin sadece hafif bir esinti ile aktive ya da, ve belki de böyle bir şey (Görünüşte) - İlk Meydana kırpma görünür etkisi ve yaratılış nedeni son düzenli desenler, ilk ve tek kimin Consequences gerçekten birkaç dakika (bir kaç saniye içinde kaç metrekare) içinde sadece ortaya çıkabilir Yani, gözlemlenebilir edilecektir. O sadece yerlerde, çok doğru tespit İşte bu yaptığınız tüm uzun süre emsal karmaşık, ama birçok hafta önce aynı yerde belirdi ve kimse bunu hatırlamak kadirdir çok hassas etkileşimler ve rezonanslar, ayrıca diğer mekanik ve elektromanyetik etkiler, şimdi de İlerlemek için başlıyor

 

Domino Etkisi!

Bu arada, bu "havai fişek" Gerçekten edildi ışıkları ve kulakları sağır eden çatlakların miktarı büyük, orada mevcut, ama bazen başlarında - belki birçok hafta - fırtına ve şimşek ...

 

Şimdi, her şey gerçekten büyük final, bu son için hazır:

Sadece az, belki görünmeyen mutlak ilk başlanması veya darbe (Kelebek, veya sadece birkaç sap, sadece biraz daha fazla zemin eğimli ve diğerleri ileriye taşıyan) sonra sapların sheafs aşağı düşmek ve bükme başlamak çok hızla Oldu her yere diğerleri. Ama o "exposition" tek yer, oraydı. Bu, tüm bu uzun ömürlü, birçok hafta Usul gerçek sonudur. Kimse gerçekten ilk ve tek nedeni ve gerçekleşti. Neydi, hatırlıyor Howgh .

 

Konaklama (zarar, zayıflaması) Bu gerçekten sadece yerlerde, o yıldırım ve parazitlerle "Exposed" vardı, uzun zaman önce, birçok hafta görünür. Çoğunlukla Geçtiğimiz yüzyılda klasik gerçekten Benzer fuar, kullanılan, gümüş halojenitler photographics malzemeler, O boyunca sadece bir gizli resim kırpma çıktı. Biyokimyasal - - ​​Bu sadece bir gerçek fiziksel doğa kullanarak ve geliştirme (gerçekten çok yavaş), Oldu sonra büyüyen bitkilerdeki Kimyasal Prosesler, "geliştirici", biyokimyasal süreçlerin büyüyen, oksit azaltma Süreçleri yapım atık ürünleri nedeniyle sapları ve Bunların weaking Orada elektroliz mevcut), ve Domino Etkisi tarafından resmi bir "fixer" Görselleştirme Oldu Bu sonuçta. Yıldırım - Sahada kırpma saplarını (raster) içine "fuar" sadece çok, çok, çok yoğun "fotoğrafik flaş" nedeniyle ilerledi O Çok ilginç bir gerçektir. (10 9 -10 14 daha güçlü)

 

Herhangi bir kırpma alanını sadece yukarıdaki çıktı Bu herhangi bir (ama büyük) elektromanyetik Süreçler, ayrıca mekanik (ama büyük de) kayıt yapabilme gerçek, analog (dijital olmayan araçlar) kayıt materyali olarak çalışıyor Yani, söylemek mümkün. Bu iyi, kuru madde var ve Olası aşırı maruz kalma çok zordur.

 

Bu paragraflar, biraz sadece ekin çemberleri ve şekillendirme açıklayan veya diğer bazı similary gibi sadece normal ve simetrik şekiller baktı. Ama GERÇEK başka kurma ilkesi vardır Açıklanan `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) dünyada kırpma. Süreci Kesinlikle Özdeş, ama sadece şekillendirme ve eksik sıradan simetrik, rezonans ve enterferans rakamlar ortaya çıkışı. Tek en yaygın özelliği ile çok kolay bir süreç Özdeş formlar ve yuvarlak milyonlarca kez dünyada daha "bitki figürleri", mutlak asimetrik,: Hepsi yıldırım deşarjı Tedarik Elektrik Enerjisi sayesinde ortaya çıktı ve çoğu çıktı Bundan sonra birçok gün veya hafta. Ayrıca çok önemli Gerçeği, gerçekten Genellikle çok kuru bir şekilde ve mi ettiler `olacak çok zayıf bir rüzgâr ya da sabah ya da benzeri hiçbir şey yağmur veya gururu sonra örneğin, harika havalarda bitki birçok hafta fırtına ve şimşek sonra Görünüyor (hasarlı, Zayıflamış) O (Butterfly. ..) ve şok Çiftçi veya herhangi bir rasgele Gözlemciler Able gerçek suçlu, suçlu tutuklu ve hükümlü kim olduğunu hayal asla, Ve Kimseye yakalamak için çalışıyoruz. Bu onu yakalamak için gerçek Olası asla olacaktır. 1/3-2/3c İle hız mermi. Böyle hasarlı kırpma kez tüm sacrifise sonsuza Mümkün. Ortalama hasar ekilen alanın değil oversize% 10 olacaktır. Olası enerji başka bir kullanım Amaçlı saklıdır. Ayrıca olası bkz tarımcıları için nota

 

Gerçekten: Çoğu insan tüm dünya yuvarlak edebiliyoruz, sadece kendi tarafından, her yıl iki kilometre çoğunlukla bir Kestirmeden içinde garip kilometreden fazla ev yeri terk etmeye gerek birçok kuru asimetrik rakamları bulabilirsiniz.

 

Rakamlar ayrıca Olası fırtına sonrasında, bkz yakında kurulması http://www.iccra.com . Olası, vakaların bazılarında Yani, orada tam olarak aynı yerde iki fırtına (ve yıldırımlar) "amele" Bu, ilk yıldırım sadece "sonraki resim" için düz yapılmış bir yılan çığır Getirdi, birkaç hafta önce ikinci çıktı Zayıflamış kırpma ile birkaç hektar, ama edilmek üzere Zayıflamış değil duyurusunda `olacaktır hatta haftalar sonra, (hasarlı, Zayıflamış). Çok daha kolay çalışmak ve o tarafından çağrılan rakamlar Hemen veya saat görüntülenmiyor olabilir Able sonraki yıldırım.

 

Ayrıca olası, O çok güçlü, anormal ve olağanüstü yıldırımları saniye içinde rakamlar yapabilme vardır. (Ayçiçeği Mart 2010 - Arjantin )

 

Ve gerçekten (Gözlem HOTY2008 "zayıf" bir yıldırım ("sadece" 6kA), ama muhtemelen çok ağır yağmur, bulut-burst volgende yıldırım (dakika boyunca yağış milimetre birkaç onda) Olur sayesinde sonra bile,) edilmesi mümkün duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) kırpma alanı (daha fazla% 90) hemen bir bütün.

(Yuvarlama altı hektar, arpa).

 

Yıl 2008, laboratuar yerinde 1.8km Kestirmeden, O yıldırım izlemek ve duymak Able oldu. Yeri ziyaret değil daha iki saat sonra, 6 hektar alan (arpa) yuvarlak% 90 tamamen açılmış `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış). Yerel çiftçi fırtına öncesi hiçbir kırpma sapı oradaydı, Onaylandı duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) İşte o alan.

 

Görebiliyor Benzer resimler bir örneği olarak bazı kitaplarda ekin çemberleri "klasik Konaklama (zarar, zayıflaması). " rüzgar kadirdir asla elektrik hasarsız, sağlıklı bir bitki Benzer şey neden ve zamanla zayıflamış değil, Would Able yalnızca gerçek bir kasırga olabilir. Benzer ifadesinin gerçeği hakkında her yıl her sağlıklı, hasarsız kırpma vejetasyon üzerinde denemek mümkün, her kişi kendisini ikna edebilir.

 

Herhangi bir "klasik" var olmamış Konaklama sözde "zayıf direnci nedeniyle örneğin dünyada (zarar, zayıflaması), konaklama (zarar, zayıflaması) ", her konaklamayı şimdiye kadar var (zarar, zayıflaması) oldu ve olacak Sadece "Benzer ekin çemberleri", Yıldırım-yapılmış, ancak hiçbir ekin çemberleri (yıllık dünya o daha bir milyon kat Büyükşehir alanlarda ekin çemberleri) var görünür. Bazı istisnalar (Tornadoes, Siklon, kasırga) Görünüm, ama sadece gevşek kural olabilir. Howgh.

 

Galeri Yıldırım 117 resim Chuck Dosswell .

Kullanmak Able Çok iyi fotoğraflar, Slayt

 

Aşağı tablo burada: "tam karakterizasyonu negatif bulut-toprak yıldırım," yıldırım en yaygın türü - dan, CG negatif

Yıldırım: Fizik ve Etkileri , Rakov, Uman , sayfa 6

Cambridge University Press, 2003 (2007), ISBN 0521035414

 

"Normal, klasik", ortalama yıldırım Tüm parametreler.

 

Kademeli lideri
Adım uzunluğu uzunluğu Adım 50 m
Adımları Arası Zaman Aralığı 20 ile 50 mikrosaniye
Geçerli Adım > 1 kA
Adım şarj > 1 mC
Ortalama yayılma hızı 200 klm / s
Genel süresi 35 ms
Geçerli Ortalama 100-200 A
Toplam ücret 5 C
Elektrik Potansiyeli ~ 50 MV
Kanal sıcaklığı ~ 10,000 K
Ilk Return Stroke yıldırım kanalı üssünde ölçümlerine dayanmaktadır.
Tepe akımı 30 kA
Yükselme Maksimum akım hızı > 10 - 20kA / mikrosaniye
Akım yükseliş süresi (% 10-90) 5 mikrosaniye
Yarım pik değerine akım süresi 70 ile 80 mikrosaniye
Şarj transferi 5 C
Yayılma hızı 100 - 200 000 klm / s
Kanal yarıçapı ~ 1-2 cm
Kanal sıcaklığı ~ 30,000 K
Dart lideri
Süre 1-2 ms
Ücret 1 C
Akım 1 kA
Elektrik Potansiyeli ~ 15 MV
Hızlandırmak 10 - 20 000 klm / s
Kanal sıcaklığı ~ 20.000
Dart basamaklı lideri
Adım uzunluğu 10 m
Adımları Arası Zaman Aralığı 5-10 mikrosaniye
Ortalama yayılma hızı 1 - 2000 klm / s
Sonraki Return Stroke yıldırım kanalı üssünde ölçümlerine dayanmaktadır.
Tepe akımı 10-15 kA
Yükselme Maksimum akım hızı Mikrosaniye / 100kA
Artış cari oranı 10-90 oranında 30-50 kA / mikrosaniye
Akım yükseliş süresi (10-90 yüzde) 0,3 ila 0,6 mikrosaniye
Yarım pik değerine akım süresi 30 ila 40 mikrosaniye
Şarj transferi 1 C
Yayılma hızı 100 - 200 000 klm / s
Kanal yarıçapı ~ 1-2 cm
Channcl sıcaklık ~ 30,000 K
Geçerli (~ 40 ms daha uzun) devam Yıldırımlar 50 ila% 30'u akımlar uzun seçenek daha süreleri SAHİPTİR ~ 40 ms.
Kadir 100-200 A
Süre ~ 100 ms
Şarj transferi 10 ila 20 C
M-bileşen yıldırım kanalı üssünde ölçümlerine dayanmaktadır.
Tepe akımı 100-200 A
Akım yükseliş süresi (10-90 yüzde) 300 ila 500 mikrosaniye
Şarj transferi 0,1 ile 0,2 C
Genel flaş
Süre 200-300 ms
Flaş başına vuruş sayısı 3-5 (şimşek çakar 20 Yaklaşık 15 oranında tek vuruş oluşan edilmiştir).
Interstroke aralığı 60 ms
Şarj transferi 20 C
Enerji 109 - 1010 J

 

Deşarj yeterince hassas Dik yatay ve paralel ikincil deşarjları (çok nadiren) ve olmadan tek başına ise, bir daire şekli (her zaman mutlak elektromanyetik hassas daire şeklinde) oldukça doğru ilk anlarda gelen basınç kuvvetleri yayıldı. Ama izole değilse, kendi aralarında bazı akıntı çok ilginç etkileşimler ve rezonans (muhtemelen Temelde hala havada, çok nadiren tekrar) yaratabilir. Bazı bitkiler, elektrik miktarı hayatta olmayabilir deşarj etkisi merkezinde bazen Temelde Onların vejetasyon devlet ve yaş, boy ve nem içeriğine bağlı olarak, yüzde ölü bitki onlarca kadar olabilir. ( No.1 # 1 tüm vejetasyon gözlemlenebilir olmayabilir sadece yüzdeler, daha hatta bazen az, - sırasında ya da hemen sonra bile Çimlenme vurdu). Bu bitkiler (vejetasyon hayatta değildi herhangi Kalıntıların bir kaç hafta sonra bulmak kesinlikle imkansız yoktur No.1 # 2 ), sadece incelme olarak sonuçlanacaktır. Bitki örtüsü ise daha sonra yavaş yavaş kellik gibi bir şey başlangıç ​​oluşuyor.

 

Hatta sadece ortalama bir yıldırım tarafından aydınlatılan enerji 109 - 1010 Joules (enerji miktarı kuru mana yüklenen yük treninin kilometrelik bir çok sürücü misiniz), sadece çok ortalama "Büyük Guys" Yukarıda bazı olağanüstü enerji, verir Hangi bin (enerji kuru Tutar mıydı dünyada neşeyle aynı sürücü tren birkaç kez) Daha bir En az yüz kez, sezon başına birkaç, ama çok daha ayrıca Times Büyük. Bazı bitkiler yıldırım hemen afer olabilir olmasına rağmen, bu web sitesi diğer birçok alanda da belirtildiği gibi ölü, her zaman en az birkaç gün alır ve atlattı Has kırpma, geri kalanı rağmen kadar ciddi hasar ile Birkaç hafta daha önce Onları herhangi bir değişiklik gözlemlenebilir Olacak.

 

 

 

Hava kolonu genişleyen iç Etkileşimler ve yansımaları

Dischargee basit bir mekanik etkilere değil, sadece var olan tanımlanan

Yıldırımları hep yükselişi inanılmaz dik akım hızı (gama) ile büyük bir enerji ile elektromanyetik ve mekanik etkileri bir arada, Çünkü.

 

Alanlarda bulunan Kompleks fraktal ve girişim modelleri bazen çok Sıklıkta ortak bir karakteristik özelliği ile karakterize edilir: Onlar bir daire içinde yer almaktadır. Onların gelişimi Olanaklarının biri, bu ilkReturn Stroke Bir veya daha fazla izleyen vuruş sonra gerçekleşir Hangi içeride, hava genişleyen ilk sütun oluşturur. Çoğunlukla ilk RS gibi zayıf sıcaklık olma eğilimindedir, ancak her durumda, kural olarak değil, olmayabilir. Her şeyden önce, söz: yükselişi önemli ölçüde yüksek akım oranına sahip olma eğilimindedir. İlk RS - çoğunlukla az daha 200 000 30.000 A / mikrosaniye, sonraki vuruş A / mikrosaniye daha. Ortalama CG deşarj akımı yaklaşık 30.000 amper olduğunu.

 

Düzenli girişim modelleri son derece güçlü deşarjlar, iyi yarım milyondan fazla amper tarafından oluşturulmuş olması mümkündür. İlk deşarj (Çeşitli patlama TNT yüz kilogram eşdeğer, yıldırım deşarj kanalı yayılır) sonra oluşturulan hava genişleyen sütunu içinde, sonraki inme Yayılan birden yansıma ışınlar da görünebilir. Çarp Yansıyan kirişler mezi kendilerini çok karmaşık etkileşimler yaratabilir. Genişleyen hava kolonu İçinde Onlar çok uzun bir süre ve önemli mesafe taşıyabilirsiniz. Yansımalar ışık hızıyla hareket ediyor, hava ışık neredeyse sıfır hız hızı ile, yani karşılaştırıldığında, daha yavaş bir milyon kez sırayla ilerliyor. Rağmen neredeyse ama ayakta, o bile çok düşük taşır, ancak sıfır hız. Gözlem süresi içinde (saniye saniye Kesirler) hemen hemen sabit ya da istikrarlı Yaklaşık ivme ile. Negatif olabilir, üstel ayrıca, periyodik ilerleme değişen sergiler, ancak temel hususlar için yeterli sabit olabilir. Dolayısıyla, sonuçta ortaya çıkan parazitler için önemli ölçüde katkıda bulunur.

 

Hava kolonu içinde ayrıca kendi aralarında her döngü ile diğer etkileşimler yaratabilir tüm hangisi, daha sonraki deşarjlar bir numara ile çalıştırabilirsiniz. Enerjinin önemli bir kısmı faz arayüzleri plazma geliflir ve yeniden emited olabilir - hava, ayakta hava - hareketli hava, hava seyreltilmiş - basınçlı hava. Arabirimleri bazıları veya tümü faz Bunlar, ortak merkezli daireler yüzey üzerinde düşey izdüşümüne, büyük ölçüde iletken olabilir tanımlanmıştır. Herhangi bir sonraki deşarj sırasında, bitkileri içine aracılığıyla veya Onları indüksiyon tarafından geçen akımın parçası nedeniyle Onlar tam o anda geçici olarak gerçekleşmesi Hangi üzerinden olabilir (şekil ve konum) Onların acil durum "Exposed". Enerjinin çoğu önemli bir kısmı, daha sonraki inme% 99 daha fazla mikro daha az bir zaman periyodu boyunca yayılan. Bu süre zarfında hava (genişleyen sütun marjı), ses hızı, hareketli ve 3 mm mesafe seyahat. That ile taşıyarak, bir çocuğun bile büyüme yaratmaz mı desenler çok dar çevrelerin, zaman zaman varlığını açıklamak mümkün olacaktır.

 

Yeri sonradan inme vakası alırsak, muhtemelen, hava genişleyen sütununda ne çok basitleştirilmiş bir örnek olarak tanımlanan önceki paragrafta edildi oluyor. Aslında, orada önceki içindeki sonraki her inme ek genişleyen plazma sütun sonra oluşturulan ve bugüne kadar tüm konsantrik konusudur. Bazı sonraki vuruş önceki deşarj yarattığı genişleyen plazma sütun kenarında yapabilir, diğerleri dışarıda ayrıca düşebilir. Açıklanan her büyük elektromanyetik alanın çevresinde deşarjları kendisini oluşturur. Kadar birkaç yüz bin amper akım yolu oluşabilir, dikliği birkaç yüz bin Amper / mikrosaniye kadar yükselir. Oluşturulan manyetik alanların önemli ölçüde hava içindeki geçici oluşturulan Ağır iyonize sütunu neler oluyor, tüm etkiler olabilir. Biri deşarj silah devam eşzamanlı tarafından oluşturulan manyetik alan (büyük), kendilerini (resim) Arasında Anlamlı etkileşimler yaratabilir.

 

Temelde sütunun dış kenar boşluğu (faz arayüzü) üzerinde genişleyen hava kolonu insidansı tatmin edici bir açıda (bir eşik değerinden büyük) yer ve elektromanyetik ışınlar toplam yansıması sürebilir içinde. Silindir içinde sürekli değişen bir ortamda kirişler viraj ve kırılabilir. Sütun içindeki basıncı eşit bir tam tersi, kenarında yüksek ve düşük olan orta bir noktada, dağıtılmış değil. Sütun içindeki basınç ve sıcaklık ŞİDDETLE değişkendir. Hava içinde yere ve bazen Ağır çok Ağır sıkıştırılmış sırayla, başka yerde başka bir zamanda, seyreltilir. Bu birkaç milyar volt gerilim kadar bağlı deşarj tüpü, hatırlatıyor. Bazen neredeyse milyon amper yakınındaki bu akım boyunca. Hatta çeşitli yolları serisi paralel bağlantıda birbirine birçok deşarj tüpleri bir dizi benzeyebilir. Farklı basınç eşmerkezli silindir, yüksek vakum yüksek basınç - Hatta herhangi bir teknik pratikte oluşmaz deşarj tüpleri, bir sistem gibi görünebilir. Yüzeye dik projeksiyon (kırpma alanı) Onlar konsantrik daireler (resimler) olarak görünürler.

 

Hava kolonu içindeki olası etkileşimler doğrulamak için, muhtemelen bir bilgisayar programı oluşturmak için gerekli olacaktır, bu nedenle geleceğe Açıkçası bazı işler ve tüm ucuz bir mesele de değildir Büyük Programcı, temas gerekir.

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

H gücünü asla hafife almaRobert A. Heinlein Uman aptallık.  
Onlar Evlilikler Heaven yapılır söylüyorlar. Ancak  Clint Eastwoodyani gök gürültüsü ve yıldırım. 
Bunlar: Nesneler üç ana kategoriye ayrılır bilimsel sınıflandırılabilir Russell BakerYani, yıkmak İşte bu ve kaybolmak O O işe yaramaz. 
z