Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-çevreler-yaratılan-by-yıldırım-yerelleştirme . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
 Deşarj Localisation
Yıldırım deşarjların lokalizasyonu ile düzenli desenleri ile bağlantı basit kanıtı
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

 - Site makine tercüme

Bilim herhangi Kesinlik olmadan kanıt vardır. Yaratılışçılar herhangi bir kanıt olmadan Kesinlik var. C.E.Montague
Gerçekler bilim havası vardır. Onları olmadan sinek olamaz. Linus Pauling
Sorun çok aptallar var bu değil mi, ama yıldırım Doğru dağıtılan değil mi. M.Twain

Ekin çemberleri , Bitki Resimleri, Deşarj Localisation

PagPh

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Yıldırım Deşarj Localisation

Yıldırım lokalizasyonu hakkında uzun metinler yazmaya gerek yoktur. Yıldırım lokalizasyon en önemli bilgi mevcut ve mümkündür. Elektrikle Ölçülen gibi radyo sinyalleri, ve trigonometrik değerlendirilmesi kullanarak. Olası Doğruluk metre uzaklıktadır. Birçok diğer bilgiler mevcuttur. Örneğin 6 kiloamperes içinde, ama belki daha az, ama ayrıca belki çok daha fazla - - Yoğunluk bazen çok fazla 250 000 Polarite, tipi (CG, CC). Eğer sonraki deşarjların sayısını ve yoğunluğunu Than çarpılır.

 

Realtime EUCLID yıldırım harita verileri

 

http://www.euclid.org/links.html

 

Teknoloji

Şu anda tam bir network yıldırım algılama katkıda bulunmak, yaklaşık 140 sensörlerden oluşur.

Tüm yıldırım veri merkezi bir analiz ham veri gönderme elektromanyetik sensörler, araçlar tarafından tespit edilir. Tarafından sağlanan teknoloji ile ilgilendim Vaisala (Tucson, AZ). Her sensör yıldırım dönüş inme Yayılan elektromanyetik sinyal algılar.

Bu teknoloji gerçek zamanlı bilgileri için GPS Uydu sinyalleri kullanır.

Her ana yıldırım çarpması parametreler, olay, çarpma noktası (Enlem ve boylam), Akım yoğunluğu ve polarite, ve sonraki vuruş sayısı ergo saat kaydedilir inşa için.

Ağ througout tüm sensörlerin verileri iki Euclid merkezi operasyonel merkezlerinde gerçek zamanlı yoğunlaşmıştır. Bunlar yıldırım konumları hesaplamak ve veri kalitesini optimize etmek hemen orada hesaplanır. Elde edilen veriler, servis merkezi Euclid işletim için işlem sırasında gönderilir. Bu gerçek zamanlı olarak şimşek tam bir görüntü elde edilir. Tüm yıldırım Toplanan veriler sonrası fırtına analizi için de arşivlenir.

 

Faydalı linkler

YILDIRIM ALGILAMA
Aldis - Avusturya Yıldırım Tespiti ve Ağ
METEORAGE - Fransız şimşek algılama ağı yıldırım veri işleme ve yöneticisi için yazılım sağlayıcısı
MeteoFrance - Fransız Milli Meteoroloji Ajansı - Fransız şimşek algılama ağı sahibi
BLIDS - "Blitz Bilgiler Dienst der von Siemens Alman şimşek algılama ağı, Siemens tarafından sahip olunan
SKALER - Sloven şimşek algılama ağı
Instituto Nacional de Meteoroloji - İspanyol Ulusal Meteoroloji Enstitüsü, İspanyol şimşek algılama ağı sahibi
SINTEF - Norveççe Ulusal Meteoroloji Enstitüsü - Norveççe lightnnig algılama ağının sahibi
Finlandiya Meteoroloji Enstitüsü (FMI) - Finlandiya lightnnig algılama ağının sahibi
CESI SIRF - İtalyan Yıldırım Tespiti ve Ağ
BİLGİ VE Lightning'ler Thunderstorms
tigger.uic.edu Yıldırım Sakatlık Araştırma Programı
www.lightningsafety.com Ulusal Yıldırım Güvenliği Enstitüsü
www.usatoday.com USAToday, Gazete bilgiler bir sürü site ve yıldırımları ile ilgili bağlantılar
bat.nmt.edu Langmuir Laboratuvarı, ABD laboratuar aşırı hava araştırma ve yıldırımları
wwwghcc.msfc.nasa.gov Küresel iklim ve Hidroloji Merkezi, NASA bir kurum
www.spc.noaa.gov Fırtına Tahmin Merkezi, NOAA bir kurumu
www.nssl.noaa.gov Ulusal Şiddetli Fırtına Laboratuvarı, NOAA bir kurumu
Meteoroloji MERKEZLERİ
www.magmacom.com Tüm dünya siteleri Magmacom, Meteoroloji bağlantılar
www.noaa.gov NOAA Ulusal Okyanus ve Atmosferik Yönetim - ABD
www.meta-office.gov.uk İngiliz Met Office
www.meteo.fr MeteoFrance
www.dwd.de Deutsche Wetterdienst
www.meteoswiss.ch MeteoSwiss
Lightning'ler ULUSLARARASI GRUPLARI
www.cenelec.org Elektroteknik Standardizasyon CENELEC Avrupa Komisyonu
www.cigre.org KEİ Conseil International des Grands RESEAUX Életriques
www.ieee.org Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü IEEE

 

 

Öğrenme

Yıldırım Nedir?

Yıldırım İki Charged nesneleri Arasında Anlamlı ücretten transferidir. Yıldırım deşarjları bulutu-cloud (CC), bulut-to-air (CA), ve bulut-yer (CG) oluşabilir. Buienradar.nl bulut-toprak yıldırım online veri sağlar. Bulut-Yer arasında yıldırım günlük yaşamları üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bir yıldırım, öldürmek ekipman yok, yangın başlar ve tipik bir elektrik kesintisi olduğu kadar% 70 sorumlu olabilir.

 

Inme

Bir şimşek olay göremiyorum "Liderler" denir ve ilk birkaç aşamada ilerler. Bu liderler elektrik enerjisinin büyük bir deşarj için Kullanılır İşte o toprağa bir iletken yolu üretmek. Bu akıntı bir "inme" denir. Onu ısıtılır gibi hava süpersonik genişlemesi nedeniyle gök kazasında takip bkz kör edici beyaz bir flaş. Ilk vuruş Genellikle bir saniyenin birkaç yüzde sonra başka bir lider / Darbe sırası tarafından takip edilir. Yukarı lider / Darbe 20 veya daha fazla dizileri oluşabilir ve yıldırım titreşimsiz Görünüyor nedeni budur.

 

Flaş

Vuruşların hepsi biri içinde ikinci ve ilk inme 10 kilometre içinde gruplanmış ve "Flash" denir oluşur. Bu grup görüntüleme için tek bir olayın içine Potansiyel elektrik olayları ile ilgili yardımcı olur.

 

Gerçek zamanlı

Gerçek-zaman merkezi bir noktada geldiğinde bilginin işlenmesi anlamına gelir. A Bu süreç "gerçek zamanlı" Belki onu çalıştırmadan önce bilgi depolamak istiyorsunuz ilerlemelidir değildir. Yıldırım algılama sistemleri olarak, yıldırım veriler bir merkezi işlem noktaya bir sensör dan iletilir.

 

Projeksiyon

Kabaca dünya bir küredir. Bir monitörün düz ekranındaki Yerküre görüntülemek için fantezi denilen matematik ve projeksiyon biraz gerektirir.

 

Zaman Dilimi

Web sitesi www.buienradar.nl Avrupa'da büyük zaman dilimleri tüm destekler. Gözlemci Yıldırım, Yıldırım ve Yıldırım Explorer Danışmanı abonelik sürecinde girebilirsiniz Hepsi Zaman Dilimi değişkeni kullanmaktadır. Zaman dilimleri iyi bir tartışma için, buraya tıklayın.

 

Kısaltmalar

EUCLID - Yıldırım Algılama için Avrupa İşbirliği

BLDN - Benelüks Yıldırım Tespiti Ağı

CELDN - Orta Avrupa Yıldırım Tespiti Ağı

 

Buğday alan - ve yıldırım manyetik alan çizgilerinin kaydı

Şok edici, şaşırtıcı şaşırtıcı, inanmak zor, ama ayrıca göz açma benzerlik

Buğday alanı - yıldırımları tarafından oluşturulan manyetik alan çizgilerinin kaydı

Yaklaşık bir milyon amper (bilinen okul deneyleri - 20 ila 30 Amperlik maksimum)

 

  

Aynen indüklenen ve (iyonize hava, korona deşarjı) elektrik akımları İletilen mısır sapları ile yıldırım deşarjı akışının anda. Bu sapları ve diğer bitki parçaları sayesinde elektromanyetik özellikler gösterebilir. BÖYLECE Onlar Mıknatıslanmış pusula iğnesi gibi hareket edebilir, ve elektromanyetik kuvvetler anlık göreli oranı, yön ve pasajlanmasını elektrik akımlarının faz farkına bağlı, bir saat yönünde veya tersi yönde yere Onları değiştiriyorsun. Geçici mekanik değişiklikler ve gerginlikler yönde yönlendirilmiş bazı ayrıca arada görünmez mekanik hasar oluşturabilir. Bu tür mikroskobik yönlü odaklı zararlardan DERECELİ hasarlı dokuların büyüyen sonra neden Able vardır DERECELİ bir yönde (Sağa veya sola) tüm sapların bükme yönlenik odaklı. Ortalama bir yıldırım deşarjları Manyetik alanlar Dünya'nın manyetik alanının daha en az on bin kat daha güçlüdür. İşin bir başka parçası bitkilerin yaprak ve sapları electroscopes yaprakları ve sapları gibi davran o kadar muazzam elektrostatik kuvvetler sayesinde tarafından yapılabilir. Çevrelerin Çapları yaklaşık yıldırım deşarjı elektromanyetik kuvvetlerin aralığını temsil eder. Yıldırım çarptı sonra bitki deseni bazen birkaç hafta, en az birkaç gün Oluşur: All That, atıfta ek olarak. Etkilenen bitki dokuları nedeniyle büyük atalet, çok yavaş zayıflatmak ve dolayısıyla çok bitkilerde değişiklikleri (yavaş-gidiş Çünkü iyisidir EPP , Kronoloji ). Bazen yöreden yer çok karmaşık etkileşimler ve rezonanslar sürebilir Çünkü, bazen çok karmaşık desen oluşturabilir. Tek bir yıldırım deşarjı binlerce kilometre yolculuk misiniz elektrikli lokomotif için enerji yayar. Ortalama (!) Deşarj. (Basitleştirilmiş bir açıklama)

 

İşte bütün insanlığın Şaşırmışlara yüzlerce, binlerce yıldır şaka Tabiat idi ki, şaşırtma, zekice - Bu büyük Doğal şaka biriydi.

 

Bahsedilen fikirler Olası Onları karşı, ayrıca Olası protesto katılıyorum, ama belki de gerçekten ya karşı etmek mümkün olduğunu tüm. Değildir Yani Jerry Cimrman en postülatı denir.

 

kısaca bilgi sayfaları:

ekin çemberleri , başka uluslararası crop circles - Kornkreise

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

Bazı kısmi bilgiler artık bazı özet sayfalarında, örneğin bulunabilir.  ekin çemberleri - anlayış Temelde şimdi en kapsamlı sayfası biridir. Başka oldukça kapsamlı bilgiler sayfasından bağlantıları bulunabilir Metinler . Yayımlanan bazı metinlere bağlantılar vardır. Ayrıca bazı henüz yayınlanmamış bazı önizleme sürümü yani. Diğer testler Yerleştirilmiş Unsorted vardır burada . Metinler elbette olması sürekli eklenecektir.

 

Bazı sayfaları veya Onların parçaları ayrıca preliminarily başka bir yerde yayınlamak için taahhüt edilmiştir, kısa Onlar sayfadan bağlantılı olacak, sonra orada ilk Görünüyor böylece Metinler ve bir süre sonra nihayet amaçlanan sayfada görünecektir.

 

Ayrıca, neredeyse tüm sayfaları Beraberindeki resimleri veya yalnızca grafik bir dizi hazırladı, ister kendi yarattığı veya internetten "Toplanan eserler". Vardır Mevcut olmasına rağmen yerleştirme Böyle noktalar, ama yine de konulmamış resimleri, BÖYLECE Marked çok güçlü renkli metin bulunmaktadır. Bu metin Kendisi nihayet orada Onları yerleştirmek için adım bakım ve tanımları yazarı için öncelikle vardır. Bu araştırma sonuçları DERECELİ yayınıdır. Bu araştırmalar birkaç yıl sürdü, bu yüzden henüz biraz zaman alacaktır. Sıkça ayrıca yerine başka bir sayfada yer almalıdır Bu, bazı sayfa yazma sırasında bazen paragrafları bir metin nesne yerleştirildi Yani, ne oldu, ama şimdiye kadar kopyalanan olmamışsa veya orada taşındı.

 

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

Bu ileriye dönük bilgiyi durdurmak için denemek için iyi yoktur. Cehalet bilgiden daha asla.  E.Fermi
Bir İngiliz o sadece rahatsız olduğunda o ahlaki olduğunu düşünüyor. G.B.Shaw
Onlar Evlilikler Heaven yapılır söylüyorlar. Ama bu kadar gök gürültüsü ve yıldırım. Clint Eastwood
z