Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-çevreler-yaratılan-by-yıldırım-elektrik . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Yıldırım Elektrik
(Enerji, davranışı, yürütülmesi, benzerlik)
Learn about thunderstorms RSS feed

Daha arpa, bira, malt, bira, bira.

Harika bir fikir sahibi olmak, onları bir sürü var. Thomas A. Edison  
Biraz geçici güvenlik elde esastır özgürlük kadar verebilir Onlar özgürlük ne de güvenlik ne hak. Benjamin Franklin
Onlar biraz bilgi tehlikeli bir şey olduğunu söylüyorlar, ama cehalet bir sürü gibi çok kötü bir yarım değil. Terry Pratchett

SUPERNOVA BENZERİ deşarj enerji konsantrasyonu

PagPh
Not: Neredeyse tüm enerji yayar Yani sırasında, bir süpernova patlamasının ilk 10 saniye Tasarlandı. Çok uzun gözlemlenebilir olsa ne olacak o zaman, neredeyse ilginç bakış enerjik noktası değil.

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Başka bir açıklama: süpernova ile analogları Temelde bir merak olarak gösterilir, ama karşılaştırma için: telif hakkı altında sağ görüntü üzerinde oluşumu şok dalgası gaz bulutları Ulaşıldı zaman (16 yıl sonra) bir süpernova patlaması sonrasında kuruldu, o 20.000 yıl önce ana yıldızı serbest bırakıldı. Çok sağ üst Bu sayfayı açıklayıcı dosyasını yıldırım deşarjı oluşturulan şok dalga katılımcı bir şekilde oluşturulan ayrıca tahıl düzenli bir şekil gösterir. Pozlama bir saniye sürdü.

 

Son Başlangıç ​​Not: telif hakkı altında görüntü çok açık bir patlama kinetiği (Esas olarak bir mahsul alanında yüzeyi üzerinde gibi uçak, yani 2D, içinde yer alan ...) göstermektedir.

 

Yıldırım deşarjları Elektrik belirtileri

Sayfa tasarımı, sadece başlangıçta olduğu

üzerinde önemli bir zaman uzatılacak.

 

Yıldırım deşarjı sırasında, çok kısa bir süre içinde gerçekleşiyor, aslında bir noktadan diğerine aktarılan enerji miktarı çok büyük olduğundan sorun, çok kapsamlı olduğunu. Süreci oldukça karmaşıktır ve alt-bölümler Çeşitli bölünmüş olabilir. Karmaşıklığı göz önüne alındığında bütün mesele bu İçeren alt sayfaları diğer bir dizi, kendisine verilen ayrıca olduğunu. Ana ana sayfası yıldırım deşarjları fizik , daha genel olarak adadı devam ediyoruz, örneğin, bazı alt sayfaları bölümünde bilim-gerçeklik . Ortalama deşarj özelliklerinin temel özetini bulmak mümkün olduğunu burada . Tablo Alındığı edilir Yıldırım: Fizik ve Etkileri (2007), yazarlar Dr.V.A.Rakov , Dr.M.Uman , hem University of Florida , Bölümü YILDIRIM ARAŞTIRMA GRUBU

 

 

Maddenin bilimsel literatürde yaygın olarak tarif edilmektedir. Sayfada Kitaplar Olası ile özel Bahsedilen sıyrılıyor hangisi yıldırım deşarjları ile ilgili literatür, birçok referanslar bulmak Fizik ve Etkileri: Yıldırım , Vařáková, M.Uman (2007). içeriği Özeti , bağlantı Google Kitaplar . Bu, şimdiye kadar yıldırım deşarjları Süreçler (687 sayfa, 6000 referanslar üzerinde) ile ilgili yazılmış en büyük eserlerinden biridir. Ayrıca iki yazarın başka bir kitap diğer şeyler arasında kapsamlı referans materyali içerir. Örneğin Yıldırım Deşarj , M. Uman (2001) - 1200 referanslar (başvuruları hakkında kitaplar ).

 

Ne olursa olsun ile deşarj en önemli (aynı zamanda güçlü) kısmı önce ve sonra ne olur Return Stroke. Bu boşaltma enerji (% 99) en transferler, ancak kısa zaman (bu, ikinci bir, en azından en önemli parçası daha azı 10/1000000) alır, ancak. Bu nedenle, ayrıca bir çok önemli mekanik etkilere sahiptir. Bazı durumlarda mevcut Sürdürülen denir işlemi sırasında Devredilen ayrıca boşalabilir bir Ölçüde parçası olabilir (sadece bazen oluşur). Nadir durumlarda birkaç saniye sürebilir Bazı, birkaç onda usuall. Akım, O boyunca bulut ve zemin arasında yer alan Rs Than yaklaşık bin kat daha zayıftır. Bu nedenle süresi göz önüne alındığında BÖYLECE taşıyabilir ve enerji önemli bir parçasıdır. Sayesinde orada kuraklık ve zayıf akım İletilen edilir - Dikkat Edilmesi, RS ile karşılaştırıldığında, RS durumunda binlerce yüzlerce karşı amperden "sadece" yüzlerce ve yükselişi, onun Olası mekanik etkileri sıfır oranına sahiptir sıfır olarak, ayrıca şey çevresine indüklenen. Ama nedeniyle elektrik tesisatı veya uçakla örneğin termal etkileri fark zarar, doğrudan vurmak neden olabilir. Aynı şekilde, bitkilere zarar ilgilendim olabilir, ancak indüksiyon Yani, neredeyse kesindir. Muhtemelen mevcut aracılığıyla yürütülen ve nasıl rastgele yollarında yayılır ile yolları bağlıdır.

 

Nadiren 60ms ve 250ms aşıyor - Geçerli Sürekli sayesinde Bazen çok uzun ortalama mesafe 50 eğilimindedir Aynı müteakip RS akıntı, bazı Arasında gecikme oluşur. Atmosferde dinamik hareketi (rüzgaraltı iyonize hava seyahat kanalı) nedeniyle ilk RS onlarca veya yüzlerce metre daha fazla kuru afterdischarge etkileyecektir, ve elektronik ölçüm cihazları ile yıldırım deşarjı pozisyonların etkisini değerlendirmek için kullanılabilir olmayabilir Aynı deşarj bir parçası olarak değerlendirilebilir.

 

 

 

Yıldırım iletkenler

- Ayrıca ekin tarlaları içinde Paratonerler Ayrı bir sayfada görünün paratonerler

Sayfada resim Temelde lokalize ekin çemberi konumları belgeleri var, ama ayrıca (Esas) düzensiz O `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) bitki ( RDF ). Onlar bira kokusu alkolik, çok geniş sayılarında alanları bulunur gibi kolayca yerelleştirilebilir paratonerler, O, benzer yıldırım deşarjı çekebileceğini oldukça Açıkçası beed. Bunlar çoğunlukla güç hatları sütunlar vardır. Ayrıca sık sık yüksek gerilim telleri Bu akıntı çekti, ve sonra onları altında düştü. Bazı durumlarda, sütun desen neredeyse bir parçasıdır ve bazı fotoğraflar durumunda gerçekten hayal etmek zordur, bu model farklı orada mevcut topraklama tarafından atracted deşarj yoluyla Kaynaklı aynı sıcaklık oldu.

 

 

 

Earthground

Her loop paratoner, ayrıca elektrik direkleri ayrılmaz bir parçasıdır. Hasarı en aza indirmek için toprak mümkün olduğunca çabuk, doğru akım deşarj iletimi için kullanılır. Daha iyi topraklama ve alt iletken direnci, mevcut deşarj sırasında geçen ve yüksek direnç durumunda olurdu gibi kuru bir ölçüde yakın çevrede zarar vermez az termal enerji, yayılan oluşturulan düşük voltaj. Topraklama sorunu oldukça Teknik Elektroteknik Standartlar EN62305 detaylandırılmıştır. Her (çalışma) güç hattı alanlar Onları uygun olarak tasarlanmış ve belirtilen aralıklarla denetlenir kesinlikle emin olduğunu.

 

Paratonerler maksimum pik akımları 200.000 amper için önerilen ve tasarlanmıştır. Böyle yıldırım deşarjları zaten bir çok nadir bulunan, ancak var var. Tamamen Yıllık 30.000 amper yaklaşık üç milyar yıldırım deşarjları, mevcut eğrinin tepe değeri atmosferde gerçekleşecek Onları çoğu ortalama değeridir. Ama çoğu tüm anlamına gelmez.

 

Su temini, sulama dağıtım:. Insanlar tarafından yapılmış yapay karakter bir yandan, ancak topraklama için hiçbir durumda - Toplama, bitkisel alanlarında birçok "non-Standardize" paratoner vardır Ne kadar yüzeye müdahale Farklı elektrik hatlarını, Bunlar tamamen yeraltında saklı. Programları, koruyucu katmanları ve yeniden dolum döşenmesi Hafriyat, Kazı tarafından toprak rahatsızlığı karakter. Drenler yeraltı durumunda Ekranlama, topraklama ve koruyucu tabakalar, veya Refakatçi nem çapta Doğrudan Çeşitli tema üstünde toprak ve zemin yüzey iletkenliği artırmak için katkıda bulunabilir.

 

Ek önemli paratoner gübre yığınları vardır. Onlar Önemli çözünür elektrolit miktarları (üre, nitratlar, nitritler, bitki materyali bozunma ürünleri) İÇERİR. Toprak altı su içinde normal olarak mevcut Daha büyüklük daha fazla iletken be kat vardır. Ek olarak, buradaki kimyasal ve ilgili işlemler tarafından meydana Önemli ısıtma hava iyonları ile doymuş ve metre onlarca kadar önemli ölçüde daha fazla iletken böylece O, buharlaşmaya karşı yer alıyor ve çevresindeki. Ön Arıza sırasında Elektrostatik Süreçler Onları üzerinde çok Şeflik önemli güç neden olabilir, böylece daha elektrik alan iyonizasyon nedeniyle iletken iyonların miktarı artırılması ve yanı kadar, kuru yerlere Kademeli Leder (SL) tercihli iletim neden olabilir kuru yerlerde daha kolay SL (Bağlanma Sürecine) ile bağlantı kurulduktan sonra, sonuçta nihayet thr ilk mezi bulut ile yer ve iletim bağlı bir iletken yolu oluşturur Pozitif Çıtası (PS), yükseltirReturn Stroke sonraki vuruş birkaç daha fazlasına göre bir aradan sonra takip edilebilir zemin için.

 

Insanlar tarafından yapılan başka bir topraklama, o yerde bulmak mümkün, ama tamamen farkında olmadan, Arkeolojik Kalıntıların ayrıca çeşitli orada bulunan edilebilir uçakların parçaları, toprakaltı çiftçilik altındaki derinlikte bulunan, (çoğunlukla WW2) daraltılır (fırın cürufu dahil Demir Çağı, Tunç Çağı,), ya da düşmüş ve tarım aletleri ya da her türlü endüstriyel faaliyet bölümleri unutuldu. Bazı durumlarda, kuru bileşenler belirtilmesi, düzenli veya düzensiz desenleri ayrılmaz bir parçası ol burada ve burada . Sadece Onları yukarıda toprakta Yani Nedenleri ve büyüklük birkaç emir iletkenliği artırmak, yerel ve vaka kuraklık ve Onları bitkiler üzerindeki elektrik zayıflamış değil sadece, ama dakika boyunca tamamen hasar ve (tamamen ölü, maksimum saat sonra ) boşaltın. Kırpma Overground içinde yeraltı sadık theit Diziler (pul) üzerinde nesneleri oluşturun. Bir kuru iyi ve gerçekten hiçbir seçim durumda, Explorers tavsiye Daha - Buraya Eugene kazmak. Onlar bugüne kadar yeraltı çıkardı olmasaydı, onlar bu daystill için orada bulunmaktadır. (Fotoğraf, GPS)

 

Bu benzer, ancak böyle Özdeş bir şey değildir kırpma işaretleri , arkeologlar bkz. Bu durumda süreç sayesinde hafta veya saat veya gün ay elektrik kısaltmak ve daha yoğun ve daha iyi gözlemlenebilir olduğunu. Ayrıca çok elektrik nedeniyle sekonder kırpma işaretleri, bir nesil var Oldu. Bazıları hiç elektrik olmadan görünür ol etmem. Çoğu durumda İkincil kırpma işaretleri sadece tramlines şekilleri izleyin Ve akımlar Onları birikmiş olan Getirdiği nerede Onlar, daha yoğundur. Diğer yerlerde Onlar Esas zemin ve yakın mahalle yıldırım temas (ler) konumunu temsil edebilir. Son olarak, bazı durumlarda Onlar Aksi elektrik Katkısı olmadan daha düşük yoğunlukta, yalnızca minimal veya hiç gösterir misiniz Ya çeşitli yeraltı arkeolojik (aynı zamanda, jeolojik veya endüstriyel) yapılar, takip edebilirsiniz. Daha fazla detay sayfasında Sunan olacak arkeologlar ve onun bir parçası ikincil kırpma işaretleri

 

Benzer Diziler - pullar Genellikle su boruları, kanalizasyon, Akaçlar çoğunlukla, sadece metro hatları üzerinde Kalk, ancak herhangi bir hizmet hatları olabilir. Onlar oluşursa Daha sonra, düzenli desen ayrılmaz bir parçası ol olabilir. Onlar sadece düzensiz bir parçası ol olabilir düzleştirilmiş (hasarlı, Zayıflamış) kırpma ve BÖYLECE tamamen fark edilmeden KALACAK. Ayrıca Olası, onları (hatları yanında açılmış `olacaktır başka bir şey oluşturulmaz, ve bir kez daha tamamen göz ardı KALACAK (hasarlı, Zayıflamış) veya ölü mısır). Hiç de değil Onların yönünü takip etmek ne kadar vaka kuraklık içinde ve Onlar, sadece yeni bir tramvay hattı olarak kabul edilir. Onlar çim kesiciler kullanarak Özellikle İngiltere'de geleneksel olarak muhafaza kırpma alanını aracılığıyla yolları için yanlış olabilir. Bir Benzer şekilde neden yolları - hatları duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) veya tamamen ölü kırpma - tamamen bağımsız sayfada tanımlanan edilecek üründe hatları (ve anomalilerin alt sayfa)

 

Kuru bir yerde Bitkiler ve çok erken Daha sarı ve kahverengi açmak çevreleyen, sadece, ölü bitki örtüsü olmayan hasar, ve bir süre sonra (onlar dağıldı Çünkü) tamamen kaybolur. Patates üzerinden Ploughed sonra Onlar orijinal yeşil bitki örtüsü, örneğin gibi davranıyorsun. Daha önce yeşil, yükselen yükseklik, güçlü ve sağlıklı bitkiler yumuşak ve Biçimsizdir kitle, Hafif, esnek, solmuş, alaca Aynı Gün sırasında Oluyor ve birkaç gün sonra kimse alanında şimdiye patates büyüdü Yani, tanır mısın. (Fotoğraf kuruma deneyi)

 

Ağaçlar, çalılar, su havuzları, yaylar, jeolojik fayların - Else doğal karakter Topraklamaları ve paratonerler bahsetmek mümkün olduğunu. Bu arada, ekin çemberleri konusunda her film veya belgenin Onların ellerinde küçük arı ve Maden çubuklar gibi meşgul olan tüm dowsers, Rüzgâr gibi döndürüyor. Onlar Able Onların basit fikirli beyinler asla, ne de seyirci veya mürettebat herhangi bir, en önemli şey Realize koyamadık: Var anlamlı Katkıda sadece yaylar ve jeolojik fayların, veya herhangi bir diğer yeraltı eserler, Onların duyuları yanıt veriyorlar Bu yıldırım deşarjları ÇEKEBİLİRİZ. Aynı ÖLÇÜDE yılında Onların algı ve bu yerde vurmak yıldırım neden hareket çubuklar birçok dolaylı etkileri, Contribute olabilir. Manyetizma, statik elektrik elektroliz ve piroliz tarafından oluşturulan tehlikeli kimyasalların kalıntıları. Anlaşılmaz düzenli desen varlığı - Son fakat en az değil, çubukların hareketi ayrıca öznel, bilinçsiz görsel algı neden vardır. Herhangi Benzer belgede kanıtlanmış gözleri ve çubukla maden arayan kimse olmadı. Gözleri bağlı değilse sitesinde ekin çemberleri mevcut olduğu, muhtemelen başarıyla Biyolokasyon eğitilmiş bir maymun olurdu.

 

(Aslında ayrıca paratoner) Olası topraklama son türü söz edilebilir Yani, tramvay hatları vardır. Bunlar yapay ve doğal arasındaki Halfway kabul edilebilir. Onlar toplamak ve çok daha uzun süreler su ve nem tutmak, çevredeki Onların hemen Than BÖYLECE Onlar çok daha iyi iletken akımı vardır. Fotoğraflar. Bu web sitesinin birçok diğer sayfalarında belirtildiği gibi, çok ayrıca olabilir yıldırım deşarjları hiç etkisi yoktu alanın yerle boyunca yürütülmesi elektrik önemli ölçüde katkısı oldu.  tramlines bir sayfa olduğunu, Onları özel bir dikkat nerede.

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Iyi viski, malt, arpa, bira, bira, bira.

 

Daha harçları, bira, arpa, bira, viski, bira.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

Birçok yaralanma ve ölümlerin Tehlikeleri bir anlayış yoluyla önlenebilir  R.Neal elektrik hatları, elektrikli ev aletleri, uzatma kabloları ve yıldırım.
Akıllı bir cehennem iyi olurdu V.Hugo aptalca cennetten daha.
Hayatımda bir günlük iş yapmadım. TAEdison Hepsi eğlenceli oldu.
z