Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Bu hemen hemen değiştirilmemiş birincil çeviri, ön, ham verilerdir. Olarak görülen, orijinal sayfaları, Makine, bilgisayar tabanlı, çek orijinal ve İngilizce orijinal versiyonları. Sürekli, zamanla düzelme düzeltilmiş ve gelişmiş olacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

lightning

Ekin çemberleri

Birlikte Takip edilen

Bulmaca çözdü.

Asla, hayır, hayır, hayır

Herhangi bir galaksilerarası, ya da herhangi bir

diğer dünyadışı bok

crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Ekin çemberleri yıldırım tarafından oluşturulur. Bu kuvvet elektromanyetik hatları ve alanında tahıl raster bir fotoğraf kayıtları gibi elektrik akımlarının bir simülasyon olduğunu.

Ekin çemberleri yıldırım ortaya çıktı. Elektromanyetik alan çizgileri ve tahıl alan raster bir fotoğrafik kayıt gibi elektrik akımları bir taklidi gibi.

 

Yakın tramvay hatları ve yeraltı yapıları ekin çemberleri

Lizzano, FRAZIONE Celletta, Cesena - Forli, 12 Giugno 2008: www.cropfiles.it

Kaynak sayfa takip için fotoğrafa tıklayın. Bu yerellik üzerine "paratonerler bir orman" bulmak mümkün. Düzenli bir desen olmadan, bir tahıl alana yıldırım deşarjı meydana konumu çok doğru bir resim vardır. Herhangi bir ekin çemberi piktogramı olmadan fotoğrafın sağ tarafında bile alan, elektrik etkilenen ve çok daha dikkat çekici, orada da etkilenir kırpma nedeniyle zarar traktör parçaları boyunca, resmi yatay olarak alan üzerinden çalışan, ve ekin çemberi piktogram ile sahada etrafında esas olarak tahıl var etkilenen alanın sınırına yakın parça traktör döner. Genellikle diferansiyel kilitli. Daha fazla nem, daha iyi ısı iletimi. Yaklaşık ekin çemberi şekillerin geometrik merkezi tarafından belirlenen yerlerde, olduğunu da mümkündür bulunan su boruları ya da yeraltı akıtır. Elektrik, gaz, dijital iletişim - Bu aynı zamanda başka çizgiler içerebilir. Benzer bir şey de bazı uzun pisti yakınında görünen diğer ekin çemberi piktogramlar, ilgili olabilir. Aşağıdaki Diğer örnekler. Birçok uzun ekin çemberi piktogramlar genelde iyi iletkenler, çünkü tramvaylar izleyin. Hiçbir insan müdahalesi veya iş.

 

Elektrik esas olarak traktör parçaları vasıtası ile sahada dağıtılabilir. Bunlar, bütün tahıl alanın toprak yüzeyine geri kalanı karşı çok daha yüksek bir iletkenliğe ile karakterize edilir. Oldukça rastgele bazı çizgiler, düz, dallanmış veya yıldırımdan puls alin etkisi açısından yakın çatallı olabilir. Elektrik akımı toprak altında devam etmek için başlamadan önce, sadece traktör ve onların yakın çevresinde parçalarını, zemin üzerinde tahıl periyodik şekillerden yakın, açıklanan şekilde hareket ediyor. Böylece elektrik tesisi vücudun içinde akımlar, hücre, doku ve onlara zarar da pasaj hububat düzensiz olgunlaşma neden olabilir. Düzensiz büyüme ve olgunlaşma var koşullarının bitkilerin nakli için çok benzer olduğu için ortaya çıkan bir olgudur.

 

Not:

Burada anlatılan durum, bu teorik karinesi sorumludur: düzenli bir ekin çemberi piktogram oluşturulursa, yıldırım deşarjı enerjinin büyük sıradan durumunda aksine, yeraltında çok daha hızlı dik neden olduğunu mümkün olduğunca daha yaygın alana yıldırım - şimşek boşalabilir, tamamen yeraltında yol önce uzun süre önemli bir bölümü, fesat işlemek, atlıkarınca gibi üzerinde üzerinde ve alanda yüzey üzerinde yönetiliyor. Bu nedenle her iki bölümü de yaklaşık olarak eşit etkilenebilir olması mümkündür. Solda şekiller oluşturmak için tüketilen enerjinin önemli bir parçası olduğunu ve hemen zemine hızla yürütülmektedir. Sağ tarafta daha çok alan yüzey tramvaylar boyunca önderlik etti ve daha uzak yerlerde fazla hasar yapmadıysanız yıldırım deşarjı enerjinin önemli bir parçasıydı.

 

Böyle bir yer bu varsayımı birkaç kez başka bir yerde belirtilen ve özel bir sayfa izah edilecektir.

 

 

 

Ekin çemberi yakınındaki tel çit

Mümkün oldukça güvenilir yıldırım deşarjları tarafından oluşturulan ekin çemberleri teorisini destekleyen başka bir fotoğraf, neredeyse bir kanıt olarak, Lucy Pringle büyük arşivi yeniden bulmak değil, sadece orada mümkündür düşünün. Bu resim için yorum itibaren içeren tahıl alanı arasındaki sınırda olduğunu gösterir

Martinsell Hill, 19 Temmuz 2009

piktogram devam etmez otu, ile piktogram ve mera bir konumdadır tel çit . Tel çit bir topraklama görevi görür. Hemen yıldırımın noktadan elektromanyetik patlama hareketli her yöne oldukça düzgün ve simetrik şekil merkezinde - piktogram yaratılmasında başlıca nedeni - elektromanyetik radyasyon için aşılmaz bir engel olarak görür Topraklama. Kocaman, ışık hızı. Havada elektromanyetik radyasyon herhangi bir şekilde azalmıştır, ne de sınırlı değildir, ne durduruldu. Şok dalgalar ve basınç dalgalarının aksine. Bir topraklama görevi görür Tel çit, gerçekten elektromanyetik radyasyon gibi aşılmaz bir engeldir. Çitin arkasında bitki örtüsü - bir çim mera, anlamlı derecede farklı karakter olmasına rağmen kırpmak - zayıf anayasa. Görgü kanıtlar, bkz. Enerji gerçekten benzer bir şekilde çimlerin üzerinde etkili olacaktır. Bu aynı zamanda sadece tam olarak tümüyle gerçekleşmesi olmazdı bile. 
Zararlı enerji neredeyse tamamen tel çit arkasında açıklanan topraklama yoluyla elimine olduğundan, bitkilerin zarar devam etmez ..

dünyadışı damga künye mera isabet etmedi

ve inek, keçi ve koyunları devam edebilir baa

 

Olmak yada olmamak ... Yani soru şu: Aslında, o zavallı, fıstık hayal edebilmek, herkesin UFOlogist ve bütün dünyanın, tüm güneş sistemi ve tüm dış mekan üzerindeki dünya dışı uygarlıklardan ve yeteneklerini, operasyon ve müdahaleler diğer wannabe "uzmanlar" için gerçekten mümkün, vatansız ve kimin teknolojisi gerçekten vardı böylece karasal daha gelişmiş değil binlerce yıl, milyonlarca veya milyarlarca, bir o utangaç yabancılar, böyle bir en azından bazı ekin çemberleri desen yuvarlak tasarlamak mümkün olmayacağını "zihinsel özürlü" böylece onların tüm ekin çemberi görüntü daha uzakta çit 50 metre, onlar seçtiğiniz "tuval", tüm sığacak?

 

Çok iyi bir paratoner gibi hareket ettiğini - hiç ekin bir deseni ziyaret etmiş Kaşifler ve fotoğrafçılar, muhtemelen yakınlarda bir yerlerde hidrant standı boru yokmuşuz, hatırlıyorum, ya da bazı kayıp fotoğrafları bulmak mümkün olacaktır. Bir şey kendi fotoğrafları üzerinde gözlemlemek için genellikle mümkün değildir, ama belki biraz daha detaylı görüntüler bulacağı gibi.

 

Tel çit olarak bir gibi davranan olabilir toprak bağlantısı olarak da, paratoner, böylece bir vakum tüpün tam olarak topraklanmış kalkan ızgara davranır, -, hiçbir elektron geçtiğinde neden hiçbir elektrik enerjisi olduğunu söyledi. Ne elektromanyetik radyasyon, ne de bu elektronlar sayesinde mümkün geçiş vardır - no pasaran. tamamen aşılmaz duvar gibi onlara doğru davranır.

 

Başka bir yerde Internet (bildirilmektedir görmek mera içinde çim çit arkasındaki tahıl ile tamamen karşılaştırılabilir bir mekanik özelliklere sahiptir ve desen çitin arkasında devam etmez bu nedenle garip yani).

 

Yakın alanlarda Yıldırım Çubuklar ekin çemberleri

Çok iyi bir paratonerler alanlarda çok sık çalışıyor ve onların çevresinde yakındaki ağaçlar ve çalılar da gübre olarak yerleştirilir. Ama en iyi olarak, kesinlikle tartışılmaz paratonerler benzersiz yüksek voltajlı elektrik hatları elektrik direkleri ve bayrak direkleri belirlenebilir. Bu mümkün ekin çemberleri yüzlerce çok yakın sık sık bulabilirsiniz. Gerçekten birçok kez dikmesi hatta bazı ekin çemberleri arasında ayrılmaz bir parçası olarak görünür. Ancona, İtalya, 10 Temmuz 2007 , GPS 43,574443 13,432214 ° °, sadece ekin çemberi piktogram içine geçme iki geçerken yüksek gerilim hatları, tahmin. 40 ve 110 bin volt, Ekstra Yüksek Gerilim - Yakın 400 000 V hat etrafında, yaklaşık 300 m.

 

Diğer, ancak bu o kadar kolay tespit edilemediği, yeraltı saklanır. Çeşitli kanalizasyon, su boruları, kanalizasyon ve diğer yeraltı hizmetleri vardır. Bazı resimlerde, bununla birlikte, en azından tahmin edilebilir. Sol resim - Lucy Pringle, Horton - Yakın Devizes, Wiltshire 3 Temmuz 2005. Sağ tarafta resim - ukcropcircles.co.uk, ek diğerleri gibi, önce bazı gün çekildi burada . Ikinci fotoğrafı en az 14 gün önceden tahmin edilebilir. Olan mahalle sıradan bir Crop Circles gözlemci ilgi herhangi bir alanı dışında tamamen yalan yapma, geometrik şekiller her bir parçası olarak değil güç hattı pilon, - mümkün sol ekin çemberi resim üzerinde bir çok yaygın, belirgin paratoner yerelleştirmeniz. Pylon itibaren çapraz dik yol, yukarı sola, sarı buğday bir şerit yarısı dörtte üç buğday çevreleyen yüksekliği vardır. Sarı buğday ya bağlı bitki ve toprak sonuçlanan kimyasallara, daha sonra direğe yıldırım deşarjı esnasında derhal öldürüldü, ya da oldu, öldü. Esas olarak birkaç dakika veya saat yanı sıra, gün boyunca tahliye, sırasında elektroliz bağlı. Elektrik deşarjı orada yeraltı sunmak hizmet hatları yönünde, yola doğru pilon gelen toprak altında devam etti. Need herhangi bir elektrik hatlarını olamaz, çevresindeki arazi daha fazla nem tutan örtülü sadece bir siper veya kazı, olabilir, ama kablo topraklama olması kuvvetle muhtemeldir. Benzer bir şerit sol ekin çemberi yola koşar. Bu durumda bir şey yeraltında yer olmayabilir, sadece nedeniyle yüksek iletkenlik etkilenen ekim, kullanılan rutted erişim yolda gidebilirsiniz. Sağ ekin çemberi resmi sadece küçük bir yükseklik farklılıkları gözlemlemek mümkün herhangi bir sarı kırpma, görünmüyor. Fotoğraflar arasında en az 14 gün zaman farkı olduğunu tahmin gözlem itibaren.

 

 

 

 

Arkeoloji

Hızla yeraltı doğruca aşağı yürütülen elektrik akımına katkıda bulunabilir Bir olasılık, çoğunlukla Demir Çağı, aynı zamanda bazı antik haddehanesi faaliyetleri nedeniyle cüruf veya metal eserlerin varlığı, veya herhangi diğer emanetler varlığı olabilir ya da Tunç Çağı. p_1 p_2 kullanılan eritme yöntemleri kusurları sayesinde, cüruf çok ince dağılmış yüzde saf metal onlarca kadar içerir. Böyle bir yerin iletkenliği bir milyon kez sıradan bir toprak iletkenliği daha aşabilir. Düzenli ekin çemberleri son derece vahiy uğrak bazı yerlerde, yeraltı antik yerleşim bölgelerinde, hava arkeoloji yöntemleri kullanarak hava fotoğraflarından lokalize etmek nispeten kolay olduğu gerçeği oldukça kanıtlanabilir bir gerçektir. En tipik böyle bir yer biridir (PLACE_NAME) ama kesinlikle çok daha fazla bulmak mümkün olacaktır. Bazı mezarlar metal gerçekten ağır yüklü ile vardır.

 

Ayrıca diğer olası arkeolojik dönemlere ve yaşları. Altın, gümüş, bakır, stannum, pirinç, kobalt, kurşun, çinko, tungsten veya uranyum yaş.

 

Uçak düştü vurulup yere metallerin büyük miktarlarda alanlarda yeraltı de bulunduğu yer.

 

Sayfadaki Daha Fazla Bilgi arkeoloji

 

 

 

Elektrik akımları vs bitkiler, doku ve hücreler

daha menüsünde menüsünde bilgiler EPP ve devam

Kesinlikle hiçbir şey olmamış gibi elektrik akımı çarptı Tesisleri, belki öldürücü doz altında yakınında, birkaç gün bekliyoruz. Bile tamamen ölü, ölü hücreler ve hasarlı dokuların büyük miktarda içerir. Hayır görünür ve mekanik değişiklikler. Elbette mikroskopik değişiklikler gözlemek mümkün olacaktır. Verified, fotoğrafları ile tevsik edilecektir. İlk başta, birkaç gün sonra, mümkün olan yükseklik farkları ayırt, ölü bitki büyümez. Sarı, kahverengi, ve bitkilerin içine daha sonra yeşil renk turlu kurumaz başlar. Bu süreç birkaç hafta sürer. Belki de ölümcül bir miktar üzerinde fazla 10 veya 100 kat, elektrik, belki kısmen termal enerji, böyle bir miktarda etkilendiğini Sadece bitki, hemen gelen sarı, kahverengi kömürleşmiş, ancak tahıl durumunda oldu, sadece birkaç kişiye görünebilir milyonlarca.

Arjantin - ayçiçeği

 

Ölü bitki hakkında daha fazla bilgi sayfada alınacaktır numero uno , EPP &

 

 

 

Elektrik zarar değildi Tahıllar,

Çok mümkün, tüm vejetasyon dönemi boyunca herhangi bir yıldırım çıkmadı alanlarda bu ürün, herhangi bir hasar işaretleri sergilemek asla.

Bazen çok yoğun yıldırım biraz sonra gelecek yıl da tahıl görünür zarar verebilir ghosts

 

Bu alanda herhangi bir yıldırım, 2010 Benatecka Vrutice yoktu

Yere eğimli hasarlı ve bükülebilir herhangi bir sap, hasat kadar olmaz

Sol - 26 Tem, sağ 17 Temmuz 2010

 

 

Yıldırım boşalabilir - özet

Örneğin, bir ortalama yıldırım deşarjı enerji gibi büyük bir miktar aktarır, bir ekmek fırında ve bütün ülkeyi yuvarlak dağıtmak, bu tahıldan bütün alanda birçok hektar, bir un değirmeni hasat mümkün olacaktır. Ayrıca hasat sonrası yetenekli çalışır. Onun yere eğilmesi sırasında ürün bir mesafe daha fazla olmayan bir metre içine malzemenin birkaç yüz kg hareket eder. Bu açıklanan tüm materyal, kendi potansiyel enerjisini bir yeri vardır., Yıldırım enerji hakkında daha fazla değerleri ölçüldü yıldırım

 

 

Yerel koşullar. Aynı yerde iki yıldırım deşarjları.

uzun zaman ayırma aralığı - birkaç hafta

Düzenli ekin çemberi Piktogramların Şekillendirme yüksek yerel koşullara bağlı olabilir. İngiltere - Mümkünse daha sık tebeşir üzerinde olur. Ayrıca arkeolojik kalıntılar etkisi sürebilir. Bazı normal mahsul circlr piktogramlar bazı yerde, saniyede birkaç hafta sonra bu iki yıldırım deşarjları ortaya çıktığını yerde, görünebilir ki, da mümkündür. Bu gerçekten nadir bir durumdur. İkinci akıntı fark zayıflamış kırpma ile bir yerde devam ediyor. İstatistik - burada yer alacaktır.

 

Mümkün derece güçlü yıldırım deşarjları nadir durumlarda, düzenli ekin çemberi piktogram bundan sonra ya da birkaç saat içinde hemen görünebilir. Güçlü akıntı sadece tahıl alanının üstünde patlayıcı madde yüzlerce kilogram, birkaç metre gibi, aynı zamanda güçlü mekanik kuvvetler ve etkileri vardır. Bazı normal piktogramlar hiçbir rüzgar, ne yağmur vardı sayesinde görünmesi olasıdır. Durumunda Yani  maviden cıvata .

 

 

Toprak yüzeyi salınımlar

Düzenli ekin çemberi piktogramlar oluşturan diğer bir olası nedeni kendi yaratılış veya şekli, orijin noktasında Yeryüzündeki sallayarak bir şekilde dahil olacağını, olduğunu. Yıldırım deşarj anında yerleştirilir ve mekanik etkilere, basınç dalgaları ve şok dalgaları yaratacaktır Dünya, yüzey esnek bir zar gibi davranır, ama çok büyük. Birkaç kilometre karelik bir alan. Bu membran Öz rezonans frekansı hertz birkaç onda bir kaç hertz değerleri arasında yer alır. Bu nedenle basit ekin çemberleri, ancak çeşitli benzetmeler veya eşdeğer sadece oluşturabilirsiniz chladni desenler.

 

 

  

Ana suçlu, ekin çemberi yaratıcısı, hala başarıyla kaçar

Değil benzersiz bir fenomen, ise muhtemelen bir o bile en olası sayesinde, doğru ve o kadar korkunç uzun süre dikkatini kaçmayı başaran bir tek gerçek suçlu, etkilenen hububat gerçek işaretlerini sergileyen olmasıdır sonra, kaç gün zarar gerçek neden fırtına ve şimşek, sadece sağ yazarların sonra yaptığı çalışmaları, hatta birkaç hafta veya birkaç ay yürütmüştür. Ekin çemberi görselleştirme sırasında, uzun süre sonra, muhtemelen çok sık böyle masum bir olay yardımcı olabilir sabah sisi gibi görmek domino ve kelebek. O zaman aklınızda birkaç hafta önce meydana gelen bir olay için piktogram oluşturma bağlamak pek mümkün değildir. Çok sık, piktogram veya görünen düzensiz şekil sırasında sapların bükme kademeli sapları zayıflaması uzun bir süre sonra, güzel havalarda olur. Genellikle olası diğer birçok fitoportolojik faktörleri bulabilirsiniz. Oldukça net bir şekilde hepsi ikincil etkileri, yıldırım elektrik hasarından sonra uzun bir süre gibi sonuçlanır. Virüsler, küf, mantar, bitki ve hayvan zararlıları. Elektrik santrallerinin primer zarar vermeden faaliyet asla.

 

Elektrik zayıflaması olmadan bitkiler şakacı listelenen tüm zararlılara karşı olacaktır. Hububat alanları içine bir yıldırım boşalmadan sonra da önemli ölçüde hasar yoğunluğuna bağlı olarak non-yeknesaklık olgunlaşma görünür. Elektrik akımı ile zayıflayan olmadan bugüne kadar keşfedilen bir ekin çemberi olacaktır. Çoğunlukla nispeten önemli ölçüde çarpma noktası, daha az değil, aynı zamanda traktör parçaları mesafe itibaren uzaklığa bağlıdır. Önemsiz daha yüksek, ama ölümcül olmayan elektrik enerjisinin belirli bir miktar etkisi olabilir maruz kalmış herhangi bir bitki, açıkça yavaş olgunlaşır. EPP bakın. Şimdiye kadar ağırlıklı olarak görsel gözlem veya nitelikli tahmin tarafından incelenen, laboratuarda kalitatif ve kantitatif olarak teyit edilecektir. Enerji düzeyleri ve bitkilerin canlılık üzerindeki etkisinin belirlenmesi. Yaklaşık ölçümler - EPP.

 

Hafif etkilenen bitkiler önemli bir görsel hasar görülebilir değildir, ancak zararlılar tarafından saldırıya olabilir, veya sadece daha yavaş olgunlaştırmak. Ostra.

 

Açıklama

Çok mantıklı nedeni, neden henüz olası keşif ve dikkat kaçmayı başardı çok güvenilir ekin çemberi oluşturma ana suçlu, oldukça anlaşılabilir: o bir alan üzerinde "boyama" olarak bu "her şeyi yazar", tam o anda kesinlikle güvenilir bir şekilde yönetmek ve onları öldürdü değilse acımasızca, olabildiğince uzak olarak, eserlerinin yerden onun yaratıcı faaliyetlerin herhangi bir potansiyel gözlemci uzak kovalamak mümkün ekin çemberi resim oluşturma, örneğin.

 

 

 

Tahıllar yaygın hasar

Rasgele downed Oluşumlar - RDF

Önceki metin zaten defalarca yıldırım deşarjı öncelikle tüm düzenli, Orijinal bile çok karmaşık bir ekin çemberi şekiller için değil, sadece sorumlu, ama bu ve her şey için başka bir şey değildirler önermiş.İddianamede, dünyadaki tüm alanları genellikle düzensiz zarar tahıllar Edebiyat ve ekin çemberleri ile ilgili web siteleri, kısaltma, bazen adlandırılan düzensiz zarar kırpma RDF, Randomly Downed Formations, - Rasgele downed Oluşum, düzensiz zarar, yerde yatan hububat zayıf şekiller. Gerçekten klasik örnek, bir ders kitabından gibi, konu ile ilgili bir yayın bulabilirsiniz : Crop Circles - Exploring the Designs and Mysteries, Werner Anderhub, Hans-Peter Roth, Lark Books, 2002, ISBN 1579902979. Crop Circles - Tasarım ve Gizemleri, Exploring Sayfa 111, açıklama ile fotoğraf: "tahıl Klasik rüzgar zarar". en sık hata biri herhangi neredeyse amatör ekin çemberleri, bugüne kadar "araştırmacı" gerçekten korkunç,: Onların deyimi, sağlıklı tahıl böyle bir hasar, sadece rüzgarın neden olabileceği. Aslında, henüz elektrik ile hasar görmemiş sağlıklı bir tahıl Böyle bir hasar, herhangi bir şekilde tamamen mümkün değildir. Fiziksel özellikler - esneklik, kuvvet - sağlıklı bir mahsulün hasat kadar böyle bir şey asla izin vermeyecektir - rüzgar 100km / h üzerinde iyi olsa bile görülebilir. Hemen bittikten sonra, yere bir tane bile çaktırmadan bükülen yoktur. Kitaptan fotoğrafta, yıldırım düşmesi sonrasında oldukça tipik ekin zarar gösteriliyor. Bilgi gerçekten, şok edici, inanılmaz, anlaşılmaz ve herkes bu özdeşleşme önce kesinlikle "küçük bir" zaman alacaktır. Neredeyse bu tür hasarların çoğunlukla kadar hafta sonra için, hemen fırtına sonrası görünür asla.  

 

Burada mümkün tüm zamanların dünyanın en büyük dehasının klasik fikri birini yeniden edilir. Bu yüzden Jerry Cimrman Kullanıcı postülatı seslendi: "Biz buna karşı mücadele edebilirsiniz, bunu protesto edebilir, bununla aynı fikirde olmayabilir, ama her şeydir, o onunla, veya mümkün yapmak aykırıdır."

 

Son kez, kesinlikle değil tekrarlayın:

Mümkün kimse ana nedeni olarak yıldırım türetmek için ne zaman böyle bir hasarlı alanların büyük çoğunluğu, güzel havalarda çok sık, birçok gün fırtına ve şimşek sonra ortaya çıkar, çünkü hemen sonra, birçok gün fırtına, tüm alanları ve sonrası bitkiler kesinlikle sağlam gibi görünüyordu. Bu ekin çemberleri ve oldukça düzensiz şekiller için de geçerlidir.

 

Yazarlar resmin yerini ve saatini belirlemek mümkün olsaydı arada, onlar hidrometeoroloji enstitü veya yıldırım veri ile ilgili şirketlerde kendileri tarafından isteyebilir. Muhtemelen fotoğraflandı alanda birden fazla yıldırım isabet lokalize etmek mümkün olacaktır. En azından bir kaç gün ara değil birkaç hafta ile çimlenme süresi ve an arasında herhangi bir zamanda resmi çekildi.

 

Traktör parçaları yakın Sağlıklı ayakta tahıllar

Ayrıca tahıllar anda düzensiz hasar belgeleyen fotoğraflar da, yere doğru eğimli "yaygın" örneğin buğday oluştuğunu tahıl, hasar veya normal ekin çemberi desenleri belgeleyen pek çok fotoğraf da kitabın fotoğraf, Açık, çok ilginç olduğunu bile hemen hemen tüm alan,% 80, hasarlı ve bükülmüş, hemen yakınında bulunan buğday veya arpa veya diğer hububat dik oturmaları temel ilkeler edilir. Bu, tüm hasarlı tahıllarda çok yaygın bir olgudur. Onun oluşma sıklığı neredeyse yalnızca bir tesadüf olması imkansız o kadar yüksek ki. Rağmen bükümlü hemen hemen hiç bir zaman, zararlı akımın, ilgili bir parçası tarif parçaları, bunlardan en yakın bitkiler, ve böylece çok hasar görmüş olmalıdır yoluyla bitkilere kurşun olduğu, mümkündür. Bükme tramvaylar en az 20-30 cm başlar. Bu bitkiler tarafından işgal edilmeyen parça, en yakın bitkiler, komşu bitkilerin kökleri tarafından salgılanan zehirli maddeler daha düşük bir konsantrasyon ile toprak daha yüksek bir hacim mevcut olduğunu, göstermektedir. Zehirli ve zararlı maddelerin onları kökenli, onlar izler çok daha seyreltilmiş ve bitkilere zararlı kirletici iyileşmek için büyük bir şans olabilir yakın ki, bunların kökleri ve dışarı transfer çalışıyoruz. Bunlar, yüksek konsantrasyonlarına maruz kalmazlar.

 

Çok tipik örnekler sayfasında örneğin olacaktır Kounice , ancak normal şeklini ek olarak da düzensiz hasarlı ve bükümlü bitki içeren tahıllar resim hemen her piktogram, bulunabilir mümkün. Hemen hemen her parça en az 30 cm, bazen yukarı bir metre uzakta. Bazen, çoğunlukla zarar kırpma tam ortasında aralarında, başka hiçbir yerde izden büyük mesafe daha, en azından başlangıçta değil, burada muhtemelen en büyük zararlı madde konsantrasyonu ve bitki olsun onları kötü kurtarabiliriz. Ayrıca orada olabildiğince iyi elektrik iletimi, bu noktada makine memeleri tohumlu üzerinden geçerken çift sayesinde, hat çift ekili olduğunu.

 

Bu olayın çok daha ayrıntılı bir açıklama yer alacak Hatları .

 

Zarar ve tahıl sapları zayıflaması için olası nedenlerinden biri, özellikle azot, gübreleme yüksek belirtilir. Bu durumda, parçaların en yakın gübre büyük etkisi altında tahıllar olacaktır, ve en çok zarar görmüş ve bükümlü edildi. Ama aslında tam tersidir. Doz - toprakta çözünebilir tuzlarının artan içeriği, örneğin yerlerde deşarj artış frekans ana nedeni olacaktır. Gübre yığınları artan elektrik iletkenliği tarif yerlerinin yanı sıra bunların yukarıda hava nedeniyle, bir takdir şekilde yıldırımdan çekmektedir. Yöresindeki sadece hasar Böylece eğer, çünkü yerel yüksek gübreleme, ama sadece bir şimşek çakması çıktı çünkü herhangi bir durumda değil. Mantıken, gerçekten büyük bir, bazen gübresi yığını en yakın, en bozuk bitki olması olurdu, ama bu hemen hemen hiç olmaz.

 

 

 

Ekin çemberi fotoğrafları Ortak tahıl zarar

Tekrar Arşiv LP. Fotoğraf mümkün ekin çemberi çok iyi traktör parçaları arasındaki ortasında ekin zarar gözlemlemek ektir. Tabii ki, bu fenomen sadece ekin çemberi fotoğraflar bulunabilir, ama neredeyse zarar ile herhangi bir fotoğraf ve yüzeyde hububat yalan. Sonraki çok ilginç bir gerçeği en sık, ya da en erken, zarar zayıflamış ve alanın kenarlarına yakın çeyrek viraj merkezine yakın görünen kırpma eğilerek olup, düzenli olarak traktör tekerlekleri ile döndü. Köşelerde parça daha rutted thereare. Kendi merkezi bir çemberin çevresinin temin İntegral güç eşit derecede uzak noktaya ayrılmaz bir hat çok daha yüksek toplamı kaynaklanmaktadır. Yeryüzü düzleminde sağlanan elektrik sabit bir daire halinde olan nokta, gelen mesafe kare azalır, böylece azalan değildir. Bu kaba bir tahmin olduğunu, akımı iletebilen bir bitki ve toprak sorun hakkında daha fazla bilgi açıklanacak  LRC linki. Buna ek olarak, alanları sınırlarına yakın traktör parçaları alanında dönen sırasında tekrar traktör yanına koştu edilir. Bu nedenle mevcut elektrik daha iyi iletim. Sayfasında Daha fazla bilgi temel ilkeler . Mümkün Thumbnails fare üzerine gelerek büyütebilirsiniz.

 

Traktör parçaları kesinlikle çevrelerine karşı çok daha fazla elektrik iletken, o da paratoner olarak çalışmak olabilir, onları nem toplar ve en iyi ve en uzun tutar. Alanın sınırına yakın tramvaylar başka bir yerde daha da kanıtlanabilir iyi iletkenliği vardır, onlar sayesinde traktörler birden fazla kat üzerinden geçtiler, ve bu ve traktörler genellikle diferansiyel kilitli orada yuvarlak açın yakın parça kıvıran orada görünür olduğu için. Diğer çok önemli bir paratoner olan gübre yığınları çok sık alanlarda meydana gelen.

 

 

 

Polonyalı meraklıları tarafından oluşturulan Wylatowo gelen Fotoğraf

: Burada Polonya kasabası Wylatowo arkadaşlar gözlemciler tarafından fotoğraflandı ekin çemberi geometrik desenler ile birlikte, yıldırımın oluşturduğu normal, düzensiz ekin zarar bazı tipik örnekler gösterilmiştir bağlantı 2002, bağlantı piktogramlar

Tüm durumlarda, geometrik şekiller ekin çemberi olmadan yıldırım deşarjı gelen elektriğin neden olduğu tahıl oldukça tipik hasar var.

 

 

 

Arjantin 2010, " ekin çemberi ayçiçeği içinde "

2010 yılı başında sağ Arjantin'de kısa bir ziyaret mümkün oldu

fotoğraf, 2010 yılı Mart 15 tarihli Touraine-insolite.xooit.com

  

kömürleşmiş ve yanmış ayçiçeği, daire, şimşek daha farklı bir şekilde açıklamak neredeyse imkansızdır ... Ya da belki gerçekten UFO?

 

Bitkiler devletin tanımı ayçiçek alanına yıldırım sonucu açıklayan, tarım okul için ders kitabı olarak neredeyse aynı görünüyor. Örneğin Ayçiçeği Üretimi El Kitabı 2007, bkz . Ulusal Ayçiçeği Derneği tarafından derlenen kılavuzu, NSA .

 

Herkes bir orman üzerinden yürür ve bazı kömürleşmiş ağaç bulursanız, daha çıkardığını anlayabiliriz: "Bu burada bir yıldırım deşarjı mümkündür." Kömürleşmiş ayçiçeği gözlemleyerek, bir alan etrafında giderken, hakkında ne demeli? Bu yabancılar iyonosfer gelen, bir daire içinde dönen, bir mikrodalga alanın yukarıda süpürdü desteklenen ve insan ve dünya dışı zihinleri ve tüm yaygın kozmik zeka tarafından oluşturulan girdap azalan edildi, diğer bazı UFO ve uçan tabaklarına lazerler ve her şeyi ile alanı bombaladı İngiliz bataklıkta yeraltı su kaynakları ve sis arasında bir yerden fışkıran edildi elektrik akımının etkisi ile tamamlanmıştır? Veya tüm tipik bir İngiliz mizah değil? Bu Crop Circles olayın bazı "uzmanlar" zaman zaman kendi düşünceler içinde başvurdu ne kadar sadece küçük bir örnek oldu. ... Onlar bütün olayların saçmalık ve anlaşılmazlık açıkça mutsuz. Sonra tüm bu cansız doğada hala ve istihbarat oluşturulamaz olamaz olmadan, oldukça imkansız gibi son derece kompleks bir fraktallara oluşturmak kesinlikle imkansızdır. Ama bu bile, çok basit mümkün!

 

Birçok paralel ve sonraki elektrik deşarjları, eşlik olası yıldırım sadece bir tek vuruş, aynı zamanda tüm bu arasında bazı rezonanslar ve müdahaleler görünebilir bazen işe yarayabilir. Çok sık onlar metro hattı takip devam etmektedir, ve sadece onları Yukarıdaki satırlar yaratma nedeniydi. Bu durumda tahıl yalnızca zarar görmüş, ama tamamen ölü olmayabilir. Bu fikir zaten bu sayfada belirtildiği burada, olası bir başka, çok daha açıklayıcı durumlarda sayfasında bulabilirsiniz çizgiler .

 

Tüm saniyenin birkaç 10/1000 içinde oldu. Elektrik deşarjları milisaniye duraklar arda, kalıcı yüzlerce arasında gerçekleşecek; Bu, bir elektrik akımı koştu bir döneme net zamanı. Ana elektrik deşarjı ve birkaç ardışık flaş sistemi nadiren daha uzun, bir saniye civarında zaman yer alabilir. Onun hemen biten tahıl alanlarında fark olabilir sonra kesinlikle hiçbir şey. Başlangıçta, elektrik boşalması sırasında ve hemen sonrasında, çoğunlukla fizik, mekanik, elektromekanik, ve elektrokimya yer süreçleri almış. Bu görünüşte hiçbir şey oluyordu sırasında dinlenme uzun bir süre oluştu sonra, yavaş yavaş biyoloji, fitopatolojinin, biyomekanik, biyofizik, kimya ve diğer saf doğal süreçlerin bir sahne doğa süreçleri girdi. " Milletler Göç ".

 

Aşağıda kısmen hava etkilenebilir. Çok önemli bir taburculuk sonrası meydana mevcut her yanında açıklanan olaylar, hatta büyüyen ve olgunlaşan ürün için hayal etmek ne mümkün olan en uygun hava koşulları altında gerçekleşeceğini, gerçektir.

 

Gün on yanı sıra hafta veya ayda sırasında, yavaş yavaş zayıflaması bitkilerinin ilerlemektedir. Süreci olarak son derece yavaş nedeniyle büyük atalet bitkilerin biyolojik süreçler. Dokular ve hasarlı bitki kısımları ölüyor, diğerleri zayıftır. Bir gün, bitkilerin genel zayıflaması kabul edilebilir düzeyde aşıyor. Gece boyunca düşer Londra Sis - kelebek . P_B Tesisleri ağır büyür ve zayıf saplarını yavaşça yere eğilme başlar, bkz domino. Dakika birkaç saniye içinde bir dikkatle oluşturulmuş tasarım kartların bir ev gibi yere düşüyor. Benzer süreç muhtemelen sık sapların demetlerinin meydana gelen bazı ekin çemberleri açıklamak mümkün kullanımı, birkaç kez düzenli olarak birbiri üzerine katlanmış. Bu durumda, muhtemelen yavaş yavaş kendilerini yere istiflenmesi edildi, herşeyi önceden düşmedi. Benzer bir etki yaratılması kesinlikle imkansız insan güçleri, ilkel aletler kullanılarak ve beyin, gereğidir. Farksız yapıları tamamen düzensiz zarar tahıl bulunabilir ki, söylemeye gerek yok. Bu fıkra eşlik Resimleri sadece tamamen düzensiz zarar kırpma bulunan bir yerde, üzerine alındı. Tüm bu yerler kanıtlanabilir ve doğrulanabilir hit yıldırım idi.

 

Aslında, ekin çemberi görüntülendi olduğunu sırasında, yere eğilme bu tedrici bir süreç, hazırlanan tüm zayıflama süreci çok daha hızlı hale gelebilir ve yukarı aslında neden ve başlatılan çok uzun olduğu için sonra. Yani o meslekten olmayanlar ve "profesyonel" kamusal biraz aceleci ve karışık sonuçlar deduces.

 

 

Geçiş Dönemi

Bütün bitkilerin vücutta yolu ile sözde süreci - sap, yaprak, kök, hububat kulaklar, elektroliz etkisiyle belki de, ısıl işlemler, zararlı bileşiklerin bir dizi nedeniyle oluşturur. Bir süre sonra bitki köklerine onları aşağı hareket başlar ve toprağın içine salgılamak. Daha sonra ters yöne zengin ve faydalı bitkilerin ortak metabolizması dahil maddelerin hareket etmektedir.

 

Örnek:

Bölünmesi tesis tarafından, yerüstü parçası, örneğin, eşit uzunlukta on kısımlarında. Örneğin bir gün - durumda, onları her sabit bir zaman, "aşağıda bir yere taşımak", içinde oluşturulan zararlı maddelerin, kurtulmak gerekiyor. Bitki onda en üstteki parçası, - örneğin. Onlar bir gün boyunca oluşacak buğday kulak veya parçası gibi olumsuz maddeler, altındaki tüm diğer parçaları kurtulmak ama onları her şeyden parça toksinlerin geçişi tahammül gerekir. Böyle bir karşılaştırma kesinlikle çok basitleştirilmiş, ancak yeterli bölgesel zayıflama açıklama, amacıyla, bu yüzden bitkilerin en düşük onda en üst kısmının daha on kat daha uzun elverişsiz bileşiklere maruz kalır ve kendisi on kat daha fazla miktarda yarattığını gösteriyor olumsuz kimyasalların tahmini yüz kat daha yüksek etkilere maruz kalmaktadır. Bu nedenle, alt kısmı da mekanik olarak, en zayıf olduğu - elle deneyin mümkündür. Alt kısmı başarılı "yavru eğitimi" için kendini feda. Hemen yere doğru bükerek sonra bitki başarıyla hasat edilebilir böylece, viraj geri düğümleri kullanarak internod, ve bunların büyük çoğunluğu gerçekten başarılı, hatta sadece kısmen durumda başlar, çünkü zayıf bitkilerin çok sayıda, bu gerçekten başarılı.

 

Bu paragrafta anlatılan olayların zamanlaması değil deneysel olarak kanıtlanmış gerçekler, sadece bir örnektir. Bu sadece deneysel olarak doğrulanmış olur ve bazı durumlarda açıklanan yordamı önemli ölçüde farklı olabilir, bazı süreçleri, muhtemel tabii ki yaklaşık bir değerdir. Son derece güçlü deşarj sonrasında olduğu gibi. 2008

 

Burada anlatılan zamanlaması belgelenmiş gözlem, hububat alanları yüzey içine doğrulanmış yıldırım deşarjı hitleri yüzlerce yerlerde birkaç yıl tarafından doğrulanmadı eğitimli bir tahmin olarak düşünün gerçekten mümkündür. 2011 yılında yazıldı. Ayrıca bitki dokuları üzerinde elektrik akımları hareket doğrulanmış yüzlerce deney.

 

 

 

Olası retrospektif birçok ekin çemberleri doğrulamak

Ekin çemberi enigma kesinlikle şifresi ...

Sadece DOĞAL oluşturan ilkeler, mekanik - elektromekanik - elektrokimyasal - biyokimyasal - biyofiziksel - biyomekanik - fitoportolojik, basit hesaplanabilir ve öngörülebilir. Hatta, (!!) belki 1980, değilse, 1990 yılından itibaren, bazı ülkelerde, herhangi bir ekin çemberi GPS yerellik açısından geriye doğrulanabilir bir kesinlik çoğu durumda. Olası meteorologlar sormak, ya da Siemens-Vaisala, ALDIS, CELDN, EUCLID, NORDLIS. Crop Circles ortaya çıkmadan Yıldırım boşalması çoğunlukla birkaç hafta olur.

 

 

 

 

İtalya'da rastgele zarar şekilleri ...

Bazı ülkeler, örneğin İtalya - sayfa aşağı bağlantılar, yazılı olmayan bir kural haline geldi. Pek ekin çemberleri bazı yıl görünüyorsa, düzensiz zarar kursak daha fazla fotoğraf yapılır. Belki İtalya'da Araştırmacılar ilk ve bu, en iyi bildiği RDF ve düzenli şekilleri aynı nedenle yaratılması vardır. Ayrıca kendi fotoğrafları gibi pek çok Crop Circles düzenli ve düzensiz şekil ve şekillerin tipik bir bileşimidir. Böyle bir ekin çemberi resmi, önceki metinde kullanılan burada ve sonraki burada. Daha sık İtalya'daki Örneğin, bir kırpma halkalar ile kombinasyon halinde ortaya RDF belki de lokal koşullarına bağlı olarak. Açıklaması burada .

 

RDF başlangıçta, Randomly Downed Formations, rastgele Oluşumlar downed, sonsuza ismi olacak Randomly Damaged Formations, rastgele Hasarlı Oluşumlar, daha iyi bir çeviri için

 

 

Çok teşekkürler

için www.cropfiles.it : en tipik fotoğraflarla sayfalara birkaç bağlantı,

Bu araştırma son derece yararlı olduğunu -

http://www.cropfiles.it/cropcircles_2010/Allettamento_2010.pdf

http://www.cropfiles.it/cropcircles2008/Allettamento_2008.html

http://www.cropfiles.it/cropcircles2007/Allettamento_2007.html

http://www.cropfiles.it/crop_circles2006/Merate_11Maggio2006.html

"olarak işaretlenmişe crop irregolari"- Düzensiz

sağ tıklama kullanarak büyütmek mümkün bağlantılı sayfaların + "görünümü resmi" üzerine çok sayıda fotoğraf

 

Ayrıca italyanca fotoğraflarda tahıl alanlarında birçok tipik paratonerler var.

Bağlantıyı izlemek için tıklayın

 

Çek Cumhuriyeti ile benzer fotoğrafları - binlerce kullanılabilir. Birçoğu doğrudan doğrulanmış yıldırım isabet olan yerlerde görüntüleniyor. Bağlantı bazen görünür burada .

example_czech

 

 

Açıklama

Ekin çemberleri ve benzeri periyodik şekilleri ile birlikte çok daha düzensiz bir şekil görünür İtalya'da birçok durumda bulunmaktadır. Olası ki İtalya'da İngiltere'de olduğu gibi ekin çemberleri hakkında böylesine büyük bir ilgi yoktur. Belki de bazıları eğer şimdiye kadar, görünen sonra uzun süre fotoğraflandı. Yerel koşullara bağlı olabilir. Ayrıca İngiltere'de, üzerinde örneğin kronolojisi sayfa. Görmek mümkün, 16.07.2007, Hailey Ahşap, Ashbury, Buğday, daha uzun süreler sırasında eklenen düzensiz şekiller sadece periyodik şeklin içinde, hem de bunun dışında, orada olur. Düzensiz parçaların çoğu sadece zarar ve sadece aralarındaki tramvaylar gelen ilerideki yıldırım deşarjı, sonra zayıflatma egemenliği altında davranır. Olası tramvaylar ile ve bu fazla yüzey ve yeraltı yakın elektrik yayılımı bağlıdır. Daha fazla bilgi - Yıldırım Elektrik toprakta .

 

 

 

Daha teşekkür

sayfalara yönlendirilmiş http://www.croponline.org/cropanomali.htm, yani alt sayfa Lissone (Mi) : Bu ​​konum sayfada kullanılacak tahmini - geçerken, iki enerji hatları, orada bulunan elektrik güç hatları olası yapısı verilen sahada. Açısı 200 derece çevreleyen dikdörtgen sarma. Bazı yıldırım bazı önümüzdeki yıl orada görünmesi gerekir. Hayır yüzük, ama bazen gelecekte kesinlikle bazı hasarlı ürün zaman zaman orada görünecektir. Daha fazla ayrıntı için belirlenen sayfasına bakın tahmini. Yerellik, bazı inşaat Google Maps, Google Earth ziyaret edebilmek değişiklikleri, ama belki bir şey alanında kalan edilecektir orada meydana rağmen.

 

 

 

Çok teşekkürler:

Peeters von Petrackov, numero uno,

Sayısı 2 olarak DYWIDAG Prefa gelen Çakmak Peter,

Linde + Wiemann Taşlı, sro Pepe

Gulaş, Spejbl, Kiosker, Kelcak, Pid,

Jimmy - plakası, Lubos Hanousek,

Bobes Janik,

ve diğerleri çok.

 

De çok teşekkürler Sayın Vaclav Bosina, yerel tarımcı.

 

Birçok İtalyan arkadaşlar sayesinde çok. www.cropfiles.it ve www.croponline.org

Roma locuta, causa finita: Roma durumda sona konuştu

 

 

 

 

Edebiyat, kaynakları

Çeşitli fizik ve doğa olayları ve metin ve alt www.cropcirclesonline.com etkileri açıklamak için kullanılan bazı kitaplar (çok küçük bir kısmı), Edebiyat

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

4 en

 

 

 

Bu sayfa hazırlanan ve sunulan burada tüm teorileri iyice nedeniyle yoğun yakından ve detaylı olarak deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky