Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Bu hemen hemen değiştirilmemiş birincil çeviri, ön, ham verilerdir. Olarak görülen, orijinal sayfaları, Makine, bilgisayar tabanlı, çek orijinal ve İngilizce orijinal versiyonları. Sürekli, zamanla düzelme düzeltilmiş ve gelişmiş olacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

lightning
Gizem çözüldü.

net açıklamalar biri

hayal etmek mümkün

Yok, yok, yok

tuhaf, anlaşılmaz

hayal edilemeyecek olaylar

crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Ekin çemberleri yıldırım sonra ortaya çıkar.

Yüzey üzerine alan bitkilerin tarama yoluyla kuvveti ve elektrik akımının elektromanyetik çizgilerin tabii fotografik bir plak gibi.

Ekin çemberleri yıldırımlar yoluyla ortaya çıkar. Elektromanyetik alan hatları ve yüzeyde tarla bitkilerinden oluşan raster üzerinde elektrik akımları tabii bir fotoğraf kayıtları gibi.

 

Ortak laboratuvar uygulamaları, simülasyon dan fazla cihaz

yıldırım deşarjı alanda ekin çemberleri oluşturma sürecinde

Bu sitede burada her şeyden önce Not tüm müşrikler, ibadet ve UFO hayranları, uçan daireler, uzaylılar ve benzeri anlamsız, gizemli, çılgın ve ekin çemberleri nedenleri doğrulanamaz açıklama vardır. İzleyiciler ve mikrodalga fırın, kirpi, kanguru, transfer düşünceleri gibi açıklama destekçileri. Sonraki paragrafları okumaya başlamadan önce, mümkün olduğunca iyice boşaltmak için deneyin. Bu kadar yapmadıysanız, ciddi bir riski vardır onlar dışkılayacaktır, kusmuk ya da böyle bir şey okuma esnasında yapabiliyordu. Diğer bir deyişle, kendi kendilerini pantolonlar bok olabilir. Mermi diarrea ile Ass felaket.

 

Wilson bulut chamberhamber

elektron parça
parçacık yörüngeleri

Bazı ekin çemberi şekillerine benzer süreçler Wilson bulut odasında parçacıkların hareketi gibi veya kabarcık odasında, ama biraz daha geniş ölçekte meydana geldiğini görülebilir. Açıklanan cihazlar olan kitle atomik kütle birimi cinsinden ifade edilir parçacıkların parça kaydedilen 1/12 C bunların = 1 Da veya kesirler. Proton, nötron, Karşıt protonun - yaklaşık 1/1000 Da - yaklaşık ağırlığı bir Dalton, elektron ve pozitron olduğunu. Parçacıkların manyetik alanda en çok hareket etmektedir. EV, 1.16 x 10 - Onların enerjili elektron volt olarak ifade edilir -19 J ve elektron yükünün ise 1.16 x 10 -19 C Alanında hububat gram onlarca gram onuncu gelen ağırlığı parçacıklar hareket ediyorlardı ile, 10'dan fazla sırasını yani 23 kat daha ağır, elektrik şarjları Coulomb cinsinden ifade edilebilir, ya da kilojul çok daha fazla, enerji, yani Yeniden veya 10 20 atomik ve atomaltı parçacıkların daha kat daha yüksek. Volt milyonlarca amper ve Wilson sis odası daha yüksek kat manyetik alan milyonlarca yüz binlerce akımlarına maruz bir süre olmuştur. Sağ üst ekin çemberi ile ekli görüntünün çok çarpıcı spiral hatırlatıyor - yıldırım deşarjı bir manyetik alanda yüklü parçacıkların hareketi sinüzoidal. Aşağıdaki resim, olan kayıt uzunluğu 25 cm olan - bir manyetik alan bir elektronun parça ile karşılaştırmak mümkündür. Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı (yapılan web sciencephoto.com, elde edilmiştir web ), University of California (birçok laboratuarlardan bir web ), ABD Enerji Departmanı (tarafından desteklenen ulusal laboratuvar sisteminin bir üyesi web ). Benzer "parçacık parçaları", ekin çemberleri diğer birçok görüntüleri bulmak mümkündür ve özel bir sayfada onlara dikkat edilecek . Geçici bahane yetmezliği link veriniz. Başvurulan site de "parçacık", ekin çemberleri, ya da bazı parçaları açıklanan desenleri uyduruldu o sayesinde bazı muhtemel özelliklerini anlatacağız.

 

Bilgi, özellikle referans olarak, daha sonra genişletilecektir. Atomaltı gibi Wilson sis odası gibi parçacıklar veya CERN deneylerinde herhangi bir sonuç yörünge görüntüleri görünce neyse, uzaylılar için bir başkasına arama çalışır?

 

 

Lissajous rakamlar

Girişim ve rezonans

benzetmesi chladni ve Lissajous bitkilerin bir raster şekilleri

Bu bazen ekin çemberi oluşturma sırasında orada özellikle karmaşık geometrik desenler halinde, olağanüstü bir rastlantı meydana geldi, büyük bir ihtimalle. Oluşumu sırasında katılmak mümkün açıklanan tüm güçleri arasında çok güçlü titreşimleri ve müdahaleler. Bu mekanik kuvvetler - hava akan, depremler 3-4, şok dalgaları ve basınç dalgaları derecesi, altı mağara rezonans gibi elektromanyetik ve elektrostatik kuvvetler. tüm sayılan durumlarda, bir mesafe içinde birkaç metre metre onlarca yıldırım çarpma noktasını, güçlerin tamamen sıradan bir insan hayal gücünün ötesinde, çok büyük idi. Bazı ekin çemberi desenleri sonra bazı hububat alanları yakınında meydana gelen rezonans ve girişim olayları bir rekor gibi görünüyorsun. Lichtenberg, Kyrilian da katılabilir. Olasılığı kanıtlayan demonstratif deney görüntüleri gösteren ekli fotoğraf Left tesislerinde elektrik indüksiyon .

 

Örnek bitkilerde elektrik akımı indüksiyonu

 

Aşağıdaki ekin çemberi rakamlar metal, ferromanyetik talaş gibi, manyetik alan desenleri ile oldukça benzer. Yıldırım deşarjı yere dik yerleştirilmiş bir iletken gibi çalışır ve büyük bir elektromanyetik alan bitkiler dahil alanında, tüm konularda elektrik indüksiyon uyandırmak mümkün böylece, çoğunlukla dairesel çevresinde oluşturulur.

Elektromanyetik alan şekiller yıldırım eşdeğer deşarjların bir, iki ve altı tarafından hazırlandı.

 

Onlar elektromanyetik alan çizgileri hatırlatıyor. Yani bir, iki ve altı eşdeğer yıldırım deşarjları tarafından, talaş demir elektromanyetik alan tarafından kuruldu, iletkenler derin yeraltı için yüzeyi geçerek, yere dik.
Onlar sağ görüntülenir benzer bir ilke, tarafından üretilen, ancak basit bir daire gibi sadece edildi. Bütün karmaşık girişim modelleri vardır oluşturuldu. Onlar yıldırım deşarjı anında sadece tam olarak yaratılmıştır, ancak bitkiler gecikmiş doğal süreçlerle, daha sonra, birkaç gün veya hafta geliştirilmiştir - doğal geliştirici. Olası görüntü fare gelerek Ayrıntı eşlik ediyor. Doğal yıldırım deşarjı bir foto-flash gibi inanılmaz bir benzer bir işlevi çalıştı. Tahıl alanının yüzeyi, çok yavaş gelişmekte ardından, fotografik malzemenin fuar sırasında sürecine hayal edilemeyecek kadar benzer şekilde çalışıyordu. Hava arkeoloji çok benzer bir terim, açıklama için "doğal geliştirici", yaratılış cropmarks süreci, bitki örtüsü işaretler kullanılır.

 

Bu şekilde, maruz fotoğraf plakaları bir kimyasal geliştirici biraz şekilde bitki örtüsü eylemler: bu gizli resimleri yukarı atar. dün içine Kalkış: hava arkeoloji hikayesi, Leo Deuel, St Martin Press New York 1969, sayfa 38.

 

Bu çok benzer şekiller olasılıkla bile sadece bir eksantrik genişleyen hava sütunda sonucu elektrik deşarjları, etkileyen, radyasyon müdahaleler sayesinde oluşacak olması ilginçtir.

 

 

 

Fizik biraz ...

Sonraki Örneğin, ortalama bir yıldırım ile ilgilidir en önemli parçası anlamına geliyordu - Dön İnme, bkz yıldırım . Bir örnek kaydetti olabilir gibi, yıldırım deşarjı her tek elektron, 10 düzenin bir enerji aktardığı 30 hidrojen atomu seviyeyi "p" düzeyi "s" atlamak için gerekli elektron daha kat daha büyük. Bu gerçekten yeterli görünüyor. Böyle bir ortalama yıldırım deşarjı elektron Sayısı yaklaşık 10 olup 21 , bu çok, çok benziyor. Elektrik yükü da görünüşe göre pek benzemiyor yaklaşık 300 Coulomb vardır.

 

Bu arada, burada bazı okuyucular çünkü, bu sayfanın sonunda mutlaka bulunan bir nota bir bağlantı olduğunu gerçekten anlamak ve kabul olmayabilir

 

Burada daha teorik akıl yürütme:

Desen düzenliliği ve istatistiksel olarak oldukça fazla sık sık dikkat çeken yüksek hassasiyetli, çok eksenli simetri

Ne hala çok zor - hatta daha 2, 3, 4, 5, 6, aynı zamanda tam merkezi simetri ve çok doğru bir ayna yansıması - birden fazla eksen ile çok hassas bir simetri - çok ilginç ekin çemberleri özelliklerden biri anlatmaya çalışıyorum. Mümkün biri, ama zorluk doğrulanabilir mülahazalarla sağlar, yıldırım deşarjı o - plazma, zemin üzerindeki etkisi hemen önce, sırasında ve atomik ve moleküler yapıların devasa bir benzetme gibi bir şey oluşturmak mümkün, sonra. Kristalografi, atom ve molekül orbitalleri ve onların melez çeşitleri, konjuge çift bağ, konjuge üçlü bağlar, döngüsel ve zincir karbon ve silikon bileşikleri. Elbette, çok muğlak ve zor kanıtlanabilir bir teoridir. Bu plazma akıntı, nerede metre başına volt bugünkü birkaç milyon olabileceği unutulmamalıdır, bazen onun birkaç kilometre daha uzun boyu, ve, milyon amper yakın bir akım taşır şey olabilir, isteyeyim, ve mümkün olacaktır, hiç kimse incelemek için ...

 

Pratik ve teorik hem - - bazen gelecekte, tabii ki, çok daha yüksek demonstrability Ancak, bazı paragraf daha sonra kabul edilebilir bir süreçtir bir açıklama görünecektir. Elektromanyetik alan Döner. Bir sıvı içine ya da pratik daha erişilebilir, teorik araştırmalar için hepsi bir sıvı, ince bir tabaka halinde su damlacıkları olası karşılaştırma etkisi bir göz önce bir paragraf.

 

Doğada, yani başarılı modeller tekrarladı. Sonsuz küçükten sonsuz büyük. Için Yann Arthus Bertrand. Böyle bir büyük bunalmış insanlık sona Tabiat tahıl düzenli desenleri oluşturmak yasaklayan eğer, iyi olurdu. Sadece mümkün basitçe Tabiat bunları yaratabilen olduğunu söylüyorlar. Matematik-fiziksel bilgisayar modellemesi de teorik ön etütler ve herhangi bir fiziksel modeller fikir olarak, gelecekte herhangi bir zamana ertelenebilir. Tabiat çok basit hatta herhangi bir saçma uzaylılarla yardımı olmadan kendi başına hepsini yaratabilir. Cam gibi herhangi bir kristal yapısı üzerinde buz kristalleri güzel desenler, Tabiat ayrıca herhangi bir saçma ve aptalca uzaylılarla herhangi bir yardım almadan, kendi tarafından tamamen oluşturur. Sadece mümkün basitçe izleyebilirsiniz. Kimse de bu onun pencere donmasıyla uzaylılarla arıyor, ya da dünyanın herhangi bir yerindeki bazalt organları bakarken, örneğin bir Panská skála, Kamenický Šenov (Steinschönau). Fotoğraf gösteriyor ki Devils Postpile National Monument ABD Ulusal Park Hizmeti

 

 

Kısa tanıtım:

Hemen yıldırım taburcu olduktan sonra, ilk anlam Return Stroke, Kısa bir süre için orada sırasında deşarj en güçlü kısmı, saniyede birkaç milyonda, plazma, 5 sadece çok ince sütun - hemen hızla Çevreyi genişletmek ve harekete geçirecek başlar 10 mm, ortamdaki. Kökenli noktadan elektromanyetik radyasyon Kirişler - yıldırım kanalı, ışık hızıyla hareket ediyor, hava sütunun genişleme milyon kez daha yavaştır ses hızını, karşılaştırılabilir hızı olur. Yıldırım kanalı da elektriksel boşalma bir metre başına, hava, dolayısıyla kinetik enerji, milyonlarca joule ısı sağlayan, çevresiyle bütün dalgaboylarında enerji yayar. Bir ikinci bir kısmını sırasında, hızla hava sütunu hareketli kütle, yıldırım kanalından onlarca metre bir mesafede, sabit havaya karşılaşır, ve bu zamanda bir sonraki yıldırım inme oluşabilir - Restrike, S econdary inme, hava bu hızla hareket sütun içinde. Elektromanyetik dalgaların kirişler hareket eden ve milyon kat daha hızlı içine yansıtan çünkü terimi "hava hızla hareket eden kolon", tabii ki, sadece nispeten belirgindir.

 

Sonucu şimşek vuruş açısından, hava sütunu sabit bir nesne olarak kabul edilebilir, silindir, çok keskin sınırlı. Ilk sonra 0.03 sn - 10 m çapında, varsayalım dön Strok. Bu sütunun Restrike içinde 100 taşınıyor - 200 bin km / h ve elektromanyetik kirişler ışık hızında hareket ediyor, bu yayılan. Daha% 99 mesafe 30 mm, "sadece" ses hızı hareketli hava sütunu - bir saniyenin yalnızca 100/1000000 sırasında, ne sonraki şimşek çakmasının büyük bölümünün ışıma gücü olduğunu sırasında zamandır. Sonraki elektrik deşarjı Elektromanyetik radyasyonun 30 km bir mesafe için aynı anda geçti ve ışınları olduğunu, her yöne yayılan, yaklaşık 300 kat sekti böyle bir sütun içinde olması ve rezonans ve girişim birçok türlü yaratabilir.

 

Silindirin içinde sınır ve hava çok yoğun iyonize ve elektriksel olarak iletken olacaktır. Silindir duvar gerilimi uyarılan ve topraklı olarak sonraki elektrik deşarj radyasyon Bölüm görünebilir. Aynı şekilde onu yürürken tarafından vejetasyon hatta bir çocuk yaratmak mümkün olmaz efsanevi dar çevreler, gelişebilir. Ses hızından daha başlangıçta çok daha hızlı havada bir şok dalgası, giderek yavaşlıyor ilerleme de vardı. Şok dalga belirli koşullar altında, patlamanın dalga önce hızlı, ve böylece hareket, bir restrike indüksiyon sayesinde oluşturulan iki daire yaratabilir. Bazı çevrelerin çeşitli boyutları itibaren ilk büyük yıldırım deşarjı yarattığı hava sütun içindeki yansımaları ne kadar sürdüğünü, bazı tahminim mümkün olacaktır. Yaklaşık gücenmiş ne mesafe sayesinde tekrar yansımalar, sütun içindeki elektromanyetik kirişler yayıldı.

 

10 o zaman ışık sırasında ses hızı ile ilgili olarak ikinci bir yarısı binde karşılık 20 cm, tarif dar halkalar aralıklarının genişliği 150 km taşır. Bu, bir çok yaklaşık tahminidir. Olası bu hava geçici olarak oluşturulan sütun içinde elektromanyetik ışınların toplam yansıması yer alabilir. Belirli koşullar altında, bazı ışınlar sonraki elektrik boşalması sırasında çok daha uzun, sadece daha sütun içinde yansıtacaktır. Çok daha uzun mesafe taşımak ve çok daha karmaşık etkileşimler oluşturmak mümkün. Bir sınır açısı daha küçük, temasın noktada silindir kabuk tanjantı açısı ile ilgili olarak - kiriş yeteri kadar küçük olduğunda açı yapan toplam yansıma oluşur.

 

Işık hızına karşı hava sütunu hızı, 1/10 gerçekten ihmal edilebilir 6, ama hava sütunun çok düzgün de, sayesinde çok yavaş sıfırdan farklı ve sürekli genişleme çok ilginç ve karmaşık rezonans ve parazit yapılar içinde oluşturulabilir. Bu işlemin daha ayrıntılı bir açıklaması sayfasında, örneğin tarif edilecektir yıldırımdan mekaniğinin - dalga etkileşimler hava sütunu genişleyen içindeki.

 

Benzer bir şey hızla genişleyen, çoklu yansımalar ve havanın sütun içindeki elektromanyetik ışınların etkileşimler olanakları hakkında söylemek mümkündür. Bu konunun ilgi ve bazı desenler gerçekten yaratma benzer bir şekilde gösteriyor ki aslında, ışığında, yeni oluşturulan alt sayfayı bazı yıldırım bölümünde özellikle bu olasılığa dikkat edecek. Bu, benzer bir şekilde her zaman mümkün rezonans, fraktallar, aynı zamanda müdahaleler veya kombine ekin çemberi desenleri çeşitli türlü bulmak edilir tabanı ve içinde gibi bir daire çıktığını, esastır. Diyagramda yanmalı motorun bir valf içindeki sıcaklık ve basınç bir grafiktir. Bağlantı bazı örnekler burada yerleştirilir. Içten yanmalı motor, standart bir mühendislik muhtemelen yakın Restrike sonra pratik, bir cihazın simülasyon silindir içindeki sürecinin Similarity: bir patlama düzenli bir eşdeğer ya da kontrollü yanma gibi, içten yanmalı bir silindir içinde yer alarak veya dizel motor.

 

Mecazi, mümkün rezonans ve ses dalgaları ve elektromanyetik dalgaları arasında girişim bir benzetme gibi bazı ekin çemberi şekillerin oluşumu karakterize. Doğal radyo, televizyon, osiloskop ve birlikte fotoğraf gibi bir şey.

 

 

 

Su Bırak - atlama fenomeni, nabız üst düşüyor ...

Oluşturulması periyodik ekin çemberi yapıların başka olasılık su seviyesi içine damlacık çarpışma sonrası sıvı ışınları gibi, çevredeki içine muazzam basınç yayılması olduğunu. Izlemek için fotoğrafa tıklayın kaynağı.

Ikinci fotoğrafta sıvı ince bir tabaka halinde damla çeşitli etkileri gösterilmiştir, çok ilginç bir son olduğunu. Alana yıldırım düşmesi durumunda mümkün sıvı ince bir tabaka halinde büyük bir darbe etkisi ile karşılaştırın. Temel fark yıldırımdan boşalma halinde, böyle bir durum bir lokomotif gibi ağır bir kibrit etkisi ile karşılaştırılabilir olmasıdır. zajfyz.physics.muni.cz

 

 

 

Döner elektromanyetik alan, osiloskop

Bazı ekin çemberi Piktogramların yüksek hassasiyetli, çok eksenli simetri açıklayabilir Bir olasılık, ardışık elektrik deşarjları, yani, yaklaşık 20-30 milisaniye biri diğerinden sonra, mesafeleri birbirlerinden sadece birkaç metre belirdiğini oluşturmak edebiliyoruz Bu noktada güçlü dönen elektromanyetik alan. Üç fazlı daha fazla olabilir, orada çeşitli rezonans ve parazit oluşturabilir ve elektron ışınları görünen o yerde diğer etkiler ve böylece birçok çeşitli simetrik ekin çemberi piktogramlar "alanında boyamak" olabilir. Her şey saniye bölümlerini oldu. Bkz yıldırım .

 

Örneğin, bir tahıl alanının yüzeyi üzerinde birbirinden onlarca metre bir mesafede bir üçgen ardışık üç, 20ms aralığı pulslar etkisi, elektromanyetik alan dönen bir an için oluşturabilir. Sadece bir an için, ama büyük olsa da, herhangi bir sıradan insanın hayal gücünün ötesinde. Oluşturulan elektromanyetik alan sayesinde çok kolay yaklaşık daha terawatt bir çıkış ile bir elektrik motoru faaliyet olabilir. Bu tür elektromanyetik alan elde etmek mümkün mü, ayrıca her yıldırım elektromanyetik alan, indüksiyon tarafından sadece bitki etkileyeceği, aynı zamanda mekanik.

 

Elektrik iletkeni olarak hareket bitkileri tanımlamak mümkün iken In - güncel bağlı, aynı zamanda akımları dolayısıyla bunları da mekanik etkilere, hasar bırakarak, mekanik güçler tarafından kendilerine hareket edebilir elektromıknatıslar ve elektromanyetik alanlar gibi görünür, onları geçişi yaptı. Uyumsuz harmonik de sönümlü salınımlar - Bu ekin çemberi noktada, burada açıklanan her şeyi ek olarak çeşitli salınımlar oluşabilir. Büyük bir daire, daha küçük, daha fazla ve daha sık on fazla ardından, küçük bir takip edildiğinde ekin çemberi piktogramlar büyük miktarda, sönümlü salınımlar rekor bir taklit. Bazı benzer ekin çemberi fotoğraflar da bu sayfada bir örnek teşkil 1, 2, 3, diğer olası yüzlerce Crop Circles ağları gözlemleyebilirsiniz.

 

Tüm olaylar, burada açıklanan bazı tahıl yukarıda oluştu veya mısır, haşhaş, tecavüz ve diğer bitkileri, orada hemen hemen hiç görünür etkilere neden olabilir. Onlar sadece çünkü Başlangıçta, ilk günlerde, bireysel bitkiler tarafından oluşturulan düzenli raster içine "kaydedildi" denilen.. Kadar gün, hafta veya daha uzun sonra meydana yere onların düşmeye yol Onların görünür değişiklikler veya güçsüzlük, fuar - orada tarif. Ekin çemberi kaydedildi, ancak yine de kesinlikle görünmez edilir.

 

Tarımsal bitkiler Yıldırım zarar

ciddi bilim tarımsal edebiyat ve web sayfaları açıklandığı gibi


yıldırım zarar pamuk
Patates, domates, pancar - önceki paragraflarda açıklanan Süreçler, elbette, kendi anatomik yapısı bu engel nedeniyle, hasar sonrası aşağı eğmek mümkün bitkileri yetiştirilen olmayan diğer herhangi bir tarım sitesi, üzerinde de meydana gelebilir. Soldaki resmin üzerine yıldırım boşalma elektrik yüzünden hasarlı pamuk bitki örneği. Kaynak IPM Görüntüleri (Entegre Zararlı Yönetimi), ortak bir proje: İstilacı Türler Merkezi ve Ekosistem Sağlık, Colorado State Üniversitesi, ve USDA Ulusal Enstitüsü Gıda ve Tarım, Güney Bitki Teşhis Ağı. Georgia Üniversitesi - Orman ve Tabii Kaynaklar Warnell Okulu ve Tarım ve Çevre Bilimleri Fakültesi Bu ciddi bir tarımsal araştırma, ekin çemberleri gözlemcilerin hiç saçma ve çılgın sanrılar bir anlık görüntüdür. Ölü, genellikle daire şeklinde bir - yıldırım deşarjı Daha uzun bir zaman aralığı bitkiler veya bunların tamamen imha zarar görülebilir sonra. Bu alt sayfa listelenen gibi durumlarda, örnekleri hakkında bir edebiyat okumak mümkündür  bilim-re, tarım. Burada çok daha detaylı referanslar sadece bazı bireysel örnekler. Birçok benzer davalarda kaydedilen ekin çemberleri gözlemciler tarafından, geçmişte olmuştur, ve oldukça yanlış anlaşılmaz güçlerin eylemleri sonucunda tanısı var.

 


yıldırım zarar soya fasulyesi
Sağdaki Sonraki resim Soya Hastalık Atlas (gelen soya fasulyesi Yıldırım hasarını gösterir bakınız ) olarak yayınlanan nonparasitic hastalıkları, cipm.ncsu.edu, Entegre Zararlı Yönetimi İçin Ulusal Bilim Vakfı Merkezi (CIPM), North Carolina Üniversitesi web. Çiftçiler yıldırım deşarjları etkiyi başka bir şey için yanlış olduğunu çok iyi biliyorum - hayvan ve bitki zararlıları, eksikliği veya aşırı gübre, kuraklığın etkilerini, ıslak, yüksek veya düşük sıcaklıklarda, edebiyat bakın. Ayrıca her yerde yeterince güvenilir güvenle En sık tarafından belirli bir süre sonra zarar, bitki örtüsü serilmiş olmadığı diğer benzer hasar yıldırım çarptı farklılaştığı nasıl tarif yoktur. Ayrıca sık sık etkilenen bölgelere sadece ikincil bir fenomen olarak, daha sonra diğer zararlıların her türlü neden başlıyoruz, ancak olduğu görülmektedir. Çiftçiler hububat alanlarında bireysel yıldırımlar sonuçlarını özel durumlarda çok ciddi diğerinden farklı olabileceğini biliyor gibi. Bu durum, ayrıca çok ayrıntılı olarak tarif literatürde bulunmaktadır. Peki yerine sadece eğlence için, sevgili agriculturists, ekin çemberleri tüm bu eğlence düşkünü "kaşif" bırakın, kendi sanrıların becerememe devam ediyor. Adlı bazı fotoğraflar, birbirlerine gerçekten ciddi yayınlanan kağıt Soya "Gizem" mümkün, Illinois Üniversitesi, web adresinde bulabilirsiniz illinois.edu , Entegre Zararlı Yönetimi, ipm.illinois.edu. Bu makalenin en önemli fikri tarım alanlarına yıldırım sonuçları oldukça farklı görünebilir şudur: "Yıldırım muhtemelen her durumda aynı şekilde grev değildir". Ayrıca, tekrar doğruladı: "Yıldırım bazı durumlarda bu tür bitkilerin onun ölü üstleri ile Phytophthora gibi, bir hastalık gibi görünebilir belirtilere neden olabilir".

 


Yıldırım zarar: Soya

 

biber alanda yıldırım çarpmış
Ot hakkında çok karakteristik not var - hemen hemen tüm tahıl gibi buğdaygil, içinde Ayçiçeği Üretiminde El Kitabı 2007, bkz . Ulusal Ayçiçeği Derneği, Web NSA. ayçiçeği ve yabani otların ölmek veya çok kötü hasar görmüş ise, çim -. Poaceae hayatta görünür hasar olsa Aksine, bu, etkilenen bireylerde Poaceae bitkilerin büyük bir kısmı hayatta ve olgunlaştırmak olacaktır. Bu özellik, yüksek yoğunluklu dikme ile ilgilidir. Şeker pancarı, ayçiçeği hakkında bir sonraki, patates ile ilgili diğer bir ortak tek - tek bir bitki türü ile ilgili üç örnek verilmiştir.. Sol tarafta başka bir fotoğraf, biber bir alana yıldırım sonuçlarını gösteren yerleştirilen Kaynak - web Massachusetts Amherst Üniversitesi, tarım için merkezi. Olası binlerce profesyonel tarım internette makaleler, ve on binlerce, baskılı bilim kitapları, metinler, makaleler yılında yüz binlerce bulabilirsiniz. Bunların hemen hemen her birinde yıldırım taburculuk sonrası hasarlı bitkilerin nispeten keskin sınırlı, yuvarlak veya elips şekli ile ilgili bir nottur. Ayrıca hasar çoğunlukla bir hafta daha bazen daha fazla şimşek, sonra birkaç gün için açık olduğunu vurguladı. Daha fazlasını mı istiyorsunuz?

 

Arşiv "ekin çemberleri", örnekleri yıldırım etkileri ile karşılaştırmak için

Hollanda, Sevenum, Limburg, 30. 6. 1999

Kanada, Essex County, 26. 4. 2004

Arjantin, Santa Fe, 29. 12. 2009

Burada küçük bir ekleme karşılaştırmak için vardır. Okuyucular ekin çemberleri için geçmek mümkün "kaşif" ne tutarlı bir fikir oluşturmak için almak için "ekin çemberleri" (patates, 2 x soya fasulyesi), gösteren üç fotoğraf. Sevenum, Limburg, Hollanda, 30 Temmuz 1999. Ontario, Essex County, Kanada, 24 Temmuz 2004. Arjantin, Santa Fe, 29 Aralık 2009. Benzer fotoğrafları onlarca koleksiyonlarında bulunabilir, sadece arama. Kırmızı biber, soya, pamuk - - açıkça yıldırımların etkisiyle olarak tespit mümkün önceki metin içinde üç çok çarpıcı biçimde benzer pek çok diğer fotoğrafları bulmak. Muhtemelen ilk başta böyle benzer bir site katılmak kim bağlıdır. Ciddi bir tarım işçisi ya da araştırmacı değil, belge halinde ve tarla bitkilerinin monokültürler yıldırım grevlerin etkileri ile ilgili bazı yayın bunu bahseder.

 

Soya hastalıklar. Lahana. Marul. Mr Bean. Mısır. başka soya fasulyesi .

 


Patates Lightning hastalığı (1915), şek. 12a

Kamyon bitkileri ve bunların kontrolü Hastalıkları, JJ Taubenhaus, Doktora fulltext çevrimiçi, Jones ve 1915 yılında Gilbert (!), şek patateslerin üzerine gözlemler. 12a. Sayfa 74: "kök bölünmesi veya mekanik rüptürü olayına rastlanmamıştır." Sayfa 75: Jones ve fenomenin Gilbert açıklama: "bir elektrik fırtınası kuru hava bir süre sonra aniden kırar ve zaman ilk yağmur ıslatıyor humus, bu ıslak zemin ve elektrik zayıf bir iletkendir nemli toprağın altında, arasında kuru bir toprak tabakası kalır. yıldırım ıslak zemin noktaya çarptığında toprağa yatay ve sonra, her yönde aşağıya doğru dağılır, takiben en az direnç hatları. bitki sapları ve bol su içeriği ile kökleri sadece bahsedilen kuru toprak tabakasının daha iyi iletkenler, ve onlar aracılığıyla böylece elektrik akımı geçtiğinde vardır. dokular bu yüzden çeşitli şekillerde yaralanan veya öldürülen, bağlı olabilir Onları geçen akıma miktarı. " Bu ekin çemberleri ortaya çıkması sırasında katılan bazı ilke ve etkileri çok kesin bir açıklamadır. Bu 100 yıl önce yuvarlak yazılmıştır.

 

Aylık hava incelemesi, Ağustos, 1920 (!), yıldırım hasarı tespit Patates. Ziraatçılar tanınan, bu yıldırım bir süre sonra herhangi bir ortak sebze veya tahıl otsu bir alan üzerinde dairesel zararlar oluşturacaktır.

 

Fitopatoloji, Amerikan fitoportolojik toplumu, (1917), tam metin , çevrimiçi .

 

Önemli uyarı.

Ekin çemberi piktogram kökenli anda tam o noktada bulunan herhangi bir geçici tanık, bu konuda herhangi bir kanıt asla mümkün olacaktır. Resimlerden ikna etmek mümkün. Ekin çemberi piktogramlar ve onların yaratılması gibi bir şey ile ilgilenen olmaz. Tamamen farklı bir sorun olurdu. Sağ resimde ağaç üzerinde "ana suçlu imza" olduğu açıkça görülebilir. Soldaki resimde, orada da var ama gibi önemli ve fark yok. Daha detaylı bilgi - uyarı

 

 

 

Deney ve Testler

Bazı deneyler yapılmıştır, fotoğrafları var ve yayınlanacaktır

, Yapılacaktır bazen bir toz malzeme içine bir kıvılcım etkisi ile ilgili deneyler. Pigment mikrometre sırasına göre, partikül boyutu dağınık, video yüksek hızda (420-1000 pic / s), daha sonra buradan bazı sonuçlar yakalandı.

 

Testte kullanılan elektrik kıvılcımları, enerjinin sadece çok az miktarda aktarmak olsa da - yaklaşık 0.03 Joule, şok dalgaları ve basınç dalgaları da dahil olmak üzere patlamaların tüm parametreleri, sergilerler.

 

 

Ev elektroniği ve bir alan üzerinde büyüyen laboratuar cihazları.

Olası, türetmek için bir diğerinden küçük bir mesafede çok benzer bir an devam ve ayrıca rotasyon binlerce amper, çok güçlü, büyük, elektromanyetik alanlar oluşturduğunuz tüm, yüzlerce akan hangi aracılığıyla eşzamanlı ve sonraki yıldırım deşarjları, etraflarında. Bunların hepsi doğrudan, çeken, birbirleri ile etkilemeye püskürtmek ve rezonans ve müdahaleler oluşturmak edebiliyoruz. TV veya osiloskop vakum tüpü gibi bir şey. Yıldırım deşarjı bir elektron ışını benzer. "Biraz" TV'de daha güçlü - yaklaşık 10 15. Benzer şekilde daha güçlü elektrostatik ve elektromanyetik alanlara kadar bir kaç metre mesafe vardır. Doğal osiloskop, ekin çemberi oluştururken Lissajous rakamlar .

 

Birçok eksenlerine göre, elektron ışını bir darbe esnasında düşünmek çok güçlü dönen elektromanyetik alan boyunca akışı olduğunu ardışık ya da paralel yıldırım deşarjları, söz konusu son derece simetrik ekin çemberi piktogramlar doğabilecek da mümkündür.

 

Ekteki ekin çemberi görüntünün sağ üst köşesinde alanın sınırına yakın tramvaylar takiben, klasik hasarlı ve bükümlü tahıl ile yolları kabul etmek mümkündür, daha rutted, iyi nem tutan, yüksek iletkenlik, daha iyice hasar gördü. Mümkün oldukça benzer bir etki gözlemlemek mutlak everyute her tahıl alanları, herhangi bir yerde görünebilir RDF, Randomly Downed Formations, Yaygın tahıllar zarar. Her şey sadece bir rastlantı mı? Mevcut çok daha fazla fotoğraf. Olası bu parça oluşturulan akımlarının indüksiyonu ve iletim birlikte eklenebilir. Onlar birbirine çok daha yakın başka bir yerde, daha kapsamlı daha vardır. Desen menşeli benzer oluşturulabilir chladni desenler. Resim kaynağı: www.physics.ucla.edu. Zemin salınımlar ve bitkilerin davranışları, su yüzeyinde dalgalar simüle de katılabilir. Aynı zamanda çoklu tip olayları bir kombinasyonu olabilir.

 

 

Bir faz arayüzü Elektrik iletkenliği

şok dalgası - hava, plazma - hava ve daha

Oluşumu ile bazı ekin çemberi desenleri şok dalgası, ya da çok hızla gelişen plazma ve bir sabit veya yavaş hareket eden hava, ve yük transferi arasındaki arayüz üzerinde bir ücret bir veya daha çok dar çevrelerin varlığı açıklanması veya önemli bir Bu aşamada arayüz vasıtasıyla herhangi bir sonraki veya aynı anda elektrik deşarjları enerji parçası. Hava ve bunun içinde yer alan diğer elementler ile yayılmakta şok dalgaları faz arayüzeyde. Toz, nem, yüksek iyonize partiküller, orada ikincil Elektrik yüklerinin oluşumu, muazzam bir sürtünme olur, ve büyük olasılıkla çok yüksek bir elektrik iletkenliği vardır. Böyle bir derece dar çevreler, böylece belki de arka arkaya yıldırım deşarjları, elektromanyetik alanlar, indüklenmiş akımlar ve hava sütunu sınır, bitki örtüsü üzerinde anlık mevcut faz arayüzü iletkenleri tarafından kurşunlu akımların anlık kayıt gibi bir şey. Ekteki ekin çemberi fotoğrafları bakın.

shockwave_u_letadla_tvar-a-sireni_shockwave_blesku.htm  

 

 

Düzenli ekin çemberi şekilleri düzensiz, rastgele şekiller vs

Çevresinde kırpma çevreler düzensiz yapılardır

Ekin çemberi Fotoğrafın üst alanda kenarında düzensiz oldukça sık alana yıldırım deşarjı nedeniyle oluşur tahıl, hasar görülebilir. Bu, birkaç gün veya hafta sonra ne olacak
Ancona, İtalya, 29 Haziran 2008
Bu sitede, ya da ayrıntı sayfasındaki başka bir yerde anlatıldığı gibi kronolojisi de fotografik çok detaylı olarak belgelenmiş elektrik akımı geçişini takiben bitki dokularının bozulması süreci olacak. Sol tarafında burada fotoğrafını göstermektedir elektrik akımı - yıldırımdan deşarj gücü kısmen alanının üst kenarı boyunca geçirilir, takiben de traktör geometrik yapısı ile, her iki kenarı etrafında dik temel ilkeler, orada izler. Düzenli ekin çemberi şekil ve düzensiz zarar, ve tabii ki tek bir fırtına, tek bir yıldırım deşarjı sayesinde sırasında oluşturulan, ancak bu mümkün olmayabilir. Yani şimşek, belki bir tek, sadece hububat zarar resim, daha sonra birçok gün öncesine kadar görünen "kaydedildi". Hatta hafta, enerji miktarına bağlı olarak verilen - maruziyetin yoğunluğu.

 

İlk başta yüzeyi de yüzde biri aşağıda sadece küçük bir bölümünü, birkaç metrekare, en çok etkilenen alanlar için durur. Yavaş yavaş, her geçen gün, dakika dakika hatta bazen saat saat ya, hasat belki% 5 bazen etrafında yerde yatan hemen önce, nihayet, bir başka ekler. Bazen toplam alanın% 20'den fazla, bazen, ne yazık ki,% 90 üzerinde. Kullanmak mümkün olacak gelecekte açıklanan fenomeni açıklamak ve belgelemek için Time-lapse fotoğraf makineleri, onlar için çok iyi bir iş gibi görünüyor. Şimdilik sadece mümkün sayfa ve alt sayfalarda fenomenin açıklaması ile tatmin kronolojisi . Çok benzer süreçler genellikle kendi çevresinde ve belli bir mesafe ve çevre alanlarında, ekin çemberleri ve kalıpları içinde ortaya çıkar. Yıldırım deşarjları elektrik etkilenen tüm yerlerde. Hasata kadar desen keşfi itibaren meydana gelen.

 

Zarar tahıl daha muhtemelen çok iki yıldırım deşarjları birkaç hafta arayla, ikinci gelen yakın bir meydana bu alanlar, görünür olması da mümkündür. İkinci deşarj önemli ölçüde zayıfladı bitkilerle alanına yer alır ve önemli ölçüde daha fazla zarar verebilmektedir. Bu birkaç hafta önce "hazırlanmış" olması gerekiyordu böyle bir alanda çok daha kolay oluşturmak mümkün olduğunu düzenli ekin çemberi desenleri hayal etmek de mümkündür. Böyle durumlarda daha az sıklıkla kez etkilenen siteden daha açıkça vardır. Istatistiksel olarak ifade edilecektir.

 

Ancona ekin çemberi fotoğrafı yorum daha: Bazı gözlemler, bu hububat alanları düzenli geometrik desenler oluşturma katılabilir birçok faktörlerden biri, o yer üzerinde eyleme son derece güçlü olduğu gerçeği olabilir gibi görünüyor Bütün fırtına, hatta bütün bir sezon boyunca sadece birkaç oluşur yıldırım deşarjı. Her şeyi maruz gerçekten sadece bir akıntı veya toplam süresi nadiren bir saniye aştığı birkaç eşzamanlı ardışık elektrik deşarjları, bir sistemi nedeniyle olduğunu nedenle mümkün. Güçlü parçası düzenli ekin çemberi piktogram yaratılması nedeniyle, zayıf, orta, paralel ve sonraki elektrik deşarjları oluşmasına neden düzensiz mahallede, mideye zarar zayıfladı. Başka, gerçekten çok muhtemel olasılık zayıf elektrik deşarjları hiç görülmedi olduğunu, zarar yaygın çevresindeki düzensiz muhtemelen onları indüksiyon, sadece traktör parçaları üzerinden lider rezidüel akımlar nedeniyle oluşmuş.

 

İlk yayınlanan makalelerinden birinde daha ayrıntılı olarak tarif ekin çemberi oluşturma sırasında düşünceli mümkündür Başka bir seçenek, hemen onun alnına sonra yıldırım deşarjı önemli bir kısmının, kendi enerji zemin kısmı dokunuyordu bir alternatiftir enerji olmadan, yüzeyin altında yeterince derin kurşunlu anlamlı derecede ıslak toprak geçmesine ve çevresindeki alanlara temel ilkeler olabilir. Yıldırım deşarj kanalı o anda geçerli Dünya'nın yüzeyinin altında derin geçer ve derin yeraltı yapılan bazı iyi akımı iletken veya birkaç iletkenler, tarafından hangi aracılığıyla, iletken gibi davranır. Zemin yüzeyinde daha sonra demir talaşı manyetik alan çizgileri tarafından oluşturulan oldukça benzer ekin çemberi şekiller oluşturulmuş olur. Bkz fotoğrafları bu sayfada daha önce. Örneğin, doğrudan metal bir yeraltı tankı Yukarıda aa düzenli ekin çemberi desen oluşumu gözlenmiştir - yeraltı paratoner - çok iyi bir akım iletken olarak hizmet vermektedir. Bazı ekin çemberi film belgesel bahsedilmiştir.

 

 

 

Düğümler ve hasarlı, yalan tahıllar

Çok yaygın bükümlü tahıl, düzenli bir şekil, tam bitki daireler içinde tarif edildiği gibi aynı şartlar altında oluşturulur. Bitkiler, muhtemelen, ısı hasara neden gelen zamanda, elektriksel deşarj genel gücüne bağlı olarak çıkan gazların, kaynaklanan mekanik tahribatını içeren esas olarak elektroliz ve ürün tamamen ayni koşullar altında zarar görmez. Alt sayfada düğümleri kayıt edebiliyoruz, deneysel, ihtimalle üstesinden gelmek zorunda geniş açı nedeniyle - herhangi bir elektrik çarptı, ve sadece, çünkü mekanik girişiminin geri koymak değildi sapları, düzeltilmesi olduğunu gözlemlemek mümkündür kendi kuvvetleriyle düğümlerin mekanik hasar. Olgunlaşmış ürünlerin kalitesini etkileyen değil, sap sadece mekanik uyaranlarla eğilmiş edildi. Ekin çemberleri bile bir ipucu sadece yaygın hasar hububat kısmen veya tamamen yere eğildi, çanakları, olmadı nerede Sol eşlik eden fotoğraflar, geleneksel yerlerde alınmıştır.

 

 

ekin çemberleri - bilmece çözüldü.

Bir kez ve herkes için.

İnanılmaz derecede ilkel, biri diyebilirsiniz, gülünç bir açıklama. Lovers ufo, gizem, parapsikoloji, uçan daireler, bilinmeyen ve varolmayan enerji ve benzeri saçmalıklar var kendilerini sonsuza taşıma yapabilirsiniz. Diğer bir deyişle, onların kokuşmuş kıçını öpmek olabilir ve gitmek cehennem.

Hemen hemen aynı olası hakkında söyledikleri uzaylılarla .

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

3 en

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanan ve sunulan burada tüm teorileri iyice nedeniyle yoğun yakından ve detaylı olarak deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky