Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-çevreler-ayrıştırılmamış-metinler-3 . Makine çevirisi neden hataları affedin.
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

  - Makine-translated metni

  menu - sitemap Complete list of all pages of this web

 

         Bölüm 1        Bölüm 2        Bölüm 3         Bölüm 4        Bölüm 5  

 

İlgilenen temas halinde cropcirclesonline@gmail.com 

 

Bölüm 3

 

 

Tabii ki yıldırımlar sadece soliter tarla bitkileri zayıflama nedenleri, uzun vadeli nem veya kuruluk belirgin ayrıca bitki zayıflatabilir olduğunu söylemek mümkün değildir. , Bugünkü devlet tarım teknolojileri ve üreme çeşitleri ve hibritlerin düzeyi Kullanılmış Yani, ve Ön hipotezi Telaffuz - Bu gözlemler zaten Anlamlı numarası (100 + + 2011-diğer bazı 2008-2010) dayalı Mümkün mısır veya diğer birçok bitkileri, hemen hemen hiçbir zaman `teslim olacaktır noktada yıldırım çarptı, ve hatta bazen orada, gibi bazı olumsuz gözlem şu değil nerede, örneğin, her yerde ama orada (hasarlı, Zayıflamış) Stratov 2009 

 

Çeşitli, bitki ve hayvan zararlılarının saldırısına - Gerçekten de, yaygın olarak bir gün sayısı, hem de mahsul bitkileri içine isabet yıldırım sonra hafta sonra köprü yere büküm başlar, elektrik için başka türlü hasar, ikincil Açıktır ki, sonuçları katılabilir fitoportolojik değişir. Öncelikle bir düzleştirilmiş müdahale noktasına kırpma yakın (hasarlı, Zayıflamış), sonra diğer, daha az etkilenen alanlar arasındaki süre konaklamayı ilk, en çok etkilenen alanlar (zarar, zayıflaması) ve son, En az etkilenen ayrıca değişebilir birkaç haftaya kadar tarafından. Başka bir yerde bir olasılığı kabul edilir İki Yıldırım deşarjları ikinci akıntı çok anlamlı Zayıflamış durumda tamamen farklı bir ürün içine düşüyor Yaklaşık aynı konuma.  

 

Sadece alanına girmeyebilir hesabına yıldırım içine almak ayrıca Gerekli, dışarı şube ve çevresinde, el çeşitli nesneleri vurabilir. hatları, direkler, raylar, ağaçlar, binalar, enerji hatları ve tepegöz, bu yüzden bazen enerjinin sadece küçük bir yüzdesi bir alanda sona erebilir, ama diğer bazı durumlarda tek bir düz dikey yıldırım deşarjı, neredeyse tamamı alanı etkilenebilir Yani tüm enerji Muhtemel sonraki deşarjlar tüm dahil, içinde konsantre edilir. 

 

Son derece şiddetli yağmur, yaklaşık 30 dakika boyunca yağış Düzinelerce mm düştü edildi - Kaydetti ve "ortalama" flaş patlaması (6 kA) sonra zaman, `olacaktır duyurusunda çok düzensiz, (hasarlı, Zayıflamış) 6 hektarlık tüm alanın yaklaşık alanı alan şekli (foto, Taburculuk sonrası "eyleminden sonra" 2 saat). Neredeyse tamamen `olacaktır teslim , (hasarlı, Zayıflamış)% 80-90 değil noktaları `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) çok rasgele dağıtıldı. Yerel bir çiftçi ile istişare etmeden önce fırtına zemin döşeme ve hatta sap İşte o alanın olmadığını keşfetti. Çevreleyen bakir alanları, Onların durumu bilinen ve periyodik önce kontrol önceki hale Onların karşılaştırma Değişmeyen. (Sadece alan yolun genişliği uzak, yakın dahil), dolu, henüz çok düzensiz şekli tek bir alanda öylesine seçici vurmak mümkün olurdu. Yıldırım ve gök gürültüsü volgende, görsel ve sesli kayıt Onlar dünyanın yönlendirilir Hangi bilgisayar karga gibi 1700 metre yer alan bu bilgiler "olay" uçar edildi. Hailstones kayıtlı değil. 

 

Mevcut yapay veya doğal paratoner de O konuma (bir ağaç, HV alan bazı yere yürütülen tam bir akıntı olduğunda Bazen bir durum oluşabilir ), Ama yine de zamanla Onların büyüme değişiklikler gösterebilir toprak altında elektrokimyasal ve termal (fiziksel ve termokimyasal) değişiklikler ve bitki kökleri akan akım meydana gelir. Hava yoluyla seyahat ederken yeraltı, toplam deşarj enerjinin çoğu sadece yüzde 1, orada yayılan, o büyük çoğunluğu yayar - ısı, ışık, elektromanyetik radyasyon çoğunluğu, mekanik enerji ve ses. Enerji bir ortalama yıldırım tarafından iletilir O nedeniyle, hala yeraltı olabilir ve enerji miktarı nispeten büyük, ve yukarıda ortalama deşarj olması durumunda çok daha fazla görünür.  

 

Örneğin, "adlı bir film belgede On Earth nedir; Crop Circle Gizem İçinde ", Suzanne Taylor , 2009, ( asla, asla, bu belge dikkate asla , o da çok ciddi olumsuz ruh sağlığı sonuçları ve derin Düşürücü Psikolojik bırakabilir -being), sosyalizmin tekerlekleri ile dönerler Onların elinde Öfkeli ve Maden çubuklar gibi alanlarda yürürken dowsers vardır. Benzer görüntüler ekin çemberleri ile hemen hemen her konuda belgede İzlenen olabilir. Talihsiz dowsers Realize hiç, Onlar sadece bitki desenleri oluşturma ana nedeni uzun zaman önce önce yerdeydik yaylar veya jeolojik fayların tespit That - yıldırım deşarjı, ama ama paratoner ve Güvenilir olarak hareket olabilir.  

 

Birçok dowsers ve diğer ayrıca Bireylerin artan duyarlılığı ile uğraşmaktan başka bir nedeni birçok ÇOK zehirli gaz zehirli kimyasalların varlığı olabilir. Sitede Onların varlığı kanıtlanmış olmamıştı, o zaman kadar beklemek gerekli olacaktır. Ama öyle bile olsa, daha doğrusu her şeyden önce, tam da bu tüm dowsers büyük teşekkür üyelikleri Çünkü! ! Çok canım dowsers Teşekkürler National Geographic - ekin çemberleri - Bu Gerçek mi - 02:33 (foto). Çok, çok, çok Sıklıkla hassas araştırmacılar Açıkçası çok Açıklandı Same Time "bu şekilde asla kullanmayın, arkadaş" sırasında tüm dünyaya ayrıca olanların insan faaliyetinin herhangi bir alanda iş çok büyük bölümünü gerçekleştiren

 

Arthur C. Clarke'ın Gizemli Evren - Circles Of A Crop ,  

etrafında zaman 09:09 Kadın Yani önce, ekin çemberleri gibi bir şey Gözlem yıl 1930 bazı oyun deneyimi açıklar hakkında ayrıca görüşmelerin hala neden daha önemli elektrik akımı ya da hava koşulları olsun bilinmemektedir "fırtına geliyor" 

- Sevgili Bayan, hem Onlar, el ele, diğeri olmadan asla bir ...  

 

Şimdiye kadar tüm filmleri burada henüz listelenen, ancak elbette başkalarının Kesinlikle% 99 olarak adlandırılan Etkinlikler varlığını ve örnekleri referanslar SAHİPTİR hoaxers veya daire vericiler yüzden. Elektromanyetik darbe oyunları kendi üretimi ile Bağlaç Tabiat nedenle, öyle ya da sayfada olacak - kendi başlarına bir şeyler Taklit çalışıyoruz, daha iyi şeklinde FACT ne tamamen farklı biri üretir Özeti Sunan ve karşılaştırma kazançlar "hesaplaması "hoaxers ve gerçek yazar. Bir saat içinde birkaç on Euro ücretli hoaxers vardır. Olaylar icat gerekir tasarlanmış şekiller, programları, siteye ulaşım ve Onlar Aynı Anda bira içmek O inşa ... Rağmen, benzer olaylar neredeyse öncelikle TV film veya belgesel için yapılır? Fakat bu soruya Tamamen bir kenara bırakılabilir. Saat başına 30 Euro, bazen kullanılır hatta beyin, diyelim yani, diyelim ki, bu çalışma beş saat beş kişilik bir ekip (tasarım şekli, yer seçimi, yardımların hazırlanması, iş yerine ulaşım, tüm belgelenmesi, amortisman araçlarının ve € yaklaşık 750) akşam bira geri dönmek *) . Yıldırım deşarj saniyenin 150/1000000 Aşan değil çok daha karmaşık, daha fazla ve daha iyi iş Doğru zamanı oluşturmak gerekiyor, ancak aynı miktarda Değerlendirilen edilecektir. Izleyen beş akımı deşarj sırasında ortalama eğrisinin resimdeReturn StrokesAkımı (% 99 enerji) akıyor Hangi sırasında "çalışma zamanı" döneminde birlikte yaklaşık 150 mikrosaniye süren Yani net ile görmek mümkün. Zaman akışı yer almaz Hangi içinde, akıntı gerçekten çalışmayı durdurdu çalışma ve dinlenme, bir zaman gecikmesi ile sonraki deşarjlar Arasındaki milisaniye yüzlerce, onlarca, ödül temelde mümkün değildir, bu kesinti var ve şimşek var Henüz sendikalar verilmemiştir. Basit bir hesaplama saatte 18 milyar avro, ikinci, yaklaşık 5 milyon saniyede, bir 150/1000000 için 750 € kazanıyor yıldırım ortaya koymaktadır.  

 

Bu sinemanın ihtiyaçları için kuru bir desen yapmak için gerekli olsaydı *) Gerçekleşme Tahmini, çok mütevazı, fiyat, örneğin gerçek bir film laboratuvar personeli ile istişare kez, hakkında o tırmandı olurdu, kira bedeli ve tarla bitkileri içermelidir 

 

İşte adlandırılan ve birkaç daha fazla veya daha az tamamen dışlanmış veya ihmal "lideri şekillendiricileri istifa", hangi koşullarda yani oluşum yardımcı olabilir edilecektir. Kademeli lideri - kuruluş yıldırım deşarjı başlangıç ​​aşamasında, önce kendini deşarj (Return Stroke, Akıntı güçlü ve en güçlü parçası). Kademeli lideri sırasında yavaş yavaş bulut ile yer arasında ön-iyonize yolları birbirine ve diğer olumlu Streamer izledi. Bu zemin (onlarca metre) üzerinde küçük bir yükseklikte temas kurulması, istifa liderine "yukarı koşmak" görünüyor bir bağlantı bir teyidi olarak bir şeyi ifade eder. Ancak bundan sonra gerçekleşecek Return Stroke- Amper binlerce yüzlerce bu akıntı mezi bulut ve onlarca toprak akımları sırasında Binbaşı ve görünür akıntı. Önceki iki neredeyse görünmez ve amper yüzlerce onlarca akımları ile "sadece çalışmak".  

 

Paratoner birçok durumda çalışırken gübre yığınları , ayrıca tramvay hatları . Tramvay hatları çok güçlü Yansıyan ve tasarımlar Genellikle Onların şekiller kopyalamak edilir. Çünkü Onları Orada meydana (tramlines) altında veya özel sayfalarında tarif edilecek bazı ilginç özellikler. Yıldırım deşarjı oluşumu sorunu sayfası Detailed çok fazla işlenecektir Fizik . Koşullar Kademeli Lideri kendisini Ön Dağılımı (olarak açıklananlar önüne Yıldırım Deşarj , M.A. Uman , Dover Publications 2001, s 71 ). Ön Dağılımı iletken yolların buluttan yere yolculuk sırasında iletkenlik ve Yükseköğretim ile karakterizedir hava içinde oluşan sırasında Onları aracılığıyla yürütülen Kademeli Lideri olabilir. Örneğin, gübre yığınları arasından sürekli hatta onlarca ve hiçbir rüzgar metrelerce boyutlara, büyüklük tarafından çeşitli tema yukarıda hava iletkenliği artırmak, kuvvetli disosiye çeşitli buharlar buharlaşan edilir. 

 

Başka bir anomali: mikroskopik parçacıkların Fe.FeO.Fe varlığında 2 O 3 toprak içinde. Ayrıca parçacıklar (ve Ayrışmak ve pas) çok eski zamanlardan beri tarımda kullanılan teknikler, aşınma oluşturulacaktır misiniz rağmen. Mekanik sırasında - hem toz karıştırmaya yıldırım (deşarj enerji miktarının bir kuraklık yayar O bin Çeşitli kilometrelik bir mesafe boyunca sürüklenen bir elektrikli lokomotif Olur olmaz) sırasında oluşur elektromanyetik patlama, parçacıklar aracılığıyla hem, O tez SAHİPTİR bitkiler uyarılan (elektromanyetik ayrıca elektrostatik) elektrik akımı geçiren, Ve Onlar tez parçacıklar ÇEKEBİLİRİZ O bir an elektromıknatıslar için ol  

O sayesinde tüm bu demir iyonları tarım arazileri ve doğal içeriğe sahip olanlara kıyasla sadece miktarının bir küçük (3% wt.) 

 

Yıldırım bu alanda oluşturmak Able ise, neden normal bir desen başka bir şey yapmalıyım ki? (Köşeler) 

Burada bir granül malzeme (un) kapasitör (2500 V, 10000pF, yani yaklaşık 0.03 Joule, akıntı yaklaşık 1mm uzunluğu) elektrik deşarj neden şok ve basınç dalgalarının etkisi ile bir deney sonucu.  

Çok düzenli bir daire (11-18 mm kadar çapı), daha düzenli oluşturur, daha fazla tekrarlayan boşalmaları meydana gelir. Şok dalgası ve bu hemen volgende basınç dalgası (O şok - Süpersonik Dalga zayıflatır) sonra multi-milyar Jul enerji (ortalama yıldırım) ile elektriksel deşarj, yaklaşık yüz milyar kere (10 11 testte kullanılan daha,) güçlü . Eğer deşarj (yüzey sayesinde dik deşarj hattının ilişkisi ile ilgili) ve mekanik etkilere Yaklaşık mesafe küp (daha doğrusu, bir yerde üçüncü ikinci ve üçüncü, diyelim ki, yakın Arasında) azalır Çünkü yerine buğday unu alanında (kum, tahıl, tuz, herhangi bir toz malzeme) yalan yağmur yok olur ve hiçbir rüzgar, bu aynı mesafe için yaklaşık 15 ila 20 m çapında bir daire oluşturmak misiniz mekanik ulaşacak şok ve basınç dalgası aynı etkisi. Onları yere eğmek değildir, sadece bir anlığına sürer, ancak önemli ölçüde sapları mekanik hasar ve birlikte indüklenmiş akımlar ve Doğrudan önemli bitki ve neden canlılık Etkileyen geçen edilebilir Konaklama kadar bitkilerin (zarar, zayıflatma) uzak gelecekte.- Toz Fe Benzer deneyler 2 O 3 ve Cr 2 O 3 deşarj sırasında geçici saman manyetik özellikleri simüle, - sahte veya aldatmaca değil, kolayca girişimleri herhangi bir zamanda uygulanabilir ve tekrarlanabilir. Bobin Endüktans sergiler, kendi direnç çizgisi sergileyen nedenle, Birlikte bir rezonans frekansı sergileyen bir RC öğesi oluşturabilir ve bu en çılgın. 

 

Reaktif radikallerin oluşmasına katkıda ve onları çok Kaynaklanan, dispersiyon enerji ve akım yeraltı geçidi bitkilerin kök sistemleri aracılığıyla, ve elektrokimyasal ve yeraltında termokimyasal süreçler ile, olumsuz bitki sağlığı etkiler Başka Çok Önemli Bir ​​Faktör ( daha çözünür) bileşikleri ayrıca olumsuz bitkiler etkileyebilir. Bazı çevreler saat yönünde ve diğer yönünün, gerek yok pozlama sırasında akan elektrik akımının yönü neden olabilir, ama sadece şu anda sadece yanlışlıkla mekanik darbe ile yatan gerçeği Konaklama (zarar, zayıflaması) - Örneğin, baskın bir anda rüzgar yönü Konaklama (zarar, zayıflaması) ve yerde, nerede Domino Etkisi başlar. Domino Etkisi kullanma sapların duran desen kümelerinin merkezlerinde Genellikle ayrıca Açıklaması olabilir - düşme sap sap grupları Onları yuvarlak gidiyor gibidir. 

 

"Bilim" Esas e kadar şimdi çevrelerinde Kaşifler kırpmak istiyorum Kullanılmış disiplinleri, bir örnek: esoterik, medyumlar, Maden, (mo) zihinsel enerji, uzaylılar, UFO'lar, doğaüstü, ve Galaksilerarası, yıldızlararası iletişimi, ET, enerji ve güç, enerji transferi deneyleri düşündüm , askeri deneyler, casusluk ve diğer çeşitli komplo teorileri (bir yüzde kısmını, diğer birçok isimsiz) 

 

Tamamen doğal ve bilim disiplinleri bir örnek, tüm adlandırılmış pseudosciences ve sciolisms aksine içeri hepsini ciddiye pragmatik, otantik, güvenilir ve olabilir tekrarlanabilir öncelikle oldukça İkinci açıklama Originating ekin çemberleri için burayı (40 +) 

 

Birçok ekin çemberleri bir "dijital imza" olarak adlandırılan Olacak şey içerir. Bazen desenleri çok uzakta yalan ve tamamen fenomen Kaşifler ihmal edilmiştir 0,5 m veya daha az bir çapa sahip birkaç küçük daireler. Onlar deşarj güçsüz, kolları düştü yerler vardır. Elbette bazen tamamen düzensiz bir "desen" ile büyük alanları ayrıca üzerinde bulunan basık herhangi bir ek Büyük düzenli desen olmadan, (hasarlı, Zayıflamış) kırpma, ve daha da fazla göz ardı ekin çemberleri fenomen Kaşifler olacaktır. Ama bu D & D beynini böyle bir şey yapmak için çok basit ve boş çünkü Temelde, kuraklık desenler doğal, suni değil kökenli Orijinallik onaylamak içindir.  

((foto

 

Web sitesinin bir özel cropcircles.cz Gerçeği ile, neredeyse istisnasız, şüphesiz Çek Cumhuriyeti keşfedilen agrosymbols çok fazla 90'dan% olarak gösterir O "muhtemelen hoax" sentetik desenleri demek bu. Güçlü opposte Olası vardır, üzerinde de 99% Tamamen doğal güçlerin yarattığı, sadece ve sadece gerçek vardır. Çok daha doğrusu, 99.9999999%. O kadar çok salak, kuraklık ve büyük ek olarak, muhtemelen tüm dünyada muhtemelen Çek Cumhuriyeti değildir ve. Dünyanın bütün aptallar diğer sorunları önemli ölçüde azalma olmasına karşın, ekin çemberleri oluşturarak Daha fazla bir şey yaptım, ama eğer Öte yandan, hasat ne var olmaz. Biçerdöverler Kombineler aka kaldırma cihazları olmasına rağmen.  

 

Bu noktada tekrar şiddetle, herhangi bir olası Crop Circle Makineleri uyarmak Nevermore desen verme girişimi, ya da bir kez gerçekten onları alanında tek gerçek yaratıcısı karşılamak olacaktır Gereklidir. O sonra, hasat kendilerini Bedenlerinin sabit soğutma için hazırlanan bu alanda olacak. Ama o sonra sonra hasat edecektir Men in Black (araba).  

 

Alanının üstünde bir şey var, ne oldu yüzlerce bir patlama ile karşılaştırmak (kuvvet etkisi) Mümkün, aşırı durumlarda yukarıda küçük bir yükseklikte TNT kilogram bile birçok binlerce. Bu arada, sadece yakın zemin üstünde veya altında dünyanın her yerinde patlayıcılar, patlamadan sonra her zaman ve sadece dairesel krater yarattı ... (Aynı zamanda su içinde herhangi bir nesnenin etki yüzey üzerinde sadece ve sadece dairesel dalgalar oluşturulduktan sonra olduğu gibi). 

 

Bakış mekanik açıdan alanına yıldırım akıntı En analogları, metre başına patlayıcı maddenin en azından birkaç yüz gram ağırlığındaki asılı ve birkaç yüz arasında bir yükseklikten, yüzeye yakın alan patlayan, patlayıcı kablosunun bir patlama Olacak gökten birkaç kilometre It metreye kadar (sapları üzerinde büyük mekanik ve elektrik deşarjı etkisi alanın metre yukarıda onlarca kadar bulunan kısmından Beklenen olabilir mi).  

 

Yıldırım Deşarj Temelde arasında öne çıkıyor Özel yayınlar bir dizi, yaklaşık okumak mümkün oldukça karmaşık bir konudur Yıldırım: Fizik ve Etkileri , V.A. Rakov, M.A. Uman ISBN 0, Cambridge University Press, 2003 (2007), - 521-58327-6. Hem yazarların yıldırım deşarjları fizik Araştırma alanında Güvenilir ve iki dünya çapında "GURU" kabul edilecektir. Burada toprak yıldırım negatif bulut (en yaygın durumda, kitap, sayfa 4 bölüm hakkında sadece basitleştirilmiş birkaç temel gerçekler söz edilecektir 108-191 ). Deşarj kurma sürecinin en önemli bileşenleri olan Kademeli Lideri veya Dart Lideri ( SL , DL , örn. sayfa 109 mintikayi bulut hareket), ve bir kaç metre içinde Yaklaşımlar geldiğinde, başlar zemin yüzeyinde herhangi Önemli Genellikle, iyi topraklanmış nesne (iletken, gübre yığını) Kimden 's Theme, ters yönde yukarı Lideri Bağlama ( Pozitif Çıtası yerden onlarca metre ve Bağlanma Sürecine Çeşitli metre Toplamda), hem de temas edecek içindeki yük bulutun zemin ve kaynağı - - Sonunda iki yerle bağlayan Hangi Yani, ne büyük bir potansiyel farkı (yukarı birkaç volt Milyar için) iletken kanal Başlangıçta, "tel" demek, bir saniyenin birkaç milyonda Bağlantıyı ana "gösterisi" veya bir "havai fişek" izledi sonra -Return Stroke, Sermaye ve büyük akıntı, birkaç yüz bin ampere kadar pik akımı ile saniye milyonda yüzlerce sadece birkaç on, süren rağmen. SadeceReturn Strokegözlemleyin aslında Mümkün, iki fenomen neredeyse farkedilemez ve sadece kaydedilebilir önceki ve kayıt ve hassas ölçüm tekniği (Onların akımları, 100 olan - 1000 kat daha zayıf). Yıldırım deşarjları, Onların fizik ve enerji, birçok bahsedilen ve diğer yayınlar elde edilen, hakkında çok fazla detay veya menü sayfaları ve alt sayfaları okumak mümkün olacak Yıldırım

 

Bütün deşarj sürecinin en önemli parçası olan Return Strokeveya sonraki vuruş, ayrıca adlandırılmış ardışık darbeleri veya yeniden grevler. Milisaniye yüzlerce Çeşitli onlarca kendilerini Arasında İlk veya RS sonra zaman aralığı. Onların durumda tamamen ortak bir fiziksel olgudur - inanılmaz güçlü Onların çevresinde elektromanyetik alanlar, ürettiği amper üst onlarca yüzlerce Bin akışı ve iletken, üzerinden akım geçişi. Böyle güçlü bir alanın (Tesla birimlerine onda) laboratuvarda üretilen, ancak kuraklık ve büyük toplam alan üzerinde ve asla kuraklık ve önde gelen kenar dikliği ile olabilir. Mevcut tek bir mikrosaniye (saniyenin milyonda biri) kadar bazı sonraki RS amper binlerce birçok onlarca hızlarda Değişir 200 Bin A / mikrosaniye . Bu sadece görünür ve sesli performansını izleyiciye hazırlamak kadirdir BÖYLECE karşılaştırıldığında infilaklı fitil patlama, çok farklıdır. Aksine bu yıldırım deşarjı başka bir performans hazırlamak - muazzam elektromanyetik patlama (bir elektromanyetik darbe volgende bir atom veya termonükleer bomba patlama küçük bir benzerlik gibi bir şey) - Aynı hatta Yüksek Enerjili (yayan) içeren, tamamen görünmez. Bu darbenin ön kenarı arasında dikliği kendisi tarafından (bakış elektromanyetik noktasından) bir laboratuvarda hazırlamak için Able asla bir şeydir. Indüksiyon gerilimleri ve bitkiler dahil çevredeki nesneleri, akımlar sürecinde büyük rol oynuyor, ancak bitki kökleri ve topraktaki ayrıca çünkü mevcut artış hızı, Bu nedenle söz Gerekli.  

 

Öncü keskinlik ile, 8 km saatte 200.000 km hız demek, yolunda boşluk boyunca uzanan mevcut momentumu, pik değerlerine ulaşır, diyelim Yani Sonuç, 800 bin amper, türet tüm Özellikle bereketli hayal de gerek yoktur etkisi noktada mikro saniyede 200.000 amper (milyonda saniye) sadece biraz daha Büyük girişim ve rezonans karakter yaratmak "suda tokat." Cari dürtü kendisini, özellikle onun en güçlü parçası, bir saniyenin milyonda birkaç on daha uzun sürmez. Büyük bir elektromanyetik enerji taşır, inanılmaz geniş ve anlaşılmaz düzenli rezonans ve elektromanyetik girişime model oluşturabilirsiniz. Bunların bazıları Exposition, bkz Kaydedilmiş alan bitkilerin yapısında olabilir. Farklı zaman aralıklarında ve mayıs Mesafeler az Çeşitli kuru Ardıl bakliyat Eylem çok kısa olmasına rağmen, çok karmaşık bir girişim etkileri Arise. 

 

Elektromanyetik radyasyon aksine, hızlı ve yoğun kuraklık mekanik sonuçları, etkileri son derece enerjik darbe birkaç saniye kadar sürebilir. Plazma sütun zamanla daha Subsonik bile ses hızını yavaşlatmak ve hangi, süpersonik hızlarda INITIALLY, yan çok hızla genişletmeye başlar. Hızı altına düşene kadar, 300 km / h (hala uzakta herhangi bir ortam rüzgar yukarıdaki ses üçte biri hız,) demek, şekli olacaktır ve öncelikle kendi, yasalar ve kurallar tarafından yönetilen yayılması. Başlangıçta bu çok doğru daire şeklinde, çok eşit tüm tarafların yayılacak. Hala çok zor en azından bazı durumlarda, yerinde en güçlü ya da sadece ortalama yıldırım olsun bir girdap halkası oluşturur Bu doğrulamak için de olasıdır çok ayrıca olduğunu. Gaz ortamında yüksek enerjili yerel değişiklikleri sırasında çok sık ortaya çıktığı.  

 

Yerden yapılan ne olursa olsun nükleer veya termonükleer patlama ünlü mantar oluşturur. Bu çok daha hızlı yatay yayılma girdap halkası (sesten hızlı) ile birlikte her kuru mantar O anda görmek mümkün olduğunu, ancak daha az belirgin ve hissedilebilir. Ayrıca sadece hızla tam hassas daire şeklinde, çok fazla seçenek mantar daha hızlı, infilaklı dalga yayılıyor Olası bkz. Yıldırım taburcu edildikten sonra yerinde girdap halkaları varlığı Temelde Benzer bir yerde meydana gelen her Potansiyel tanık, Kesinlikle fotoğraflandı Bu gerekçelerle, gerçekleştirmek için çok zor, ne de kesinlikle fiziksel fenomenlerin alıyor ne dikkat etmek deneyin oracıkta yere. Yani o anda onun tek endişesi kendi hayatını kurtarmaya çalışıyorum, ve bu süre içinde, çoğunlukla bir gözlem için gerçekten deneyler fotoğraf ya da sahne dursun edildi, zamanın büyük bir sol değildir. Henüz seçim ancak araştırma içine kendi hayal entegre ve bilgisayar modelleri yoluyla olur taklit ve Muhtemelen daha az enerjik fiziksel deneyler deneyin. 

 

Bu, şu anda inşa ediliyor Nadiren görülen bazı yıldırım deşarjları ile karşılaştırıldığında bu notu, örneğin, olası olmasına rağmen dünyanın Brezany ne oluşturulan ve iletilen güç, ve sadece "fiyasko" en enerjik lazer. 

 

Bilimsel araştırma hayal tutulumu kötü niyetli bir şey değil, sadece, önce Özellikle yaklaşık yüz yıl boyunca herhangi bir bilimsel araştırma için yararlılığını bahsetti, ne bazı Bay Einstein hatırlıyorum.  

 

Indüksiyon alternatif akım üretmek için sadece mümkün olduğunu, ancak bu bile tek bir yıldırım deşarjı düşünün olası olduğu gibi tek çevresinde herhangi bir iletken nesneleri oluşturulan ortak bir süreç olduğu gibi alternatif gerilim, yarısı döngüsü. Rağmen Çok daha doğrusu, tanımlanmış çevredeki nesnelerin her döngü yükselen ve düşen kenarlar elektrik akımı dalga indüklenir. 

 

Bu olaylar çok yakından yıldırımdan korunma ile ilgili elektrik standartlarına ilgilendim vardır, (EN 62305) bakın. Elektromanyetik etkiler aynı veya sonraki deşarjların ayrıca eşzamanlı, eğriltme, paralel kollar (yeniden grevler) ve Bunların paralel kollar, çarpılır olabilir hep birlikte hangi, elektromanyetik Muhtemelen, elektrostatik ve mekanik (ses titreşimleri ve düşük frekanslı Depremler - lissajouss rakamlar) rezonansa ve parazite.  

"> ->  

Hemen sırasında Return Stroke, Ya da daha sonraki bir akıntı yıldırım deşarjı kanal voltaj "sadece" turda hemen ölçmek mümkün olacaktır 100-300 Bin V / m Bu değer, metre başına yaklaşık 3 milyon volt nem% 0-90 altındadır hava yoluyla gerilim kıvılcım atlama ile ciddi bir tezat oluşturur. % 100 veya daha yüksek nem (doymuş buharı) olarak, örneğin, sadece su seviyesinin üstünde, ama bu değeri metre başına sadece 100-300.000 volt aşağı düşer. 

 

(Kesinlikle test edilmesi tavsiye edilmez ve o sadece Ölçülen bu nokta - kuru Explorers nedenle Sürekli miktar azalma misiniz, ve böylece kısa aralıklarla overmuch doldurulan gerekiyor Olacak). Bu deşarj kadar birkaç yüz bin yerlerde bazı gerilimler, yanı sıra bir milyon V / m (aynı zamanda, orada kişi bir şey ölçmek yok) üzerinde de bulut ve zemin arasında ile gerçekleşir hemen önce.  

 

Not: Tüm Önceden bahsedilen hipotez ve teorileri Tamamen ciddi hareket Amaçlanan ise, şimdi bir tane biraz "deli" eklenir: mahalle, girintiler biriken önemli ölçüde daha fazla iletken ortamı olan alanlarda Tramvay hatları, çok fazla nem ayrıca ayakta su (foto). Nem (Doğrulanabilir ve doğrulanmadı), isabet ve birlikte bir roller coaster gibi gibi geçecek Bu birçok yıldırımları içine, doğal üretilen güvenli çalışması paratoner olarak orada oluşturulan uzun tutar.  

(Fotoğraflandı Verified, aşağıdaki diğer referanslar, bu hala o deli değil) 

Neredeyse baskılı devre kartları Üretilen ne Nispeten Doğru düz bobin fark Benzer form alanlarında tramlines tezin herhangi bir yere istisnasız - PCB (ve eğer bu delilik), elektrik mühendisliği bilinen ve genellikle PCB oluşturulan, Belki sadece Bazen hafifçe mükemmel paratoner, ağaçlar ve çalılar, ayrıca çok iyi paratonerler, ya da başka bir doğal oluşumları ve alanında bir özel şekline uydurularak arada, uzaktan güç hattı kuleleri seyahat bozuk? (obrázky)  

 

Çeşitli gözlemler bakıldığında (görünüyordu Google Earth İngilizce alanlarında bobinler çok sıklıkta örneğin İngilizce'ye karşı dönüşler aracılığıyla kısa devre edilir O), ama bir çok istatistiksel Güvenilir olmayan örnekleme dayanarak sadece varsayım oldu. Daha sonra, Çek kısa devre kangal ayrıca Gözlem ve hava fotoğraflarının Anlamlı anketi (yüz) tam tersi daha bir istisna Yani, bulundu, ilk izlenim muhtemelen yanlışlıkla oldu bu yüzden. Tramvay hatları zarar kırpma (birlikte teslim `olacaktır Genellikle ve çok çeyrek dönüşler merkezi (görüntüler), ya da "döner sadece bir çeyrek daha fazla" yerel hatta rastgele çok yakın Sıklıkta deşarjları yanıp nedeniyle (hasarlı, Zayıf)),photo, photo (Bir bu yıl - 2010 - yakaladı, LP bir şey).  

 

Bu noktada ekin çemberleri fenomeni mevcut Kaşifler tarafından Taken (ama bazı çok, az çok daha fazlası, neredeyse bir kanıtıdır) daha fazla veya daha az Yıldırım deşarjları yaratılış ekin çemberleri teorisini desteklemek Çeşitli görüntüleri, görüntülenir + 'dan bir şey Google Earth , bazıları da çok, çok deniz vardır. (Bu izlenim Destek Konaklama mahsulünün (zarar, zayıflaması) şoktan sonra gerçekleşir, tercih tramlines tarafından conducted) 

Brittish Boys dönem "Yıldırım Şekillendirme Crop Circle Teorisi" yarattın  

 

Bazen ekin çemberleri gerçekten olumlu veya olumsuz kıvılcım deşarj (Lichtenberg figures, Kirlian fotoğraf) fotoğraflarına benziyor - , Tarla çevreleri ve patlar.  

 

Bazı ekin çemberleri durumunda Onların fraktal yapısının tarafından sürpriz başka Onların Kaşifler vardır. Fraktallar (1905, 1975 Bilgisayarlı grafik gösterimi ile) Nispeten yakın matematik keşfedilen edildi. , Atomik yapıları bileşikler, galaksiler, bitki ve hayvan Organizmalar, iğne yapraklı ve yaprak döken ağaçlar, Onların kök sistemleri ve diğer bitkilerin çeşitli yapılar, hayvanların damar ve sinir sistemleri, nehirler, dağlar - Ama doğanın her zaman fraktallara bilseydim Bu Realize Önemlidir bulutlar, kar taneleri ... Hatta aşırı yük boşaltma bir çok sık imkanı parçalı yapı ile gerçekleştirilir. Hemen hemen her yıldırım çeşit fractalların hatta aşırı durumlarda, kendisi bir fraktal temsil eder. Bir fraktal sıcaklığın yanı sıra fiili Yıldırım çok daha tipik bir örnek Lideri Çekildi, ama bu neredeyse görünmez. Üzerinde görüntülenmiştir Ama nerede ayrıca filmi kayıtları vardır, orada sadece görmek için Mümkün. 

 

Neden, ne zaman bu kadar güzel şeyi açıklamak mümkün olduğunu, ekin çemberleri şimşek çarptı alanında, herhangi bir noktada Doğacak değil mi? Bu GERÇEK Çeşitli Nedenlerle KATILIYOR yapabilirsiniz. Bu olabilir:  

- Tamamen tarifsiz bir tesadüf  

- Doğacak noktasında Jeolojik koşulları: iletken yolların Milyonlarca yıl için yakındaki yerleri, doğal ve yapay yeraltı suyu akışı, kanalları, yaylar, su depoları, kapasitörler, (su, toprak ve yıldırım deşarjları etkileşiminden dolayı yeraltı ve oluşturulan elektrikli), rezonans ve enterferans (+ mekanik elektrostatik ve elektromanyetik), jeolojik ve toprakaltı listelenen birimlerin (elektrostatik ve elektromanyetik alanlara büyük ve Onları rezonanslar ve müdahalelere yol açabilir hatta Arası)  

- Fulfill zor koşullar, (fırtına) - Yağmur ve rüzgar olmaması 

- İncelendi Tahmini ek ve Possibility aynı yerde iki kez uzun bir aradan (günler, haftalar) ile, yıldırım isabet Yani, bazı düzenli desenler böylece meydana En azından böyle devam eder. İşte Onları ne rağmen, değildir: bu sembollerin ilk, tek (birkaç milyar "pre-Exposed" Zayıflamış sapları kadar üretmek, atıfta "sahne ayarlamak" duyurusunda `olacaktır yapılmamış (hasarlı, Zayıflamış), O sonraki deşarj bulunuyor Elçilerin çok daha kolay birkaç hafta volgende. Yine Olası katmanların bazı ön-fuar ışığında, tür küçük miktarlarda YÜKSEK duyarlı exposured olduğu klasik fotoğrafları ile bir benzerlik, bir daha Yükseköğretim sensitivity.The fark katmanı duyarlı yılında Etkilenmemiş ve mevcut etkilenen sapları bükmeyin veya kırmak için gerekli mekanik güç ve kuvvet çok büyük ve birçok kilogram (mola) için gram (eğilme) yüzlerce mezi onlarca olduğunu. Highly zayıflaması, müdahale elektrik yana geçen zamana bağlıdır bitki dokuları sonra çok yavaş devam ediyor. yıldırım etkilenmezler ve elektrikten zarar değil Vejetasyonu kırpma 100 km / çok üzerinde rüzgarın etkisi altında olduğunda, yağmur ayrıca etkileşim bile en şiddetli fırtına altında yere eğmek değildir h ve henüz güçlü su akışı, hatta bir sap değildir duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış). etkilenen olanlar hemen değil, yassı , (hasarlı, Zayıflamış) olacak düzleştirilmiş daha yalnız bir kaç hafta sonra daha, ya da sonra (, hasarlı Zayıflamış) hafif bir esinti, ya da ne zaman onlar ağır sabah çiğ ya da hafif bir yağmur sayesinde mısınız. 

 

- Yıldırım deşarjları İstisnai yüksek yoğunluk, ya da tek veya birkaç ülkede yoğunlaşmıştır tamamını veya tamamına yakını enerji (5 arasında - 8) Dik bulut-yer deşarjları (CG);    foto foto,   

- Ya da tamamen farklı bir şey.  

 

Durum, o güçlü bir rüzgar ve yağmurdan sonra Olası Kolayca herhangi bir tarla üzerinde bir helikopter uçuşu sırasında, örneğin dikkat, zemin ve hatta sap yalan görünmez, sap bend bazen Komünizmin bayrakları rüzgarda esiyor de 45 dereceden fazla, ama bu kuvvetli hava akımı azalıyordu hemen sonra ve güvenli bir şekilde dik konuma geri koymak. Discovery Science, Crop Circles: Fields Gizemler , dir. John Tindall , 2002 - 39:08  

 

Crop circle snamely yıldırım deşarjları her alanda (ve olguların bir Tahmini milyonuncu veya daha az), ama bir şey Arise değil sonra, sadece oldukça sıradan bir şey (ve mesaj sayısı iki) neredeyse her zaman gerçekleşir.  

 

Bir mesaj iki numara: Neredeyse tüm yassılaşmış (hasarlı, Zayıflamış) kırpma (daha% 95, yani dünyada yılda yaklaşık bir milyon kilometre kare) alanlarında ya da sadece onları yukarıda yıldırım deşarjları neden vardır. Mansiyon önce metinle resmi oldu - bütün duyurusunda `olacaktır Benátecká Vrutice içinde (bozuk, Zayıflamış) alan.  

 

Açıklama: her zaman aynı değildi. Özellikle tahıl sonlandırıcılardan biri, sözde "dayanıklıdır (basitlik için sadece buğday, çavdar, arpa, yulaf, mısır İşte Muhtemel kısıtlamak) Konaklama (zarar, zayıflaması) ", ya da daha doğrusu direnişi Konaklama ( Geçmişte) zayıflaması, zarar arpa, çavdar veya buğday Bazı çeşitleri neredeyse bir yetişkin erkek yüksekliği Ulaşıldı yüksek değil, bazı tahıllar için olmayabilir. Ama kültür çeşitlerinin ıslahı odaklı tesisi sayesinde çok daha düşüktü, ve bugün arpa bazı çeşitleri 0,5 m'den daha yüksek sirke vardır Yani, bir istisna değildir. Çavdar, buğday ya da arpa Bugünün çeşitleri spontan 20. yüzyılın eğilimi ellili, diyelim ki, karşılaştırdık Konaklama neredeyse sıfır (zarar, zayıflaması). Filmin bütün vatandaşlarım, 1968 A anlıkvdr1-4.jpg)  

 

Durumunda ayrıca ekin çemberleri, olduğu gibi düzensiz `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) kırpma ve oldukça yaygın bir kural kırpma olacak Yani, orada düzleştirilmiş yüzden, "olaydan sonra" bazen birkaç hafta (hasarlı Zayıflamış) Görünüşte "hiçbir şey olmadı" çünkü Genellikle muayene sonra çok toprakları terk Çiftçiler oldukça memnun ederken hemen fırtınadan sonra, birçok yerde zaten "dikilmiş" ya da daha iyi Bu büyük bir karmaşa ve yıkım var "Exposed" dedi olduğunu biliyorum. Çok güçlü bir fırtına güzel güneşli havalarda, sonra yere, birkaç hafta hatta sap tüm alanında yalan değildi ve sonra bile olsa, burada geçmeli ve o getirmek, sadece ara sıra hafif yağmurlu olacağını çok ihtiyaç duyulan nem, mutsuz dehşete Çiftçiler yalnızca tezi (localar) alanında önemli bir kısmını "uykuya" ve hasat için çok zor olacak ideal koşullar altında var olduğu gibi, dikkat et. Çiftçiler ilişkilendirmek alışkın ve uygulanır `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) kırpma değil sürece fırtına öncelikle, bu yüzden ateşli Ortaklaşa hareket sonrasında kırpma basık hemen sonra fırtına (hasarlı, Zayıflamış), konular zaten Onları o kadar çok. dealed değildir Takip dünya fizik veya elektrik mühendisliği alanında parlak bir kariyeri bırakıp ve o zamanlar görünüşe göre çok seslendirilen başlamışlardı ekin çemberleri, çok kaşifler fenomen çalışır.  

 

Ayrıca, Onların bilirkişi raporları ve çalışmaların çoğunda olanlardır Çiftçiler tarla bitkileri çok doğru arka arkaya yıldırım deşarjları etkileri belgeledi, birçoğu veya tezleri sayfalarında yeralacaktır. Pancar, kavun, patates, domates, pamuk, soya fasulyesi ... 

 

Bölüm 3 sonu 

 

   

         Bölüm 1        Bölüm 2        Bölüm 3         Bölüm 4        Bölüm 5  

 

İlgilenen temas halinde cropcirclesonline@gmail.com 

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

z