Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-daire-anomaliler . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Crop Circle Anomalileri
Ekin çemberleri yakın "anomali" her türlü yeni yıldırım deşarjı kolayca açıklanabilir olduğunu
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles

 - Site makine tercüme

  menu - sitemap Complete list of all pages of this web

Her şey sadece bir tesadüf müdür?
Teori geliştirme ve araştırma ilerleme Mart 2008 tarihinden önce başlayan

Şimdi Crop Circle Anomaliler anlaşılır.

PagPh
Doğal güçler tarafından oluşturulan ekin çemberleri, kopmaz birçok "açıklanamaz" anomalileri eşlik edilir

İlgilenen temas halinde cropcirclesonline@gmail.com

 

Ekin çemberi içinde ve yakınında meydana gelen anomalileri, (kısa)

Kısa bir giriş ve bazı pratik örnekler, daha fazla ayrıntı İşte sadece burada

Yıldırım deşarjı doğal, çok basit, ve şok edici LogicAll elektromanyetik, elektrostatik dizi neden ve içinde mevcut ve yakın ekin çemberi oluşturulan herhangi bir gerçek, doğal kuvvetler usuall olan diğer anomaliler, açıklayan.

 

 

Not:

Bu sayfa sadece ekin çemberleri yakınında bulunan bazı majör anomali açıklayan kısa bir özet olarak hizmet vermektedir. Bütün mesele başka bir sayfaya, çok fazla ayrıntılı olduğu anomaliler daha ayrıntılı olarak ele sorunsalları olan, ana menü bir parçası, ve orada görünen pop-up alt. En Önemli anomalileri, Hangi bazı daha detaylı listesi bile bu sayfanın sonunda, orada daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır burada . O hala sadece bir ön sürüm var, muhtemelen bazen gelecekte sayfalarında bir araya koymak mümkün olacaktır.

 

Bu yüzden bile neredeyse tamamen, anlamak zor, tüm Kesinlikle tanımlanan "açıklanamaz" büyük, devasa bir elektromanyetik-elektrostatik - - elektromekanik darbe (sözde Lemp - Kolayca açıklar ve sadece yankıları olarak anlamak fenomenler Olası ne o bu bir süre önce gerçekleşti yer daha uzun bir süre için yüzey ve yeraltı çeşitli materyallerin çeşitli neden Yıldırım Elektro Manyetik Darbe), "Açıklanamayan" sıcaklık farkları (ve çıkan büyük basınç farkları - - Farklı sesler) statik elektrik, manyetizma özellikleri. Sayesinde son derece toksik kimyasal maddelerin kilogram yeraltı geçici bir süre için depolanmış bir çok on olabilir. Önce güvenlik, Lucy. Kuvvetle sitede Onları birçok ilaçların kullanımı ile tutarlı oldukça tipik belirtilerin yaşandığı Özellikle zaman, yer kuru kobay almak için tavsiye edilir. Zaten de 20 yıldır. Posible, arka arkaya yine mutlu olmak kuru yerler bulmak için çalışıyoruz Onları bazı. Crop circle istismar, Crop circle yoksunluk sendromu.

 

 

 

Elektronik cihazlar ve MİKROELEKTRONİK Arızası

 

çok benzer ya da onun gibi bir şey. - Bu transfer veya kayıt bilgileri istisnasız Kullanılan elektrik yükü , bazen aynı anda ayrıca Elektromanyetizma. Same (kendi statik elektrikten sadece tamamen tahrip edilmesi ya da ciddi hasara bütün bunlar, tezler cihazların tüm çıkarılabilir hafıza (SD, xD, SDHC, SDXC, flaş ve diğer) bir çok Büyükşehir seçili özellikler için bile geçerlidir gözlem) ayrıca "sadece" Silinmiş (tekrar, kişisel gözlem) ya Neyse ki, (başka bir kişisel gözlem) çalışamaz durumda bir süre.

Ayrıca statik elektrik Yüksek miktarda Ölçülen edildi ekin çemberi araştırmacılar tarafından.

 

Yıldırım deşarjı ve herhangi bir sıradan insanın hayal gücünün ötesinde bir deyişle Miktarları yerde kurutun sırasında oluştu hemen önce belki mevcut ve yerde olan bir elektrostatik yük, kalıntıları, bu bile küçük bir kısmı hala enerji miktarı büyük Orada temsil Hangi itibaren ölçülebilir kalıntıların uzun sürmesi Olasılıkla yeraltı lowl gizlidir.

 

Bu arada, tek bir ortalama kuru yıldırım altında bir enerjinin büyük bir kısmını taşır, bu, elle seri-paralel elle bağlı olacaktır tüm insanlığı yok etmiş olurdu. Ama kim aptal kuru çalışma (Birbirlerinden tüm insanlığı tokalaşmak) denemek ve yapmak ister misiniz ...

 

Yıldırım Hunter
Kendi gözlem: İki yerleri ziyaret ve çekim sonrasında açılmış `olacaktır (ilk gün (bozuk, Zayıflamış) kırpma arasında 10 gün neden fırtına ve yıldırım deşarjları sonra (zarar, zayıflaması) çıktı, Konaklama (zarar, zayıflaması)) 90 daha fazla 16GB SDHC kart% Erased ve imha - bu 1Gb daha az tam kapasite, geri biçimlendirilmiş edilemez. Kamera "atlattı". Soru işaretleri ile Resimleri -? - Silindi ve geri alınamaz, kartın hasarlı bölümünde yer Görüntüler. Volgende gün çekim sırasında yetmezliği (aynı siteleri ziyaret, yeni bir bellek kartı) ve mesajı "boş kart". Yeniden başlatma fonksiyonları restore sonra, hasarlı görüntüler. uzakta kapatın ve! O zamandan beri kameraların yanı sıra çekim gibi iletken kaplarda Aktarılan.

 

 

 

Jeomanyetik anomaliler, sıradışı pusula behavioring:

- Örneğin adlandırılan bir etkisi LIRM , bkz wiki . Ayrıca boru borular mıknatıslama (demir) yeraltı yüksek gerilim darbeleri sonra orada kalan. Büyük etkileri (yaklaşık 30 000 Amper, bazen belki de daha 500 000) deşarj sırasında elektromanyetik alan indüklenen olurdu O - L ightning Ben nduced R emanent M Olası agnetism bulmak burada . Fenomen yakın çevresinde deşarjlar sırasında ortaya çıkan dev bir elektromanyetik alan Yarattığı edilir. Deşarj sırasında ortalama akımları 30.000 amper, ama daha uygun 500 000A gerçekleşecek. Özellikle alan her yerde bulunan bir Fe, Fe durumunda - mevcuttur çok belirgin bir şekilde uzun bir süre yerinde Mıknatıslanma mevcut yeteneğine sahip herhangi bir kimyasal maddeler, manyetize 2 O 3 FeO, ve pek çok durumda su boruları bir yeraltı sunulmuştur.. Akım pulsu kenarın dikliği 200 000A/μs fazla mikrosaniye, sonraki darbe başına 5000 30.000 amper olduğunu! Mutlaka Onları (örneğin, çevrelerin merkezleri) üzerinde bulunan desen şekli ve seyri ile su ve kanalizasyon, elektrifikasyon, gaz ve sinyal hatları ve ağların planları karşılaştırarak ilginç sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır. Uzun geçmiş yıllarda değil sadece bugün, ayrıca planları ve artık tamamen terk etti. Bazı desenler ve çizgiler şeklinde bir önemli derecede ayrıca arkeolojik yapılar KATILABİLİR olabilir - Arkeoloji bkz.

 

 

 

Burada fotoğraflar - muhtemelen yeraltı boruları vardır,

Zaten uzun bir süre kullanılmamış olabilir.

 

Yıldırım kalıcı manyetik sonra Yıldırım iletkenler uzun KALACAK. Yeraltı metalik (demir) boru Mıknatıslanma neden olur yıldırım akımı, tel geçiş Mıknatıslanma ilgili literatür detaylı bilgi bulmak mümkün bulunmaktadır. Örneğin, paratoner ölçümleri yıldırım düşmesi esnasında üzerlerinden geçen Mıknatıslanma akım tespit edilmiştir. Kitapta Yıldırım Deşarj (M. Uman) - 1.900 bilim Yakın yıldırım deşarjları sırasında işlenmekte olan akımları tahmin etmek bazalt el Mıknatıslanma (içeren mikroskobik saf metalik Fe Dağınık) Gözlem olurdu bir söz vardır. Eh, daha 100 yıl önce bilim adamları son zamanlarda yıldırım çarpmış yerlerin yakınında Ölçülen sapmalar bütün şaşırttı, bir pusula ile bazı ekin tarlaları ile ve yakın değil yürüyorduk. Birçok şey sormak istiyorum için kayıp ...

 

 

 

Ölü sinekler, hayvanlar

 © Dr Uwe Engelmann, © Janet Ossebaard, © lightningsymbols.com

 

Ölü hayvanlar, sapları ve sivri yapıştırılacaktır böcekler - yıldırım akım isabet. Böceklerin durumda belki sadece indüklenen gerilimler (birçok Bin Volt / m) - elektrostatik veya elektromanyetik indüksiyon. Az sonra miligram birkaç ton (tek parça) için - o ve yıldırım çarptı yerde, ölü hayvanlar vardır İşte merak Able kimse. Çoğunlukla böcek ve küçük hayvanlar - yıldırım üstü ve yer alan, ölü hayvanların kilogram yüzlerce birkaç on her yapı vurduktan sonra Tahminler göre Remains. Hemen gıda zincirinin bir parçası haline geldi, ve diğer hayvanların Onları ilgileneceğim.

 

Olası, O tarafından tam Doğrudan yaralanan bazı küçük hayvanlar Return Strokekanal, patlayabilir. ByReturn Stroke Aktarılan çok kolayca hatta bir inek patlayabilir misiniz Yani Yani sayesinde bazen kuru ve enerjinin büyük bir güç ...

 

(Rumende Her inek. Nemli fermantasyon bitki materyali 200 kg yaklaşık vardır, ve o bile üzerinden enerji geçen küçük bir kısmını absorbe olabilir eğer Return StrokeO TNT Birkaç yüz kilogram tuz buz gibi) inek Tore

 

Bu arada, bir inek sadece. Yalnızca yaklaşık sayesindeReturn Stroke O herhangi bir alan mevcut patlayabilir misiniz Yani çember makinesi ...

 

Daire yapımcıları en ve Bunların rumende bitki materyali fermente miktarı çok smaller.These olmasına rağmen. Ancak, mayalanmış bitki malzemeden yapılmış sıvı miktarı çok büyüktür.

 

Birisi benzer bir toplantı hayatta Kılıfları, sadece bazı "dýchavičným ot", ana deşarj emir subayı (vuruldu sırf Muhtemelen kaydedilirReturn Stroke), Paralel Kademeli Lideri (RS daha düşük akım ve şarj iletir) dal, hatta indüklenen akımlar veya enerjinin büyük bir kısmı, bir ağaç ya da diğer bazı, iyi topraklanmış nesne getirdi. Belki sadece örnektir kaydetti edilebilir bir o elektrikli lokomotif birkaç gezdi, biraz cennet ve bir saniye kadar bir enerji binde birinden daha küçük, sadece bir kaç kilometre uzaklıkta seyahatler toprak arasındaki yolculuk sırasında ortalama yıldırım yayar yukarıda, tek dünyada. Böyle olağanüstü Şimşekli fırtınalar Normal onlarca (: birkaç yüz bulutluluk onlarca rahatsız sırasında deşarj onbinlerce için birkaç bin, ancak bin km boyunca ortalama fırtına) sırasında gerçekleşecek. Birkaç başına sezon verimleri true "Mack", durumunda daha sonra kendi gücünü kullanarak olurdu aynı mesafe çok yüklü yük treninin dolaştı. Ortalama flaş çok daha yüksek olmasına karşın, bir tek tarafından tarif edilmektedir.

 

 

Fe veya Fe mikroskobik partikülleri 2 O 3 (FeO)

toprakta; ayrıca sapları, yaprakları ve ani uyulması ederim.

Fe veya Fe mikroskobik partikülleri 2 O 3 Orada görünmek

- Elektrik akımı nedeniyle ekin sapları ve yaprakları ve manyetizma Zorla

Bu yıldırım ile indüklenen. (Klasik elektromanyetik indüksiyon)

Bitki sap ayrıca elektrik iletkenleri, hatta çok kötü eğer. Onları üzerine metre başına volt birçok Binlerce indüklenen deşarj gerilimi sırasında orada olduğu gerçeği nedeniyle, bazı güncel Onları geçmelidir.

Elektrik enerjisi Yüksek Tutarı (zarar fark) nedeniyle elektrostatik indüksiyon bunun üzerinden yürütülen olabilir. Tüm bitki gövdesi klasik bir iletken olarak mevcut deşarj sırasında davranır, bu nedenle çevresi (tellerin etrafında manyetik alan), Elektromanyetik kapsamındaki herhangi manyetikleştirilebilir Maddelerin granül bir elektromıknatıs gibi çalışır - Elektrostatik - yıldırım deşarjları neden Elektromekanik Patlama , Orası yüksek tutarlar üzerinde güçlü iyonize gaz ve toz topu oluşuyor. Toprak (orada% 3 oranında) içinde bulunan demir küçük bir parçası olabilir, elektroliz için yıldırım deşarj ve sayesinde esnasında çözünen bileşikler şeklinde (sülfat, bikarbonat, dihidrojenfosfat) (katot üzerinde azalma) olarak mevcut olabilir saf Fe dönüştürülür. Yer Indirgeyici toprakta maddeler bir dizi mevcut neden olabilir gibi o, elektroliz ve termal bozunma tarafından üretilen mevcut hidrojen olabilir, yüksek sıcaklık ayrışma ve ayrışma oluşabilir Bu Ek Olarak.

 

Toprakta Manyetik parçacıklar: an yıldırım deşarjları manyetize büyük bir manyetik alan oluşturur Bu metreye kadar çeşitli onlarca, yeraltı metal borular çok uzak bir mesafe zaman bütün ferromanyetik malzemelerin uzun bir süre. İçeriği toprak içinde Fe Sulu oksitler, fosfatlar, karbonatlar ve bunların kısmen çözünür formları şeklinde yaklaşık 30 g / kg 'dır. Taburculuk sırasında saf demir Onların dönüşüm olasılığını önceki paragrafta Açıklaması oldu ve BÖYLECE oluşan tüm demir ölçülebilir manyetizma sergileyecek Bu oldukça doğaldır. On BLT sayfa Able kuru görüntü olarak burada el buluyorum. Görünür meteoritik - elbette, sanal, Hayali demek. İşlenen tarım alanlarında mevcut demir miktarı toplam hektar başına yaklaşık 100 ton, sadece toprakta doğal içeriğinin (yuvarlak% 3) ile bağlıdır. Biz, 10 cm derinliğe kadar toprağın tek tabaka düşünün! Gerçekten yeterli olduğunu ve bazı Meteorites aramak için tamamen yararsız mı. Azalma neden demir bütün oksitler ve diğer bileşikler manyetize gibi aynen manyetikleştirilebilir Bu konumu mevcut.

 

 

 

Grafik gösterimi

Basitleştirilmiş model olarak özel her döngü, tek ekin çemberi düşünün Mümkün "iletken etrafında manyetik indüksiyon alan çizgileri görselleştirme" .

Bu hava, boşaltma sırasında, özellikle deniz yoluyla oluşturulan plazma, yaklaşık 5 mm, 10 mm genişliğinde daha fazla değildir, ve amper arasında birkaç yüz bin yapılmıştır geçen akım bu durumda, iletken idi. Bir tel kuraklık çevreleyen manyetik alan bir okul laboratuarında fiziksel bir deney sırasında öğretmen tarafından oluşturulan bir alan daha açıkçası "daha yüksek bir şey" dir. Kuraklık ve iletken (di / dt) mevcut artış oranı İlginçtir Olası beed bazen tek bir mikrosaniye boyunca fazla iki yüz bin amper aşıyor. Ortak mühendislik uygulamaları (başlangıç ​​motorlar, jeneratörler, transientler) birçok milyon kez daha düşük düzenin değerlerini orada Görünüyor. Mevcut artış oranı çevreleyen teller (herhangi bir bitki bile çok kötü eğer, ayrıca bir tel) indüksiyon, Yükseköğretim Yükseköğretim oranı indüklenen gerilimi etkileyen önemli bir faktördür.

 

 

 

Kızılötesi ışınlar

Kızılötesi anomalileri - Keşif (megajoules yüzlerce; 1 kWh = 3600 000J, 100MJ = 27.78 kWh) yüksek ölçüde - yerel yeraltı sıcaklığı may elektrik enerjisi yıldırım isabet sonra kaç gün neden olabilir ısı yeraltı, orada birikmiş kalıntısı ise, ve kızılötesi anomaliler dönüştü Celsius birkaç derece daha yüksek olacak.

 

Model altında veya yakınında aynı nedenle, yer ve nerede Elsewhere duyurusunda `olacaktır Etkilenmemiş yerde başka (hasarlı, Zayıflamış) kırpma Görünüyor, sergilemek Belirgin düşük toprak nemi. Ancak bu muhtemelen sonraki araştırmalar sadece bir konudur. Somewhere Internet üzerinde ekin çemberleri bazı resimler, Takeno bulmak gerçekten mümkün olduğunu "bildirildi" kızılötesi, ama o resimleri IR spektrumu içinde sensör veya film hasaslığınızı dokümantasyonun yanı sıra enstrümantal hakkında herhangi bir söz olmadan, kesinlikle yetersiz olan ekipman olarak iyi sonuç kolorimetrik gam herhangi yorumlanması olarak kullanılmıştır. Daha fazla değişmiş renk skalası ile sadece sıradan bir renkli fotoğraf benziyor. Görüntülerin Benzer görüntüleri çok daha fazla sayıda muhtemelen daha az ya da yanlışlıkla dijital fotoğraf makineleri ve video bünyesine oldu. Onların CCD sensörler yüzden iyice süzülür kızılötesi spektruma sahip olmayan, ancak bu fotoğrafların büyük çoğunluğu Etkiliyor değil. Çevreye karşı fotoğraflandı bazı nesnelerin anlamlı Arttırılmış ısı emisyonu (toprak, hava) ve kuru bir fenomen durumunda kayıt kırmızı bileşen bir artış değeri göstermek olabilir. Sonuç olarak, bazı fotoğraflar üzerinde "bir şey" resim çekimi sırasında görüntülenmiyor vermedi ne görünüyor Görünüyor olabilir. Bu noktada çok kırmızı değeri gerçekte olduğundan daha fazla idi sanki, kırmızı bileşen görüntü köprü artan değeri olurdu. Diğer iki bileşenin aşırı maruz neden olabilir - G, B, (CCD sensör yapısı sayesinde) ve görüntüde özellikle hayaletler veya gölgeler doğurur. Bu sorun başka bir yerde tanımlanan çok daha ayrıntılı (olacak Kızılötesi radyasyon veya CCD sensörler )

 

 

 

 

Değil duyurusunda `olacaktır monokültür yabancı türlerin Bireyler

Sonraki anomalisi (ayrıca ekin çemberleri İlişkin Belgeler Açıklandığı) ile yerlerdir duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) kuraklık dahil ve buğday miktarı küçük, ancak kırpma (örn. arpa), teslim `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) sadece arpa olduğunu. Bu Kolayca alanında gerçekleşti yıldırım deşarjı sırasında mı Verebilir buğday, Açıklaması olabilir, diyelim ki, bir kaç hafta önce, çok yüksek nem, daha az direnç BÖYLECE zarar vermedi Neredeyse Bu enerji bir çok daha düşük doz ve arpa orada mevcut. Her farklılık göstermemiştir yanı sıra, örneğin, arpa, buğday sadece çok fiziksel ve mekanik mukavemeti anayasasını geliştirilmiş - başka bir yerde anlatılmıştır. Farklı derecede yerinde geçerli değilse domino etkisi sapı düşüyor, değil de (yabani) demetleri ve buğday, arpa sapı bozulmamış kalacaktır. Olası daha sonra takip eder. Toplama, bazen bitişik alanlarda, nerede aşamasında fark arpa komşu bir buğday tarlasında "kuru saman" bile sararma başlar, ve hala nem çok yüksek bir yüzdesi içeren vermedi olduğunu görülebilir. Her şey tabii ki, tohum şartlarda önemli ölçüde bağlıdır.

 

2010 - Buğday Aynı Anda deşarj yanıt Yani birçok yerde görülen daha yavaş arpa Daha uçar. Milovice - Doğu, arpa ve buğdayda ayrıca Tespit tek bir fırtına sırasında yıldırım, Ardıl Birkaç dakika: arpa Yaklaşık iki hafta sonra (localar) yanıt verir. Yakın bir alanda Buğday, 2 ay sonra, hiçbir işaret gösterir Konaklama (zarar, zayıflaması) (Bunlar sadece kirpi ...)

 

yıldırım tam başlığı, büyüme evresi 71-75, buğday uzun bir süre sonra endike gün arpa önce (2-3 hafta sonra) takip başlığı dolu, çok daha yeşil, daha yüksek nem içeriği, büyüme aşamasında 37-39. Arpa zaten kuru, neredeyse kuru saman hatırlatmak kaynaklanıyor.

 

Ama ayrıca Gözlem duyurusunda `olacaktır , çok daha yeşil, buğday karışık çokluk miktarı küçük ve Pratik herhangi bir zayıflık olmadan sahip (hasarlı, Zayıflamış) arpa `olacaktır duyurusunda , istisnasız, arpa mükemmel koordine ile (hasarlı, Zayıflamış) Büyük olasılıkla sayesinde domino etkisi .

yeşil buğday, arpa sarı görünüyor - tüm diğer

 

Genellikle tüm, bakış agronomik açıdan, arpa daha az dirençli GERÇEK bir buğday veya çavdar, ve önemli ölçüde daha duyarlı bütün cevaba çok olumsuz etkileri gibi sürmez. Bira daha pahalı olmasının nedeni budur.

 

 

buğday "kirpi çılgınlığı" (Aynı yerde etkileri, slaytlar 60 gün ayırarak

 

 

Henüz tanımlanmamış başka anomaliler,

Tohum 1st Çimlenme henüz çimlenmiş olmayan

Ekilen tahıl tohum küçük bir yüzdesi (yaklaşık% 1 Çeşitli Pcs/m2) çimlenme olmayabilir. Hemen yıldırım çarpmasından sonra büyük ısı sayesinde topraktaki kimyasal değişimler gibi bu tez tohumları çimlenme, Çimlenme toprak özelliklerinin büyük bir adım değişim (kimyasal nedeniyle zorlandı ", bir pusuda Albaylar olduğunu" provoke edilebilir kompozisyon, pH, ısı şoku, iyonizasyon, termal ayrışma)

 

Açıklama: Antik çağlardan beri bitkilerin çeşitli Afetler durumunda bazı yedek tutmak için muhtemeldir. Daha önce, bu (Mike Dundee ve arkadaşları Aborijinler hakkında bir şey biliyor muydu) Tüm nüfusun yok olmasına yol olabilir mi çünkü eğer Avustralya bush bazı bitkilerin tohumları, bir yangından sonra sadece çimlenir olduğu bilinen bir gerçektir .

 

Alanlarında duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) Olası kırpma yoluyla yolunu temizler çok genç bitkiler, bulmak için daha sonra ise basık (hasarlı, Zayıflamış) bitki. Fırtına alan üzerinde darbeler ve yıldırımları bazı çarptığında Onların Çimlenme yaklaşık sürelerde karşılık gelir.

 

 

 

2. Desenler, uzun zincirler sonuçlanan.

Onların oluşumu kuraklık ve yere düşen, yerine birçok Ardıl patlayan topları veya balonları oluşur sözde boncuk şimşek, düştü That Way açıklamak mümkün olduğunu, daha önce gökyüzünde asılı kablosunu görünüyor. Belki gazlar (H vardır 2 , O 2 su termal ayrışma veya elektroliz neden), belki iyonize bileşikler. O zamanki kesintisiz yıldırım, bir Tahmini Binlerce deşarjların olandan çok daha nadir bir olgudur. Kalıp oluşturma durumunda bu oluşum bitirme, muhtemelen ardışık deşarj biridir.

 

Örnek olarak iki görüntü, Kesinlikle daha bulmak mümkün olurdu  

Lucy Pringle arşivi

Left: A361 Beckhampton ve Devizes, Wiltshire 21 Temmuz 1998 tarihleri ​​arasında ,

Sağ: West Woods - nr Lockeridge, Wiltshire 10 Temmuz 1998 .

 

Sağ fotoğraf üzerinde - yine çok "klasik, tamamen düzensiz," Konaklama (zarar, zayıflaması) yıldırım tarafından hazırlandı. Sağ tramlines Arasında desen merkezi ve uzak kenara sonraki alan üzerine balk arkasında, gelen tramvay hatları yakınında sol alt köşesindeki üzerinde 3-4 metre ortalama Tahmini minyatür rakam, çok düzensiz. Kesinlikle Amazement ve huşu (inç onlara yer aldı büyük bir şekil, Explorers WOW! ayrıca) tam olarak aynı bulduk misiniz Konaklama (zarar, zayıflaması) şikayetlerinin, patern analizi gibi. Bent ve genişletilmiş düğümler, bitkiler duyurusunda `olacaktır saplarını koparmadan (hasarlı, Zayıflamış). Kesinlikle aynı tüm düzensiz şekiller ve rakamlar olarak seçilen özellikler Benzer bulundu anomaliler Olur. Kaliforniya, Solano County sol bir daha resmi tamamlamak için. Temmuz 2004 29. Olası bulabilirsiniz burada

 

 

 

 

Kırık taşlar

Fenomen belgelenen, küçük bir sürpriz (Bu noktada, burada tamamlanacak) gibi, zaman çıkacak.

 

 

 

Fulgurites

Hiç keşfedilmemiş ekin çemberlerinin yerle ilgili. Onlar derin yeraltı oluşabilir. Benzer ama hala sayfalarda bulunabilir olabilir şey BLT Belki araştırma ve başka bir yerde. Arayın, bulacaksınız Shall. Bu yerde derinliklerinde var.

Tam sayfa vardır verilecektir Fulgurites .

 

 

 

Yabancı otların bir artış meydana gelmesi duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) kırpma

Fenomen düzenli şekillerin yerle ilgili bulunan mezi anomaliler dahil olmamıştı oldukça kopmaz fenomen bağlantılı Beraberindeki etkidir duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) kırpma. Bu Özellikle hasattan sonra, "otomatik olarak" çok sayıda ekin çemberi fotoğraflarla belgelenmiştir. Otlar bir artış insidansı yer - kuru hasat sitelerde çok Açıkçası yeşil alanlar sınırlandırılır. Bitkilerin toprakta mevcut besin maddelerinin hemen hemen% 100 kullanan bir yoğunluk ile yetiştirilen Çünkü Genellikle kırpma monokültür yetişen ve bu alanda görünen Tedavi, otlar için yer yoktur. Yıldırım deşarjı sonra Çeşitli bitkiler (birkaç yüzde% 10-20 kadar) istenmeyen bitkiler için yayımlanan tez besin parçası Yani hemen, eşdeğer ölecek. Birkaç gün için, atlattı Bitkiler Neredeyse büyüme durur ve aynı zamanda fark zayıf toprak, besin bir Yavaş ekstraksiyon vardır Öyle Açıkça fark ve daha yavaş Olgunlaşma vardır, O tüm istenmeyen bitkilerin büyüyen içine oynar. Fenomen sistematik ekin çemberi alanlarda hiç araştırılmamıştır, ama tabii ki, gelecekte herhangi bir zamanda onu izlemek ve değerlendirmek için mümkün olacaktır. Ek bir etki olarak ekin çemberleri fotoğraf bir dizi not edilebilir, o dan ayrıca bazı fotoğraflar hava üssü harita Google Haritalar ( Google Earth ), veya Bing haritalar veya diğer kaynaklardan airshot verilmedi.

 

 

 

Merkezi delikleri "dövülmüş pin" Yarattığı

Bir: kendileri ateş asla ekin çemberleri fenomeni Kaşifler bir anomali olarak düşünün "anomali" açıklamak bile mümkün kırpma alanında yıldırım deşarjları sayesinde merkezde delik bazı çevrelerin (gibi bir iğne nedeniyle dövülmüş, ya da onun gibi bir şey ). Aksine üzerinde her zaman rakamlar falsificated insanların açık bir kanıtı olarak kabul edilmiştir.

 

Çok kolayca yıldırım deşarjı gibi bir şey yere böyle bir şey yaratabilir mi hayal sadece bu gerçekten mümkün. Onun çapı (yıldırım kanalı) enerji gelirlerinin büyük transferi çok 5 mm aşan değil şu anda tam olarak, ancak elektrikli lokomotif zoruyla yere "yapışma" edilir. Işık hızını 2/3 - Daha da kötüsü, bu da 1/3 ile hızlı gerçekleştirir. Gerçekten de,Return Stroke, Büyük akıntı enerjisi taşır akıntı, ana parçası gerçekten bu hızlı hareket, sürecin diğer kısmı kısa bir bakış çok yavaş hareket eden, örnek olarak burada . Tablo yıldırım deşarjı birçok Ardıl adımdan oluşan bir Nispeten karmaşık bir süreç olduğunu gösterir. Gibi fotoğrafik örneklerden belirlemek mümkündür burada , yıldırım deşarjı gerçekten yapmak için yeterli güce sahip "zemin içine sıkışmış pimi."

 

Biraz daha, orada devam edildi Süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi burada .

 

 

 

Diğer Önceden belirlenemeyen anomaliler - yollar.

Büyük miktarda çevresi ekin çemberi yolları vardır - bu şekli ya da dışarı yönlendirilir görünen. Yeri ziyaret etmiş Gözlemciler, çok sayıda nedeniyle, sıradışı olmak istiyorum görünmüyor. Ama dikkatli olun Onları tüm insanlar tarafından oluşturulmuş olması gerekir, değil. Bu Onları bazı elektrik yükü fazlalığı oluşturulmuş olması çok muhtemeldir. Elektrodinamik kurallarına uygun olarak anlık eksikliği herhangi bir yere, büyük aşırı şarjdan vefat deşarj kısmı.

 

Yıldırım deşarjı neredeyse her yerde, elektrik yükünün eksikliği ile indi ve taburcu olduğunu cekti ayrıca sadece uzakta kolay yolu tarafından orada usuall üzerinden yapılır yerde karşı. Bazen (her zaman değil) ve kuru bir şekilde doğrudan düz aşağı yere olabilir, diğer zamanlarda yere ve hemen altındaki Nispeten uzun ve ilginç parçaları seyahat için nihayet yeraltı Şeflik önce olabilir ve enerjinin önemli bir bölümünü. Bazı durumlarda öncelikle traktör parçaları izler, başkalarına ve onları yoluyla dışında seyahat edebilirsiniz, ayrıca çeşitli parçaları ve metro hatlarının herhangi bir yarar, ayrıca arkeolojik nesneleri veya daha tezler seçenekler kombine edilebilir takip edebilir.

 

Bitki örtüsü ise bazen bazen kaz yürüyüşü tarafından oluşturulan hiçbir yerde, yol gibi görünen, böylece anlaşılmaz dolambaçlı yollar oluşturulur "Sarhoş denizciler." Genellikle darlaşan ve ekin çemberi keşfinden sonra daha uzun bir sürede OLUŞABİLİR. Vakaların büyük çoğunluğu (% 100,000) ise, onlar kesinlikle hiçbir dikkat olurdu, herhangi bir gözlemci sadece orada "birileri yürüdü." O notları Onların yaratılış şekli gerçekten sarhoş bir yuvarlak dışında kimseye şüphesi olamaz, çünkü bazı durumlarda, - zikzak bazen Şaşırtıcıdır olduğunu.

 

Elektrik akımının behavioring uyarınca, hiçbir şey darlaşan Zaman zaman. İşte benzer durumlarda bazı fotoğraflar nesnesine yerleştirilir. Crop circle fotoğraf, çevresi için bazı, hepsi değil, yolları "yıldırım deşarj yılan", ya da daha doğrusu onun solmaya kalıntısı menderesli sürünerek insanlar tarafından oluşturulmuş, ancak yüzeyde olmayabilir.

 

Sadece bir kez Onlar gerçekten halinde Onlar doğrudan yolları değildi O, bir dikkat ile ödenmiş olması, ancak daha sonra radyal merkez daire (Çek) açılımları ve belki, gerçekten ertesi gün ortaya çıktı.

 

 

 

Olağandışı duyguları

Ayrıca birçok ( ilk güvenlik , Lucy birçok araştırmacı tarafından Açıklandı!) sağlık sorunları. Onları herhangi Bununla Açıklaması edilebilir: Elektrik enerjisinin muazzam miktarı (metro) orada inorganik ve organik maddelerin tehlikeli kimyasallar, ısı nedeniyle Zehirler ve elektroliz yüksek miktarda üretebilir. Onları çoğu gerçekten çok tehlikeli olabilir ve ilaçlar gibi bazı etkilere neden olabilir. (Varlığı, bulantı, metalik tat, Halüsinasyonlar, susuzluk, oryantasyon bozukluğu, hafıza kaybı, panik duyguları, terör, kötülük, barış, sevgi ve ışık ya da buna benzer bir şey duygusu, toksikologlar isteyin).

Oku uyarı .

 

 

 

Anomalileri listesi:

Düğümler

 

Manyetik alan farklılıklar

 

Parçacıklar Fe, Fe2O3 . FeO toprak ve bitkiler üzerine

Cihazların arıza (elektronik, ayrıca araba, birleştirir; statik elektrik neden)

Kızılötesi etkiler (ısı, kuru toprak ve bitkiler)

Yakılan ve kömürleşmiş bitki (şüphecilik jet motorları ...)

Ölü sinekler

Ölü veya Ağır hasarlı hayvanlar (calf. ..)

Olgunlaşma defektleri (grainless kramponları, Deformed tohumlar, Çimlenme değişiklikler)

Bitki kusurları

Parazitler

Işık efektleri

Açıklanamayan nesneleri ekin çemberi resimleri

Maden   (Kuşkusuz gözleri yalnızca Nadiren veya asla Onlar bile gerçekten bilmemize rağmen, dowsers, genellikle çok mantıklı bireyler olarak çalışmak istiyorum, ne Onların duyulara davranıyoruz, oldukça kanıtlanabilir husul toksin kimyasal algılanabilir vardır)

Sıradışı davranışları insan ve hayvanların (ilaç etkileri); biraz Biyolokasyon benzer

Hayaletler - Daha sonra kış aylarında özellikle kar desenleri volgende yılında "kurdele kopya", ancak gelecek yıl büyümeye ayrıca, çok istisnai ayrıca

SiO Eritilmiş taneleri 2 - 1600 etrafında erime sıcaklığı ° C Bir adayın adı, onun kanal turda Sıcaklıklar orada gözükmek vardır 30 000 ° C

 

ayrıca:

Beyaz tozlar

Görünüşte organik kökenli, Zor ile belirginleşen kitle

Dolayısıyla Onların durumunda, tüm önceki Olası aksine Birinin yorumu Artırma yerine getirildiği, ayrılmış. Bu ayrıca SiO getirmek mümkün olacaktır 2 yerde granüller, ama silikon dioksit, O 4000-5000 den yüksek ° C sıcaklık kanıtlanabilir Etkisi altında kısa bir süre oldu, eczane Edinme gerçekten zordur. Diğer Maddeler gizemli hatta temiz ya da bir yerde elde Kesinlikle mümkün ne olursa olsun, listelenir.

 

Öyle olsa bile, onların varlığı bazı durumlarda en azından Açıklaması edilebilir: Onlar bir "volkanik" olabilir - hemen taburcu olduktan sonra lisans ve Sorumlu basınç santigrat Çeşitli yüzlerce su altı küçük Mevduatı yer olabilir, o hızla kadar gidebilir yüzey, Mümkünse, ve orada da her şeyi olan yakınlığı bulunan. Bir beyaz toz araya geldi ise, o kadar alır, ve bazı organik ya da plastik atıklar varsa, o da bunu eritmek ve onları sürebilir. Atık İster resmi bir yol (çöplük) yoluyla veya resmi olmayan bir şekilde (yasadışı atık dökümü, rastgele saçılma) tarafından yeraltı içine alabilirsiniz.

 

Not:

Böyle anomaliler ve Çimlenme. Kaşifler bazen içindeki kalıplardan tohumlar dışında olarak, daha iyi yerlerde sıcaklık Çimlenme var Yani, bulabilirsiniz. Bu ekin çemberleri araştırmacıları neredeyse istisnasız toplam tarımsal cahil kişilerdi, örneğin Microsoft dormansi (Çimlenme inhibisyonu) ve hasat sonrası Olgunlaşma fenomenler olduğunu duydum, ve Onların deneyler oversoon Yürütülen hiç olmadan olmasından kaynaklanmaktadır. Dormansi normal doğal bir fenomen, hasat anlamlı düşük Çimlenme ve çok düzensiz göstermek hemen sonra Onların tohum usuall ve bu yüksek değerler ulaşmadan önce, ay birkaç hafta sürer bu yüzden O, erken Çimlenme den (tahıllar sadece) tohumları korumak olduğunu. Bakım için yavruları gelecek yıl çimlenme, büyük importan tohumları, çünkü mantıklı. Bu nedenle rakamlar Alındığı bazı örnekler intakt bitkiler sitesi Alındığı örnekleri olarak biraz zaman iyi Çimlenme sıcaklığı için olabilir Bu oldukça normaldir. Onlar dormansi başarısızlıkla sonuçlanan Çimlenme inhibisyonu, Onlar zarar Bu sadece bolluk desen tohumların yüksek çimlenme korunmuş Çünkü yerlere tamam budur Alt Çimlenme. Ekin çemberleri araştırmacılar bile bir bira aptal bira bir sürü Sorulan Eğer o bunu dikkate alarak olmasaydı, HIS bira Olur, çünkü o kesinlikle, dormansi ayrıca hasat sonrası Olgunlaşma adlandırılan fenomen hakkında oldukça detaylı bir açıklama verebilir misiniz oldukça yanlış. Atıfta bulunarak, varsa: dormansi hakkında hiçbir yanı sıra kuraklık (bazı Bira Their Own harçları olun Etmeyin) oluşabilir bilen bir bira, buldum, elbette onları açıklamak mümkün olacağını hiçbir Malthouse işçi veya herhangi öğrencilerin detaylı sorunsalları orta (Amerika'da yüksek) tarım okulu. Yetmezliği dormansi, Yükseköğretim Sakıncalı zamanda ulaşılması de Çimlenme, bir nedeni bazen nesnel belgelenmelidir Kesinlikle Mümkün yıldırım deşarjı enerji, eylem tarafından desen altında toprağa kuruma olabilir. Tohumlar Benzer olgunluk bir devlet biraz daha hızlı ol kuru olabilir, ama tamamen değil, ve standart bir yol (ve BÖYLECE Açıklanan değişiklikler nedeni olabilir kısmen hasar görmüş dokuları). Bitkileri tohumlarını bile sadece gerçekten olgun değil, kurumaz tamamen olgunlaşmış kulak aldı sonra, onların üreme organlarının bütün gelişme kuraklık ve sahne zaten gelişme kuraklık ve kademeli, hasat öncesinde zaten bir aydan fazla olan, O Onlar gibi tam olarak olgunlaşmış tohum gibi, gelişmiş olmasa da, Çimlenme den sonraki yavru vadeye Onların üreme süreci gerçekleştirin yapabilirsiniz. Bunlar tamamen nişasta% 100 rezervleri gelişmiş değil, ama öyle olsa bile Onlar yeterince gelişmiştir. Ayrıca Onlar değişik bükülmüş ve solmuş olabilir. Onların fotoğrafları şey bizim favori ekin çemberi araştırmacıları vardı olabilir Twisted ve kurumuş tohumları,?

 

Her yapı buğday gibi kuru tam olarak olgunlaşmış hasarsız tahıl başak, Onların hacmi ve birbirlerinin ağırlığını hoşgörü Taneleri biraz farklı ve özel olarak üst iki önemli ortalamasının altında, ama Normalde çimlenme. (photo)

 

Bu anomaliler her sayfada ayrıntıları, foreseeably gelecekte olacak Anomalileri (sınıflandırma ve açıklama), ana menü bir parçası, ve alt sayfalarını.

 

(Something "bilim yöntemlerini kullanarak Olası bir açıklama yok" gibi;

  - Bazı sayfasından sayar ...)

 

İlgilenen temas halinde cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

z