Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови во жито-објавен текст-4-1 . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Објавениот текст 4/1
текст објавен од почетната страница www.cropcirclesonline.cz
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Насловна

sarden.cz, 19 март 2012

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 
 

Crop Circles

 4 - Дел 1

 

 

Формирање на графикон за време на електромагнетно поле линии во жито преку електрична струја молња испуштањата

Crop Circles. Друга можна разгледување на начинот на формирање, некои придружни појави, индиректни докази.

Парче денес е увертира пред студиозно публика запознаени со уште еден доказ од кои сосема јасно покажува дека исечете кругови создадени од мајката природа, со своите сопствени средства, сосема сам, без каква било интервенција од вонземјани од вселената. Генерира е сам и само преку физичка сили, локално, земен. Преку молња празнења. Секоја пиктограм во пченка, да биде доста нередовно, а оние кои ќе навистина, е првенствено рекорд полето линии во електрична струја, што е над оваа област, како и во блискиот подземни се појавија во текот молња празнења. Делумно можат да учествуваат и евиденција на акција и механички сили (симетричен експлозија ширењето на страните, како огномет ракета, или процес внатре во цилиндарот мотор со внатрешно согорување), и се евидентираат како мала, во првиот целосно unobservable природата на микроскопски оштетување на ткивото (може да биде дури и и директно ориентирана). Без помош на било примитивни или непостоечки било вонземјани. Денес ќе биде почитуван публика запознаат со неколку прилично индиректни докази.

Меѓу другото: исечете кругови постои засекогаш. Она што денес се нарекува Crop Circles, се случи на земјата долго време пред да се појави на било размислување лице. Само не се случи во пченка, но во секој други растенија што се случи на земјата, а не само во растенијата (снег, прашина).

Во време денес, во некои години едноставно полиња се појави во неколку години не би. Само прашајте било земјоделец. Операција жетварите знае нешто. Сигурно нешто би можело да се каже од страна на персоналот, кој еднаш плаваше полиња со коси. Оние кои се веќе во напредните земји, огромното мнозинство сосема згаснато. Тоа не е вистина дека исечете кругови почна да се појавува, да речеме, од осумдесеттите. Само тие не биле платени речиси апсолутно не, или само многу малку внимание или се строго доверливи. Во однос на фреквенцијата, а sparsity или појава, се разбира, постојат земјоделци кои никогаш не ја виделе - значи редовна дезени. Дека човекот виде формации слични на онаа прикажана во придружните фотографија фото 1, само доволно да го затвори полиња на жито се пресели од една година, па дури и може да се заобиколат на површина поголема од еден километар квадратен.

Првиот од нив ќе им се даде облик кој во реалноста никој никогаш не Го видел на терен, освен се разбира г-дин Жетвар оператор. Се разбира, тој не каже некој, и новинари се нарекува. Операторите на жетварите виделе многу, тоа ќе биде можно да се побара од кој било од нив. Сликата е добиена преку Google Earth . Координира и датумот ќе бидат доставени до други во продолжението. Просечната бројка е околу 22 милиони, а обликот е сличен форми кои се појавија пред неколку години во Велика Британија, Германија и Италија. Модел е произведен. Не е проучен. Ниту досега се откриени. Преку своето постоење може да поништи една од главните аргументи на deniers од природно потекло на исечете кругови. Тие тврдат дека моделите се создадени од луѓе кои потоа последователно профитирање на нивната "откритие" и "истражување" а потоа да бидат во можност да ја изрече различни теории за сите можности на нивното потекло. Форма која никогаш не била "откриена", тој никогаш не може да се "студирал". Значи, драги deniers, за следниот пат нешто подобро. Со оглед дека формата беше откриен случајно апсолутно не, некои целни пребарување, треба да биде десетици слични случаи само Google Earth и воздушни фотографии никогаш објавени илјадници. Само гледајќи. Во исто време престанува да важи една од другите аргументи на некои набљудувачи, пиктограми, кои тврдат дека Crop Circles направени странци кои се обидуваат да комуницираат нешто за човештвото преку нив. Само идиоти се напише изјави дека никој не го чита.

На горенаведените личности, се разбира, порано или подоцна најавува некои од неговите "автори". Ова го направивме, тоа беше тој и тој, ние сме толку напредни и така. Ментални нарушувања понекогаш се монструозна и затвореното одделение медицински институт предавач г Chocholoušek веќе има неколку кафез кревети přichystaných.

Активност ментално поединци - круг одлуки кои фабрикувани кругови, доста убедливо побива како Crop Circles кои се појавија на места толку внимателно чувано дека упадот на било натрапниците едноставно исклучени. Неколку примери следат.

Слика 3: Crop Circles ВО БЛИЗИНА земја резиденција на британскиот премиер

Дејвид ПОЛ (30 јуни 1991 година) за сечење се добиени од извор кој не сме да се знае датумот не беше дополнително прегледани, но веројатно се согласувам. Име на лист откриен, но случајот е нашироко познат.

Сигурност скандал изби во текот на ноќта откако тие се појавија голем исечете кругови на обработливо земјиште со руралните резиденцијата на премиерот. Кругови се појави само неколку стотини метри од Chequers, каде што Џон Мејџор поминува викендите. "Ако тие ги направија гласаме за арамии е неверојатно дека тие биле фатени од страна на безбедносните сили чувари на премиерот", вели Лена Godsall-Bottriell тој круг се појави еден ден претходно. "Дури и ако е дело на вонземјани, јас сè уште не може да разбере како е можно тоа дека никој не забележал што се случува", додава г-ѓа Godsall-Bottriell, уредник на независна локална Terrick Книги. Темза долина полиција синоќа изјави дека кругот на фарма во близина на Wendover знае ништо. Изгледа неверојатно комуникации Портпаролот на Даунинг стрит: "Знаеме за култура круг во Chequers, но не претставува ризик за безбедноста." "Ова е еден народ бизнис. Тоа е целосно природен феномен, кој е веројатно поврзано со времето."

Неколку лица во врска со исечете кругови некогаш изрази поточно од потчинети на тогашниот британски премиер Џон Мејџор и предмети Нејзиното Височество: Да, тоа е чисто природен феномен поврзани само и само дури и со временските услови, особено со еден од неговите екстремни процес. Тоа е само срам дека сите предмети и службеници заврши развојот на нивните првични чини многу плодна идеи. (Но, тоа беше навистина така? Испразнета од некои други судови и други наоди во тајна извештаите и архиви? 007? Clouseau?)

Случајот се споменува и во публикацијата Crop Circles Откриени: Јазик на светлината симболи, Џудит Мур, Барбара Јагнето, светлината технологија издавачката, 2001, стр 49:

Во максимална безбедност зона во близина на земјата резиденција на британскиот премиер во Chequers и пиктограм се појави во форма на крст Селтик. Еден од краците на крстот беше tiped со триаголник наместо опција ќе биде круг, а на врвот на триаголникот беше истакнато директно на живеење. На цврсто патролираат локација Секако отфрли hoaxers на работа.

Најсигурен зона во близина на викенд престој на британскиот премиер Chequers пиктограм се појави во форма на крст Селтик. Еден од краците на крстот беше завршен со триаголник, наместо на еден круг со врвот посочувајќи точно до резиденцијата на премиерот. Внимателен надзор на целата област сосема исклучува било дело на Ковач.

Забелешка на авторот: due diligence да се заштитат такво место би сигурно предмети Нејзиното Височество и министри на британската влада (Да, г-дин премиер ...) можат да се најдат евиденција на невреме што претходи на откривањето на модели, иако тоа траеше повеќе од 20 години. Па, ако не тие, метеоролозите дефинитивно да.

Трет пат е ист случајот споменат во книгата Мистериозно исечете кругови, Hesemann М Е Tóthová, ETNA 1997 година, страница 31 (оттука и понуда и придружните фотографии): "Кога локалните новинари интервјуирање секретар Џон Мејџор дека безбедноста систем откриени креаторот на оваа формација, тие добија официјален одговор дека не постои безбедносен ризик како кругови . жито предизвикани метеоролошки феномен, затоа ние може да продолжи да се погоди она што може да биде временски услови кои создаваат толку симетрични формации, како што нашите пиктограми најмалку еден, сепак, можеме да воздивнува со олеснување. измама, како објаснување не е опција ".

Објавениот текст повторно сосема јасно покажува дека бројот 10 одамна е знае повеќе од 20 години. Величие е исто така сигурен за целата работа со доволно детали информирани. Грмотевици и громови се метеоролошките феномени. Назначени доволно информирани институција, па само го оставиме тоа за мајката природа, колку долго тоа ќе биде во можност да се повлече на мистерија љубовници неми мојата нога пред некој успева да открие нејзината antics. Следбениците мистерии некогаш. Вистински знаење, како Crop Circles создадена е навистина многу потребно да се тапи груб начин dokopat. Тие ќе го одржат својот натприродни објаснувања и пријатели многу интелигентни вонземјани како кафеави кошули. Само многу demented вонземјаните би сакал да слета повторно речиси точно на висок напон жици. Молња празнење помеѓу нив, но тоа упатува многу често и жица не него во најмала рака спречи од тоа што пациентот помеѓу нив на земјата.

Пред понатамошна продолжи во описот на места каде што ефектите од човековата активност практично невозможно, не е препорака за читателите, кои ќе се издаваат повеќе заинтересирани за Crop Circles и би сакале тие малку повеќе запознаени. За Чешка зборува читателите е многу добра, и над сите објективни код блог Libor Чермак. Досега, еден од последните, која е поврзана со Crop Circles http://liborcermak.blog...v-obili.html . Токму тука на целниот страница, можете да најдете убава пример на гром во областа, која всушност го привлече вистинскиот творец во Crop Circles (Поправете круг на Ládví). Слични слики - докажана диригент откриена во близина на Поправете круг - постојат илјадници.

Г-дин Чермак е можно и потребно, исто така, многу висока стапка за објективност во известувањето, дури и патувањето да се види Англија Crop Circles. Тој пишува: "Не сакам читателите да се наметне некоја од можни хипотези за нивното потекло, без разлика дали тие се странци, круг одлуки, ветер верувања, планетата Земја, житни духови или тајни воени проекти, итн" Споменати ресурси, можете да критикуваат една, но сепак целосно ирелевантни детали, линкови од други од тековната година, што доведе до сајт се заеднички читателот cropcirclesconnector.com недостапен бидејќи имаат тенденција да плати површина на локалитетот. Во случај на назначените сајт, јасно е дека сигурно не прави ништо за да трошат пари. Тоа речиси без исклучок, сите фотографии може да се најде на други веб-сајтови, достапни бесплатно. На пример, Луси Pringle, Стив Александар, Френк Laumen и многу повеќе. Само внесете ја лозинката "Crop Круг", локација и датум во било кој пребарувач.

Во Л Чермак блогот може да се најдат голем број на постови да се справи доста објективно опис и евалуација на моделите во жито, особено во Англија, но исто така и во нашата земја (Чешка) и на други места во светот. Многу места на авторот посети во лице, па неговиот придонес може да послужи како вредни складиштето на информации. Понатамошни придонеси се посветени на познати личности на бели коњи и другите луѓе го објаснува потеклото и употребата на името Ley линии и повеќе, исто така, се фокусира на прашања во врска со Келтите и праисториски населби и други праисториски мегалитски згради. Многу корисни за разбирање на историјата и контекст на опишано места само може да се препорача како многу добар извор.

Друга многу објективен извор кој не е одделени со јазичната бариера, страници словачки набљудувачи www.uforevue.sk мистериозни феномени. На пример, страница http://www.uforevue.sk/news/53/55/Nadherny-kvet-v-poli-pri-Kozarovciach/ . Авторите на сајт треба да се пофали за исклучителни цел покривање на културата круг феномен. Тие ја опишуваат нивниот пристап кон културата круг феномен јасно е рангирана меѓу апсолутно совршен, професионални, описни извештаи медиум. Објективноста на вести може да се спореди на пример со ББС. Иако во моментов Crop Circles феномен директно поттикнување на различни објаснувања за предење со мистерии, туѓ спиритуализам, псевдонауката, окултното, ненаучен, понекогаш неверојатно смешно, понекогаш демагошки - несоодветно теорија. На нивниот веб-сајт посветен на опис на појавите Crop Circles не се појави такво нешто. Дури и не пречи да се обиде секој читател грешки и сомнителни објаснувања на натприродното. Нивните графички цртежи со евиденција димензии на одделни личности се меѓу најдобрите кои некогаш биле во областа на истражувањето на Crop Circles во светот создадени. Општо земено, www.uforevue.sk се многу ретки, реномирани сајтови, иако посветена на прашањето, која е веќе многу од нивните колеги успеа да "лизга многу." Тие ќе, затоа, за објективноста на вестите тука на ова место се доделува рејтинг 1 + +, еден со две ѕвезди. Автори на текстови - е најдена името Томас Станковиќ, Мирослав Чарли.

Како и секогаш од почетокот постојано потенцира во сите текстови, наодите презентирани овде треба да направите со исечете кругови само апсолутен минимум. Тие се однесуваат особено било оштетени зрна насекаде во светот, и кои би сакале да бидат заинтересирани во ова прашање, еден мора да учат нормално научни и земјоделски литература. Жито свиткување на земјата во целиот свет (како во слика 1) никогаш не се под влијание на некоја непозната и несфатливо сили. Наведнува на земјата, и тоа само поради тоа што беше слаба. Главно се должи на употребата на електрична енергија од молња празнења, често само со индукција. Одѕвонуваше по усвојувањето на електрична енергија трае со денови. Uncontaminated жито трае речиси секој механички стрес. Било срамнето со земја, лежејќи (оштетени, ослабен) жито во светот, се разбира, ги вклучува сите сегашни и идни исечете кругови најде - Crop Circles. Тие се само неговата мала, речиси занемарлива подгрупа. Ова, пред се, сите љубители на мистерии, кои постојат во светот, мора да се разбере. Тие не се согласуваат со тоа, дури и против неа, исто така, може да протестира, но тоа е за тоа ...

Тоа ќе биде доволно далеку за да се продолжи.

 

Јан Ledecký

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

 

     Назад кон листата на објавени текстови  

Страна подготвени за вас и сите податоци се многу темелно прегледа и теоретски и експериментално

 

Јан Ledecký

 

pz