Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Anglisht origjinale - kulture-qarqet-publikohet-tekst-4-2 . Ju lutemi justifikim ndonjë gabim shkaktohen nga machine translation.
lightning
Teksti i botuar 4/2
Teksti botuar jashtë kësaj web shtëpi www.cropcirclesonline.cz
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Faqe Hyrëse

ende i pabotuar

Nëse i interesuar, kontaktoni cropcirclesonline@gmail.com

 
 

Qarqet Pri

  - 4 - Pjesa 2

 

 

Formësimin e grafikun e linjave në terren elektromagnetike natyrisht elektrike aktuale në drithëra nëpërmjet kryerjes së rrufesë - Pjesa 2

Një tjetër arsyetim i mundshëm në lidhje me mënyrën dalja, disa fenomene shoqëruese, prova indirekte.

Next Kjo fragment mjaft i vogël Reliable refuzon çdo mundësi të rrethit-marrësit aktivitet, është një shtëpi vend në Kingsclere, ku banon kompozitorin A. Lloyd Webber. Në vitin 1995 nuk u paraqit në këtë vend dhe yll pesëkëndor. Prona e tërë është ruajtur gjatë tërë kohës nga 24-orë shërbim të sigurisë. Ekipi hulumtues Tentim për të shqyrtuar pictogram, ishte për shkak të vëzhgimit të gjerë të tokës, të pajisur me sensorë dhe mikrofona, i arrestuar brenda minuta e mbërritjes së tyre. Askush nuk u pushtua Gjatë model të prodhimit. Webber në atë kohë ishte me pushime. Për tokën në atë kohë e sigurisë Careda personelit vetëm.

Informacioni është marrë nga http://davidpratt.info/cropcirc1.htm adresa, dhe volgende, përkthyer lirshëm dhe të plotësuara me informatat e marra nëpërmjet motorët e kërkimit. Nga i njëjti burim përdorur disa informacione të tjera të mëtejshme në këtë tekst.

A. Lloyd Webber nuk besonin se qarqet kulture duhet të prodhohet nga jashtëtokësorët dhe gjykuar se më shumë gjasa të gjitha, duhet të jetë e falsifikime. Prandaj u habita shumë që u shfaq në vendin ku në asnjë rast nuk mund të hyjë kushdo. Në opinionin e të huajve është e mundur vetëm dakord me të. Vetëm shkelësi vërtetë, shkarkimin rrufe, në fakt mund të merrni në vend, për shkak se asgjë në qasjen e tij "nga lart" largon. Edhe Karakteristika më e vogël e përzgjedhura në telave të tensionit të lartë. Ato mund të tërheqin vetëtimën shumë më intensivisht se çdo opsion rrufepritësit vetëm (përmes shkarkimeve corona). Formë është quajtur kështu "tip motor", sepse kujton gjeometria Proceset e saj që ndodhin në cilindra të motorit me djegje. Me fjalë të tjera, një shpërthim, shumë simetrike përhapjen anash., Sigurisht që ka shumë më shumë foto të njëjtin model. Tema & Dukje mund në disa vazhdimin tjetër, e cila do të paguajnë më shumë vëmendje në detaje në hapësirë ​​huajve ulje vetëm në telat e tensionit të lartë.

Instalimet HV 100 mijë volt, e cila tërhoqi shkarkimin rrufe, bëhet pothuajse saktësisht mbi buzë e formë. Mesatarja e modelit është rreth 56 m, pozita GPS i modelit qendra 51,313622 °, 1,287831 °, me nje tolerance prej disa metra. Kush viziton faqen e internetit të përshkruara në hartimin e një programi, përsëri mund të bindë fakt interesant se nuk Këto qytetarët e huaj të varfër u ul përsëri drejtpërdrejt nën telat e tensionit të lartë. Si ata janë djemtë (un) duke e bërë të aftë që ...

Në verën e vitit 1991, Terence Meaden dhe një ekip shkencëtarësh japonezë kanë pasur një fushë (ndoshta diku afër Silbury Hill) nën mbikëqyrjen e pajisjeve elektronike, përfshirë radar, magnetometrat, video, vizion natën, sensorë lëvizje. Nën mbulesën e mjegulla u shfaq formimi i peshave të vogla, por asnjë nga skanerat regjistruar ndonjë ndërhyrës.

Shënim autorit: Figura ka qenë tashmë krijuar (Exposed) numrin e diteve ose javë para (1). Ishte visualized (zhvilluar) deri në shumë ditë më vonë. Gjeth në sajë të parë të dëmtuar të energjisë elektrike dobësuar në mënyrë progresive (2). Pastaj ka pasur një rritje në peshën e tyre për shkak të mjegullës (3). Fundi, përkulura në tokë (4). Vëzhguesit janë respektuar vetëm deri në Fazën 3 dhe 4, si dhe në lidhje me fazat 1 dhe 2 nuk kishte asnjë ide.

Ngjarja është e ngjashme me foto klasike Zhvillimi proces. Një tjetër ngjashmëri me të fotografisë që është krijimi i një "foto" është përdorur dhe drita flash. Një tjetër ngjashmëri është se menjëherë pas ekspozimit latent image është formuar vetëm, krejtësisht i padukshëm. Ajo quhet analogji me procesin klasike fotografike (dhe numri Larger do të përshkruhet) do të paguhet plotësisht vëmendjen në një nga pjesët volgende. Tashmë në punën e mëparshme (3 - Kronologjia) Faza ishte numri 1 nga 5 në rend kronologjinë banim quajtur Exposure (Ekspozita).

Model zbuluar mjaft shpesh në të cilin pas një kohe Arosa seksionin tjetër. Kjo ishte për shkak të intensitetit të ndryshme të ekspozimit, zonat më pak të prekura nevojitet më shumë kohë për "zhvillimin" imazhin, zhvilluesi natyrore kishte për të punuar më gjatë. Disa pjesë të volgende do t'i kushtojë vëmendje më shumë për raste të ngjashme.

Vini re se "Në këtë mënyrë, vegjetacioni disi vepron në mënyrën e një zhvillues kimik i targave të ekspozuar fotografike:. Ai hedh deri fotot fshehur" mund të gjendet në botimin e Deuelit Leo - Fluturimet në dje: Historia e arkeologjisë ajrore, faqe 38 Kjo ishte një gabim i madh (një nga shumë) e të gjitha anketat e mëparshme në qarqet kulture, që gjetjet e tyre vështirë se kurrë nuk konsultohet me ekspertë në arkeologjinë dhe arkeologët veçanti ajrore. Rreth arkeologëve aviacionit ndoshta nuk e di se si diçka që ekziston. Në botime dhe artikuj janë botuar Kjo Gjithë Gjatë dekadës së për çështjen e qarqeve kulture, ajo nuk ka të bëjë pothuajse çdo përmendje. Por dowsers dhe mediat, tifozët e UFO-ve, jashtëtokësorëve, saucers fluturues, dhe ndoshta çdo fushë të shkencës junk mundshme në çdo rrethi kulture Solli mijëra. Shërben atyre të drejtë. Thanks për këtë njohuritë e tyre dhe të kuptuarit e parimeve Shfaqja e mundshme u kthye duke ecur përpara sesa opsion. Nga ana tjetër, është e nevojshme për t'i falënderuar ata për të, sa shpesh, pothuajse gjithmonë vend scrupulously matet duke përdorur një busull shmangie të gjeomagnetike fushë. KËSHTU simpletons teza zell shtyrë përpara shkallën e njohurive në drejtim të shpjegimit, e cila është e mundur vetëm në raste të thatë: shkarkimi i fundit i dritës. Kjo ishte e mjaftueshme vetëm për të pyesni. Diçka ato in A këtë aspekt shembull për zotin Pockels them. (Për të specifikuar më vonë)

Fakti që dashamirët e mistereve dhe carefull me durim u mbledhur dekada Gjatë një numër relativisht të madh të provave të tjera të qartë. Pothuajse përfundimisht të mbështetur gjetjet që janë të lëvizin përreth vendit, e cila ishte disa kohë më parë, goditur nga rrufeja, pa ditur asgjë në lidhje me këtë, do të përshkruhet në detaje më shumë në një seksion volgende.

Një oficer i ushtrisë stacionuar në bazën e trajnimit të Salisbury Plain herë erdhi nëpër një rreth kulture në një Minefield aktive.

Shënim i autorit: Për shkarkimin e rrufe me Minefield asnjë pengesë, në vend kundërshtim.

2007/07/15 - UK - Dorset - Bournemouth - foto 7 (saktë vendndodhjen GPS i lëndës, është i njohur natyrisht).

Fotografia Marrë nga cropcirclesdatabase.org domain tashmë i vdekur. Pika Same është edhe angazhuar në website http://home.planet.nl/ ~ sarne023/06n.html , ndoshta vjen nga ku foto origjinale.

Pemë në një fushë në afërsi të aeroportit. Fusha është e vendosur në një ngastër rrethuar, e cila nuk është në dispozicion publikisht. Formë nuk është studiuar nga afër, por nga ajri, dhe pas korrjes. Në marrëveshje me pronarin sigurisht nuk do të jetë një problem për të vizitoni faqen e internetit dhe për të marrë një vështrim në pemë. Shenjat e rrufeja në trup janë të vëzhgueshme Sigurisht edhe pas pesë vjet, sepse Sigurisht ajo nuk ishte vetëm "weed flash." Meteorologët nga aeroporti mund të ketë qenë në gjendje për të gjetur rekord som e stuhisë. Pronari gjetur Sigurisht që në vitin në disa degë pemë grisura, dhe kjo është e mundur që pema pasi u godit nga rrufeja gjarpër të kontrollohen dhe të trajtohen nga dendrologists.

Në foto e ardhshëm 8 janë mbledhur së bashku tre imazhe nga vite të ndryshme. Alexander S. Foto, F. Laumen, F. Laumen. Në afërsi të çdo lak prej tyre "diçka" Ndodh - forma të parregullta. Ky është mendimi i objekteve apo të cilat linja janë të vendosura nëntokësore. Ajo mund të jetë pjesë e një avioni u rrëzua, ose ndonjë mbetjet arkeologjike, kullimit, kanalizime, tuba uji, shërbimet. Çdo strukturë nëntokësore është shpesh pas visualized nga rrufeja jo shumë larg nga vendi ku ajo është e vendosur. Si një linjë të misrit kryesisht shkatërruar plotësisht, të vdekur. Për shembull, në qoftë se rrufeja godet Drejtpërdrejt në hydrant qëndruar në sipërfaqe, disa ditë më vonë dhe do të dalin linjë e kulture të vdekur apo të dëmtuar rëndë pikërisht vetëm mbi tub nëntokësore. Gjatësia e tyre është usuall nga disa metra me 10-20 metra, ndonjëherë edhe më shumë. Zona e kulture aq vdiqën brenda disa centimetra, dhe menjëherë pas që nuk janë edhe bimët dhe dëmtuar pak. Objektet që janë rritur koncentrimin e energjisë elektrike, janë vendosur nën nivelin e plugimi i thellë. Nëse spot ai nuk ishte në asnjë zbulim arkeologjik progresit, është vendosur ende atje. GPS pozicionet e objekteve është i njohur për të paktën dy nga tre faqet e treguar këtu, dhe pjesa tjetër ndoshta mund të gjurmohen. Vende të ngjashme ku ka diçka të tillë afër ose më të largët nga një model të rregullt, natyrisht, ekzistojnë shumë më shumë, dhe jo vetëm në Angli. Ndonjëherë tuba nëntokësore për shkak të përçueshmëri rritur, efekti i një argumentim të fortë, induksion elektrostatike dhe elektromagnetike dhe ionization e ajrit mbi to mund të marrin pjesë në formimin e parë të dy (i padukshëm) faza shkarkimeve rrufe - Analiza paraprake, dha udhëheqës, e cila mund të çojë në faktin se tubacioni është e thatë, dhe kjo goditi krahët Disa paralele të shkarkimit Same elektrike në një distancë prej dhjetra shumë në disa qindra metra larg.

Pikëpamjet e çdo tubacioneve nëntokësore është pjesë e (ose të parregullt) figurave të rregullta në fushën e kulture shumë shpesh. Në dhe puna e ardhshme do të paguhet më shumë vëmendje ata. Në disa raste, ajo mund edhe të jetë pjesë e modelit nën rrugë, siç është rasti në volgende dy fotot. Ky është vend Winterbourne Bassett, Wiltshire, në vitin 1998, 23 maj, Lucy Pringle foto - kornizë të lartë. Imazhi më i ulët është kapur më vonë (të paktën 14 ditë, por më shumë). Foto Busty Taylor. Nuk është dëmtuar në mënyrë të sigurtë kulture vdekur. Vdekuri ka qenë sigurisht në imazhin e sipërme, por për shkak të inercisë së proceseve biologjike në bimë nuk kishte tashmë duket si kjo. Në atë kohë do të tregojnë edhe disa shenja të jetës - metabolizmit. Në imazhin e poshtme mund të vërehet shumë ndryshime të rëndësishme ngjyra e bimëve në gjurmët traktor (edhe i vdekur, por jo edhe aq të gjatë). Ndryshimet ngjyra në gjurmët traktor vërehen edhe në fushën fqinje, si dhe pa veprimin e energjisë elektrike nga rrufeja kurrë nuk do të kishte ndodhur. Traktor udhë në fushat janë të përçuesve dytë më të mira aktuale. Pozicioni kryesor zë çdo tub metalik dhe objekte të tjera metalike të vendosura nëntokësore. Ajo është gjithashtu e mundur Vëzhgoni mirë, Kjo kulture mbi strukturat metalike Marrë dukshëm më e lartë se shuma e energjisë elektrike në gjurmët traktor dhe shenjat e vdekjes u shfaq dukshëm më të shpejtë, ndërsa në atë këngë për disa kohë dhe mbijetoi Prandaj ende nuk kanë një të thatë dhe të veçantë ngjyrë të verdhë. Yellowing në të njëjtin nivel do të marrë disa ditë më shumë. Filmi natual Zhvillimi ka për të punuar pak më të gjatë, intensiteti i ekspozimit ishte dukshëm më e dobët. Urdhrat ndoshta Disa shkalle.

Rasti i fundit i efekteve anësore të mundshme të rrufe grevë vend me Alton Barnes, Wiltshire, Weyhill, New Hampshire, 18 prill 1998. Është e mundur që do të jetë disa pemë janë shoqëruar krahun paralel e shkarkimeve rrufe Gjatë formimit model ose pothuajse tërësisht të shkatërruar, kështu që u vendos më vonë për të hequr ato. Situata e gjendjen e mëparshme është shfaqur në fotografitë ajrore të marra nga Bing Maps (dihet data), situata, pasi heqja e tyre është marrë nga Google Earth . Model GPS lokacioni ishte i 51.215244, -1,556524. On Google Earth Possible gjeni dy foto shume ajrore "pas". Për Tokës Google foto u importua linjë traktor (në purpurtë dritë) nga Bing, dhe anasjelltas.

Në imazhin e atij rrethi kulture (përdhunimi) nga www.temporarytemples.co.uk / (foto nga Steve Alexander), është e qartë se pemët (sipas leh e thupër) nuk lë të rriten në të gjitha, ndoshta tashmë kanë qenë tërësisht i vdekur. Një imazh nga Lucy Pringle edhe Possible gjetur. Pas mesit të prillit, koha e dhunimit lulëzuar, Reliable janë mbuluar me gjethe të gjelbra. Sipas kohën kur pemë thupër fillojnë të kthehet gjelbër, në gjuhën angleze është quajtur edhe një muaj. Cili do të jetë ai? Mund të jetë Mars?

Në e sotme (i dyfishtë) ishin pjesë Paraqitur vetëm dhe vetëm prova indirekte. Në çdo rast, nuk ka asnjë dëshmi që do në asnjë mënyrë të besueshme dhe ofroi të pakushtëzuar për të vërtetuar teorinë rreth krijimit të formave (pa marrë parasysh nëse rregullt ose të parregullt) e kulture dëmtuar nga shkarkimet rrufe, si një rekord të linjave në terren elektromagnetike, dhe ndërhyrjet e tyre. Por ata kanë absolutisht, pa përjashtim, të gjitha mjaft i rëndësishëm funksion një të përbashkët. Me teoria Përshkruar në asnjë rast nuk janë në konflikt. Hipoteza është i aplikueshëm për të gjithë ata, Ose në rast se kjo nuk është e mundur të thuhet se një mënyrë të ngjashme i origjinës do të përjashtohet krejtësisht. Një nga parimet themelore që duhet të jetë në çdo teori shkencore dhe hipoteza lejuar. Kjo është refutability (test falsifiability). Kur dikush të ketë sukses të besueshme të kryer (për shembull, të bëjë një regjistrim të kapur ose film, ndërsa monitorimi i vazhdueshëm dhe vlerësimi i fushës elektromagnetike në vend për të konfirmuar) se në një vend ku ai u zbulua më vonë rrethi kulture të mirëfilltë, nuk ka ndodhur në terren rrufe shkarkimeve . Në të kundërtën, se ka qenë duke lëvizur krijesat e gjelbër me antenat, alienet apo disqet fluturuese, teoria e paraqitur këtu është e mundshme Konsideroni Reliable hedhur poshtë.

Dëshmitë, se teoria e quajtur rrufe në vendndodhjen e rrethit kulture konfirmojnë shumë më të fortë, do të prezantohet në mënyrë progresive më tepër në disa pjesë të volgende. Një nga të dhënat kryesore, grumbull të vërtetë të madhe, në 100%, i cili konfirmoi se në vendin e rrethit kulture duhej të ndodhë pa kushte rrufeja në tokë, me durim dhe carefull, gjatë dekadave, Sigurimi tifozët e varfër e mistereve ("ufologists &") pa veten në Pak dyshuar. Sepse çdo devijimi busull Matur nga thatësira Tyre provat. Planetet, e cila quhet Globe, dhe do të banojnë atë pavarësisht nga Organizmat e shumë të tjera si monkeys lloji humanoid dhe të njerëzimit, ergot Një tjetër mënyrë për të arritur thatësira intensive dhe variacionet lokale me kurs kohë fushës gjeomagnetike, përveç shkarkimin rrufe thjesht nuk ekziston. Rezultatet më të mira dhe më interesante e fituara do të përdoret të paktën nëse busull lakim, apo edhe një magnetometer. Ndoshta kjo është vetëm si një pak këshilla të ekspertëve për të ardhmen.

Artikulli i sotëm "degëzuar pjesërisht" nga shumë fizik dhe shkencor i shpjeguar nga parimet qarqet kulture shfaqjes, pasi provat shërbyer këtu ishin më shumë ose më pak plotësuese, Ata janë më shumë një kuriozitet. Megjithatë, duke iu referuar: a është gjatë gjithë kohës Sjellja fragmente të dëshmive. Disa pjesë të tjera që do të përqëndrohet kryesisht në fenomene që nuk kanë me mundësi për të shpjeguar mënyrën e shfaqjes së strukturave periodike dëmtuar dhe kulture pothuajse asgjë të përbashkët, do të jetë në mënyrë të konsiderueshme HIGHLY identifikuar si një intermexo, dhe si pjesë e titujve të tyre. Bronkial është me të vërtetë e mundshme, në mënyrë të rastësishme do të jetë në një pjesë kushtuar vëmendje në çështjen e rrethit-marrësit, një tjetër teori dyshimta ndryshme, duke përfshirë të huajve (të huajt, sigurisht, një pjesë krejtësisht të pavarur), inteligjencës së misrit, të vakumit, e yjeve , planetet, objektet, impiantet, kërpudhave, kafshëve, dhe shfaqjen Ngjashëm shpjegim nga qarqet kulture, të cilat ishin shqiptuar në kurth. Kushdo që dëshiron pak seriozisht të përqëndrohet në çështjet e dëmit grurit dhe akomodim, duhet të vlerësojë teori Similar sciolistic, në qoftë se vetëm për shkak se ata ekzistojnë. Ka teori "shumë më pak" sciolistic dhe të dëmshme, e thatë dhe Gaia. Në se ndoshta ndoshta edhe për të ardhur keq që nuk punon, të paktën jo ashtu siç duhet. Shpërblehet me tifozët, të paktën e mundur që këtë arsye ajo është mjaft e bukur.

Për fat të mirë, edhe për pjesët Thjesht shkencore të përgatitura me një shumë të materialit, më shumë se e mjaftueshme.

Kjo do të jetë për sot (i dyfishtë) pjesë deklaratën përfundimtare përmbledhëse.

 

Jan Ledecky

 

Nëse i interesuar, kontaktoni cropcirclesonline@gmail.com

 

 

     Kthehu Mbrapa tek Lista e gazeta të botuar  

 

 

 

Kjo faqe është përgatitur, dhe të gjitha faktet dhe teoritë e paraqitura këtu ishin shumë të tërësisht, dhe afër shqyrtohet në detaje nga eksperimentalisht

 

Jan Ledecky

 

z