Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Oryginał w czeski - koła-w-ziarna są tworzone-po-zrzuty-błyskawica lokalizacyjne-podboje . Proszę wybaczyć, błędów translatory.
lightning
Lokalizowanie wyładowań atmosferycznych
Crop Circles: Najprostszy dowód połączeń regularnych kształtach i jest lokalizacja wyładowań atmosferycznych
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - tekst przetłumaczony maszynowo

Nauka dostarcza dowodów, ale bez pewności. Kreacjoniści oferują pewność, ale bez dowodów.  C.E.Montague
Fakty są dla naukowców, co powietrze jest dla ptaków. Bez nich, nie może latać. Linus Pauling
Problemem nie jest istnienie nadwyżkowych jest głupców, ale piorun skierowana gdzie indziej, niż powinny.  M.Twain

Kręgi w zbożu , kręgów zbożowych zrzucie lokalizacyjne pioruna

PagPh

 

 

Lokalizacja wyładowań atmosferycznych

Zasady lokalizowania wyładowań pioruna nie trzeba ich opisywać szczegółowo. Najważniejsze informacje jest fakt, że jest możliwe, i lokalizacja istnieje. Krótki opis EUCLID.com stron, na których jest oczywiście możliwe, aby znaleźć bardziej szczegółowe informacje. Każde wyładowanie pioruna jest zrobione jak sygnału radiowego przez detektor, który jest w Europie o 140, a dalsze przetwarzanie komputer jest określana przez jej interwencji pozycji na odległość kilkudziesięciu metrów, czasem nawet lepiej.

 

Ta EUCLID piorun wykrywanie map

 

http://www.euclid.org/links.html - ciekawe linki związane z wykrywaniem pioruna

 

Technologia

Obecnie cała sieć składa się z około 140 czujników w różnych krajach europejskich uczestniczących w europejskiej sieci wykrywania pioruna.

Wszystkie dane dotyczące poszczególnych zrzutów są przechwytywane elektromagnetycznych czujników, które wysyłać dane do centralnego przetwarzania. Używany system wykorzystuje technologię i oprogramowanie opracowane przez Vaisala (Tucson, AZ). Każdy czujnik rejestruje sygnały elektromagnetyczne emitowane podczas wyładowań atmosferycznych. Czas pobiera dane z systemu satelitarnego GPS.

Dla każdego szoku obserwuje głównie dokładny czas i intensywność zarejestrowanego sygnału. Polaryzacja i aktualna liczba sygnałów i parametrów kolejnych zrzutów.

Dane ze wszystkich czujników w sieci w czasie rzeczywistym i natychmiast wysłał skupiona jest w dwóch centrów operacyjnych nezávilých centralny Euclid. Nie są natychmiast przetwarzane, musisz obliczyć dokładną pozycję i uwalnia i inne właściwości, chyba że dane są skorygowane sposoby předapsanými aby uzyskać dokładniejsze wyniki. Uzyskane dane są natychmiast wysyłane do centrum serwisowego operacyjnego Euklidesa i Narodowe współpraca Centrów. W nich są konwertowane do obrazów aktualizowanych w czasie rzeczywistym, pokazując aktywność pioruna na całym terytorium Europy i Ameryki. Wszystkie zbierane dane na temat mierzonych zrzutów są przechowywane i archiwizowane każdej późniejszej obróbki, analizy i statystyki.

 

Przydatne linki (tabela pochodzi z euclid.com)

WYKRYWANIE LIGHTNING - INTERNATIONAL wykrywania Błyskawica CENTRE
Aldis - sieć pioruna wykrywania Austrii
METEORAGE - Wykrywanie Błyskawica i dostawca oprogramowania do przetwarzania w Francji
MeteoFrance - Państwowy Instytut Meteorologiczny, Francja - właściciel sieci francuskiej i czujniki wykrywania pioruna
BLIDS - "Blitz Informacje sieciowe Dienst von Siemensa wykrywanie pioruna w Niemczech, należąca do Siemens
SKALAR - sieć wykrywania pioruna w Słowenii
Instituto Nacional de Meteorologia - hiszpański Narodowy Instytut Meteorologiczny, właściciel sieci wykrywania pioruna w Hiszpanii
SINTEF - właściciel sieci lightning wykrywanie w Norwegii
Fiński Instytut Meteorologiczny (FMI) , właściciel sieci wykrywania pioruna w Finlandii
CESI SIRF - sieć wykrywania piorun we Włoszech
INFORMACJE burze i błyskawice
tigger.uic.edu Program badawczy bada błyskawice interwencje
lightningsafety.com Narodowy Instytut ochrony odgromowej przed zakłóceniami
www.usatoday.com USAToday, strona z mnóstwem informacji i linków na temat pioruna
lightning.nmt.edu Laboratorium Langmuira, Laboratorium Badawcze ekstremalnej pogody i błyskawice USA
wwwghcc.msfc.nasa.gov Globalne Centrum Hydrologii i klimatu, instytucje NASA
www.spc.noaa.gov SPC, centrum przewidywane burze instytucje NOAA
www.nssl.noaa.gov National Research Lab gwałtowne burze, instytucje NOAA
METEOROLOGICZNA CENTRE
www.magmacom.com Magmacom, linki do stron o pogodzie na całym świecie
www.noaa.gov NOAA Narodowe Ocean and Atmospheric Research - USA
www.meta-office.gov.uk Brytyjskie Met Office
www.meteo.fr MeteoFrance
www.dwd.de Deutsche Wetterdienst
www.meteoswiss.ch MeteoSwiss
MIĘDZYNARODOWE BADANIA LABORATORYJNE FLASH
www.cenelec.org CENELEC Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki
www.cigre.org CIGRE Międzynarodowa Rada linii siatki Very High Voltage
www.ieee.org IEEE Instytut Badań elektrycznego i elektronicznego

 

 

Zasada wyładowań atmosferycznych

Co to jest piorun?

Podczas wyładowania pioruna przesuwa znaczne ilości naładowanych za dwóch obiektów. Wyładowań atmosferycznych mogą wystąpić w chmurze-do-chmury (CC, cloud-cloud), cloud-to-air (CA, chmura-powietrze), i chmura-ziemia (CG, chmura-ziemia). Buienradar.nl udostępnia on-line danych o chmura-ziemia piorunem. Chmura-ziemia, piorun z chmur do kraju o największym wpływie na nasze codzienne życie. Uderzenie pioruna może zabić, zniszczyć urządzenia, powodować pożary i jest najczęstszą przyczyną około 70% awarii zasilania sieciowego.

 

Rozładowanie

Przebieg wyładowania pioruna składa się z kilku etapów, z których pierwszy polski nazywa się "Leader" (natychmiastowe lub stopniowe), które jest niewidoczne dla oczu. Chociaż to tworzą ścieżkę przewodzącą między chmury i ziemi, który jest następnie wykorzystywany do głównej serii energii elektrycznej. Wyładowanie to jest nazywany "Stroke Return", głównym rozładowania. To oślepiający błysk białego światła, podczas której podgrzewany kanał powietrza około 30 000 ° C, a następnie ogłuszający grzmot eksplozji, spowodowanych przez rozprzestrzenianie naddźwiękowych ogrzanego powietrza do otoczenia. Pierwszy szok często towarzyszy kilka innych, które następują po kilku setnych sekundy. Do 20 lub więcej takich sekwencji Leader / rozładowania może wystąpić z rzędu, i to jest powód, dlaczego piorun często stworzyć wrażenie migotania míhavého impulsu.

 

Błysk

Wszystkie zrzuty, które mają miejsce w trakcie czasu nieprzekraczającym jednej sekundy, oraz w odległości mniejszej niż 10 km od pierwszego uderzenia, są zgrupowane razem i nazywane po prostu "flash" lub "rozładowania lampy." Tak często zgrupowane potencjalnie jeden pioruna zrzutów zdarzeń pod jednym przypadku widoczne.

 

W czasie rzeczywistym, w czasie rzeczywistym, podczas

Przetwarzanie w czasie rzeczywistym oznacza, natychmiast po dostarczeniu ich do centrum przetwarzania danych. Proces, który nie ma do czynienia z "real-time" przetwarzania jest używany na przykład do ich przechowywania w celu późniejszego przetwarzania. System wykrywania Błyskawica - dane pochodzą z wszystkich czujników, gdzie natychmiast trafia do miejsca, w którym są centralnie przetwarzane.

 

Projekcje

Ziemia jest w przybliżeniu kulą. Gdy trzeba, aby wyświetlić sferyczną ziemię na płaskim ekranie monitora należy użyć mało znany modelowania matematycznego projekce.The Około Ziemia jest kulą. Aby zobaczyć kulistą ziemię na płaskim ekranie monitora wymaga odrobiny fantazji Called matematyki i projekcji.

 

Strefa Czasowa

Web www.buienradar.nl - strona przetwarzane ogromnej większości stref czasowych w Europie. Observer Błyskawica, Lightning i Lightning Explorer Advisor.

 

Akronimy

EUCLID - Europejski Program Współpracy w wykrywaniu pioruna

BLDN - Lightning Detection Network Benelux

CELDN - Central European Network Detection Błyskawica

 

Jeżeli zainteresowany, skontaktuj cropcirclesonline@gmail.com

 

Nagrywanie niespotykany wzór linii pola magnetycznego w polu zboża

Zaskakujące, dziwne, szokujące i trudno w to uwierzyć, ale również oko podobieństwo otwarcie

Crop circles - a linie pola rekordu pola elektromagnetycznego generowanego przez wyładowania pioruna

Aktualna wartość jest blisko 10 6 - mln Ampere (znanych eksperymentów school 20 do 30 amperów)

 

  

Dokładna piorun chwila tłoczenia poprzez łodygi kukurydzy wywołane Potem przynieśli (zjonizowanego powietrza, corona discharge) prądów elektrycznych. Robią noże i inne części roślin zachowują się jak każdy inny dyrygent i prezentowane w taki własnościach elektromagnetycznych momentów. Może więc zachowywać się jak igła kompasu, więc jest to ogromny wyładowania siły elektromagnetyczne chwilowo wymusza odchylić w prawo lub lewo, w zależności od wzajemnego stosunku, polaryzacji i przesunięcia fazowego prądu. Tymczasowe zmiany mechaniczne i stres może również powodować niewidoczne jeszcze kierunkowo zorientowane uszkodzeń mechanicznych. Takie mikroskopijne zorientowanych kierunkowo odszkodowanie może stopniowe narastanie uszkodzonych tkanek później powodować stopniowe nachylenie zorientowanych kierunkowo wszystkie łodygi w jednym kierunku (CW lub CCW). Pole magnetyczne średniej błyskowa absolutorium w pewnym momencie co najmniej dziesięć tysięcy razy silniejsze niż pole magnetyczne Ziemi. Inna część może zrobić ogromne sił elektrostatycznych, które sprawiają, że liście i łodygi roślin, zachowują się jak liście i łodygi elektroskopy. Okrąg o średnicy około charakteryzuje od sił elektromagnetycznych zrzutu pioruna. Na dodatek, jednak występuje upraw wzór co najmniej kilka dni, a czasami nawet do kilku tygodni po wyładowań. To dlatego, że zakażone tkanki roślinne osłabiają bardzo powoli, z powodu ogromnej bezwładności, aw konsekwencji bardzo wolno zachodzących zmian w roślinach ( EPP , chronologia ). Bo czasami na miejscowości może odbywać się bardzo skomplikowane zakłócenia i rezonanse, czasami może stworzyć bardzo skomplikowany wzór. Jedno wyładowanie pioruna wypromieniowuje energię, do której lokomotywa elektryczna podróżował wiele tysięcy kilometrów. Średni (!) Przepływ. (Uproszczony wyjaśnienie)

 

Prawdopodobnie był to jeden z największych oszustw i zabawy, żarty praktycznych, które, gdy Matka Natura od robienia zdumione setki ludzkości, a nawet tysiące lat.

 

Z wymienionych pomysłów można nie zgodzić, można również zaprotestować przeciwko nim, ale to naprawdę wszystko i to, co z nim zrobić lub przeciw może zrobić. Tzw. Postulat Jara Cimrman.

 

podsumowując wiele dodatkowych informacji:

Kręgi w zbożu , inny kręgów zbożowych - Kornkreise (angielski)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona przygotowana dla Ciebie i wszystkie dane są bardzo dokładnie zbadane teoretycznie i eksperymentalnie

 

Jan Ledecký

 

To nie jest dobry próbuje utrudniać postęp. Niewiedza nie jest lepsza od wiedzy.  E.Fermi
Anglik jest moralne, ale to, co jest denerwujące. G.B.Shaw
Małżeństwo często mówi się, że to jest potwierdzone w niebie. Ale tak samo jest z piorunami i błyskawicami. Clint Eastwood
z