Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Оригинал на чешки јазик - кругови во жито-ефект-централна дупка . Ве молиме изговор, машински превод грешки.
lightning
Централната "дупка за игла"
што е можно да се осигура дека молња испуштањата, не може да навистина "премногу зафатен" за да нешто направи
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Crop Circles - сајт машински превод

  menu - sitemap Complete list of all pages of this web

Трагедијата на науката е убава девалвација хипотеза непријатни факти.  T.H. Huxley
Ако се прават работите право, луѓето не ќе бидат сигурни дека сте го направиле нешто во сите.
Никогаш не сум создаден грешка, или не изум стана случајно, благодарение сите започнати работи. T.A.Edison

Исечете кругови , исечете кругови Ефект дупки да го ебам

PagPh
Мото: Веднаш, откако шок пред хитови на површината на земјата продолжува со својата енергија подалеку подземјето. Стотици илјади ампери. Ова не може секогаш да биде ист - право надолу, во еден агол на страни, делумно по површината на земјата.

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

Вовед

Многу често, шема се најде во центарот "дупка за игла." Како што е веќе прикажано на сајт Флеш, или некаде во подменито молња испуштањата не може да навистина "премногу зафатен" за да се направи нешто како што го направија. Држете се до земјата на 100-200.000 километри во секунда, и во рок од неколку микросекунди пренесува енергија, што е доволно за напојување на неколку електрични локомотиви за многу часови. Како што ќе биде видлива од приложените временски рамки се наоѓа тука, многу места каде молња празнење оди, нешто како ова навистина создава. Конфузија истражувачи во Crop Circles малку жално, бидејќи луѓето припишуваат нивното создавање - заглавени шипки, жица, и така натаму. Нема друг избор освен да ги ова е навистина лажна претпоставка разговор. За почеток, се надевам дека ќе има доволно фигура која покажува колку секој ќе изгледа, кој ќе биде во позиција токму во моментот кога имаше дупка во земјата навистина создаде својот вистински автор.

 

 

thejakartaglobe.com

 

"Најдовме 25 сантиметри длабоки и четири сантиметри широк дупка во центарот на Поправете круг што ние веруваме дека е направена од областа или луле", рече таа.

 

...

 

"Ние ќе го најдете оној кој го направи ова и ќе ги откријат нивните мотиви," Sleman Началникот на полицијата аѓутант Војвода. Comrat. Ramaini Irwan рече.

 

Irman Ramaini може да даде дремат, и авторот користи да не бараат дезени. Најдобро е да го сакаат него никогаш не навистина исполнети.

 

 

Како што следува од дневниот печат, еден посетител феномен, но со "колеги" Вистинскиот автор бројки всушност исполнети, и така не можам, но го сакаат вечен мир ...

 

 

 

 

Неодамна сте го цитираше изјавите се во остар контраст со проценките на многу самопрогласени "експерти" на исечете кругови, Crop Circles кои се занимаваат со години.

 

Но Реј Кокс, претседател на Центарот за култура круг студии, вели дека сите, но повеќето едноставен модели се креирани од страна на луѓето

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/wiltshire/3552168.stm

Последно освежено: Четврток 12 Август, 2004, 16:17 GMT 17:17 Велика Британија

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/1496296.stm (август 2001 година)

На пример, Колин Ендрјус, (во 2001 година тој се посветил на Crop Circles 18 години) тврди дека 80% од редовната прстени се фалсификати направени од страна на луѓе. Ова е во остар контраст со она што новата теорија, која тврди дека како и толку многу идиоти во светот е да се создаде нешто слично. Луѓето всушност се создава под дел од еден процент од сите пронајдени и ненајдениот редовни и вонредни форми во пченка. Во тој член на БиБиСи е исто така, сугерираше дека луѓето се создадени посебно поедноставно форми. Но, како и во многу места www.cropcirclesonline.com постојано потврдено, за молња празнење е ништо полесно отколку создавање на едноставни осамен култура круг. Тој се појавува често, но за многу недели по излегувањето, кои целосно ги попречуваат истражувачите. Покрај тоа, повеќе конфузија, многу поголема, истражувачите донесе друга материја се случуваат во место. Но, ова е вистински ремек-дело, Шлаг на торта, мостра ремек-дело, ремек-дело на нашата Мајка Природа, така што само оди да се покаже дека еден од нас (мене, ти, ние, тие, човештвото, човештвото) може и ќе направи речиси будала секој пат кога тоа е угодно.

 

 

Дупка за игла.

Дупка за игла, и извикуваа гласно vaunted избрливени мистерии истражувачи и скептиците во светот и донесување ги на небото, и многу повеќе.

 

Дупка за игла, како најголем доказ на фактот дека исечете кругови се направени од страна на луѓето. Отворот за игла на чија имплементација (отстранување на материјал) не треба да се стави повеќе сила од неколку џули. Молња празнење е навистина ништо полесно отколку слични "дупка за игла да" произведуваат точниот момент кога стапчиња во земјата. Консумираат (многу груба проценка) веројатно ќе биде многу помалку од 1/10 ^ 9 енергија, која на својот пат меѓу небото и земјата за носење и зрачи. Како слични "игла дупки" (токму на ист начин произлегуваат) е веројатно во тревни области и шуми низ светот постојат многу од над една милијарда секоја година. Тоа ќе биде жално култура круг создателот навистина тие, трчаа од сето тоа е измислено, би имале рамни стапала. И покрај фактот дека во овој случај за време на толку чести посети полиња неизбежно понекогаш автор со право исечете кругови исполнети, а земјоделците ќе потоа во некои места во областа, наместо случајно расфрлани жито собрани култура круг одлуки или нивни делови.

 

По исклучок од обичен и едноставен факт дека еден истражувач беше во можност да поставите примерок од почвата, а не информирани за други истражувачи.

 

По детален преглед на огромното мнозинство на "игла дупки" ќе се истражувачи Crop Circles насекаде во светот имаат неизбежно дојде до заклучок дека нема разлика идентични дупка возење во секој предмет во земјата и повлечете повторно да се создаде невозможно. Сите ќе ја преземе едноставна демонстрација.

 

 

Карактеристичниот облик - облик може да биде релативно лесно да се заклучи дека игла дупки се формирале делумно механички, делумно термички процеси, кои може да се направи како едноставен експеримент или компјутерска симулација, која не ќе сеуште не е имплементирано. Уште.

 

Некои од "игла дупки" веднаш по нивното производство да стане привремен "минијатура пролет" од која течеше на површината на топла мешавина на пареа, вода и кал. (foto) Молња празнење е ставен под земја во дел од секундата неколку киловат часови кои се таму фидер не држи како акумулирани топлина, и боцка постојат многу други "зло", од кои поголемиот дел ќе бидат објаснети на страниците и подстраници Аномалии.

 

Сличен "природни zřídélka", дури и ќе биде во можност да се донесе напред од длабочините на земјата некои бел прашок (SiO 2 ), но откритие се смета дека се должи на природата на некои места и околности, а наоѓање на фалсификат. Тоа не мора да биде така во сите случаи.

 

Многу случаи на "игла дупки" се најде во 2011 година, а Чешка, ќе има време специфични.

 

Значи за следниот пат, еднаш и за сите: "игла дупки" не се, и никогаш не биле доказ дека исечете кругови се направени од луѓе, огромното мнозинство на случаи, тоа е токму спротивното. Сите (или огромното мнозинство) назначен игла дупки беа, како исечете кругови ги направи реални и единствениот автор, шок од молња. Види Слики1, 2. Има ли некој меѓу публиката кои ќе бидат подготвени да тврдат дека тоа е во моќта на природата и молња празнења предизвикуваат ова, тоа нема да биде во можност да терен "произведе" дупка за игла? Една работа што може да биде е почитуван публика апсолутно сигурни. Токму во време кога на терен по игла дупка создаде, не само од далеку нема култура круг творецот, но постои друг човек. Ако тоа беше така се случи да биде, тој ќе неизбежно по некое време во место се најде неговиот труп, а во некои ретки случаи, дури ни тоа.

 

Молња празнење се пренесува и зрачеше толку многу енергија која што би биле апсолутно никаков проблем (во некои ретки случаи, тоа во голема мера зависи колку точно и конкретно на "хитови") растурање, како танцува дервишки несреќна алијас култура круг творецот на поле површина од неколку хектари во форма на облак на прашина и неколку илјади суви суви фрагменти не надминува големината на топката пинг-понг, како во близина на и во него експлодирала неколку стотина килограми ТНТ.

 

Тоа е долгорочна податоци од истражувања, набљудување и мерење на реалниот молња празнења. Со проучувањето на литературата е можно да се многу тесно запознаени со молња празнење енергетскиот биланс, како и нејзините причини, се разбира и последици. Исто така и разни ресурси кои се достапни на интернет. Случаен пример Раков - На Молња Ослободување од одговорност (foto), А особено: Раков, Уман - Молња: Физика и ефекти , кои треба да се почнуваат некој вид на "Библијата" за секој кој сака да научи нешто молња празнења.

 

Збор за истражувачи

Истражувачите на исечете кругови треба да престанат веднаш штом е можно, па упорно се држат до тоа "дупка за игла" во центарот шема е знак на неговата фалсификување на луѓе таму, кои влечат стринг ... и така натаму. Сигурно дека никој не би можел да тврдењето дека културата круг творецот луѓето се многу глупави. Но сигурно секој сфаќа дека секој поединец sebehloupější, како знаци на нивните активности, кои и тие лесно може да каже, тој многу лесно може да ги поништи, само да се движат еден нога. "Пин дупки" всушност остави место некој друг кој некогаш се потребни какви било траги на нивната активност zahlazovat. Ниту пак некако го прави тоа, сосема спротивното. Појави се додека следниот пат, би сакале да наместо blekotání неповрзано зборови култура круг творецот, hoaxer и ​​фалсификатор полетување шапката и благодарам на Бога дека тој не се најде на тоа место во времето кога тој беше таму. Единствениот вистински творец на форми, чија работа со децении да се испита во детали, и воопшто не успеале. Фатени би само како десетици до стотици килограми на мали животни на земјата и во околните подземни дека во точно време кога "заглавени игла" апсолутно безмилосно убиени, а истото ќе се направи со нив. Во однос на природата (природата) не е толку многу се случило, назначен само вклучени животни во синџирот на исхрана малку порано од вообичаеното во нивниот случај. Ако тоа беше таму, ќе бидат вклучени во синџирот на храната како и секој во такво место само работат култура круг творецот (во неговиот случај, во прилог на вклучување во potavinového синџир беше и данок на глупост). Тоа што е во место форми авторот спроведена, вклучувајќи производство фигури, тој не трае подолго од десет милионити делови од секунда, тоа ќе ги преземе сите смешен Crop Circles истражувачите беа гласни барем еднаш или неколку пати повторен, 10/1000000 од секунда , и заглавени во земјата во 100-200.000 километри на час. Пренесуваат и додека енергетски гигант одблесокот отвори патот за неограничена на кои електрична локомотива патувал неколку илјади милји, или дури и многу повисока. Нема потреба воопшто чудно што ова место е дека постои, вклучувајќи различни аномалии. Тоа навистина може да направи "дупка за игла" е можно да се убеди десетици илјадници слики од целиот веб на кој документирани ефектите од молња испуштањата во ништо. ( Google - пребарување на слики, внесете: " гром "+ покрив , дрво , штета или нешто). Материјалот може да се најде прилично објективно процени што е молња празнење може дури и по техничка состојба. Исто така, треба да се напомене дека точната истата работа ќе биде во можност да го дадат било милиметар на неговото патување, што е просек од два километри долг.

 

 

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

Снимање без преседан модел на магнетното поле линии во областа на жито

Изненадувачки, збунувачки, шокантни и тешко да се поверува, но, исто така, око отворање сличност

Исечете кругови - рекорд поле линии на електромагнетно поле генерирани од гром празнење

Сегашната вредност е блиску до 10 6 - милиони Ампер (познат училиште експерименти од 20 до 30 ампери)

 

  

Точниот момент молња празнење протокот низ пченка стебленца предизвикана Тогаш тие го донесоа (јонизиран воздух, корона празнење) електрична струја. Тие прават ножеви и други делови од растенија се однесуваат како и секој друг диригент и презентирани во таков момент електромагнетни својства.

 

Тоа е веројатно една од најголемите измами и забава, практични шеги, кои кога мајката природа од тоа изненади човештвото стотици, дури илјадници години.

 

Со споменатите идеи е можно да не се согласувам, исто така можете да протестираат против нив, но тоа е навистина за сите и што да прават со него или против него може да се направи. Т.н.. постулат Jara Cimrman.

 

 

Доколку сте заинтересирани, контактирајте cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Страна подготвени за вас и сите податоци се многу темелно прегледа и теоретски и експериментално

 

Јан Ledecký

 

Главната карактеристика на будали се забележи грешките на другите и да се заборави своите.  Marcus Tullius Cicero
Основното правило е интелигентна botch, nepoztrácet нема делови.  P.Ehrlich
Мажи се родени неуки, а не глупави. Направи будали од нив на училиште. B.Russell
pz