Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

İngilizce orijinal - ekin-çevreler-yayınlanmış-metin-1 . Makine çevirisi neden hataları affedin.
lightning
Ilk yayınlanan metin
Bu ev web www.sarden.cz dışında ilk yayın - Çek internet bilimkurgu dergisi
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Anasayfa

Yılında 28'inci Nisan 2011 yılında yayınlanan metinden yaptı www.sarden.cz İngilizce içine (Çekçe internet bilimkurgu dergisi). Değil Anadili. Bunun için özür dilerim, lütfen.

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

İlk makale, birkaç yıl mahsul araştırma sonuçları ile kamuoyuna ilk giriş.

 

Bir bedel: 

Crop Circles

 

 

Her şeyden önce terimleri önemli sayıda tanımlanacaktır. Onlar sadece daire değil misin Çünkü ilk şey "Kes Desenler" Renamed "Crop Circles" olacaktır. Bu çaba çok basit bir nedenden dolayı terk edildiği yana araştırma belirli aşamada "Alan Piktogramlar" (FP) yeniden adlandırın bir eğilim vardı. Piktogramlar İşte bazı iletim ve iletişim bilgilerini görüntüler. Volgende metinden Görünür olduğundan bazen gerçekten onlar için görünüyor olsa da, "Kes Desenleri", kesinlikle hiçbir bilgi yayınlarlar. Kuru durumlarda, kimin beyanı sonradan sahte olduğunu Nispeten yüksek güvenilirlik "çözüldü" oldu. 2001/08/21, ya Crabwood - - 18 Ağustos, 2002, veya "PI Yapılandırması" - 1.7.2008, Barbury Castle, şüphesiz insan güçleri gerçekleşebilir rakamları henüz, çok zor Örnekler "Chibolton Mesajı" içerir.

Atfen: nedeniyle bu yere volgende metin desen ve yaygın kısaltma sabit ekin çemberleri (crop circles) için kullanılır olacak, bir Nispeten Deneyimli terimdir.

Başında Çeşitli noktalarda özetlenebilir önceki araştırma sonuçları olacaktır:

1. Bitki çevreler bile insanlar tarafından ne de uzaylılar tarafından üretilen değil, Onlar sadece Tamamen doğal olayların bir sonucudur. Fizik, kimya, biyoloji ve diğer ilgili konular. Bu tanesinin tüm desenleri termonükleer Süreçleri (Açıklanamaz için) bir sonucu olarak kabul edilebilir unutmayın bile mümkündür.

Olası 2nd söz, sahte üretmek, çok nadiren olsa da, bu alanda ortaya bu. Sahte olarak tanımlanan desen insanlar, sözde çember üreticileri tarafından yapılır. Yana, söz: Görüş istatistiksel açıdan bakıldığında çok istatistiksel hataların alanı altına düştüğünde tüm bu Sporadik sahte mutlak istisnalar vardır - gibi çok sonraki noktaya Açıklaması, volgende metin hemen hemen hiç bahsedilmemesi bu konuda görünecektir. Kenara tek istisna (istatistik) den.

O En Büyük Olasılıkla biraz görünüyor 3 Mayıs rağmen, kuru asılsız AÇEP tamamen keşfedilen ve keşfedilmemiş düzenli veya düzensiz desen seçeneği binde biri çok daha az bir yüzde sadece küçük bir kısmını vardır. Kesinlikle kırpma tüm desenleri çok daha fazla Daha 99.999% hiç var gelecekte ayrıca, (ve olacak) olur Tamamen doğal, toprak güçleri vardı neden oldu. Bu açıklama Crop Circle sorunsalları dikkat, hemen hemen herhangi bir film veya TV programı ile çok güçlü bir tezat. Kesinlikle, istisnasız, her türlü kuru programında Görünüşte Gözlemciler bazı grupların Onların yaratılış tek gerçek yolu budur arkaya sonucuna yapma, kuru asılsız üretim yapan plakalar ve halatlar, insanların bir Bireyler veya gruplar gerçekleştirin. İstatistiksel çalışmalar oldukça Açıkçası televizyon kameraları veya film ekipleri ve birçok kez (birkaç büyüklük) farklı Blockheads sayısında artış varlığında kuru bir yerde yakın sunmak O göstermektedir. Sadece Parlamentosu (cz) herhangi bir yayın bakabilirsiniz. Bu herhangi bir film veya TV programı herkes yapar gerçeğini hatırlamak Özellikle Önemli olan, bir ödül alır ve yüzünü Binlerce insan Dondurucu yüzlerce kısa bir an için görülebilir ederim. Bazı multimedya Teşhirci için ikinci ödül en gereklidir. Durumlarda (Neyse ki) en (desen kalpazan) ilk ve son tanımlanmıştır. Insan faaliyetleri ve kuraklık başka alanında Olacak Benzer sahte kolayca böylece bir kez gerçek yazarı, döven girdikten sonra ve tüm Exposed ve alay için tespit edilmiştir. Volgende metin sonuçları, sağ ve ürün desenleri maçta sadece bir gerçek yaratıcısı muhtemelen Çünkü HIS Doğuştan tevazu, CONFESS asla Bu çok basit bir nedeni kaynaktan, yani başkası tarafından onun için bunu yapmak için gerekli olduğunu. 

Ama şans eseri, kuru bir döven taklitçileri ile gerçek yazar bir araya geldi ise, gerçekten bazen olur misiniz Hangi, neredeyse hiç kimse onları takip düşündüm kesinlikle olurdu gibi "performation" veya "havai fişek", yürütmek kadirdir. Kuru kimsenin her durumda kesinlikle onları temenni edecek Hafif, yanmış kuru ve toplantı kömürleşmiş kadar herhangi bir görüşmenin ardından bu safdil-daire-vericiler Olacak beri. No Choice ama güçlü Onları cesaretlendirin: çok nazik olun, ve oldukça pub oturmak ve consummation (çoğunlukla içme, senin işin) ile ödeme. Aksi takdirde bu gibi sonunda olabilir ... Her iki durumda da İnsanlığa Sizin katkı yaklaşık benzer Olur.

                           Kendi fotoğraf                                                              resim kaynağı

4. ekin Desenler (hatta en düzenli), Olası gerçekten hatta gerekli, belirtin ve bir `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) kırpma.

Görsel gözlemler açısından: ". Kimin sapları, her zamanki dikey büyüme yönünün aksine neredeyse yatay veya yatay yatıyor kırpma,"

Tarım açısından - hayvancılık bu "kırpma kısmen veya tamamen hasar öncelikle Konaklama (zarar, zayıflaması) (zor veya hasat tamamen mümkün değildir). " Aynı perspektiften bakıldığında, birçok durumda çevresi aksine tahıl zararlıları anlamlı Yükseköğretim seçilen özellikler içerir, ayrıca nem Büyükşehir derecesi nedeniyle bozulmuş olabilir.

Bakış fiziksel açıdan olabilir `olacaktır duyurusunda muhtemelen çok tipik, birini seçin Olası, şüphesiz, (hasarlı, Zayıflamış) birçok Yolları Baktı kırpma: duyurusunda `olacaktır kırpma Kimin Potansiyel enerji ye eşit veya hemen hemen eşit "kırpma vardır (bozuk, Zayıflamış) sıfır. " (Bu ayakta mahsulün Potansiyel enerji olarak büyüklük düşük sıcaklık birkaç siparişleri)

Kenara tek istisna tüm Oluşur duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) değil, sadece düzenli desenler, neredeyse Özdeş Manner olurdu kırpma. Mahsul edilir `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) Zayıflamış yere eğilir (Çünkü Konaklama (zarar, zayıflaması), düzleşme bu zayıflık (zarar, zayıflaması)) sayesinde, bu da tam tersi, sadece yaralanma sonrası asla oluştu. İlk kırpma (herhangi Gözlenebilir Consequences olmadan ilk başta) hasar, ve sadece onun zayıflamasına oluştu bu hasar sonucu oldu. Usuall çok yavaş (Genellikle hafta daha, günler), ve sonra zâviye Sonunda (bazen bile değil). Neredeyse hiç Sağlıklı, hasarsız ve bozulmamış bitki zâviye. Tüm duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) her yerde kırpma, hatta düzenli desenler, düzensiz ayrıca herhangi duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) alanlar, aynı özelliklere gerçekleştirmek - bent, kalınlaşmış ve uzamış düğümleri, ayrıca çoğunlukla (% 90'dan fazla) kaynaklanıyor Unutulmayan - bent yakından zemin üzerinde. Ayrıca çeşitli büyüme anomalileri (çoğunlukla Tamamen istatistiksel olarak önemsiz miktarlarda). Bir süre sonra Konaklama (zarar, zayıflaması) bitkiler dikey konumuna geri ayağa tekrar deneyin, ve daha az kısmen başarılı hasarlı O, diğerleri değil. İlk durumda Onların uzatan ikinci, bükülen düğümleri gözlemlemek mümkündür.

Bazı ekin çemberi araştırmacıları alanında faaliyetlerde görülen, ne de asla çok süresiz tanımlanan kuvvetler (mikrodalga, kızılötesi radyasyon, girdaplar, minitornadoes, kasırgalar) bazı tür bir eylem Onların varlığı herhangi Amaç gözlem gerçekleştirmek için başarısız olurdu Olduğunu, inanıyorum , BAŞTA diğer bazı bazı düğümler bir uzantısı ve bükme Oldu, ve sadece BİR SONUCU OLARAK tür bitkilerin zarar Oldu düzleşme (zarar, zayıflaması). Araştırmacılar GİBİ TÜM TÜM DISABUSED İÇİN BİR KEZ OLMALI : tahıl kök düğümlerin uzantısı ve bükme veya aile Poaceae başka bireyler, ne de başka herhangi bir bitki, Oluyor ASLA, ASLA, ASLA, daha önce Konaklama (zarar, zayıflaması), ama HER, HER, HER zaman sonra. Bu Oluşur (düğümlerin uzantıları ve bükümler) bitki yatay yatarken geotropism (negatif) Çoğunlukla yüzünden dikey konumda (onlar düğümleri kullanarak yönetmek, işlevi dikey büyüme sapmalar tesviye edilir biri ayağa tekrar çalışır - negatif geotropism). Benzer şekilde düğümler olmadan bitkiler Elçilerin ve artan büyüme, Onlar büyüme yönü kalıcı bir değişim ulaşmak kök veya gövdede bazı bölgelerinde hücrelerin ayrıca sayımı.

Onların Kaşifler çok hızlı ve bazen çok Spectacularly neredeyse tüm dünyanın mevcut gizem-uzmanlar, ufolog, Astrologlar, esoterik, dowsers, Occultist, numerologists, kahinleri yardıma davet gerçeği ile hemen hemen önceki tüm ekin çemberi anketler temel eksikliklerinden birini, , psychotronics, falcılar, büyücü, cadılar ve Benzeri oryantasyon çeşitli ek "uzmanlar". Dazed muhtemelen Temelde zehirlenmesi insan faaliyeti, bilim ve bilginin bir veya iki alan, doğaüstü olayların gizemliliği, Onlar neredeyse unutmak başardı O Gözlem olurdu. Alanında uzman davet, kim bütün sorun şüphesiz kuraklık ve karmaşık sorunun çözümü için "bir bilgi biraz getir" etmem unuttum. Listelenen tüm aksine görünmese de, ürün desenleri konusuna verebilir, insan faaliyetinin bir alan, en iyi açıklama, unuttum. Yani unut ... botanik ve tarım. Bu yazıda, Bu nedenle, tüm fenomenin yeni, nispeten karmaşık yorumlanması yoluyla, hatta en azından biraz doğru bu oldukça şaşırtıcı ve üzücü AÇEP çalışıyor.

Yıldırım İnme, özellikle onun en önemli (ve güçlü) bir parçası - - elektrik enerjisi (bitkiler aracılığıyla Şeflik akım) ve yıldırım deşarjı oldu Delivered biriyle izleyen zayıflaması Kaynaklanan zarar 5. nedeni, Return Stroke. Ilkeleri daha ayrıntılı açıklaması, yıldırım deşarj süreci ve enerji büyük ölçüde bu makale ve edebiyat Puanı yapmalısınız herhangi Potansiyel ilgilenen kişinin Beklenen Aralığı aştı ederim.

Yıldırım deşarjı hasar pek çok tahıl ve diğer tarla bitkileri ve onların sonraki zayıflaması ve nedenidir Konaklama (zarar, zayıflaması) yanı sıra, mera otları ve diğer ot ve benzer vejetasyon alanları gözükmek değil ayrıca üzerinde. Kuru büyük çoğunluğu basık Rasgele downed Oluşum - (hasarlı, Zayıflamış) alanlarda düzensiz şekiller olarak ortaya çıkar RDF . Hasarlı bitkilerin birkaç milyon kilometre kare düzleştirilmiş dünya genelinde Yıllık (hasarlı Zayıflamış). Karşılaştırma için, - `olacaktır ettiler (hasarlı, Zayıflamış) miktarı sözde "daire-vericiler" Neden kırpma yüzeye çıkan bu alanın yaklaşık bir milyonda sırasıdır yılda birkaç yüz metre kare (hatta bir şey), için kuru taklitçi herhangi bir müdahalesi olmadan doğal gelen Süreçler. Ekin çemberleri denilen Düzenli desenler, (orijinal - doğal Caused) yuvarlak milyonda biri olan RDF bütün dünya yıllık görünmek alanlar.

Birçok durumda alana yıldırım deşarj sırasında 6th önemli bir deşarj gücü uzun süre tamamen İletilen hemen önce mahalle içine çok kısa bir süre için yeraltı uzanır. Teşekkürler Genellikle ıslak ve önemli ölçüde daha fazla iletken nedenle o dünyanın yukarı birkaç yüz metre veya daha fazla bir mesafe Özellikle traktör parçaları ve bunların hemen yakınında yüzey, ve hala eşit metro geçer için. Deşarj enerjinin küçük bir parçası nispeten uzak bitkiler veya Onların kök sistemi BÖYLECE ayrıca transfer edilir. Bu tüm tezler yerlerde ve sonraki oluşabilir zaman zayıflaması bitkiler sırasında, Zararlı Kimyasallar Tutarı Onları fark Sağlayacak Konaklama (zarar, zayıflaması) fırtına sonrası Genellikle çok uzun, hatta çok uzun. BÖYLECE kimse zayıflaması ve Gözlem etkileri bağlayan düzleştirme daha iki ay önce fırtına ve şimşek, kaç gün, haftalar (zarar, zayıflaması). Bu temsil ve tabii ki, her zaman çok tehlikeli olan deşarj yakın yerle dışında Yükseköğretim hayvanlara Büyükşehir tehlike olmayabilir eşit daha uzak yıldırım enerji Overground uzantısı tanımlanmıştır. Usuall ilk ol o olur düzleştirilmiş (hasarlı, Zayıflamış) yerle yakın akıntı ve onları doğru zamanda giderek daha fazla alıyor, daha az hasarlı, hangi hasata kadar devam edebilir.

İlk resmi Tüm içinde, 16 ile 58 bin amper arasında değişen bir çevrede yaklaşık 17:51 TSİ 22kA yıldırımları de, 24. Haziran 2010 tarihinde kaydedilmiş olan bir yer, ve sekiz diğerleri için küçük bir mesafe olduğunu Bir dakikadan az. Resmi üç gün sonra Yapıldı, 27, hala herhangi bir fark işaretleri olmayabilir düzleşme kırpma (zarar, zayıflaması), X ikinci silah yakalandı nokta işaretleri. O gün Recorded edildi Konaklama 3 Haziran deşarj gün sonra - (zarar, zayıflaması) ilk ortaya çıktı. Aynı net üçüncü çekimin ilk görüntüleri aldıktan sonra, birkaç saat bu sitenin yıldırım ilk ziyaretinden sonra, 1 Ağustos'ta, iki ay sonra Yapıldı Konaklama , o yerde (zarar, zayıflaması) kameranın hasar tespit edildi hafıza kartı ve 21 görüntülerin toplam yenilenemeyen silinmiştir. Veri kaybı (Aynı Gün akşamı) görüntüleri birkaç saat önce karta kanıtlanmış edildi. Hasarından sonra (ertesi sabah algılanır) orijinal seçilen özellikleri bu kartta veri depolamak için mümkün değildi, bellek hücreleri geri dönüşümsüz yıkıldı. Bu etkisi izole yerlerde, rezidüel statik elektrik kalıcı bir yere metro katıldı Açıklanan olacağını mümkün olduğunu. Böyle bir karinesi objektif Bu sitede ölçümler tarafından doğrulanmadı gerekli olacaktır. Yadsınamaz bir gerçektir desen muayenesi sırasında bazen gerçekten Onların ortaya çıkışı tam yerine elektrostatik yükün artması Tutarı Ölçülen olmasıdır. Çok daha Genellikle ekin çemberi Kaşifler (cep telefonu, kamera, video kaydedici, MP3) korkmuş bazı MİKROELEKTRONİK cihazların statik elektrik bazı Artırım Tutarı gerçekten orada tam olarak eğer davranın.

7. açılmış `olacaktır sıradan farklı olarak düzenli, düzensiz şekiller biçiminde (hasarlı, zayıf) ürün, ancak çok zor nedenleri belirlenebilir sayesinde olabilir. Bu yerden bir yere çok farklı olabilir bazı özel nedenleri imkansız değildir. Akıntı enerjisinin çok esaslı bir parçası gibi görünüyor nispeten uzak imkanı birini çevreleyen toprağa yaymak değil de, düzensiz durumlarda olabilir Konaklama (zarar, zayıflaması). Yerden deşarj, yüzeye yakın ve altında yüz bin Çeşitli amper Genellikle tel geçerken akım olarak davranır yani Doğru, düz zemin aşağı hemen altında kesintisiz devam etmektedir. Yeryüzü kesişen bir elektrik iletkeni, gibi davrandığını sürekli akım elektriği, sadece elektromanyetik ve elektrostatik indüksiyon Fenomenler ışıma olan çevresi, yayılmış değildir sayesinde geçmektedir. Durumlarda kuraklık desenler bazen oldukça manyetik alan tarafından oluşturulan demir tozu desenleri benzeyebilir. Bazı şekiller ve menşe Bunların yaklaşık ilkesi muhtemelen laboratuar veya bilgisayarda simüle etmek bile mümkün olurdu. Kuraklık ve Çeşitli iletken ya da iletken çevresi, ayrıca çeşitli elektromanyetik girişim desenleri elde edilebilir. Iyi koşullarda olmalı, elbette olmalıdır - bir yerde bulunur ve nedenle Nispeten iyi güncel iletkenli yeraltı edilmelidir. Sanayileşmiş yeraltı Peyzajlarında teller Nispeten (- Gürcistan sadece yerden biraz anneanne Unearthed değilse çeşitli araçlar,) Sıkça kurumaya bulmak mümkün olduğunu. Gerçekten bazı düzenli desenler ortaya çıkması üzerine Benzer yapılar KATILABİLİR Yani, mümkün mü. Bazı durumlarda bu oldukça sık bazı yerlerde düzenli desenleri bulmak mümkün olan jeolojik faylarla ilgilendim olabilir. Benzer şekilde ekin çemberleri görünür yerlerde bulunan ayrıca Elsewhere şüphesiz Sıkça Antik Yerleşmeler birçok site mevcut ve ayrıca su kaynakları, hareket edebilir. (Algılanabilir Biyolokasyon would Of Everything - jeoloji, su)

İşte Muhtemel Ayrıca orada alanında yıldırım deşarjı bazı noktaları etkisine böyle bir şey, ama yıldırım deşarjı etkisi sırasında hemen toprak yüzeyinin altında tabaka kondansatörün dielektrik olarak, aynı şekilde davranır yer alır. Bu bir yalıtkan gibi çevre ile karşılaştırıldığında, bir yalıtkan Nispeten konudur, o çok daha iletken üzerinde yatıyor, Hangi Temelde akifer (ikinci, kondansatör alt elektrot, üst elektrot ıslak toprak yüzeyi) Olabilir. Deşarj etkisini sırasında dielektrik dökümü fazla yere yayılan olmadan, nispeten hızla aşağı yeraltı güç iletimi Bu nedenle, orada oluşur. Tekrar BÖYLECE boşaltın hemen yerden dikey olarak yerleştirilir ve yeraltı geçerken akım iletken, hatırlatıyor. Kuru durumda olabilir, ve hatta çok etrafında bitkilerin sadece elektrikli indüksiyon (örneğin bitkilerdeki bir daire tarafından oldukça hassas tanımlanabilir) giderdik. Ayrıca yıldırım deşarjları hemen yakınında Bitkiler onlarca metre derece güçlü yıldırım deşarjları kadar halinde yıldırım kanalından birkaç metrelik bir mesafe yakın Oluşur korona deşarjı, etkilenen ve yeniden tanımlanabilir Nispeten Doğru daire. Corona boşaltma şimşek gibi bir şey halinde oluşturur ve zayıf deşarj kapağı parlayan ve bazı yıldırım resimleri kaydetmek mümkün olduğunu. Ama neredeyse her ana deşarj tarafından pozlanırsa (Return Stroke) Hangi sıradan bir insanın hayal gücünün ötesinde, gerçekten devasa bir süreçtir. Dünyanın merkezine dik Yönetmenlik yıldırım deşarj eylemi ile hatta bazı alanlarda oluşmuş olmasına rağmen hava fotoğrafçılığı sırasında Gözlem zaman o yukarıda oval (elips) rakamlar inclinated, ama O, Görünüşte anlaşılmaz Bilgileri Açıklaması edilebilir oldukça Doğru olarak görünüyor çevreler. hayal etmek de mümkün, bu non-Dik yıldırımları o bazı kısmen şeklinde çevrelerin ortaya çıkması KATILIYOR olabilir. Böylece yarım daire, yarım daire, yarım ay ve.

Önceki bölümde tanımlanan yapılar (Olası, toprak yüzeyi üzerinden çevresi içine bir yeraltı doğal paratonerler gibi bir şey yayılıyor olmadan yeraltı yıldırım iletimi yardım) olarak 8. ayrıca, kırpma işaretleri sözde yerlerde meydana birçok Hangi bazı arkeolojik, Relate olabilir Soilmarks veya Frostmarks. Onların ayrıntılı karakterizasyon ölçüde Beklenen bu yazının kapsamı, böylece Belki başka bir zaman, ya da başka bir yerde Exceed ederim. Bir yeraltı oluşumları Bazen olayları (kırpma işaretleri, Soilmarks veya Frostmarks) nedeni listelenen görünümleri, gerçekten, bazen kısmen bazı desenler (desenler bazı kısımları Onların katkısı ile Arise olabilir) ortaya çıkması üzerine katkıda bulunabilir mümkündür. Ekin çemberleri araştırma fenomen refakat üzücü AÇEP o yerlere, o tez fenomenler, köprüye ekin çemberleri bir konuda Özellikle çeşitli web sayfalarında dikkat edilmelidir var, neredeyse ufak bir onlar hakkında orada bulunan değil bu, gerçeklik olarak görünüyor referans.

kaynak - www.cropcirclesdatabase.org,

henüz çalışmıyor

9. Desen merkez sıkışmış kutuplu.

Bazı desenler Explorers keşfinden sonra Genellikle merkezinde ya da bu bir dize kaynaklanan bir bar Önceden yere sıkışmış bir yer, vb olarak kabul edilebilir ne bir şey bulmak mümkün yakındır O, bulmak. Tereddüt etmeden, daha sonra işaretlemek ve insanlar tarafından yapılan bir aldatmaca olarak kuru desen.

Bu daire yapıcılar bireyin çok aptal (D & D hatırlıyorum) olarak değerlendirdiği herkes, kızgın olmak mümkün değildir. Kuru bir yerde böyle bir şey bulur herkes ilk önce nasıl sitede, birisi gizlice çevrelerinde yapılan ve alan ekili nerede bir daire yaptı ve alan çıkardıktan sonra kapağı iyice rahatsız etmedi olası olduğunu, düşünmek istiyorum izler. Bu nedenle soru daha bu gibi görünmelidir:

"Nasıl, burada gizlice kadar aptal birisi oluşturmak ve halka çalışıldı ve toprağa ekilen alanlar, bir daire oluşturuldu, alan o sonra izlerini olmadan çıkardı Yani, mümkün olduğu böylece istemeden sadece ilk ziyaretçisi ortaya çıkarmak için değil mi?"

Kesinlikle aptal değildi, gerçekten yerdeydi ve desen kim yarattı, BÖYLECE oldu. Oluşturduktan sonra HIS izlerini kapsar Asla. Bunun için Dondurucu ihtiyacı olmamıştır. Aksine, onları Ardıl bırakarak gerçekten yüksek, kısa sürede kâşif olmak istedim neredeyse sanki. : O muhtemelen böyle bir şey HIS avcılar söylemek istedim gibi

"Hah-hah-hah, beni keşfetmek bile, sonunda asla, asla, asla, beni yakalamak için Able herkes."

Yıldırım deşarjı etkisi "Stuck toplumsal cinsiyet" imkanı Hangi elektrikli lokomotif bin Birkaç kilometre yolculuk mıydı, genişliği 5 mm'yi aşmaz ve enerji o geçer deşarj kanalının zamanda, kanıtlanabilir Mümkün. Örnek üzerinde görmek mümkün, ne yıldırım deşarjları mekanik etkileri olabilir. Deşarj daha yaklaşık 1 m derinlikte olabilir hangi ", yeraltı boru" geçti. Peki, doğrudan düz aşağı yeraltı yüzeyi ile temas kesintisinden sonra yıldırım deşarjı, bir iz görünebilir? Ve alnınaReturn Stroke(Bu arada, bir ila üçte ikisi ışık hızı hızında hareket) (ve birçok ağırlığında yaklaşık olarak) elektrikli lokomotif enerji içeren kibrit kutusu büyüklüğü, bir köprü ile karşılaştırıldığında olabilir. Ne oldu, ve tanır - hasarlı ve kırık ağaçlar, kürdan gibi kırık ve duvar yırtılmış kibrit çöpleri, teller, delinmiş çatılar gibi dağılmış - Sadece yıldırım etkisi deşarj mekanik etkileri nelerdir Kaydettikleri başka bir fotoğraf, bakmak Site, ne termoelektrik ve Termomekanik elektromekanik Süreçleri orada gerçekleştiriliyordu.

 

Noktaları bir başka bölümü biraz kaotik olurdu, bu yüzden sadece paragraf bölünmesi devam edecek

 

Normalden pusula yönü sapmalar?

Hafta veya daha uzun - - manyetize, metre uzakta onlarca kadar her şeyi mıknatıslanmış manyetik nabız inanılmaz güçlü belirgindir herhangi manyetikleştirilebilir maddelere yakın mevcut yüz bin Çeşitli amper geçtikten sonra uzun bir süre için bu malzeme kalır. Her alanında Sulu oksitler halinde bile belirli bir demir miktarı (değil tarımsal ekipman sadece aşınma, düşmüş demir parça) ve metal ve bulunmaktadır. Manyetize paratoner haline Testi öğesi geçerli bir Nispeten Doğru göstergesi olarak görür, bu deşarj sırasında o boyunca geçti. Mısır birçok alanları altında ferromanyetik malzemeler (su ve diğer borular) imal metal yapıların oldukça çok olduğunu. Bazı sulama boruları, Overground İletken, ayrıca bir paratoner gibi hareket edebilir ve yıldırım tarafından etkilenen ve manyetize edilebilir. Ekilebilir arazi ortalama doğal demir içeriği yaklaşık 30 g / kg 'dır. Ayrıca LIRM, wiki bakın.

Mikroelektronik arıza?

(Dijital fotoğraf makineleri, video kameralar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, bozuk hafıza kartı ve ark.)

Sitesinde bir süre önce çok büyük, kesinlikle düşlenemeyecek elektrostatik yük oluştu. Deflect istiyorsunuz değil sadece o ne fizik dersleri electroscopes lifleri (mikrojoules sırası), ama gigajul, ayrıca daha, bekleniyorsunuz elektrikli lokomotif seyahat Binlerce kilometre sayesinde öğretmenler. Bunun küçük bir kısmı hala çok derin yeraltı değil de gizli olabilir. Bu arada, her yapı MİKROELEKTRONİK cihazın talimatlarında şey gibi yazılmış mektuplar ile kalın: "statik elektriğe altında sorunlara neden olabilir" . Hiç van der Graaf jeneratörü (yüzlerce binlerce volt Millions) yakınlarındaki kalmış insanlar var Gözlem tüm fonksiyonları mikroelektronik yetmezliği, kapatmalar, yeniden. Herhangi bir mahsul ziyareti sırasında daire Gözlemciler bir süre önce, dünyada bugüne kadar inşa büyük vdGg Birkaç Milyar birlikte çalışmak gibi görünüyor bir yerde, mevcut bulunmaktadır. Gerilimleri ve yıldırım deşarjları meydana akımlar, elde Yani, hatta aynı gün (200 MW jeneratör birkaç milyar ile karşılaştırıldığında, kelimeleri iki yüz amper olarak, bir milyon volt 200 A temin ederim de Temelin santrallerin Çeşitli Milyonlarca eklemek etmem volt ve milyonda az iki yüz bin amper, iki yüz bin amper akım olduğunu, olmasa da ortalama, ama oldukça Genellikle yıldırım meydana gelen, ne olursa olsun birkaç kez bir yıl sadece "Biraz aşağıda" ile, yıldırımlar Ölçülen gerçeğini milyon amper ).

Nasıl herhangi bir yordam tarafından Görünüşte üretilebilir değil, bazı desenler öylesine akıl almaz derecede kompleks olması mümkündür? Rezonans ve enterferans: O anda Temelde iki fiziksel fenomen KATILIYOR. Yıldırım deşarjı Görünüyor noktada, mekanik ve elektrik düşlenemeyecek güçlü fiziksel süreçler (ve inanılmaz hızlı değişimler), gerçekleşecek. Sıradan bir insan hayal gücünün ötesinde Süreçleri. Volt Milyar Potansiyel Milyonlarca farklılıkları, binlerce amper yüzlerce onlarca akımları, tek bir (!) Milyonda (!) Için amper binlerce yüzlerce elektrik darbe Yükselen kenar eğimi vardır Ana darbenin ikinci, alnın (Return Stroke) Hız üçüncü -2/3c (saniye için 100-200 bin kilometre) hareket edilir. Her döngü deşarj etkisini fark etkisi noktasında tam Oluşur hemen sonra büyüklük yerel mikro-deprem 3-4 (Gök gürültüsü olmasaydı, insan duyuları pek fark olur, herhangi bir zarar vermez). Toprağa deşarj etkisi ışık hızı büyük hava basıncı (ses hızı) ve şok (süpersonik) dalga oradan, oradan yaymaya başlıyor için önce bile, son derece hemen hemen tüm dalga boylarında elektromanyetik radyasyon güçlü dürtü yaymaktadır olduğunu Hangi fiziksel pratikte hiçbir eşdeğeri vardır. Tüm tezler fenomenler arasında, birbirinden onlarca metre ile birkaç metre isabet paralel ve daha sonra deşarj olması durumunda neredeyse hiç tahmin rezonans ve parazit yer alır. Kesinlikle orada bir şey ölçmek için denemek istiyorum herhangi bir araştırmacı, orada var asla. Böyle Kaşifler çok kısa raf ömrü vardır ve Sıkça döndürülmüş olmak zorunda mıydı. Önceki bazı paragrafta belirli koşullar altında, bazı desenler iletkenden geçen akım geçerken Üretilen metal talaşı desenleri benzer misiniz Yani Gösterilmiştir edildi. Hatta tek bir ortak ekin çemberi deseni elektrik akımı geçirilir telin dik yol boyunca, gemide dağınık talaş demir tarafından oluşturulan bir model, (düz bir telin manyetik alan) için çok andırır. Burada birkaç yüz metre, ayrıca kuru manyetik olmayan malzeme ve bitki kök, normal bir elektromıknatıs gibi davran ve manyetik özellikleri sergileyebilir bir mesafe içinde yıldırım deşarj anda, bir elektrik akımı geçirilir Yani hatırlatmak Mümkün indüklenen. Sadece üç yüz metrelik bir mesafe üzerinden bir saniyenin milyonda biri kadardır ışık hızına kadar geciktirilir. Elektrostatik endüksiyon nedeniyle önce biraz zaman (saniye) Onlara Could aracılığıyla elektromanyetik indüksiyon, bazı güncel sonraki geçişte tüm sayesinde.

Ne zaman ve nerede bu yıl (2011) bitki desenleri görünecektir Nihayet, sitelerin biraz prognozu bağlı olacaktır. Tabii ki bu çok genel bir tahmin olacak, kesin partiküler değil, ama bir şey bu belirtilir Olacak.

Nerede?

Başka hiçbir yerde fırtınalar vardı Sadece burada. Daha Özellikle, yıldırım deşarjı yere, yani toprağa deşarj bulutun içine Doğrudan geçti burada. Basitçe meteorologlar sormak Onlar bu kayıtları yıllarca geriye kaydoldum (Aldis, Celdn, Nordlis, Euclidve diğerleri). Bir bazı durumlarda ikinci ve lokalizasyon onlarca metre (Ama bazı yıldırım dallı birçok kez olduğu gibi daha hassas sıcaklık binde Büyüktür bir hassasiyetle Recorded ile deşarj oluştuğunda arada, Onların kayıtları, Zaman çok doğru vardır böylece Ölçülen gelen Nispeten büyük Mesafeler Gözlem edilebilir Sonuçları - ortalama etki noktası). Meteorologlar doğal mütevazı insanlar, ve benzeri Able kolu şey olan her zaman ve her yerde dünyada, de duyurmak değil, bazı zihinsel kararsız ve sapmış Bireyler aksine.

Ne zaman?

Sadece fırtınadan sonra. Ama bile çok uzun fırtına (10 gün civarında usuall, hatta daha iki aydan sonra) ve olguların önemli sayıda. Hemen hemen tüm ortak özelliği açılmış `olacaktır Gerçeği ile, hem normal desen veya tamamen düzensiz şekiller, (hasarlı, Zayıflamış) kırpma, bu kırpma birincil nedeni Konaklama (zarar, zayıflaması) yanı sıra, yıldırım deşarjı. Hemen yere temastan sonra yıldırım enerjisinin çok Sıklıkta yere Doğrudan Dik yürütülen, ama önce önemli Öyle bir parçası bu, ve ancak o zaman biraz ile köprü ve yakın tramlines Sıklıkla "dağınık" veya "Dağınık" olur gecikme kesinlikle (hala bitkilerin kök sistemleri ile birleştiği yerde) yeraltı taşır. Katmanları ile karşılaştırıldığında, ıslak zemin Artan elektriksel iletkenlik, ve en fazla nem tutar çamurlu tramlines, hatta daha yüksek iletkenlik gerçek fiziksel prensibi, hemen önemli ölçüde daha az nem ve yaklaşık olarak iletken olmayan dolayı içeren, bunlardan civarı, böylece orada Elektrik İletken için birçok fırsatlar Değildir. Görünüşte Zararlı kimyasallar ve mikroskopik Kayıt edilebilen görsel hasarlı doku ve hücrelerin bir "aşırı" ile oluşturulan bitkiler dışında, neredeyse hiçbir zarar. Neredeyse hiç düzleşme (zarar, zayıflaması) saat dakika bir konuda, yıldırım deşarj hemen sonra gerçekleşir, ama birkaç gün, sık sık daha fazla hafta, bazen yeterli değil bütün bir ay boyunca sonra yer alır, bunun gerekli olduğunu beklemek, iki veya daha uzun . Bu ürünün büyük çoğunluğu Yani imkansız değil Konaklaması çok kısa bir süre sonra fırtına oluştu (zarar, zayıflaması) görünüşe, Temelde, O ile karakterize edilmiştir tamamen tarafından "hazırlanan" önce bitkiler birkaç hafta vardı O Would Farklı yıldırım deşarjı, ama unutmayın Able kimse. Bunun üzerinden elektrik akımı geçtikten sonra zayıflaması ve bitki dokularının yıkımı süreci çok yavaş, biyolojik, fizyolojik bir süreçtir, ve kimyasal ve elektrokimyasal süreçlerin aksine, birçok saat ve gün Alır saniye içinde taburcu edildikten sonra gerçekleşti O dakika ve fiziksel süreçler - elektrik indüksiyon ve iletim, tüm Hangi son çok uzun değildi hemen ardından, bir saniyenin binde, ya zaman, daha uzun sürmedi deşarj sırasında oluştu. Indüksiyon süreci, ışık hızıyla biraz daha yavaş ya da daha fazla mevcut iletim süreci gerçekleştirilmiştir. Olasılık O bitkileri düzleşme (zayıflaması, zarar) yanı sıra elektrik enerjisi deşarj ilgilendim bir şekilde, kısmen ölçüp, tramlines yayılan ve anlamlı Gözlenebilir aslında (sadece bakmak artırır edilmektedir Google maps yerde yuvarlak dünya veya hava fotoğrafları , büyüme ve Olgunlaşma bitkileri, ekin çemberleri ve ayrıca herhangi bir fotoğraf, bir süre yakalanan RDF Görünüyor) O `olacaktır duyurusunda aslında vakaların büyük sayıda bitki Yaygın Oluşur yakınlarındaki tramlines yönü ve köprü izler (hasarlı, Zayıflamış) En yüksek iletkenlik mı alanın sınırına tramlines, yakın (varolmaktadırlar ve birden traktörler Genellikle diferansiyel dişlisi ile birlikte, bu yakın yuvarlak dönüyor kapalı). duyurusunda `olacaktır (hasarlı, Zayıflamış) ayrıca kırpma Nadiren alanların sınırları aşar , O galvanik Birbirimize oldukça güvenilir ayrılır (hendekler, yolları, ana kirişler, yollar, sokaklar). Kesinlikle Olası bazı paralel deşarj nedeniyle, yakındaki alanda isabet de.

Olağan Smaller Than (en azından en sık ekin çemberi ortaya çıkışı olan yerlerde), BÖYLECE İmkansız kadar popüler değil "sarı kolza sezon" bu yıl olacak edilir ölçüde de arada, İngiltere'de bu yıl (2011) bahar fırtınalar muhtemelen seçildi özellikleri Bazı geçmiş yıllarda olduğu gibi zayıf sıcaklığı.

Bu bir Devamı Gelecek çalışmalarında bazen başında tüm Olur. Daire, ama ayrıca daha karmaşık desenler - - çemberler iki sistem, kısmen kesişen ve Onların girişimi (su çevrelerin analogları), örneğin oluşumu basit desen prensibi Açıklaması Olası Orada Olacak. Burada Açıklaması edilmiştir ne rağmen, hepsi bu değil, ve bugüne kadar en önemli, aslında tüm kök nedeni olduğunu, ama İlkeleri henüz netlik kazanacaktır birçok olay ve olguları, birlikte çalışan elektrik akımı, ek olarak. Onlar kökeni katkıda Yani, en Açıklanan Önemli fiziksel, kimyasal ve biyolojik süreçler olacaktır Konaklama (zarar, zayıflaması), hangi sırayla ve zamanlarda yaklaşık Onlar gerçekleşecek.

Yazıda, bu daha sonra takip olabilir, ve daha önce anlatılan hiç bir fenomen tarif edilecektir. Keşfedilen ve kırpma düzenli ve oldukça tipik bir desen (Çek Cumhuriyeti) İnceledik Asla. Bu ayrıca neredeyse Benzer şekli desenleri yalnızca boyutu değişiyordu, Almanya, İtalya ve İngiltere'de keşfedilen olmuştur, sadece bir daire değil, sadece çok similary olduğunu. Bu teori destekler, Onların oluşumunda Yani bazı çok benzer fiziksel prensipleri KATILABİLİR, ve bu sadece olabilir. Yayınlanmış değil rakam habersizce Çekimden sonra, yalnızca fotoğrafa Birkaç yıl keşfedilen dek, araştırıldığında Kaşifler koyardınız Yani, havadan fotoğraflama Yoluyla tamamen asla yakalandı. Aynı şey, ona ne ne Aralık 2006 hakkında bazı gizemli nedeni eşliğinde, neredeyse Öncül, arkadaşları ve takipçileri, her sayfada bir neredeyse istisnasız olduğunuza değil www.cropcircles.cz "muhtemelen aldatmaca" olarak tanımlanan ya da daha doğrusu büyük bir ihtimalle nedeniyle "sahte", "sonra sıkışmış deliği" desen merkezi ve Onları kimse dikkat etmez sonraki şey. Ancak tüm ama nispeten yüksek bir olasılık ve tüm kurul ve iplerle alanların etrafında Stumbling gece, herhangi bir deli Sleepwalkers tarafından oluşturulmamış desenler olabilir. İnanmıyor musunuz?

Takip ve Bitki içinde katkı Hatları olabilir O sonra. Ya da tam tersi.

sci-fi (& Görünmez Dog) - sarden.cz için yazılmış

 

Jan Ledecky

 

 

 

 

Ilgilenen varsa, temas cropcirclesonline@gmail.com

 

 

     Geri git Yayınlandı Bildiri Listesi  

 

 

 

Bu sayfa hazırlanmıştır ve burada sunulan tüm gerçekler ve teoriler iyice vardı ve yakından tarafından deneysel olarak incelenmiştir

 

Jan Ledecky

 

z