Many informations about COVID-19, CORONAVIRUS, how will it spread into population
in many countries, actual COVID-19, CORONAVIRUS GRAPHS, also Perspectives, forecasts, outlooks for the future, epidemic and pandemic prognosis and actual
>>>>>> COVID-19, CORONAVIRUS PREDICTIONS <<<<<<
COVID-19, CORONAVIRUS links to GRAPHS day by day
COVID-19, CORONAVIRUS links to PREDICTIONS day by day
Other interesting COVID-19, CORONAVIRUS summary links and reference pages

Anglisht origjinale - kulture-qarqet-humor . Ju lutemi justifikim ndonjë gabim shkaktohen nga machine translation.
lightning
Qarqet Pri - Humori
Disa fotografi interesante
crop circles
Learn about thunderstorms RSS feed

Qarqet Pri

  - Makinë Site përkthimit

Ju mund të mashtrojë të gjithë njerëzit disa të kohës, dhe disa nga njerëzit gjatë gjithë kohës, por ju nuk mund të mashtrojë të gjithë njerëzit gjatë gjithë kohës. A.Lincoln
Marrëzi është kultivimi i qëllimshëm i injorancës. W.Gaddis
Çdo teknologji mjaft të përparuar është indistinguishably nga magji. A.C.Clarke

Qarqet kulture , pictures kulture, Humori i Elba Luginës

PagPh

 

Paraqitje

Në këtë faqe do të vendoset objekt ka diçka këtu për argëtim

 

Edhe qarqet kulture ... (Lokalitet: disa komuna pa emër)

 

 

                               

 

 

Dorës së dytë - e vendosi atë nën mbishkrimin mallrave reja

 

 

                   

 

 

Për ata të interesuar, kurioz të di, ku në këtu FAKT Specifikimi ishin në zhvillim e sipër që të gjitha hetimet e shkaqeve dhe pasojave të banim (të dëmshme, dobësimin) kulture, kryesisht në fushat ku (të identifikuara dhe të Matur) shkarkon rrufeja ndodhën

 

                   

 

 

Disa fotografi nga udhëtimet e

 

                   

 

 

Një foto të hollësishme

 

                   

 

 

Nëse i interesuar, kontaktoni cropcirclesonline@gmail.com

 

 

Teksti origjinal

 

Rudolf krishterë , feulletonist

Në Programin e shkruar në Itallic

Feuilletons e autorit seri në valët e Radio Çeke - 3 Vltava

 

Artistë nga të universit

Pse është ajo që të huajt të doja të bëjë në planetin tonë dhe qarqet misterioze kulture dhe enigmatik? Ata krijojnë Them edhe në territorin e Republikës Çeke tonë. Çdo vit, nuk është gjetur një mesatare prej rreth njëzet shifra të thata. Përveç kësaj, ajo epike sllave Mucha mjaft e gjerë dhe nuk është epike edhe më pak të dendura Universe.

Është e qartë se ata janë të bazuara në kreativitet huaj. Globe është për ata ndoshta si një destinacion ekzotik, çfarë ishte për Tahiti Gauguin. Disa nga forma në misër tregon krijuesit qasje koherente. Të tjerët - Ata thjeshtë - mund të Origjinën nga fëmijët. Në mënyrë të veçantë, nga leavers e shkollave jashtetokesore arteve folklorike. Kjo nuk është e njohur, nga planetet Cila nga këto simbole grafike për ne artistët arrijnë. Kjo mund të jetë kudo, ku misri nuk rritet. Përndryshe, alienet ishin të shqetësuar për krijimet kashtë e tyre të mjaftueshme në shtëpi dhe nuk u fluturonte në UFO thatësirës së tyre dhe në distancë të gjatë. Përveç kësaj, ajo është për misër ta rarities dukshme bari edhe. Përdhunimi oilseed gjithashtu: edhe në atë që ata kanë krijuar në Jestřebí Rájec - një rreth, vëzhguar me kujdes nga cereologists brendshme.

Teza se shifrat vijnë nga jashtëtokësorët, siç dëshmohet nga madhësia e tyre të mëdha. Dizajni i tyre rezulton mund të jetë i vlerësuar vetëm nga lart. Kur autorët përfundojnë punën e tyre, rri duarkryq në një disk fluturues dhe janë pamje e krijimit të tyre lartësi të përshtatshme. Ndërsa në qoftë se "kam dëgjuar kritika, dhe se unë jam një subjekt mashtrimi, Kur unë besoj në autorësinë huajt, pse asnjë prej figurave nuk ka ato ofrojnë për nënshkrimin e tyre. Por, çka nëse ajo nuk është një zakon për ta?

Rreth qarqet kulture është shkruar si Aktualisht padurim, ashtu si në të kaluarën ajo përdoret për të të jetë në faqet e para të gazetave Gjatë përshkrimit "përpjekje korrja e sipër" - ". As kokërr tretur" në frymën e ish thënë Këto thënie popullore në përdorimin çoi në pyetjen se a është e këshillueshme për të mbledhur kath edhe në syrin dikujt.

Në fund të viteve tetëdhjetë të shekullit të kaluar përfundoi në media raportimi të detyrueshëm korrjes vjetore e Hollësishme - në mënyrë dramatike dhe ka shërbyer pothuajse si një luftë "beteja" për kokërr akull do të kombinonte-korrje "kalorësia metalike." Harvest është bërë përsëri atë që ishte për shekuj me radhë. Kjo është një pjesë e sezonit vjetor bujqësor. Ndonjëherë i suksesshëm, nganjëherë më pak, siç është e natyrshme në natyrë.

Por me fund të korrjes betejë konceptuar raportimit Rreziqet ka gjarpër të bëhet që do të ndodhin nga një ekstrem tjetër. Se rreth Ripening grurin dhe vjelja nuk vould dalë në media edhe një gjë. Çfarë ndodh nëse edhe Prandaj merrni alienet përfshirë? Nëpërmjet qarqet kulture Ata të kujdeset për atë, që të paktën në këtë mënyrë, mori këmbë hapur temë në raportet bujqësore. Ndoshta ky motivi edhe disa Earthlings akull. Unë jam duke iu referuar atyre që tani dhe pastaj publikisht e pranojmë se ata kanë krijuar qarqet kulture. Ata madje kanë përcaktim të veçantë e tyre - rrethi-marrësit.

Truket e tyre të usuall duke përdorur litar dhe bordit. Caktuar ndaj tyre Astronomët edhe në fushë kulture pranë observator në Úpice. Përfundimisht Ata ishin shumë të bukur, kur erdhi me një fytyrë të vërtetën ufologists. Por kjo nuk do të thotë asgjë. Që ndonjëherë ishte i interesuar në artet pamore, e di shumë mirë se përveç edhe origjinal paintingsthere janë falsifikime! Shpesh shumë e suksesshme, si është e mundur për të bindur në lidhje me atë në ARNAU libër arti i kusar.

Rastësisht, Dr Jiri Grygar, astrofizikani i njohur, personi shkencore dhe skeptike dhe e këndshme, nuk përjashtoi se origjina e një kulture qarqet vjetore zbuluar nuk duhet të jetë vetëm vepër e duarve të njeriut. Në një debat televiziv ka pranuar se nuk mund të jetë rezultat i një vorbull, i njohur si një dervish vallëzimi. Ajo tashmë është e vlefshme nga z Grygar. Ne nuk mund të dëshirojmë për të, që të argumentojë për autorësinë e të huajit. Ajo do të jetë skuadra e tij e joserioze, kur ka saucers fluturues nuk e kishte parë në teleskop, dhe një herë më tha Gjatë një bisede miqësore. As unë kurrë nuk 'në parë një disk fluturues, por unë mjaft si ideja e që huajve ekzistojnë diku me një fokus në artet pamore. Disa drithëra krijimet e tyre janë kaq unike dhe magjike do të doja që ajo do edhe vlerësoi me thekër magjistari. Ndoshta Mbreti edhe elb. Është e sigurt se imagjinata është humbje e ngjyrës si gruri.

Gjithashtu Humbje e ngjyrës të ufologists shumë, duke përfshirë ato të Rusisë. Kur pranë qytetit lokal të Togliatti Filloi zbuluar qarqet kulture, ajo ishte një nga stimuj të themelojnë shkolla speciale për të hetuar të ashtuquajturin fenomeneve paranormale. Tatyana Markova, dhe Zëdhënësi për ufologists ruse, që tha se një nga detyrat e shkollës në Togliatti është që të përgatisë studentët për takime me qytetarët e huaj.

Ndoshta njohuri thatë edhe Mund të jetë e dobishme për fermerët, të cilët nuk janë të ngazëllyer për krijimet ufo-ve në të gjitha. Kulture rumpled nuk është saktësisht ideale për korrje. Çfarë nuk çrregulloj artistë ET, cereologists plotë tokësor. Padurim running rreth fushës me instrumente dhe Shqyrtoni gjeth, nëse ata janë të vendosur vetëm ose të prishura.

Përgatitja për t'u takuar me jashtëtokësorët ka një rast racional. Tani është koha për të sqaruar, nëse ne do të kërkojë viza për ato nga kalimin e kufijve tona. Ku, duke iu referuar: Do të nxjerrjes Ata kanë ato? Ka edhe një pyetje, nëse ata nuk do të jenë të pakënaqur në qoftë se kësaj bote kritika profesionale arti nuk adreson - përveç për shumë përjashtime të rralla - Vlerësimi dhe analiza e drithëra krijimet e tyre. A nuk e hedhin pushkën të misrit, Sidomos jo në këtë rrethuar. Disa nga kritikët e rinj mund të kapur shansin dhe Specializohet në këtë disiplinë. Shpërblimi do të ftohen për një stazh diku në gjithësi.

Kur unë besoj se Originators modelet ironik Mund të jetë me të vërtetë një popull nga universi, që nuk do të thotë unë do të doja për të zbatuar këtë pikëpamje për ju. Definitely jo aq forcë, siç kishte një policë i ri holandez rrethit-bërësi-së, kur ai u kap në krijimin e qarqeve në grurë. Ai e kuptoi se rrezikon dënimin për atë dëmtuar grurin. Kështu filloi padurim dhe zellshëm për të bindur patrullë e policisë, se ai është i pafajshëm, ergot arsyet, që çdokush në botë e di, që qarqet kulture janë bërë nga jashtëtokësorët!

 

Nëse i interesuar, kontaktoni cropcirclesonline@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kjo faqe është përgatitur, dhe të gjitha faktet dhe teoritë e paraqitura këtu ishin shumë të tërësisht, dhe afër shqyrtohet në detaje nga eksperimentalisht

 

Jan Ledecky

 

Shkenca ka prova pa asnjë siguri. Krijuesit kanë siguri pa ndonjë dëshmi.  C.E.Montague
Faktet janë ajër të shkencëtarëve. Pa ata ju kurrë nuk mund të fluturojnë.  Linus Pauling
Problemi nuk është se ka shumë budallenj, por vetëtima që nuk është shpërndarë drejtë.   M.Twain
z